Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Nazarei
Zaslal: st květen 25, 2005 6:34 Citovat
Anonymní
Mel bych dotaz k myslenkovym bytostem. V aplikacich se rozlisuji na vyssi a nizsi, ale v Klici bytosti astralnich se o tom malokdy mluvi takto. Spise: "...existuji jedinci od 10-ti metrovych drobecky az po 50-ti metrove giganty..." Nekde tam je sice zminka i nizsi forme a vyssi forme, ale mne se to nezda, napr. hydra ci mnohohlavci nic takoveho nemaji jako vyssi ci nizsi.
Je tedy rozdeleni na vyssi a nizsi skutecne(existuji jen dve formy) nebo to je jen ukazka sily techto bytosti(a v tom pripade existuji ruzne silni jedinci)??
Gilgalad
Zaslal: st květen 25, 2005 17:05 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silweril: ano

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: út květen 31, 2005 18:57 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
A ještě něco. Je BĚLOZDROJ jen fáma nebo je skutečný a na Asterionu opravdu je?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st červen 01, 2005 8:43 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Já bych se tu prosím taky přidal s dotazem- kdy Khar zapříčinil pád temné bohyně Kanwaly?
Doufám, že jsem napsal to jméno přesně, ale určitě pochopíte o koho jde. Very Happy

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne červen 05, 2005 16:32 Citovat
Anonymní
Nazarei napsal:
Mel bych dotaz k myslenkovym bytostem. V aplikacich se rozlisuji na vyssi a nizsi, ale v Klici bytosti astralnich se o tom malokdy mluvi takto. Spise: "...existuji jedinci od 10-ti metrovych drobecky az po 50-ti metrove giganty..." Nekde tam je sice zminka i nizsi forme a vyssi forme, ale mne se to nezda, napr. hydra ci mnohohlavci nic takoveho nemaji jako vyssi ci nizsi.
Je tedy rozdeleni na vyssi a nizsi skutecne(existuji jen dve formy) nebo to je jen ukazka sily techto bytosti(a v tom pripade existuji ruzne silni jedinci)??
Gilgalad
Zaslal: pá červen 10, 2005 7:48 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tak já se to pokusím všechno nějak zodpovědět, i když ne všechno je zcela má parketa. Ostatní jsou teďka trošku mimo, tak mne kdyžtak opraví.

Nazarei a Patches: rozdělení myšlenkových bytostí na nižší a vyšší je čistě kvůli aplikaci. Ve světě Asterionu se prostě objeví bytost tak mocná, jak silná byla emoce, která ji přivolala.
Bestiář je psaný obyvately Asterionu, takže popisuje myšlenkové bytosti z pohledu jejich vnímání a odpovídá tedy asterionské realitě. Obyvatelé Asterionu neznají žádná útočná čísla, životy, úrovně (Drd), nebo gurpsovské dovednosti, apod. V Aplikaci je to kvůli lepšímu rozdělení a nějakému systémovému podchycení, ale každá myšlenková bytost je individualita. Tak jako jezdí po silnicích x různých řidiičů, jeden je lepší, druhý horší, další zmetek... nemluví se o nich, že řidič nějakého autobusu má řízení na 5-ti bodech a je tedy vyšší řidič, zatímco jiný řidič, třeba motorky, má řízení (nebo úroveň) na 3. stupni a je to tedy nižší řidičSmile Co řidič, to jiné individuum, ale pokud si někdo bude chtít hrát v RPG na řidiče, nebo s nějakým bojovat Smile, a potřebuje na to nějaký systém, může si je pro zjednodušení rozdělit na několik kategorií a nějak očíslovat:)

Silwril a Sadaam: Bělozdroj existuje, ale jeho podstata a poloha jsou prakticky neznámé a i mi jenom tak tušíme, kde by tak mohl být.

Lamius: na tohle ti odpoví nejspíš Čenis.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domingo
Zaslal: po červen 13, 2005 8:26 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Gilgalad napsal:
rozdělení myšlenkových bytostí na nižší a vyšší je čistě kvůli aplikaci. Ve světě Asterionu se prostě objeví bytost tak mocná, jak silná byla emoce, která ji přivolala.

Nebolo by potom lepsie do aplikacie pisat hranicne hodnoty a median (ak sa nerovna priemeru) tych statistik ako rozdelovat na 'nizsie' a 'vyssie' ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út červen 14, 2005 11:30 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Sven Ivanhwen napsal:
domingo napsal:
Gilgalad napsal:
rozdělení myšlenkových bytostí na nižší a vyšší je čistě kvůli aplikaci. Ve světě Asterionu se prostě objeví bytost tak mocná, jak silná byla emoce, která ji přivolala.

Nebolo by potom lepsie do aplikacie pisat hranicne hodnoty a median (ak sa nerovna priemeru) tych statistik ako rozdelovat na 'nizsie' a 'vyssie' ?


Taky by se to dalo delat pomoci pravdepodobnosti - co treba Gaussovo rozdeleni Wink Wink Wink


Je to také záležitost systému. Klasické DrD je spíš v tomto ohledu postaveno staticky (klasická pravidla neumožňují vývoj nestvůr), zatímco třeba u DrD+ je snazší vytvořit základní hodnoty a nechat nestvůru růst - mechanismy má pro to vhodnější.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nazarei
Zaslal: út červen 14, 2005 18:44 Citovat
Anonymní
Mel bych dotaz k dusnari, k nekrocismum. Je tam uvedeno, ze za tolik a tolik magenergie se dosah nekrocismu zvysi tolikrat a tolikrat, ale je tam uvedeno jenom asi do 30metru . Plati, ze se dosah muze zvysit jen na tech 30m nebo muze az do aleluja podle vlozene magenergie??
Shark
Zaslal: so červen 18, 2005 9:52 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Nazarei napsal:
Mel bych dotaz k dusnari, k nekrocismum. Je tam uvedeno, ze za tolik a tolik magenergie se dosah nekrocismu zvysi tolikrat a tolikrat, ale je tam uvedeno jenom asi do 30metru . Plati, ze se dosah muze zvysit jen na tech 30m nebo muze az do aleluja podle vlozene magenergie??


Podle textu a zjevně i Karlovy koncepce je oněch 30 metrů maximum.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Silweril
Zaslal: so červen 25, 2005 7:57 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Budete ještě pokračovat v asterionské kronice (Rilondského tažení) Question

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: so červen 25, 2005 12:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
SILWERIL: ano, nejake informace jeste pribudou, ale asi az v pulce cervence...
ve zkratce, skreti se pohadaji a rozdeli a Agunagh s casti vojska odtahne, na to pritahne walden a trpaslici k rilondu a strhne se Kralovska bitva (viz Cas temna) a jemne naznacim i dalsi zajimavy vyvoj Rilondu a nekterych postav celeho tazeni...
chce to jen vymyslet detaily a hlavne to casove sladit, aby to neskripalo...(uz tak to mam pocit v nekterych mistech skripe :-(

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Silweril
Zaslal: so červen 25, 2005 15:59 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Už se těším! Jinak taky mi přišlo divné, že ačkoli se má Královská bitva konat až v příštím roce, Walden už je na cestě.
A ještě, do celé věci nezasáhnou poštní elfové? Vždyť v Diaspoře zabíjeli zylovi vojáci i jejich bratry.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne červen 26, 2005 12:24 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
SILWERIL:
tak zmena, dalsi cast kroniky by mela byt uz nekdy pristi tyden, je napsana, jen doaldit a dat na web, co se tyce Waldena, bude vyresen.
poustni elfove asi nejspis mimo uzemi Dun nijak zvlast nezasahnou, jsou prece jen tak trosku izolacionisti, spis se to projevi na hranici Mar Nub a Tisisice jeskyni, kde tamnejsi zylovy hlidky dostanou zabrat a nebo i v derteonu

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st červen 29, 2005 13:09 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Mohl bych se prosím zeptat, zatím jsem ještě nedostal odpověď, kdy došlo k pádu Kanwaly? Crying or Very sad Pomohlo by mi to s určováním detailního vývoje. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 22 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.