Asterion - fantasy svět pro RPG > Autoři > Petr "Čiki" Kuběnský

Petr "Čiki" Kuběnský

...
"Ale jo, de to..."
...
"Co by ne? Kamarádi a spolužáci mě od nějakých dvanácti let znají jako Čikiho, takže na původní jméno už ani moc neslyším (leda, když mám dvakrát do roka svátek, tak zpozorním). Zvykli si mi tak říkat i na vysoké, což mě nevýslovně těší. Studuju teda Český jazyk a literaturu a Źurnalistiku - Digitální média, což odpovídá dost i mým zájmům."
...
"Ty zájmy? Především film a česká literatura. Škola mi poskytuje ideální příležitost jak nahlížet na literaturu kriticky, takže jsem byl nucen přestat číst fantasy - až na světlé výjimky samozřejmě. A dál je v centru mé pozornosti zážitková pedagogika a běhání po horách, když zbyde čas. Posledních několik let připravuju semináře tvůrčího psaní a věnuju se práci s mladými literáty."
...
"Taky nevím, jak je to možné... Ale Asterion obdivuju už od pubertálních let. Vše dospělo až do té fáze, kdy jsem se rozhodl uspořádat první LARP z tohohle prostředí. Nakonec následovaly ještě dva ročníky a na ten čtvrtý už jsem si mohl jet i sám zahrát, což považuju za největší výhru. Skrze tuto tvorbu jsem měl možnost seznámit se i s Gilgaladem a Čenisem, zjistil jsem, že své postavení celebrit na mém nebi tolik neprožívají a že jsou to celkově fajn lidi. No, a nakonec mi nabídli, abych kreslil Žlutý pergamen. Jakmile jsem se seškrábal zpod židle, začal jsem na tom pracovat."
...
"Co teče. Ale jinak upřednostňuju irskou whisky, francouzské víno a čínské čaje. A k čaji dýmku, samozřejmě."
...
"Asi zmapovat ještě nezmapované kraje Tary. Jo, to bych fakt moc chtěl..."
...
"Asi do Medových hor. Tam bych to viděl fakt rád. Nebo do Oblých hor. Lákají mě neprobádané kraje. A pak bych se vypravil si odpočnout ke skřítkům."