Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Brada Tomáš
Zaslal: po leden 24, 2005 16:02 Citovat
Anonymní
Cenis napsal:
BRADA TOMAS: ano jiste ze zalezi na tom jak ktera druzina hraje, proto radi rikame, ze je tolik asterionu, kolik je druzin na nem hrajicich, ne jen ten "nas"
Nechapu jak bys to chtel udelat aby byl cely svet dokonale popsany, vzdty ani Zeme neni a to ji zkoumame kolik stovek let...


Vymyslet takový svět jako Asterion je určitě těžká věc. V tomhle autory hodně obdivuju.Mě osobně chybí více historických událostí. Důvod proč je tohle tam a tomto onde.Třeba taková Kronika,která by šla do mínusu (do dob před královským letopočtem) by se určitě šikla. Laughing A nemusela by zacházet do detailů.Stačila by taková forma jakou má Kronika současnosti a budoucnosti.
Cenis
Zaslal: út leden 25, 2005 0:24 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
SILWERIL: dalsi prisúpevek driv, snad do tydne a dokonceni taky brzo, omlouvam se za protahovani, ale vanoce mi nejak sebraly tvurci elan :o)

BRADA TOMAS: jo to bych ja jednou treba rad udelal, ale je to more prace, ktere navic IMHO vetsina hracu nepouzije...ale diky za napad :o)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fantom
Zaslal: út leden 25, 2005 7:02 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
Taky by mně zajímala podoba bývalého Císařství a Kharovy vých. říše. Já si jí představuju jako neubydlenou (a to plati s vyjimkami i na zviřata) studenou pustinu (dale na sever tundru), kde se troskama byvalych Arvedanských měst prohání ledovej vítr Mr. Green

A furt tam svítí sluníčko.

A žijou tam polární lišky. Twisted Evil Mňam Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cenis
Zaslal: út leden 25, 2005 7:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
FANTOM: no vzhledem k tomu ze znacna cast byvaleho uzemi cisarstvi lezi v mirnem a tropickem pasu (viz Cas temna), tak ty polarni lisky a ni zima asi ne, ale jinak mas pravdu, byt zvirata a rostliny tam normalne ziji, linteligentni tvorove nikoliv a tudiz je to krajina z hracskeho hlediska nezajimava ;-)

a tohle neni chat, ale auditko, takze ti nikdo neodpovi hned ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wetrixus
Zaslal: út leden 25, 2005 12:29 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
Cenis

Hele mam na tebe takovej dotaz.
Když už vyšly nové pravidla hodláš se je naučit??? Question Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út leden 25, 2005 14:05 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Mam dotaz na Skřítčí srdce: Jakou cenu má pro horský skřítky (resp. pro císaře Wu Šenga) cenu, neboli co by byli ochotni za to dát.
Jde mi o to, že naše družina (teď to dobrodružství zrovna hrajem) neví, komu ho dát, a jestli skřítkum, tak maj šílený podmínky... totiž (mimojiné) zrušení obchodu se zbraněma v Mostovce (hlavně se skřetama) no a já fakt nevim, jestli by na to Wu Šeng přistoupil, páč by to asi mělo velký hospodářský i politický dopady. Ale zas Dáje... No napište mi, co myslíte, jak by na to Císař přistoupil...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fantom
Zaslal: út leden 25, 2005 14:23 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
Pardon, chápu, že to neni chat.

S tou ledovou pustinou, to platilo pro oblast kolem Bílých hor, tj. kolem polárního kruhu.

Nemám u sebe HM, ale pokud si dobře vzpomínám, bylo tam, že Aurean přestože byl za polárním kruhem, bylo v něm stále teplo, a byly tam i palmy. (Nejak tak si myslím, že to tam je.)

Ale na mapě Asterionského glóbu je Aurean kolem rovníku, ne?

(A ty lišky jí lišky Mr. Green )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lamius
Zaslal: út leden 25, 2005 18:50 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Snad se na mě nebudete zlobit, když vyslovím svůj hráčský názor:
Fantom: ale to bylo před Velkým zemětřesením. Kontinenty už nestojí tam co dřív.
Sadaam: myslím, že nic. Skřítci určitě vědí o riziku spojeném s uchováváním skřítčího srdce a přitom jim vlastně k ničemu není. Ví, že když ho bude držet někdo jiný, tak mu to časem víc uškodí, než prospěje. Přistoupit na nějaký (navíc takhle významný) politický požadavek je podle mě nesmysl.
No, ale nechci tu podsouvat nějaké falešné informace. Embarassed

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st leden 26, 2005 18:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
WETRIXUS: ne, dyt je tam 10x vic pravidel nez ve starem dracaku :o)

FANTOM: jo tam to urcite plati...pro zajimavost, Arvedane nazyvali jmenem "Bile hory" celou polarni oblast, ale pozdeji (dnes) se to vztahuje uz jen na hory jizde od Kharovych drzav...

LAMIUS: no trosku se urcite pohnuly, ale spis nez k roztrzeni (to je posunu) doslo proste k potopeni a "zasunuti" casti pevniny hloub do asterionske kury (konkretne slo o tehdy nejvyssi pohori na Asterionu, zvane Pasove hory)

No a v Aureanu byly palmy, proste proto ze je u rovniku :)) vim ze vpuvodnim HM je to asi trochu jinak, ale i nase predstavy o asterionu se vyvijeji, domyslime stasi veci, vysledkem toho je i Cas temna

SADAAM: Ty pozadavky na skritky ma tva druzina?
nemam presne prehled co umi, nebo zpusobuje Dáje, ale byt na miste cisare Wu Senga, tak te troufale druzine slibim, ze obchod v Mostovce bude prerusen a cokoliv dalsiho, vezmu si od nich Srdce, vyznamenam je a vyplatim bohate a pak je necham odstranit, nejlepe nenapadne (coz je typicky postup vuci priliz troufalym a nepohodlnym osobam i v nasem svete, natoz pak ve svete fantasy).
Ale Gilgalad, duchovni otec skritku a Dáje, bude mit mozna jiny nazor ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: pá leden 28, 2005 8:00 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Souhlasím s Čenisem, já na místě Wu Šenga bych možná ani nesliboval odměnu, ale prostě si postavy odchytil a buď jim Dáje vzal (a zlikvidoval), nebo z nich "dostal", kde ho skrývají (a zlikvidoval). Hodně záleží na tom, odkud postavy vyjednávají. Počítám, že nejsou na nedobytném hradě chráněny menší armádou - to by snad šanci měly. Jestliže vyjednávají v Lese padajících stínů (a Dáje mají ukryto v hospodském pokoji ve skříni), neřku-li v některém skřítčím městě, tak..ehm...o mrtvých jen dobře.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: pá leden 28, 2005 16:01 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Shark napsal:
Souhlasím s Čenisem, já na místě Wu Šenga bych možná ani nesliboval odměnu, ale prostě si postavy odchytil a buď jim Dáje vzal (a zlikvidoval), nebo z nich "dostal", kde ho skrývají (a zlikvidoval). Hodně záleží na tom, odkud postavy vyjednávají. Počítám, že nejsou na nedobytném hradě chráněny menší armádou - to by snad šanci měly. Jestliže vyjednávají v Lese padajících stínů (a Dáje mají ukryto v hospodském pokoji ve skříni), neřku-li v některém skřítčím městě, tak..ehm...o mrtvých jen dobře.

Že mě to nenapadlo. Laughing
Já bych měl jeden pro mě velmi důležitý dotaz, trochu specifický. Členka družiny je (samozřejmě tajně) fanaticky oddaná Kharovi (vážně, jako postava by se tutově pro Khara bodla dýkou do srdce, kdyby to dostala nařízeno, zvířátka si obětovává s přeháněním jak na běžícím pásu a jenom nedostatek příležitosti způsobil, že totéž nedělá s lidmi- taky jí před odhalením kromě opatrnosti zachránila už jen opravdu geniální výmluva, vůbec se nedivím, že jí na to ostatní členové družiny skočili) a plně spolupracuje s KNS. Když se jednou při výcviku v Naosu doslechla o existenci temných druidů, od té doby si nepřeje nic jiného než být temnou druidkou. Jenže je tu problém- já o temných druidech nic nevím (resp. jenom to, co je napsáno tady na stránkách) a tak nevím, co ji mám na to říct.
Můj dotaz tedy je, co jí má odpovědět Kharův noční stín (pokud to neví, tak až si to zjistí). Nechci jí odpovídat nějak jako "Kharovi noční stíny tě potřebují tady" (jednak je mi to proti srti, a jednak je velmi chytrá- míněno jako hráčka, i když jako postava koneckonců taky- a došlo by jí, že to je čeření vody). Potřeboval bych nějakou zasvěcenou odpověď (jestli je to možné, za jakých podmínek apod.). O temných druidech bude určitě pojednáno v modulu o přírodě, takže na přesnější informace bych počkal (a hráčce to nějak vysvětlil), jestli ovšem vůbec ještě další Asteriony vyjdou- a to je můj další dotaz, jestli se neví jestli nebo dokonce přibližně kdy.
A radši ještě poslední věc- asi nejsou něco jako "temní chodci" (nemyslím "chodci na straně zla")?
Omlouvám se za obsáhlost.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: pá leden 28, 2005 16:33 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Já mám takový problém: Nemám moc velkou fantazii, co se týče popisů, jak je kdo oblečen. Už mě nebaví pořád používat slova tunika a vysoké bozy z kůže. Předpokládám, že na Asterionu se lidé oblékají jako dejme tomu lidé ve středověku. Neznáte nějakou knížku nebo internetovou stránku, kde je středověké odívání podrobně rozebráno? Moc by mi to pomohlo.

A ještě tohle: V DD se mi moc líbil popis dvou členů Osmnáctky. Díky Martine Blaho!! Budou tak popsáni ještě další lovci lidí (Arxela a Kazarda) Question

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá leden 28, 2005 17:12 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
LAMIUS: odpovi ti gilgalad

SILWERIL: zadne konkretni stranky neznem, ale zkus neco zadat do vyhledavace (seznam treba ;-)) a on ti neco najde...jen bych upresnil, ze lide ve Storabsku maji spis to stredoveke obleceni, v Keledoru uz spise renesansci a Danerie a Almendor jsou nekde mezi...
severane jsou pak jako praslovane, keltove a germani dokupy...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Marek Stahl
Zaslal: ne leden 30, 2005 18:23 Citovat
Anonymní
Mel bych otazku jestli se pouziva kord a rapir i mimo Erin, napriklad mezi zlodeji?
Cenis
Zaslal: ne leden 30, 2005 18:41 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
MAREK STAHL: kordy a rapiry se (spolu se savlemi) uzivaji hlavne v Keledoru, kde jsou velmi rozsireny (byt jen jako osobni zbran, vojaci byvaji vyzbrojovani meci, palasi schiavonnami a tezsimi svalemi). vyskytuji se i mimo keledor (ale vzdy jsou keledorske vyroby) a to hlavne mezi slechtici, floutky nebo prave zlodeji ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 17 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.