Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Oblačné Město a vše okolo světlonošů

Lamius
Zaslal: st prosinec 01, 2004 14:36 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Já ještě reaguju- my se tak trošičku bavíme každý o něčem jiném. Já tvrdím, že tvoření nemrtvých je principiálně špatná věc. Ty říkáš, že Vieen tím zachránil svět. Nechme stranou úvahu, zda to tak opravdu bylo (třeba to tak taky jen VYPADALO). Předpokládejme, že je to pravda. Nicméně to se vzájemně zcela nevylučuje- občas je nutné udělat nějakou špatnou věc pro něco dobrého. V případě stvoření nemrtvých možná Vieen opravdu udělal hodně zlou věc protože v zájmu dobra nic jiného nešlo. Možná- to opravdu NEVÍM. Možná nebýt dalších událostí, by mu to nakonec odpustili. Nicméně, Vieen tím hypotetickým nekromantem odolávající všemu zlu nebyl.
TAKŽE znovu- já tvrdím, že tvoření nemrtvých je věc proti řádu světa, na druhou stranu PŘIPOUŠTÍM. že někdy možná je nezbytně nutné ten řád porušit a tudíž lze dosáhnout i odpuštění za to.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 01, 2004 14:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Ještě- Vieen je podle mě člověk, který snad udělal špatnou věc z nezbytných důvodů, ale pak neměl ani dost sil ani vůli se vzepřít všemu špatnému, co z toho vyšlo. Ale svým způsobem je mi ho taky líto.
Bohové- nesouhlasím, že by byli lháři. Využívají snad polopravdy, ale asi je to nutné aby si udrželi respekt. Co se týče ovšem nedodržení slibu (těch, kterých se to týká), tady s Tebou souhlasím, to udělali špatnou věc. Udělali to ve víře, že nic jiného jim nezbývá. Což se ovšem hluboce mýlili. Nepochybuju, že až bude nějaký ten "Armagedon", že jim tohle na zásluhách opravdu nepřidá.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 14:03 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Těžko íct, jestli Vieen odolával nebo ne. Podle mě Vieen chtěl a snažil se odolat a asi na to i vynaložil tolik sil, že by kterejkoliv jinej čaroděj ani nevěřil, že jimi může vládnout jen jeden smrtelník. JENŽE - Vieen nebyl ve stejné situaci jako náš hypotetický nekromant - náš hypotetický nekromant je jen pod tlakem vlastní morálky a vůle vs. vlastní ctižádosti a touhy po moci. Vieen si musel v zájmu vlastího přežití (a nejen vlastního) udržet respekt u upírů, vládu nad myšlenkovými bytostmi takové síly, jako spektry, smrtky nebo přízrační draci (těch bylo tehdy pět). Jeho magická moc byla vázaná na udržování vazeb, kterými si udržoval kontrolu nad legiemi těchto bytostí, jeho vůle musela bez sebemenšího odpočinku celé měsíce a roky odolávat touze upírů a jiných m.bytostí o své zlomení a Vieenovo ovládnutí - je neskutečné že se mu jen rozvrátila osobnost, místo aby zcela zešílel a zkončil jako třesoucí se hromádka masa bez vlastní vůle. Myslím, že Vieen se Zlem bojoval silněji, než by to dokázal kdokoliv jiný.
Také si myslím, že to, že v něm stále ještě je "dobrá stránka" toužící nemrtvé zničit je důkazem, že se Zlem bojoval, že se nevzdal a že stále ještě bojuje, i když jen z posledních sil a prohrává. Myslím, že paradoxně pro Vieena, jako původcde nekromantů a nejstaršího z nich, na rozdíl od jiných nekromantů, stále ještě existuje naděje. Třeba blížící se kataklizma, které smete Yrakan, obnoví Vieenovy síly bojovat se sebou samým, v tom případě by se mohl i přidat ke Světlonošům (!) a spolu s nimi (a případně Kharem a Slepými bohy) zničit zárodek nové říše nekromantů v Nedostupných (?) horách.

Co se bohů týče, máš pravdu. Ale Lamius byl vybrán pro svou mravní čistotu ze které vycházelo jeho právo soudit. Tím, že porušil svou přísahu ztratil tuto čistotu a s ní i právo soudu...

PS - Myslí si ještě někdo, že kdyby někdo principielně dobrý, ale neuznávající svrchovanost Řádu světa, odmítl zemřít a stal se Temným bohem, tak by mohl být zároveň dobrým bohem? Jasně, odmítl odejít, ale kromě toho... Mohl by si např. získat náklonost dobrých myšlenkových bytostí? Mohli by se hrdinové konající dobro v jeho jménu stát dobrými draky (a to nejen odvahy nebo moudrosti, ale např. i zbožnosti?)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 19:28 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Tak postupně.Někdo kdo neuznává Řád světa a porušil ho,by pak samozřejmě mohl konat dobré skutky,ale určitě by nemohl mít hrdiny natožpak dobré draky.Přece jen už porušil primární základ toho,proč se člověk může stát hrdinou či drakem a to jít v souladu s Řádem světa.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 19:58 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Tim hrdinové sem nemyslel hrdiny jako spíš dobrodruhy.
Ano, jenomže nejde o to, že by mi ty hrdinové (draci) patřili. Řád světa jsem porušil já a je to moje vina, ale za to ti lidé (elfové, trpaslíci, skřítci...) kteří ve mě věří nemohou. Oni konají Dobro v domnění, že dělají to nejlepší, co dělat mohou (což je v tomto případě i pravda) - mohou konat odvážné činy nebo moudrá rozhodnutí, proč by se tedy nomohli stát rudými draky (nebo těma moudrosti, modrý?)? Jo u draků zbožnosti (žlutý?) by to bylo diskutabilní - jenže můžeme mít zlého žlutého draka vzniklého vírou a propagací Khara, tak proč nemít žlutého draka vzniklého takto? A protože by podporoval boha, který by sice porušoval Řád, ale který by byl dobrý, tak by to byl dobrý drak...
Mimochodem, sem tu jedinej, kdo nepochopil, proč mají dobří draci možnost volby těla a zlí ne? To mi přijde, jako by byla tvárnost tak trochu nemálo zaujatá, ale nevěděla pořádně, co chce (Buď dám moc jen dobrejm, nebo jsem nestranej a dávám moc oboum stejně, ale dobru i zlu hodně, ale dobru míň?)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuk-Enek
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 20:00 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Pardon, u žlutejch draků v minulém příspěvku oprava - nejde o to, že by propagovali dobrého boha, jde o to, že by podporovali boha (tudíž by z nich vznikli draci) a dobří draci, protože ti jedinci, co by se v draky měnili, by sami byli dobří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 20:12 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To sice mohou.Ale když budou konat statečné činy ve jménu toho boha,tak se ale stejně přemění ve draka Gorova.Tak jsem to myslel.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne prosinec 05, 2004 22:23 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Nebo Fearonova. Příslušnost draka k bohu je jen symbolická, nijak neurčuje schopnosti ani slabiny, pouze povahu, na základě níž se stal drakem, takže bude-li hrdina chtít, může si říkat třeba drak Zinkicinkův.
"Drakův bůh" také určuje boha, kterého byl předtím drak hrdinou, což v našem případě asi odpadá (leda by si vzal někdo ze 17 pod ochranu hrdinu temného boha s tím, že konec konců taky konal dobro)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út prosinec 07, 2004 12:45 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
S draky jsem teď trochu mimo- na to si netroufám odpovědět, protože nad tím jsem ještě neměl důvod přemýšlet a tak mám jen obecné informace.
Ale k Vieenovi- já taky nikdy nepopíral, že Vieen dokázal vzdorovat ohromně, ale nezlob se na mě- PODLEHL, byť pod tlakem okolností, z nutnosti se udržet na živu.
Teď mě napadá, že jsem vlastně nikde neuvedl možná vůbec nejzávažnější důvod, proč Vieen se zachoval špatně- představme si, že zvítězí Khar, všichni lidé jsou otroci, ale na druhou stranu lidé (apod.) tak či onak přežijí a podle mě ani Kharova vláda by nemusela trvat věčně. Ale pokud by časem zvítězili nemrtví (lhostejno, zda před nebo po porážce Khara- ono totiž kromě toho že nemrtví drží na uzdě Khara, tak trošičku i Khar drží na uzdě říši nekromantů), tak už žádné "příště" nebude.
Takže Vieenovi se může skutečně povést (pomoci) porazit Khara, dokonce zničit nemrtvé království, ale za nějaký ten věk můžou nemrtví pod vládou jiného nekromanta nebo pod vládou sama sebe jít a zničit všechno živé na Asterionu. A narozdíl od Khara, kterému by se ve skutečnosti nemohlo podařit ovládnout (zabít) VŠECHNY, nemrtvým se to může podařit v jistém smyslu poměrně snadno- s každou bitvou je jich víc a po jejich hypotetickém definitivním vojenském vítězství se před nimi časem už nebude kam schovat a co víc, nebude mít už co jíst- vše bude zničeno, rostliny nebudou růst a v konečném důsledku se v "mohutném kataklyzmatu nejnevídanějších rozměrů" rozpadne celý Asterion.
Prostě za vlády Khara by pořád existoval naděje, za "vlády" nemrtvých už ne.
Tak jo, jsi na tahu. Laughing Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: út prosinec 07, 2004 13:02 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Ještě Lamius- uznávám, že tady má Tvoje argumentace hodně co do sebe. Dá se ovšem říct, že Lamius nesoudí podle svojich principů, ale podle stvořitelových. Stejně tak stvořitel vybral za boha Lamiuse a potom co Lamius udělal, ho "neodvolal". Takže Lamius má právo jako bůh vystupovat dále.
Znova ale říkám, že tady má Tvoje argumentace hodně silnou váhu a morální právo Lamiuse je narušené.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: so prosinec 11, 2004 18:03 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Jak chceš, řikáš si o to Smile

Jen ten, kdo je ochoten všechno vsadit, může všechno vyhrát.
Znovu si dovolim tvrdit, ačkoliv Ty říkáš pravý opak, Vieen nepodlehl. Zatím. Možná leží na lopatkách a dejchá z posledních sil, ale stejně jako je nebezpečná krysa zahnaná do kouta, stejně tak jsou o to drtivější jeho občasná (a bohužel stále méně častá) vzchopení - Jednou málem zvítězil, když dal Slepým bohům do rukou nástroje ke svému zničení, ale ti hlupáci nevytrvali, časem zapoměli. Pak mu vítězství vyklouzlo z rukou znovu, když ho "zradila" Moarta a zastavila jeho pokus o zničení UK útokem na Braghinu. Dal svým "nepřátelům" do rukou nástroje ke svému zničení stvořením Aurelů a hlavně Dusnari (Dunsari?). Posledním velkým činem (i když nikoliv fatálním, přesto významným) bylo probuzení Přízračného draka na ostrově Urka. Přicházející kataklisma bude možná dost silné na to, aby se část jeho síly přelila do Vieena a dala mu tak sílu se konečně osvobodit.
A pokud se Vieen osvobodí od svého prokletí, bude na tom někdo zle. Vieen je totiž někdo, kdo před sebou jasně vidí cíl a je ochoten sáhnout i k nejkrajnějším prostředkům k tomu, aby jej dosáhl. Je to někdo, kdo ochutnal Temnotu a zná každou její část. Pokud by se přidal k Aldilovi a Roenovy, sláva Axary by se povznesla až k Oblačnému městu, dost možná ještě dál. Pokud by se (třeba pod jinou identitou) přidal k silám Čtyř království, Khar by brzy ochutnal sílu jeho nových žáků (i když by využívali jiných sil než nekromancie).

Jen tak pro zajímavost 1: co si myslíš (nejen Ty, kdokoliv) o Coriven? Teď mě totiž jen tak mimochodem napadlo, zda je to jen Vieenova přítelkyně, nebo i milenka?

Jen tak pro zajímavost 2: Myslíš(te) si, že má Betridal naději na záchranu své Duše?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st prosinec 15, 2004 12:01 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Smile O.K., uznávám, že máš z tohohle pohledu pravdu, že Vieen nepodlehl. Ale hned úder vracím. Laughing On nepodlehl ZCELA. Ale myslím, že na nějakých 70% podlehl. Já vidím jeho snahu jako sice silnou mocnou (a v minulosti i do budoucna částečně úspěšnou), ale agónii. Vieen prostě při vší úctě k němu nemá dost sil na to, aby definitivně zprovodil nekromancii ze světa. A bez pomoci "počasí" by možná ani nedokázal zničit Umrlčí království. Ovšemže uznávám- Vieen je nesmírně silná, mocná osobnost s nesmírnou vůlí, přesto ne TAK silná, mocná a ne s takovou vůlí, aby dokázala odolat. Protože taková není a nejspíš nikdy nebyla (nebude).
Co se týče jeho teoretickému pokračování po konci UK (teoretickému, předpokládám a Ty odhaduji taky- že Vieen zahyne při tom konci), tak tam by opravdu mohl pomoci vzkřísit slávu Tří čarodějů, ale to se nestane už jenom z jednoho důvodu- už je příliš (psychicky) narušen a už by se nedokázal vrátit do (RELATIVNĚ) normálního života. Vieen prostě zemře s královstvím protože sám ví, že a/je jeho čas a i za b/nedokázal by dál už normálně žít. Tak to alespoň vidím já.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 15, 2004 14:29 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
A teď k těm zbylým dvěma. Cool Zajímavé otázky:
Coriven se mi líbí (jako postava samozřejmě Laughing ). Určitě upoutává jak svojí historií a přítomností tak vztahem k Vieenovi. Ale myslím, že pokud je jejich vztah s Vieenem něco jako láska, pak láska platonická. Řekl bych, že v současném stavu mysli (vím, že se na Vieenově psychice neshodneme, ale určitě se shodneme, že NORMÁLNÍ není) nemá zájem o takové záležitosti jako sex nebo třeba chutné jídlo (míněno- nestará se o to). Prostě je teď někde jinde ať už v dobrém či zlém.
Navíc si myslím, že Vieen asi byl už předtím ten typ muže, pro kterého jsou ženy (a vlastně vůbec všechno) jen okrajovou záležitostí v jejich životě jinak zasvěceném boji (bádání apod.). Tím nemyslím, že by vedl asketický život, ale prostě pro něj nikdy nebylo nic jiného skutečně důležité. Myslím, že kdyby Vieen měl vážný vztah s nějakou ženou, tak by nikdy nestvořil nemrtvé.
Betridal- vím, kam tím míříš. Cool Myslím si, že Betridal skutečně má naději na odpuštění svojich hříchů. Ale já netvrdím ani o Vieenovi, že tu naději nemá. Já jen tvrdím, že stvoření nemrtvých byl ať už za jakýchkoliv podmínek špatný čin a že se to Vieenovi k dobru nepřičte. Ale ano, má na to spoustu polehčujícíh okolností, alespoň částečně se to snažil napravit + jeho předchozí život. Vieen určitě není kandidátem "věčného zatracení". Smile
Betridal je další uchvacující postava. Škoda, že možná jeho ani Coriven nebudu mít příležitost postavám uvést. No, uvidíme. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 15, 2004 14:38 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Abych nezůstal pozadu, mám pro Tebe taky jednu otázku: Khar se tu už mockrát rozebíral, ale co Zyl? Co říkáš na mojeho miláčka? Už vidím, že se zase neshodneme. Laughing Wink
P.S.: možná, abychom si založili vlastní diskuzi, když uvážím, že tohle byli původně "nemrtví a světlonoši". Twisted Evil

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven Damiel
Zaslal: čt prosinec 16, 2004 15:53 Citovat
Anonymní
A už jsi četl některé události v RHM Cool ?

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.