Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Sedmý živel  ~  Formát knihy

Rauksul
Zaslal: ne duben 26, 2015 23:37 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Zde se můžete vyjádřit k novému formátu knihy, nové velikosti, zkompletování do jedné knihy, stejně jako k jiným změnám ať už obecných (sazba, dělení na části, rozsáhlé dodatky, chyby), nebo změn od dob NaS (např animovaní nemrtví v bastiáři, uspořádání knihy, styl psaní).

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: po duben 27, 2015 9:33 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
1) Rozházení obrázků bestiáře po celé knize, i v samotné bestiáři jsou rozházené. Je tu několik atmosferických obrázků, které popisek nevyžadují, ale například ty u bestiáře by se docela hodilo mít popisek. Jsou takové u kterých je poznat co to je, ale například loď duchů je na straně 68 a její popisek na straně 141. Nebo na straně 57 je obrázek, který nemá s ničím souvislost. Jsou tam popsání Pohřbívači. Ale jestli na tom obrázku je jeden z nich nebo ne.
2) U mapy opět chybí měřítko, to je jak za trest Sad
3) Chybí mapa původního království aspoň schématická mapa. Protože bez něj je orientace v popisu mizerná. Chápu, že je to nový modul a hry se budou odehrávat v novém, ale i tak by se to hodilo.
4) Online dodatky jsou super, jen kdyby neměli naprosto jiný formát. Obrázek je z nějakého jiného modulu, a nadpis je taky podivný. A chyby v textu jsou také.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan 1
Zaslal: po duben 27, 2015 17:18 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Formát knihy mi nevadí a celkem mi vyhovuje , ale jediné co mi vadí jsou chybějící aplikace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: po duben 27, 2015 17:20 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Modul je docela dobrý, i když víc se těším na další Krajiny za obzorem. Původní modul NaS mám a tento zas tolik nového nepřináší.

Co mě ale zklamalo na plné čáře, je sazba. Tolik let byl modul v přípravě, a nakonec vyjde v naprosto odfláklé sazbě. Pro mě nevyhovující formát knihy, zbytečná bílá místa, obrázky se rozchází s popisem, škaredší font písma (hlavně nadpisy!), hnusné mapy v dobrodružství - opravdu musí mapy v roce 2015 vypadat jak z 90. let z MS-DOSu? Mohly by vypadat třeba aspoň takto.

Přemýšlím, jestli to stálo za těch šest let čekání... Bohužel nestálo. Sazba ALTARu byla kvalitenější. Snad příští modul bude lepší a dočkáme se ho dřív.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út duben 28, 2015 3:31 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
citace:
Rozházení obrázků bestiáře po celé knize

citace:
Co mě ale zklamalo na plné čáře, je sazba. Tolik let byl modul v přípravě, a nakonec vyjde v naprosto odfláklé sazbě.

Sazba je bohužel věc nakladatele, který si ji sám sází. I tak za poznámky a komentáře díky, přiště zkusíe nespoléhat na vhodné rozmístění a asi doplníme popisky.

citace:
2) U mapy opět chybí měřítko, to je jak za trest

Přidána alespoň do online verze s větším rozlišením (původně to byla A2).

citace:
3) Chybí mapa původního království aspoň schématická mapa.

Stará mapa je ke stažení. Použití staré bude zřejmě problém s právy. Překreslení na novou - jelikož je skutečně modul zamýšlen pro hraní spíše v NUK - nezdálo se nám to příliš potřebné (natož čekat, až ji někdo nakreslí) Smile

citace:
4) Online dodatky jsou super, jen kdyby neměli naprosto jiný formát.

Alternativa byl Word Smile Sazba modulu je majetek nakladatele. A čekat na vysázení jím se nám opravdu nechtělo, už tak je zahlcen. Tedy jsem ji vysázel alespoň nějak já. Smile Který nadpis? Nadpisy obecně? Font? To, že v dodatcích je obrázek co není v modlu jsem považoval spíš za přínos Smile

citace:
Formát knihy mi nevadí a celkem mi vyhovuje , ale jediné co mi vadí jsou chybějící aplikace.
Brzy, brzy. Co vím 1.6 má poslední verzi. II taktéž.

citace:
Modul je docela dobrý, i když víc se těším na další Krajiny za obzorem. Původní modul NaS mám a tento zas tolik nového nepřináší.
To nás dost mrzí, přijde nám po nových informací je dost a jasná většina.

citace:
škaredší font písma
Pokud mi oči slouží... vidím v nadpisech stejný font jako třeba v Času temna.

citace:
Mohly by vypadat třeba aspoň takto.
Děkujeme za podnět. Až potkám milého zdarma pracujícího kartografa, hned jen poprosíme o překreslení. Smile Ale vážně - pokud není kdo by to udělal, musíme si prostě vystačit sami Smile

Díky za pochvaly i podněty. Jen tak dál Smile


Naposledy upravil Rauksul dne pá květen 08, 2015 20:06, celkově upraveno 1 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: st duben 29, 2015 15:49 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
citace:

Alternativa byl Word Smile Sazba modulu je majetek nakladatele. A čekat na vysázení jím se nám opravdu nechtělo, už tak je zahlcen. Tedy jsem ji vysázel alespoň nějak já. Smile Který nadpis? Nadpisy obecně? Font? Obrázek !navíc" je z NaS, neb něj ještě licence je. To, že v dodatcích je obrázek co není v modlu jsem považoval spíš za přínos Smile

Já vím, že jsou to blbosti, ale jestli to má být o chybách tak jsem doufal, že je chcete slyšet ...

Tady hned první nadpis:
http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/Sedmy%20zivel/sz_dodatky_namety.pdf

A myslel jsem nadpisy obecně. Rozumím, že se nechtělo čekat na nakladatele, ale to nemáte kontrolu ani nad fontem, respektive font nadpisů v modulu je také majetkem nakladatele a ten ho určuje?

Myslím ten obrázek co je na každé stránce v hlavičce. Ten co je v dodatcích je z Stínů Jihu. Ten co je v původním NaS je jiný. Ale jestli je na něj licence tak bohužel.

Můj názor je, že pro mě je nový modul parádní reinkarnace Asterionu. Je tam pro mě dost nových informací a parádních nápadů, hlavně Sarindar je fakt něco úžasného. Velikost knihy mi sedí do ruky, obálka je opravdu pěkná. Ač chybí rejstřík jsem s přehledností spokojen. Jsem rád že mapa je online a i když jsem měl moc rád velké mapy, při hře mi mnoho nepomohly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: st duben 29, 2015 22:39 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Chceme! Smile Jen ujasňuji co jde a nejde změnit, nebo do příště zlepšit Smile

Plno věcí člověk po tom co text napíše a XY jej pak projde prostě nevidí... Takže za každou nalezenou chybku díky. Smile

Tak já s nakladatelem nemluvil, ale pokud koukám tak použil stejný typový font, jaky byl ve starých modulech (tedy pro vyšší úrovně nadpisů) - tedy nakladatel se snažil alespoň nějak navázat. Já třeba ten font v placené a plné verzi nemám, tedy jsem sázel bez něj.

Jo tenhle! Záhlaví! Smile Ano bohužel, k původnímu se nedá dostat. Respektive já nevím jak. Pokud by to šlo, změním hned Very Happy Ale je problém v tom že první moduly jsou majetkem Altaru.

K mapě - můžu případně ještě někam nahrát mapu v plném rozlišení. tj nějakých 4960 x 3508 Smile

A osobně jsem rád že se líbí Sarindar Wink Kdesi mám i nějaký náčrty (zátoka, čtvrti města), zkusím je sem taky hodit.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: čt duben 30, 2015 12:53 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Rauksul napsal:

K mapě - můžu případně ještě někam nahrát mapu v plném rozlišení. tj nějakých 4960 x 3508 Smile

A osobně jsem rád že se líbí Sarindar Wink Kdesi mám i nějaký náčrty (zátoka, čtvrti města), zkusím je sem taky hodit.

Pokud bude mapa s měřítkem a v plném rozlišení bude jen dobře Smile
A ty náčrtky by byla bomba Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andriz
Zaslal: čt duben 30, 2015 14:04 Citovat
Založen: 23.6.2010 Příspěvky: 10
Nacrtky by byly skvele, jelikoz i pres dvoji precteni jsem si preci jen nektere veci nedokazal plne predstavit Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: čt duben 30, 2015 15:59 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Ok, přes víkend naskenuju, trochu zkusím zpřehlednit a nahraju vám to Smile Je to jen náčrt, do knihy to nemohlo jít, tak alespoň takhle -)

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Rauksul
Zaslal: út květen 05, 2015 6:29 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
citace:
Nacrtky by byly skvele, jelikoz i pres dvoji precteni jsem si preci jen nektere veci nedokazal plne predstavit Wink


Nahráno. Ale jak říkám - jsou to jen náčrtky.

Jde o náčrtek města, Jarošovy zátoky a pohled z moře na překladiště.

A mapa v "lehce" vyšším rozlišení zde:
http://uloz.to/xgkGMgZu/uk-map-zip
(po podrobnější pohled, tisk a podopobně. Plánuju mapu doladit a zkrášlit poněkud nevzhledné hory (mapa vznikla za několik hodin) apod., ale kdo ví kdy se k tomu dostanu)

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: út květen 05, 2015 9:21 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Dost dobrá mapa. Samozřejmě vylepšená verze by byla hezčí Smile Ale i tak je to lepší než nic. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: út květen 05, 2015 20:04 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
citace:
Děkujeme za podnět. Až potkám milého zdarma pracujícího kartografa, hned jen poprosíme o překreslení. Smile Ale vážně - pokud není kdo by to udělal, musíme si prostě vystačit sami Smile


Aha. Tak abych jen nekritizoval: Mám k dispozici Campaign Cartographer 3+, takže taková mapa je pro mě otázka tak jedné hodiny. Pokud byste chtěli, stačí příště zaslat mapku nakreslenou klidně jen od ruky na čtverečkovaném papíru a mohu něco takového poskytnout (zdarma).

Jedna má mapa - vesnice Berušov - tu už mimochodem ke stažení je v sekci Vaše tvorba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: ne květen 10, 2015 16:34 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Já tu shrnu mé celkové dojmy ze Sedmého živlu.

Na modul jsem se těšil opravdu dlouho a přestože jde z velké části "pouze" o revizi staršího asterionského kusu, příjemně mě překvapil. Přestože mi chyběla ruka nápaditého Gilgalada a detailního Čenise, staro-nová skupina autorů se pokračování zhostila se ctí a navázala perfektně.

Starší obsah má pořád své kouzlo a při jeho čtení jsem se neubránil nostalgii. Jeho aktualizovaná verze se povedla, využily se doposud bílá místa (např. Mernova dlaň) a VELICE mě potěšil stručný popis Říše SB a Kyrkyje (krásné propojení s Městem přízraků). Nový obsah měl v sobě velké množství nápadů a byl popsán s detailním zaujetím. Jsem rád, že autoři nesklouzli ke klišé, ale pořád mají nové vize (podobně jsem si liboval už u Stínů jihu). Nová říše je komplexní a bizardní, rovněž je více než kdy jindy znát propojení s Podzemní říší Asterionu. Velký kus práce=velká pochvala ode mě.

Změna formátu mi nevadila, alespoň je modul více "cestovní". O chybách a překlepech tu už psali jiní, to bude třeba příště doladit.

Vadilo mi pouze několik věcí. Hlavní připomínka se týká map. Je škoda, že jste neangažovali Janu Žižkovou, autorku kolekce všech předchozích map a SŽ tak vybočuje z řady. Mapa NUK se (krom absence měřítka) povedla, nepřítomnost mapy starého UK a jeho okolí dost vadí, zvláště při pokračování Kroniky v této oblasti. Druhou závažnou věcí, se kterou se kvůli kalkulaci ceny asi nedalo nic dělat, je množství nevytištěných dodatků. Část z nich opravdu do modulu patřila (zbývající MB a CZ), část tištěného textu (bezesporu zajímavé úvahy nekromantů nad působením salů) tam naopak patřila spíše. Poslední osobní vada: nelíbilo se mi použití jmen typu Antonín nebo Mojmír. Moc mi do dosavadního pojetí Asterionu nezapadají.

Celkově ale chci vyjádřit nadšení a podporu autorům do dalšího díla Very Happy. Budu se moc těšit na Krajiny šílenství, snad již ne po takovém čekání. Dění v UK a NUK ještě neskončilo a nové části Kroniky budou určitě zajímavé...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cerberos
Zaslal: pá červen 05, 2015 17:26 Citovat
Založen: 24.4.2010 Příspěvky: 46
Na Sedmý Živel jsem čekal velmi dlouho a po koupení jsem byl lehce zklamaný jeho vzhledem. Na druhou stranu po přečtení mne zklamání přešlo:-) Samozřejmě jsou tam vidět chyby, o kterých tady bylo napsáno výše, od obrázků počínaje a mapami konče.
Trochu mě zmátlo přejmenování některých myšlenkových bytostí.
Chtěl jsem se zeptat, kdy budou doplněny pravidla pro DrD+ , na které celkem netrpělivě čekám, protože tuto verzi hraji a také dobrodružství Nesmrtelný. Pláně z kostí nejsou vůbec špatné, ale když byly vydány kdysi v Pevnosti, bylo tam uváděno, že jde o původní dobrodružství k SŽ a to je už celkem dávno:-)))

Možná by nebylo na škodu dát dohromady všechny myšlenkové bytosti vydané v Asterionu ( a možná předělat ty z Oblohy z listí a drahokamů, kde to nebylo přímo ono) a vydat jako samostatnou knížku.

Vím že to sem nepatří, ale uvažuje se ještě o Derteonu??


Naposledy upravil cerberos dne st červenec 15, 2015 21:27, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.