Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  otázky a odpovědi pro začínající na Asterionu

oggysu
Zaslal: st květen 30, 2007 16:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Herryck PJ napsal:
tak díky a ještě bych se chtěl zeptat...1.) četl jsem si bohy (sedmnáctku) a jak tam mají vlastní sídla kde bydlí nebo kde mají hrady, tak když už se tam postavy dostanou, tak to tam doopravdy je ??
2.) Jak má například GOR ten hrad a jak se tam pořádají rytířské turnaje na počest jeho ženy, tak by mě zajímalo kdo v těch turnajích je jestli to jsou obyčejní smrtelníci (pokud to tam teda je) nebo jestli to jsou bohové ze sedmnáctky nebo jiné bytosti z nadpřirozena Smile diky za odpověď Smile Very Happy

ad 1) postavy se na ta místa za normálních okolností nedostanou, neboť jsou chráněna božskými silami. obejdou je obloukem aniž si to uvědomí, projdou kolem bez povšimnutí, budou na jejich místě vidět nezajímavou nebo nebezpečnou scenérii, a podobně, určitě tě napadne spousta podobných neotřelých způsobů... na ta místa by se mohly dostat pouze silně věřící postavy (v daného boha), popřípadě hrdinové a draci (opět příslušného boha). určitě ne tedy obyčejní dobrodruzi. Rolling Eyes
ad 2) nevím, jestli jsem způsobilý na to odpovídat, ale můžou to být jak nějací hrdinové Gora, popř Rianny, tak spíše bytosti ze SS či nějací nadpřirození obyvatelé hradu (to je v podstatě to samé). klidně by to mohly být i duše nějakých hrdinů (na skok z VS). Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: st květen 30, 2007 16:36 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
diiky to sem potřeboval slyšet Smile Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Herryck PJ
Zaslal: so červen 02, 2007 15:11 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
prosím vás neměl by někdo nějakej námět na to aby se spojily postavy když je tato situce ?: jedna postava plavala v moři (za jednou lodí která odplouvala z Dunrileanu) a zabloudila a dostala se po nějaké době na břeh. Později viděl v dáli světlo, tak tam šel a dostal se k domorodcům (kteří ho přijali docela v pořádku a pomohl jim s jednou maličkostí).
Ostatní postavy jsou v Dunrileanu a ptž se ještě nespojili tak se pro ně nic neděje a teď bych potřeboval aby se spojily ty v Dunrileanu a ten v džungli.V tej džungli u domorodců je zloděj člověk (ten hráč), a ve městě jsou: Válečník Kroll, trppaslík válečník a elfka kouzlenice Very HappyVery Happy.... byl bych rád kdybyste mi nějak helply ptž mě nenapadá jak je spojit a nevim z čeho mám čerpat diky za pozornost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: so červen 02, 2007 17:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Herryck PJ napsal:
prosím vás neměl by někdo nějakej námět na to aby se spojily postavy když je tato situce ?: jedna postava plavala v moři (za jednou lodí která odplouvala z Dunrileanu) a zabloudila a dostala se po nějaké době na břeh. Později viděl v dáli světlo, tak tam šel a dostal se k domorodcům (kteří ho přijali docela v pořádku a pomohl jim s jednou maličkostí).
Ostatní postavy jsou v Dunrileanu a ptž se ještě nespojili tak se pro ně nic neděje a teď bych potřeboval aby se spojily ty v Dunrileanu a ten v džungli.V tej džungli u domorodců je zloděj člověk (ten hráč), a ve městě jsou: Válečník Kroll, trppaslík válečník a elfka kouzlenice Very HappyVery Happy.... byl bych rád kdybyste mi nějak helply ptž mě nenapadá jak je spojit a nevim z čeho mám čerpat diky za pozornost Smile

zkus zapojit fantazii... tak třeba: domorodci (se zlodějem) se rozhodnou zaútočit na dunrilean. zloděj (ani jeho hráč!) o tom ale neví. prostě se vydá s domorodými válečníky, kteří se vydají na "válečné tažení". no a pak najednou zjistí, že jsou u dunrileanu a že domorodci na něj útočí. nevím jak se zachová, ale pravděpodobně se obrátí proti domorodcům (jinak by byl docela svérázný podvratný živel). no a proti domorodcům se postaví i ti ostatní z "družiny"-tak se dají dohromady. Rolling Eyes možností je spousta, tohle je první co mě napadlo... nebo ti z dunrileanu se poplaví po řece náhodou na jedné lodi a přepadnou je domorodci se zlodějem. a náhodou budou ušetřeni... další možnosti určitě napadnou i tebe. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: so červen 02, 2007 22:10 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
jo tak diky moc nějaký námět sem potřeboval Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Herryck PJ
Zaslal: so červenec 07, 2007 14:05 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
Zdravim chtěl bych se zeptat... Když někdo hraje za ženský pohlaví tak měli by se statistiky upravovat ?? (menší síla, větší charisma...) potřeboval bych poradit protože se s kámošem nemůžem dohodnout Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: so červenec 07, 2007 23:35 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
Zdravim chtěl bych se zeptat... Když někdo hraje za ženský pohlaví tak měli by se statistiky upravovat ?? (menší síla, větší charisma...) potřeboval bych poradit protože se s kámošem nemůžem dohodnout Smile

Jaký hrajete systém? Pokud DrD+, tak je to tam v pravidlech zahrnuto, ale pokud DrD, tak to záleží hodně na PJ. DrD je řešeno tak, aby si šlo zahrát rychle a bez námahy, takže se tam takové věci moc neřeší. Takže podle mě by to měl rozhodnout PJ a nebo hráč po domluvě s PJ. Pokud je PJ proti jakékoliv úpravě, tak s tím nic hráč neudělá. Pokud je to PJ jedno, tak se rozhodněte podle toho hráče. A pokud je to jedno oboum, tak to neřešte a hrajte! Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Herryck PJ
Zaslal: so září 29, 2007 12:51 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
zdarec chtěl bych se zeptat... jeden hráč si v PPP našel dovednost jízdu na leteckých zvířatech a já bych chtěl vědět kde se to může na asterionu naučit, v Modulech sem zatim nic o tom nenašel pls poraďte dík Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gowery
Zaslal: ne září 30, 2007 12:55 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Herryck PJ napsal:
zdarec chtěl bych se zeptat... jeden hráč si v PPP našel dovednost jízdu na leteckých zvířatech a já bych chtěl vědět kde se to může na asterionu naučit, v Modulech sem zatim nic o tom nenašel pls poraďte dík Smile


Ahoj, neznám žádné "oficiální stanovisko", ale já osobně bych to řešil následujícím způsobem:
Autoři základního modulu letecká zvířata celkově moc nebrali v potaz (alespoň to tak na mě vyznělo), takže pokud by hráči o něco takového měli zájem, řídil bych se pravidly PPP. Konkrétní místa, kde by se létání dalo naučit, by prostě rozvrhl PJ, to by neměl být až zas tak velký problém.
A nakonec samozřejmě není od věci připomenout, že na Asterionu jsou všichni inteligentní nehumanoidi myšlenkovými bytostmi. Z toho plyne, že na žádné orly královské se na něm nenarazit nedá.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
unnamed
Zaslal: ne září 30, 2007 16:42 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
zdarec chtěl bych se zeptat... jeden hráč si v PPP našel dovednost jízdu na leteckých zvířatech a já bych chtěl vědět kde se to může na asterionu naučit, v Modulech sem zatim nic o tom nenašel pls poraďte dík Smile

No žádný školy na to na Asterionu pravděpodobně nejsou (s vyjímkou Bergondu - trpaslíci tam létají na varanech myslím Smile ). Není to jen o tom kde se to naučit, podle mě je taky problém v použitelnosti této dovednosti. Měl už někdo z vašich hráčů či vašich postav možnost letět na gryfovi,pegasovi,varanovi nebo něčem podobném? Asi bych o tom řekl hráčovi... aby potom nebyl zklamán... pokud si to i přesto dá, tak by tam mohla být ta možnost, že by ho to naučil nějaký z primitivnějších národů, který žije v okolí těchto "zvířat".
Další možností je, že by se naučil létat na koštěti, to by ho možná naučila nějaká čarodejnice z Očaroveného háje (i když o tom silně pochybuju). Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Herryck PJ
Zaslal: po říjen 01, 2007 12:55 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
tak dík nějak to asi vyřešim po svém... abych pravdu řekl tak našetřil hodně peněz a neví jak je utratit a zajímaví mu přišla zrovna tahle dovednost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: po říjen 01, 2007 15:15 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
U trpaslíků v Bergondu se to asi nenaučí (pokud není trpaslík z Bergondu... Razz ), ale co třeba u některých lovců přízraků, v Subotamském klášteře nebo na Magické univerzitě, kde mají "na skladu" pár myšlenkovek???
Já jsem např. umožnil jednomu rytíři 9 hvězd, aby se mohl cvičit v Tarosu, kde myslím je možnost stát se lovcem přízraků (resp. LP se tam mohou cvičit) takže jsem usoudil, že naučit se létat třeba na gryfovi (nižším, samozřejmě) není teoreticky problém, protože tam zrovna jednoho "vlastní" Confused
Ale zadarmo to nebude!!! Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zenir
Zaslal: po říjen 01, 2007 18:54 Citovat
Založen: 28.3.2005 Příspěvky: 9 Bydliště: Údolí hrdinů
Pokud si dobře pamatuji v OZLD je zmínka o tom, že skřítkové používají jako letecké nestvůry ptáky Kia. Takže pokud je postava skřítek, hobit nebo trpaslík může se tuto dovednost naučit právě ve Zlatém lese.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: pá leden 04, 2008 16:32 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
Mám dotaz... Když začnu hrát na Asterionu s družinkou tak by mě zajímalo co všechno by měli znát např kolik Historie jestli vůbec nějakou, něco o bozích nebo je lepší začít tak že nic neznaj a oběvujou a zjišťujou věci... myslim obecně když nebudem brát ohled na rasu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eyron161
Zaslal: so leden 05, 2008 10:36 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Herryck PJ napsal:
Mám dotaz... Když začnu hrát na Asterionu s družinkou tak by mě zajímalo co všechno by měli znát např kolik Historie jestli vůbec nějakou, něco o bozích nebo je lepší začít tak že nic neznaj a oběvujou a zjišťujou věci... myslim obecně když nebudem brát ohled na rasu.


No vždycky je dobrý se zamyslet na otázkou "Co všechno asi tahle postava ví o světě, ve kterém žije?" Hodně to asi záleží na tom, jestli na Taře začínáš hrát s bandou místních (skřítci, hevreni, lidé narození v Dálavách atd) a nebo s nově příchozími z Lendoru. Když jsem kdysi uváděl družinu na Ast, volil jsem druhou variantu, která je lepší v tom, že postavy mají informací relativně málo a všechno objevují, všechno je pro ně nové. Při prvním sezení jsem hráčům dal něajké obecné informace, které zná snad každý. Řekl jsem jim o Sedmnácti bozích, Temné desítce, Kněžích slunce, základy politického uspořádání na Lendoru (4 království, Plavena, barbaři, elfové, trpaslíci, hobiti). Velmi okrajově jsem se zmínil o magii a myšlenkových bytostech. O Taře jsem dal postavám jen minimum informací a to samozřejmě jen o kolonizovaných Dálavách + něco málo o tom, že existují hevreni, skřítci a temní elfové. Pak jsem jednotlivých hráčům odděleně sdělil výlučné informace podle rasy a povolání, např. elf se dozvěděl něco víc o temných elfech, zloděj zase o tom, že existuje Pavučina atd. No a další informace jsem jim dával i mezi jednotlivými hrami. Ona ta výlučnost informací je hezký prvek ve hře. Třeba kouzelník se dozvěděl o Bratrstvu Jiřiček a skřítčí váklce mágů a když to pak vybalil v nějakém dialogu s CP skřítkem, ostatní koukali s otevřenou pusou Smile
Co se týká historie, tam bych byl hodně hodně opatrný, já se jen letmo zmínil o Arvedanech a tom, že existuje nějaké Zlo reprezentované jakýmsi Kharem Démonem. Jak je napsáno v hlavním modulu, historii, zvlášť tu starší nezná prakticky nikdo v pravdivé verzi, obecně jsou znm,é jen zlomky a ještě často překroucené. Mimochodem taky je dobré dávat hráčům protichůdné informace. Např. temný elf asi bude interpretovat rozdělení elfů a události Bitvy pěti mečů asi hodně jinak než světlý elf z Lendoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.