Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Kibe
Zaslal: čt říjen 12, 2006 10:00 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
takže na Asterionu je tomu jako v normálním doupěti?...jen jsem chtěl vědět, jestli pro zmiz není něaká asterionská úprava ohledně MB...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: čt říjen 12, 2006 11:28 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
tak jo lidišky poslední 2 otázky a už nebudu ,, buznit" :
můžu si na asterionu vymyslet vlastní město podle svej představy ? ptám se ptž nevim jestli by to nějak zasahovalo do řádu světa.
a za 2. když někoho zabily nebo cokoliv (nejen vražda třeba ty skřeti v lese) tak chtěli ty vyšetřující nějaký důkazy ?
díky už nebudu ,,otravovat".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: čt říjen 12, 2006 13:30 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Herryck:
Můžeš si doplnit co chceš, jen to budeš muset aspon trošku promyslet (poloha města a účel za kterým bylo postaveno). Jestli budeš zasahovat do řádu světa? No nevím jestli to, že něco ty jak PJ vytvoříš, bude ovlivňovat řád světa na Asterionu. Laughing
K druhé otázce. Pokud máš Zlatou pavučinu, tak je to na straně 32,33 a 34 (pokud myslíš vraždu). A pokud myslší jako důkaz, že jsi ty skřety zneškodnil, tak by jsi něco doníst měl a nebo to jinak dokázat, třeba dovést je na místo činu a ukázat mrtvoly.
Rada pro příště. Zkus si sednout a trošku se nad tou věci zamyslet a najdeš odpověď na všechno. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Herryck PJ
Zaslal: čt říjen 12, 2006 15:18 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
jj dík a když třeba uviděj nějakýho vraha a budou ho chtít soudit tak musej mít taky důkaz že ho viděli někde vraždit ne ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: čt říjen 12, 2006 17:31 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Na světě je možné cokoli a pokud se někdo rozhodne někoho zdiskreditovat, pak vůbec nebude potřebovat nějaké důkazy... jinak ale plně souhlasím s unnamedem a myslím, že kdyby si se na chvilku zamyslel, ušetřil by sis spoustu času psaním dotazů a čtením odpovědí... ona není nadarmo myšlenka nejrychlejší. Tedy u zdravého, normálního člověka... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: pá říjen 13, 2006 12:08 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
jj dík a když třeba uviděj nějakýho vraha a budou ho chtít soudit tak musej mít taky důkaz že ho viděli někde vraždit ne ?

Když uvidí vraždu na vlastní oči, tak pro zahájení vyšetřování té osoby budou muset podat svědectví, od této doby se rozjíždí vyšetřování - sbírání důkazů a hledání dalších svědků (ale ne postavy!!! správní orgán, takže nejspíš městská stráž). Pachatel bude dán do vyšetřovací vazby a bude čekat na soud (kauce mu neprojde). Potom na usvědčení záleží hlavně důvěryhodnost osob podávajících svědectví a na shromážděných důkazech (např. dýka v domě vraha,lup atd.).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Lamius
Zaslal: st říjen 18, 2006 14:30 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Chtěl bych se prosím zeptat na jednu trošku puntičkářskou otázku, kterou jsem původně chtěl položit na setkání (kde jsem bohužel nemohl být Sad ). Už jsem to tady kdysi vznesl, ale nějak to zapadlo- co se během Zylova tažení do Západní dálavy dělo s hradem eldebranských rytířů Maurythanem? Sice je na levém břehu Durenu, takže asi trochu stranou od míst, kde táhla Zylova armáda, ale zdráhám se uvěřit, že by eldebranští rytíři na Maurythanu v tom případě jen tak čekali, jak to v té Západní dálavě dopadne. Přidala se posádka Maurythanu (až na pár nejnutnějších členů) k něčemu?
Pak mám ještě "vlezlejší" dotaz- ke komturii právě na Maurythanu (kam se přesunula ze Dvou bratří) eldebranští rytíři plánují zřídit komturii na Maebronu. To mi přijde překvapující vzhledem k relativní blízkosti těchto hradů. Maurythan je jižně od Sinwarského knížectví na levém břehu Duren, Maebron jižně od Sinwarského knížectví "poměrně hluboko v Zelanských vrších"- tedy na pravém břehu. V tom případě by to znamenalo, že zatímco takto jižně by byly dva komturské hrady nedaleko od sebe (a na jihu toho zatím ke spravování moc není), zatímco řádový majetek v okolí Dvou bratří (a vůbec celý sever) by byl bez komturského hradu- tudíž součást jedné z komturií Maurythan nebo Maebron. Navíc eldebranští rytíři mají vedení na Lendoru a tak by jakákoliv vyšší "správní rozhodnutí" musela "putovat" až na jih a pak zpátky ke Dvou bratřím. Neměli by eldebranští rytíři obnovit i komturii ve Dvou bratřích? Pokud se podívám na mapu, tak se zdráhám uvěřit tomu, že by skutečně byly komturie pouze (nebo obojí zároveň) na Maurythanu a Maebronu. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: so říjen 21, 2006 13:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Lamius napsal:
Chtěl bych se prosím zeptat na jednu trošku puntičkářskou otázku, kterou jsem původně chtěl položit na setkání (kde jsem bohužel nemohl být :( ). Už jsem to tady kdysi vznesl, ale nějak to zapadlo- co se během Zylova tažení do Západní dálavy dělo s hradem eldebranských rytířů Maurythanem? Sice je na levém břehu Durenu, takže asi trochu stranou od míst, kde táhla Zylova armáda, ale zdráhám se uvěřit, že by eldebranští rytíři na Maurythanu v tom případě jen tak čekali, jak to v té Západní dálavě dopadne. Přidala se posádka Maurythanu (až na pár nejnutnějších členů) k něčemu?
Pak mám ještě "vlezlejší" dotaz- ke komturii právě na Maurythanu (kam se přesunula ze Dvou bratří) eldebranští rytíři plánují zřídit komturii na Maebronu. To mi přijde překvapující vzhledem k relativní blízkosti těchto hradů. Maurythan je jižně od Sinwarského knížectví na levém břehu Duren, Maebron jižně od Sinwarského knížectví "poměrně hluboko v Zelanských vrších"- tedy na pravém břehu. V tom případě by to znamenalo, že zatímco takto jižně by byly dva komturské hrady nedaleko od sebe (a na jihu toho zatím ke spravování moc není), zatímco řádový majetek v okolí Dvou bratří (a vůbec celý sever) by byl bez komturského hradu- tudíž součást jedné z komturií Maurythan nebo Maebron. Navíc eldebranští rytíři mají vedení na Lendoru a tak by jakákoliv vyšší "správní rozhodnutí" musela "putovat" až na jih a pak zpátky ke Dvou bratřím. Neměli by eldebranští rytíři obnovit i komturii ve Dvou bratřích? Pokud se podívám na mapu, tak se zdráhám uvěřit tomu, že by skutečně byly komturie pouze (nebo obojí zároveň) na Maurythanu a Maebronu. :)


ach jo, na maurythan se zapomelo, neb je zminen az v kronice a to me nenapadlo se tam tehdy podivat... takze ted nejaka rozumna vymluva: maurythan byl bud oblezen dobyt a vypalen, nebo naopak oblezen a oblehan celou dobu valky i po valce. Jeho posadka (tedy krom te nejnutnejsi co ho pak musela branit), asi bojovala u Velkeho trhu a pak dal v Rilondu.
Kazdopadne Eldebrani se maurythanu nevzdaji a po valce bude znovu jejich hlavnim sidlem.
a k druhe casti. v Zap. dalave nejde eldebranum ani tak o spravu, jako o vojenskou pritomnost a obranu. Komturie v Maebronu stale neni a kdovi jestli bude, ale pokud ano, bude to kvuli vnitrni radove politice. Komturove nechteji moc cpat na taru dalsi vojaky, ale pokud schvali vytvoreni druhe komturie, budou to nuceni udelat, aby ji mel vubec kdo spravovat. Tim by se zabezpecila jizni hranice ZD (respektive rilondskeho kr.)
Komturie na Tare jsou oproti lendorskym velmi miniaturni.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Silwerin
Zaslal: so říjen 21, 2006 15:20 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Moc se mi líbil nový díl Kroniky. Zkouším naplánovat pro postavy (mág z Univerzity, stopař a almendorský voják) kampaň z celé Války koní - od prvního napadení hevrenů trpaslíky někdy v roce 846/7 do pádu Canthie. Měl bych proto několik technických dotazů:

1. Jaké jsou asi počty vojsk bojujících stran u Canthie? U rilondského tažení byly počty uváděny a tady by se hodil alespoň rámcový přehled.

2. Bojovali v Canthii po celou dobu nějací vojáci z Dračího království? Nějací mágové, kteří seslali bouři na Almendorské ležení?

Nakonec jen jedna prosba - mohlo by se něco o Canthii objevit časem na webu nebo v DD? Bohužel nejen ZZS, ale i Krajiny za obzorem byly odsunuty a popis hevrenů a jejich města by (nejen) mně dost pomohl.
Na stránkách máte asi chybu v názvu dalšího modulu - Rukojeť dobrodruha Rolling Eyes

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne říjen 22, 2006 0:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
Nakonec jen jedna prosba - mohlo by se něco o Canthii objevit časem na webu nebo v DD? Bohužel nejen ZZS, ale i Krajiny za obzorem byly odsunuty a popis hevrenů a jejich města by (nejen) mně dost pomohl.
Na stránkách máte asi chybu v názvu dalšího modulu - Rukojeť dobrodruha Rolling Eyes


Tak si občas říkám, jestli někdy dojde k tomu, abys napsal větu typu: "Sepsal jsem hevreny/Zemi šelem/říši Slepých bohů atd., právě jsem vám to poslal!" Laughing
Díky za upozornění na chybu, opravíme co nejdřív.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Silwerin
Zaslal: ne říjen 22, 2006 8:44 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Shark napsal:

Tak si občas říkám, jestli někdy dojde k tomu, abys napsal větu typu: "Sepsal jsem hevreny/Zemi šelem/říši Slepých bohů atd., právě jsem vám to poslal!" Laughing
Díky za upozornění na chybu, opravíme co nejdřív.


Embarassed Embarassed Bohužel máš pravdu. Nápady by byly, ale dokopat se a hodit je do wordu.. Dobře, zkusím podpořit své pobízení činy a něco sepíšu.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: ne říjen 22, 2006 10:18 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
... zajímalo by mě co všechno spadá pod Riodena II. království kromě Almendoru - na taře
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: ne říjen 22, 2006 11:37 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Tuším že myslíš Waldena, Riodenova syna, že...? Tak pod něj spadá Východní dálava, jeden z kokosových ostrovům, myslím, a víc mě nenapadá... ale tohle rozhodně málo není! Jo a nově Canthie a Zelanské vrchy... poud hrajete po jejím pádu. Je to v kronice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne říjen 22, 2006 12:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerin napsal:
Moc se mi líbil nový díl Kroniky. Zkouším naplánovat pro postavy (mág z Univerzity, stopař a almendorský voják) kampaň z celé Války koní - od prvního napadení hevrenů trpaslíky někdy v roce 846/7 do pádu Canthie. Měl bych proto několik technických dotazů:

1. Jaké jsou asi počty vojsk bojujících stran u Canthie? U rilondského tažení byly počty uváděny a tady by se hodil alespoň rámcový přehled.

2. Bojovali v Canthii po celou dobu nějací vojáci z Dračího království? Nějací mágové, kteří seslali bouři na Almendorské ležení?

Nakonec jen jedna prosba - mohlo by se něco o Canthii objevit časem na webu nebo v DD? Bohužel nejen ZZS, ale i Krajiny za obzorem byly odsunuty a popis hevrenů a jejich města by (nejen) mně dost pomohl.
Na stránkách máte asi chybu v názvu dalšího modulu - Rukojeť dobrodruha :roll:


ad 1) pocty vojsk byly asi vetsi nez v zapadni dalave, zkusim konkretni cisla probnrat s gilgaladem, ktery canthii pise.
ad 2)rekl bych ze ano, aspon po vetsinu casu.ale opet vi gilgalad
ad prosba) ano nejspis se neco v DD objevi

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 13:45 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
unnamed napsal:
No tak ho píšu znovu... zatím žádná odpověď.
unnamed napsal:
Můj dřívější dotaz se nejspíš nějak zazdil, tak ho píši znova.
unnamed napsal:
Mám jednu otázku. (Možná i víc.)
Jak to je s ŘÁDEM SVĚTA?
Co je to řád světa? Co je jeho obsahem? Protože věci které činíme se dají posuzovat z více pohledů. Jako např. to co jsme doopravdy udělali nebo proč jsme to udělali. Co je proti řádů co mluví v náš prospěch?
Ptám se protože hodně se na Asterionu využívá toho, že je někdo skřet, drak, hrdina a nebo že je něco ŠPATNÉ, ale pokud není nějaký výčet věci co jsou dobré a co špatné, jak to můžeme posuzovat? Každý si potom vymyslí...je to skřet, přepadával vesnice nebo zabíjel a znásilnoval.
Ted jestli je to o tom, že se řád světa řídí nějakým "desaterem" nebo jestli je to i o přístupu jako např. "Síla"(The Force).

Už je to možná otravný (asi určitě), ale stačí mi, když mi napíšete,že na to odpověď neznáte a nebo jste se nad tím ještě nezamýšleli. Tento dotaz tady leží už pěkných pár týdnů a nikdo z autorů na to nenapsal ani "bů".

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 52 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.