Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 16:33 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jo souhlasím s čenisem, tady je to dost jasné.... Prostě kouzla nejsou tak drahý aby si to snad ani chudší m욍ani nemohli dovolit, pokud by jim šlo oživot...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Mitogar
Zaslal: st únor 02, 2011 19:07 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Tak s tím s vámi nemůžu souhlasit. Chudší měšťan si těžko může dovolit koupit léčivý lektvar, když stojí téměř tolik jako jeho roční plat. Pro ně a samozřejmě vesničany jsou spíše dostupnější bylinky a různé výtažky z nich...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 19:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Mitogar napsal:
Tak s tím s vámi nemůžu souhlasit. Chudší měšťan si těžko může dovolit koupit léčivý lektvar, když stojí téměř tolik jako jeho roční plat. Pro ně a samozřejmě vesničany jsou spíše dostupnější bylinky a různé výtažky z nich...


s tim ja souhlasim - nicmene chudsiho mestana by v pozemskem stredoveku nelecit studovany doktor mediciny, ale nejaky lecitel, stejne jako na asterionu ho nebude kuryrovat mag, na ktereho nema, ale taky jen nejaky bylinkar

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 19:19 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Mito: To jo, ale kdyby se ti nad hlavou houpala kosa smrtky, tak prodáš kldině vlastní dům aby sis zaplatil nějakej lektvar co tě postaví na nohy a vyrve smrti ze spárů ne? =D

Jinak si samsebou chudší měšťan prostě určitě může dovolit nějaké to ošetření... Teď si vzpomínám... V jedné z povídek (knížka Modrý měsíc) byla jedna praktická lékařka, co ji pořádně zmrskal pak šlechtic... Tak o té je také zmínka.. ta za mírný poplatek zašila rány a určo znala nějaký masti...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: st únor 02, 2011 20:02 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Proto jsem psal hlavně se slepě neinspirovat dějinami na Zemi, které jsou v mnoha ohledech strašně svazující (v jiných naopak poskytují spoustu materiálu) ^ ^ Jestli existují klasičtí felčaři, namísto magiků se stejným působením, tak asi léčitelská magie nebude natolik rozšířená, jak by se mohlo zdát, a proto budou existovat i klasičtí zástupci různorodých lečitelských profesí ^ ^ Řekl bych, že na rozdíl od pozemského středověku však mnoho z jejich rituálů, které byly na Zemi čistě symbolické, může mít nějaký reálný magický efekt... ale myslím, že tohle všecko je na Sadaamovi, jak si to pojme ^ ^
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 20:05 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:
Mito: To jo, ale kdyby se ti nad hlavou houpala kosa smrtky, tak prodáš kldině vlastní dům aby sis zaplatil nějakej lektvar co tě postaví na nohy a vyrve smrti ze spárů ne? =D

Jinak si samsebou chudší měšťan prostě určitě může dovolit nějaké to ošetření... Teď si vzpomínám... V jedné z povídek (knížka Modrý měsíc) byla jedna praktická lékařka, co ji pořádně zmrskal pak šlechtic... Tak o té je také zmínka.. ta za mírný poplatek zašila rány a určo znala nějaký masti...


jo, ale Koruša byla (skoro) Estelinka, než ji kněžky vyhodily z kláštera pro porušení pravidel...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 20:07 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Dobrá, ale dejme tomu, nepoužívala přeci žádný božský zázraky ale takovou tu správnou felčařskou činnost ne? Navíc se to jmenuje ta povídka "Felčarka" nebo tak nějak, tak myslím že to by mělo jako docela inspirace fungovat...

Někdo tu vypisoval ty léčitele co se kde objevili, vzpomněl jsem si na ni, nevím jeslti tam vypsána byla taky... tak jsem to sem alespoŇ tka nějak nadhodil =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 20:14 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:
Dobrá, ale dejme tomu, nepoužívala přeci žádný božský zázraky ale takovou tu správnou felčařskou činnost ne? Navíc se to jmenuje ta povídka "Felčarka" nebo tak nějak, tak myslím že to by mělo jako docela inspirace fungovat...

Někdo tu vypisoval ty léčitele co se kde objevili, vzpomněl jsem si na ni, nevím jeslti tam vypsána byla taky... tak jsem to sem alespoŇ tka nějak nadhodil =)


v poradku :-) na ni jsem v tom vypisu (kupodivu) zapomel. asi se i estelinky uci praci s jehlou a niti - koneckoncu ani mag asi nemuze magicky lecit, kdyz nezna anatomii.
ale ja uz mlcim a tesim se, jak se s tim Sadaam popere :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fery
Zaslal: st únor 02, 2011 22:43 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Podle mě je medicína na tom stejně dobře jako tak naše moderní. Jen prostě věda je nahrazena magii. Chcete zjistit co mu je, šup je tu kouzlo, chceš léčit tamto nebo tohle, opět kouzlo, nebo lektvar. Samozřejmě na to aby jsi poznal jak výsledky ti dává kouzlo, a co na to aplikovat tak musíš znát anatomie, vnitřní orgány a jejich funkce a tak podobně.
Řekl bych, že na Asterionu nikoho nenapadne, že by šlo léčit bez použití magie. Stejně jako nás nenapadne, že by šlo léčit bez použití rezonance nebo rengenu.

Jasně, že se dovedou o sebe lidi postarat, běžné rány nebo nemoci se mohou léčit bez magie. Tedy bylinami nebo obvazy a šitím. Ale cokoli složitějšího se prostě buď nechá na bylinách nebo spíš na léčiteli, který použije nějaký druh magie (ať zázrak nebo kouzlo).
Magie je prostě rychlá, čistá ale ne vždy dostupná. Navíc v jedné povídce se říkalo, že kdyby vše šlo vyléčit pomocí magie, a ani to nebolelo, jak by se člověk mohl poučit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mitogar
Zaslal: st únor 02, 2011 23:08 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Dle mého názoru jsou jednoznačně nejlepšími znalci lidského těla nekromanti, jen kdyby se jim chtělo léčit a pomáhat lidem, ale to oni ne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 23:12 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Oni jsou úplně skvělí chirurgové a ke své základní znalosti a schopnosti operace využívají málo kouzel... a pak až do těch speciálních věcí strkaj silnější magii... ale většinou to hold neslouží k léčení.. ale spíš k nějaké mutaci či zajímavému chirurgickému upgradu... (což je prostě trochu jiný kafe než kalsickej healing ) Laughing

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: čt únor 03, 2011 7:20 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Mitogar napsal:
Dle mého názoru jsou jednoznačně nejlepšími znalci lidského těla nekromanti, jen kdyby se jim chtělo léčit a pomáhat lidem, ale to oni ne...
Myslím, že nekromatická hanza ve městech by se mohla zabývat právě léčením. I když ten kdo si lehne na stůl nekromanta musí mít hodně dobrý důvod Smile Protože nevíte jako co se probudíte. Ale dovedu si představit různé "plastické operace" zločinců, či úpravy vlastního těla (lepší oči, obarvitelné vlasy na přání či zpevnění kostí a tak podobně).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt únor 03, 2011 9:00 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Fery: Přesnej souhlas, je to spíš chyrurgie než dobročinej ústav... U nekromantů sice provedou zákrok, ale nenechaj si tě tam na měsíční rehablitaci (což je oproti estelinkám velkej rozdíl)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: čt únor 03, 2011 10:58 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...he he, jsem rád, že můj nápad rozvířil takovou diskuzi Laughing bude možná stačit, když jí zkopíruji a článek bude skoro hotov!! Twisted Evil

...proč jsem s tím vůbec přišel - za a) jsem si pročítal po dlouhé době znění Hippokratovy přísahy a přemýšlel jsem, jestli by něco podobného neměli na Asterionu a za b) když mi zrak spočinul na román o Paracelsovi, který mi tak nějak podvědomě připomněl Pelse z Albirea, už jsem to nemohl dostat z hlavy... no a téma bylo tu Smile

...určitě bych to nechtěl udělat tak, že prostě vezmu nějaké informace dostupné o pozemském starověkém a středověkém lékařství a jen to napasuji na asterionský model, to rozhodně ne... ale zase bych všechno neházel na magii, protože ne každý si ji může dovolit (nejen finančně) a připadá mi to, jako kdybyste léčili obyčejnou rýmu ozařováním (když to přeženu)

...v každém případě díky za cenné rady a připomínky a o víkendu, až bude více času, se pustím do psaní Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: út únor 08, 2011 0:07 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak já teď nemám tedy přímo otázku na asterion ale tohle je takové spamové forum a tka mi přijde nejvhodnější se ptát zde....

Lze někde nastavit pro vlastní profil pořadí výpisu příspěvku? Je to sice maličkost ale jsem clekově zvyklý, že když kliknu na nějaké forum, tak že se mi objeví příspěvky nejnovější... a ne nejstarší, které jso utřeba 4 roky passé...

vím že dole na foru se to dá změnit... ale to mi nevydrží do dalšího prohlížení a tka to postrádá smysl... =/

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 96 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.