Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

oggysu
Zaslal: ne srpen 20, 2006 16:45 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Zajímalo by mě, jak je to v Almendoru (a obecně ve čtyřech královstvích) s vojenskými šaržemi. Jestli se vyskytuje tradiční desátník (asi by velel dvěma oddílům), seržant, kapitán atd. nebo je to jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerin
Zaslal: út srpen 22, 2006 12:58 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Následující berte prosím jako nějaký můj nápad aa rozhodně ho nikomu nevnucuju Idea
Psali jste o třech budoucích modulech ale nevyloučili jste další. Přitom modul Vojáci a umění asi padl. Myslím, že by se z něj ale dalo udělat docela pěkný kousek. Umění by asi tak zajímavé nebylo, ale čistý modul o záležitostech boje... Různé styly boje (zeghar, skřítčí subotamové, různé armády a rasy), slavní hrdinové bitevních polí, různé netradiční zbraně a předměty s válčením souvisejících, o armádě jako celku...(Navíc kdybi to bylo napsané podobně jako ZP Surprised ...). V současnosti i budoucnosti se navíc objevuje mnoho konfliktů, které by tam byly rozepsané (nedávné rilondské tažení - podobně třeba Válka koní, svatá válka proti Plaveně, invaze Starých trpaslíků, ZIn Zarovo povstání, Khar...). Dobrá aůternativa pro postavy bojového zaměření, jako je FA a ZZS pro magiky.
Mohlo by se alespoň teoreticky někdy něco podobného objevit Question

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: út srpen 22, 2006 16:59 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Omlouvám se, ale zřejmě se "zapomnělo" na můj dotaz ohledně Orlích poutníků a chtěl bych ho připomenout. Vím, že odpověď na můj dotaz je dost komplikovaná, ale jsou to podle mne docela důležité záležitosti. Protože je delší, nebudu ho raději zbytečně psát znova- byl to příspěvek ze 23.7., 14:59. V každém případě děkuji. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: so srpen 26, 2006 22:05 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Lamius napsal:
Nedá mi to, abych nenapsal co se přihodilo při našem hraní Asterionu. Družinka se při nějaké cestě rozhodla stavit se v Podlesí pro tamní rum. Pak se ale dozvěděli, že není k dostání, protože před třemi měsíci do lihovaru udeřil blesk (viz KRONIKA). To byla pro mě skvělá chvíle a důkaz toho, jak životný Asterion je. :D
Chci ale napsat trošku komplikovanější dotaz. Pro jistotu píšu- HRÁČI PŘED ROKEM 851 RADĚJI NEČTĚTE (pokud ovšem nevíte o Asterionu dopředu všechno).
Potřeboval bych prosím zkonzultovat některé moje představy o Orlích poutnících po pádu Svobodných měst (mám rok 849) a působení "mojí" družiny přitom. Za prvé mě zajímá, jestli Orlí poutníci z Tarosu jsou a budou v zásadě sledovat pořád ty stejné cíle. Samozřejmě vím, že se budou orientovat na Východní dálavu a o dalších politických změnách, ale jsou to ve své podstatě pořád "ti samí" Orlí poutníci? Nedojde k nějaké radikální změně v jejich vnímání?
Za druhé mám samozřejmě určité předpoklady pro další vývoj družiny. Už od roku 845 pracují pro Orlí poutníky- dvě členky družiny se právě staly vlastně kandidátkami na Orlí poutníky. Mě především zajímá, jak se k nim "taroská větev" Orlích poutníků postaví. Samozřejmě mám svoje představy a připravené plány, ale nechci pochopitelně udělat nějaké hlouposti. Asi bych měl napsat NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ verzi budoucích událostí podle mojich předpokladů. Družinu někdo z "nefirunovských" Orlích poutníků osloví ať se odstěhují do Tarosu. Postavy to s díky odmítnou nebo spíš řeknou, že až časem. Nicméně nějak nenápadně dostanou naznačeno, že přesto se s nimi v Tarosu do budoucna počítá. Zůčastní se bojů o Svobodná města v rámci Brukkovy armády a s vojevůdcem prchnou k hevrenům (když vůbec přežijí :x ). Tam opravdu nevím jak se rozhodnou. Ale je určitě reálná varianta, že se můžou rozhodnout se k (taroským) Orlím poutníkům znovu připojit. JENŽE- osloví je skutečně někdo z "nefirunovských" poutníků. A když se neodstěhují hned, může jim skutečně naznačit, že v budoucnosti můžou. A kdyby se rozhodli skutečně přidat k taroským, co na to Brukka a ostatní přeživší? Nebudou jim v tom bránit (jinak než slovně)? A když postavy skutečně nějak navážou kontakty s Orlími poutníky (třeba ani ne v Tarosu ale někde jinde), budou ti jim vůbec důvěřovat jako bývalým členům Brukkovy armády? SAMOZŘEJMĚ- všechny předpoklady můžou zcela selhat a hráči udělat jiná rozhodnutí, ale i tak by mi odpovědi na tyhle otázky velmi pomohly. :(


HRÁČI PŘED ROKEM 851 RADĚJI NEČTĚTE (pokud ovšem nevíte o Asterionu dopředu všechno).

takze, OP prodelali zasadni zmenu, dalo by se rici, ze jsou to uz nejsou ti sami OP. Tarossti OP zmenili nazor a odepsali Firuna i SM a zamerne jim nesli s vojskem na pomoc. Rada OP v tarosu se zhodla ze "projekt" SM splnil svuj ucel, ukazal lidem, ze je i jina cesta (demokracie ne jen absolutisticka monarchie) a zasel v nich nove nazory, ktere budou do budoucna prospesne. Shodli se na tom proto, ze usoudili ze je dulezitejsi mit nyni Dalavy, popr. kolonizovanou Taru jednotnou proti Kharove hrozbe a nikoliv roztristenou ve vzajemnych putkach. Byl s tim seznamen i Firun a albirejsti OP, ale mnoho jich bylo tak svazano s SM, s tim co vybudovali, za co bojovali, ze zmenu ve strategii OP nedokazali prijmout a rozhodli se radeji bojovat (Khar si samosebou mnul ruce radosti, ze se jeho nepratele oslabuji mezi sebou)
Tarossti OP urcite prijmou vsechny exulanty z rad OP i jen uprchliky, kteri nechteji zit pod monarchii, ale budou tlumit jakekoliv vasne proti Waldenovi a Almendoru. Taros je sice s Alm. ve valecnem stavu, ale spis to vypada jako ostrazity mir a cilem OP z tarosu je mirove spojeni s Waldenem. Chteji se mu spise dostat na telo, a podsouvat mu sve nazory ohledne kolonozivane tary. cili chteji volit spis diplomacii nez zbrane
Brukka asi branit nebude, nabidka z Tarosu muze prijit, klidne i pozdeji. neduvera jen proto ze byli u brukky nehrozi, ale nejaky cas je mozna budou nenapadne sledovat a "testovat" jestli nemaji umysly v rozporu s radou OP v tarosu

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: po srpen 28, 2006 19:06 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Hmmm, a nebí někdo jak je to s těmi šaržemi? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po srpen 28, 2006 21:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
oggysu napsal:
Hmmm, a nebí někdo jak je to s těmi šaržemi? :(


nemuzu najit tvuj puvodni dotaz, takze nevim na co presne odpovidam, ale v dalavach a casu temna je o almendorske armade toto:

V čele armády (ve vychodni dalave) tedy stojí guvernér, který má k dispozici čtyři válečné poradce. Šestisethlavým oddílům zvaným ?dragy? velí generál. Každá draga se skládá z deseti ?vesenů? (tedy 60 mužů), poslouchající rozkazy kapitánů. Vesen se dělí na dvanáct oddílů (v každém tedy 5 mužů), jež udržují v bojové pohotovosti seržanti.

da se predpokladat ze podobny system je i v ostatnich ze 4 kralovstvi. Casto se samosebou muze stat, ze jsou dragy rozdelovany, takze by spis melo byt napsano ze draga je vojsko maximalne o 600 vojacich, ale muze mit i mene.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: po srpen 28, 2006 21:59 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
krom toho samosebou treba namorni hodnosti jsou jine (jeden admiral na cele lodstvo, komodori pro flotily a eskadry, kapitani pro lode, porucici jako dustojnici, bocmani jako poddustojnici a namornici jako muzstvo) a u jizdy jeste existuje hodnost marsala (napr. marsal Hromare) jako ekvivalent pechotniho generala, protoze jizdni jednotky jsou mene pocetne a ackoliv i ony se skladaji z drag, vesenu a oddilu, tak dragy mivaji max. 200 jezdcu, veseny byvaji od 20 do 50 a oddily pak po 5 jezdcich

jizdni a pesi dragy se nepromichavaji

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Herryck PJ
Zaslal: út srpen 29, 2006 10:19 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
zdravim lidi chtěl bych se zeptat jestli sou na Asterionu BREJLE Shocked mě to sice příje divný ale jestli sou tak tj v poho
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: út srpen 29, 2006 10:21 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
zdravim lidi chtěl bych se zeptat jestli sou na Asterionu BREJLE Shocked mě to sice příje divný ale jestli sou tak tj v poho

Podle mě, když je tam dalekohled, tak by neměl být problém udělat takový ty snobský brejličky do divadla.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: út srpen 29, 2006 11:30 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Spíš monokl...(tím nemyslím modřinu v oblasti oka, ale cvikr...). Ale asi to bude drahý...pravděpodovně orkská záležitost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: út srpen 29, 2006 13:15 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
otázka je v tom proč se háže kostkama na obranu když akci nemá že podle nás by se měl bránit jenom zbrojí ne ? a nebo to má bejt tak že když nemá akci tak nemá jenom inic a automaticky se brání ??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silwerin
Zaslal: út srpen 29, 2006 17:41 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
K Čenisovi, který tvořil kroniku rilondského tažení: Přežil pád Rilondu velmistr Telurian nebo zemřel s ostatními mágy v Konventu? Potřeboval bych ho pro jedno dobrodružství. Současně předpokládám, že pouštní elfové utekli do pouště nebo padli a při obnově Rilondu se zase objeví...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út srpen 29, 2006 20:41 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Když nemáš akci obrana, tak se to bere jako by ses branil beze zbrane, at ji máš nebo nemáš tudíž si počítáč postih -3 k OČ teď už je Ti to jasný? Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: út srpen 29, 2006 21:58 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerin napsal:
K Čenisovi, který tvořil kroniku rilondského tažení: Přežil pád Rilondu velmistr Telurian nebo zemřel s ostatními mágy v Konventu? Potřeboval bych ho pro jedno dobrodružství. Současně předpokládám, že pouštní elfové utekli do pouště nebo padli a při obnově Rilondu se zase objeví...


Hm, nad tim jsem nepremyslel. Ale Telurian byl uz star (neco okolo 90 asi a nevim jak je na tom s arvedanskou krvi, ale asi diky tomu ze je magik se dozije vyssiho veku nez obycejni lidi) a spis akademik, nez dobrodruh, tekze predpokladam, ze se evakuoval, kdyz to slo a bude se podilet na obnove mesta a univerzity.
elfove dopadli jak pises a stejne jak pises ze zase i po valce objevi

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Herryck PJ
Zaslal: st srpen 30, 2006 10:08 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
aha tak už to asi chápu takže: hodí kostkou + obr. číslo -3 ??? chápu to dobře ?? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 47 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.