Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Asterionský zeměpis

Cenis
Zaslal: po květen 12, 2008 11:22 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kibe napsal:
Tedy, to by docela pomohlo...navíc třošku přizvednout nadm. výšku.
Výbornej nápad, navíc myslím, že nikde není výška uváděna, tedy by to nebyl ani takový zásah do textů :) :idea:


mas tim na mysli, ze Lendor by mel mnohem vyssi prumernou nadmorskou vysku nez Tara?
Resilo by to vsechny nase problemy s podnebnymi pasmy? o kolik by bylo treba aby byl vyssi? Jak by pak vypadala takova krajina? mam na mysli, kdyz na pobrezi je zeme na urovni more a pak musi docela dost vystoupat? je nekde na zemi nejaky priklad?
:-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gwaihir
Zaslal: po květen 12, 2008 13:09 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Temnou energii bych do toho netahal už proto, že nikdo neví o co vlasně jde Very Happy
Mnohem jednoduší je říct například, že magie má hmotu (podle známého vzorce) a té magie je tolik, že to dorovná, i když mě osobně běhá mráz po zádech z představy, že většinu hmoty planety by měla tvořit nějaká forma energie. Laughing

A co se týče výšky: to by byl na jižním pobřeží Lendoru kilometrovej útes? Jinak- pokud by ta výška rostla postupně se vzdáleností od pobřeží, tak by se to mělo do mapy kreslit jako čím dál větší hory, ne?

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kibe
Zaslal: po květen 12, 2008 15:58 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Ta verze koncentrované magenergie je docela rozumná(jak všichni možná víme, tak veškerá hmota je tvořena energií a pokud by se vyskytla nějak koncentrovaná energie v nevázaném stavu=magenergie, tak by mohla teoreticky působit i na gravitaci).

To Cenis: pokud by byl hlavní nárůst nadmořské výšky Lendoru v blízkosti pobřeží, tak by to nemuselo být ani znázorněno na mapách(stačilo by, aby se tento efekt vyskytoval v jižní části Lendoru-severnější pobřeží by mohlo mít plynulejší-normální průběh stoupání). Nebo by stoupání bylo plynulejšího charakteru(čímž by se vysvětlovaly relativně úzké pobřežní pralesy Plaveny). A nebylo by potřeba znázorňovat celý lendor v "tmavších" topografických barvách, protože toto se dělá hlavně u rozdílů nadmořských výšek.

O kolik by bylo potřeba celý Lendor zvednout závisí na ostatních drobnostech(jinak myslím, že platí + 100m výšky= -0,6° teploty).
Pokud by byly uznány vlivy z vesmíru(výraznější průběh ekliptiky Asterionu a popřípadě i výchylky osy Asterionu ve "spolupráci" s vlivem Modrého měsíce-oboje jevy pro Asterioňany těžko pozorovatelné), tak by potřebný zásah do nadmořské výšky nemusel být příliš markantní(myslím, že by stačilo i méně než 1000m).

Dle mého názoru by se tím tento problém dal logicky vysvětlit a zároveň by nebylo potřeba dementovat některé dřívější asterionské produkty.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po květen 12, 2008 16:13 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Jinak na Zemi příklady jsou ale né dostatečné...nejznámější je asi Anglické pobřeží, což je krásný příklad, ale my bychom potřebovali o něco větší...dále by musela krajina plynule stoupat-jedna velká stěna by znemožnila lodní dopravu mezi řekami a mořem.
Něco podobného by se dalo najít možná v Brazílii, ale ne v takovém rozsahu.
Jako možné vysvětlení bych viděl ono "násilné" rozdělení kontinentů, což bylo dosti urychlené geologické dění, při němž mohlo dojít k vzniku"stolové hory" téměř na celé jižní části Lendoru-při těchto děních se i řeky rychleji zařezávají do svých koryt(zvlášť pokud by koryta byla ve velmi nestabilních horninách-např. pískovec a jiné)...čímž by se nepopřela možnost lodního spojení vnitrozemí a moře, akorát by tu byla dost hluboká říční údolí.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po květen 12, 2008 16:19 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Kibe napsal:
Jinak na Zemi příklady jsou ale né dostatečné...nejznámější je asi Anglické pobřeží, což je krásný příklad, ale my bychom potřebovali o něco větší...dále by musela krajina plynule stoupat-jedna velká stěna by znemožnila lodní dopravu mezi řekami a mořem.
Něco podobného by se dalo najít možná v Brazílii, ale ne v takovém rozsahu.
Jako možné vysvětlení bych viděl ono "násilné" rozdělení kontinentů, což bylo dosti urychlené geologické dění, při němž mohlo dojít k vzniku"stolové hory" téměř na celé jižní části Lendoru-při těchto děních se i řeky rychleji zařezávají do svých koryt(zvlášť pokud by koryta byla ve velmi nestabilních horninách-např. pískovec a jiné)...čímž by se nepopřela možnost lodního spojení vnitrozemí a moře, akorát by tu byla dost hluboká říční údolí.

nevím jak vám, ale celé mi to přijde dost násilné... dobrá, teoreticky by to možná fungovalo, ale může někdo z vás říct, zda by to bylo reálné i skutečně, a domyslet všechny důsledky?
tak mi připadá, že navrhovaná řešení problému (pokud by se vůbec měl řešit...) se nám přesouvají z relativně reálně proveditelných změn do krajiny snů a fantazií.
(můj názor)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po květen 12, 2008 20:06 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
To máš docela pravdu, ale už třeba zmíněné rozdělení kontinentů je samo o sobě trochu fantasi...nemyslíš? Laughing

My to třeba vůbec neřešíme...Asterion nám funguje jako švícarské hodinky tak jak je, bez jakýchkoliv dovysvětlování...já se jen snažím dávat alespoň teoreticky logická vysvětlení těm, kdo to pro svůj Asterion asi potřebují... Question

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po květen 12, 2008 21:42 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Proč se nespokojit s tim, že Asterioňany tyhle věci netrápěj a ty který to trápí to řeší v klubu univerzity nad šálkem čaje a po bouřlivé debatě s neuvěřitelnými argumety jdou zas přemýšlet o věcech co jsou důležitý pro život Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po květen 12, 2008 21:57 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
me tahle diskuse nahodou bavi :-) na zacatku jsem to mozna resil, ale ted uz mam z toho "problemu" jen poteseni

OGGYSU: vzhledem k tomu ze cely Asterion je "krajina snu a fantasii" tak myslim muzem vymyslet spoustu veci, ne? :-)

KIBE: nebylo by spis uzitecnejsi aby ta "stolova hora" byla naklonena opacne? to znamena pozvolenstoupani od jihu a vysoke utesy na severu?
tim by se totiz zachtanily ony pralesy v plavene a vubec teple podnebi keledoru a jizni danerie, ktere by ztvednutim nad utes zmizely ne?
a za druhe by se tim treba v Severnim zalivy utvorily fjordy vhodne pro nase slovansky mutovane vikingy :-) a zaroven by uz v almendoru mohla byt slusna kosa.
nebo jsem mimo?

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: út květen 13, 2008 6:07 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Cenis napsal:
me tahle diskuse nahodou bavi Smile na zacatku jsem to mozna resil, ale ted uz mam z toho "problemu" jen poteseni

OGGYSU: vzhledem k tomu ze cely Asterion je "krajina snu a fantasii" tak myslim muzem vymyslet spoustu veci, ne? Smile

KIBE: nebylo by spis uzitecnejsi aby ta "stolova hora" byla naklonena opacne? to znamena pozvolenstoupani od jihu a vysoke utesy na severu?
tim by se totiz zachtanily ony pralesy v plavene a vubec teple podnebi keledoru a jizni danerie, ktere by ztvednutim nad utes zmizely ne?
a za druhe by se tim treba v Severnim zalivy utvorily fjordy vhodne pro nase slovansky mutovane vikingy Smile a zaroven by uz v almendoru mohla byt slusna kosa.
nebo jsem mimo?

dobrá, pokud je tohle vážně jen debata a nikdo se to nebude pokoušet aplikovat...Smile pak se taky připojímWink
od jihu asi ne, maximálně v oblasti keledoru útes srovnatelný např. s doverem, což by mohlo pomoct s rozsáhlými stepními porosty, které by jinak měly být logicky pralesem:-p jinak ty fjordy... sice se o tom asi nikdy ani nepřemýšlelo, ale proč ne:) a na severu (tj na pólech) by mohl být kilometrový sešup, takový celkem symbolický konec světa... pro krolly;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út květen 13, 2008 7:06 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak fajn asi to sem moc nepatří ale řešil někdo z Vás zatmění slunce?
Jestli je totiž modrej měsíc větší než náš tak musí nastávat podstatně častěji ne?

Nebo jsou na chladnějších místech lendoru pod zemí ČERNOZDROJE který ochlazujou krajinu. Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: út květen 13, 2008 7:10 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
To Cenis: to by bylo docela lepší, já se jen bál, aby tam krollové neměli ten zmíněný konec světa:-))) Ale mohlo by se to zvedat jen někam a pak by to bylo "rovně"...navíc ty útesy nemusej bejt všude, místama to může klesat i delšíma "údolíma" než fjordama, nebo útesem.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: čt květen 15, 2008 15:51 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Anebo by salové na Lendoru mohli být následkem Velkého zemětřesení ovlivněni a fungovat jako určitý druh ledničky. Laughing Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: čt květen 15, 2008 16:22 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Moc se nesměj Lamiusi Laughing rostliny totiž dokáží významně ovlivnit množství skleníkových plynů v závislosti na fotosyntéze(rozdíl mezi C3 a C4 rostlinami) a pokud by salové tento rozdíl podpořili, tak by se to mohlo projevit rozdílem možná až 2°C(můj odhad) mezi kontinenty Laughing

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: čt květen 15, 2008 16:42 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Takže sálové ty mršky malý asi jim je bez skřítků na lendoru zima a jsou víc frigidní Very Happy

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá květen 16, 2008 10:58 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Já jsem to právy myslel původně tak, jako že Lendor čím více je na sever, tím více je "vysunut nahoru", něco jako že pobřeží vnitřního moře jsou dlouhý stoupávý pláže až místy fjordy a pobřeží víc na sever se mění místy až ve "stolové hory". Tím zase zachráníme ledovec před rozmrznutímSmile Mohl by to také byt jeden z důvodů proč bylo námořnictví v některých státech méně rozvinutu (pobřeží nevhodné pro přístavy).
No, co se týče temný hmoty a tený energie... navíme, jak říká profesor Kulhánek :"My sicí ak úplně nevíme, ale máme ponšrně přesné tušení..." Myslel jsem to zčásti jako legraci a zčásti vážně, prostě pokud by temná e/h = magické pole, pak, při množství v jakým se na asterionu vyskytuje, by to skutečně mohla dorovnat... Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.