Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Fery
Zaslal: pá prosinec 31, 2010 20:11 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Cenis napsal:
Fery napsal:
Já mám také dotaz. Kde se vzalo trpasličí město Kargat? Přiznám se, že jsem zatím ve Stínech Jihu na začátku, takže možná to tam je. Ale v tom případě kam se poděl Gweg? To bylo třetí město na mapě Dálav.


Gweg neni mesto, ale řeka - zmíněná pouze v HM. v části Nové moře: "Byly potopeny dvě pirátské lodě na moři a tři další zničeny i se základnou v ústí řeky Gwegu, asi šedesát kilometrů jižně od trpasličího města Kraz."

Kargat je nové měsro stavěné od roku 848 poblíž Zelezných dolů, zmínka o výstavbě je v kronice PP: " Trpaslíci založí své třetí sídliště v Zelanských vrších, Kargat, asi sto padesát kilometrů jižně od Kwesaru"

popsán je v Čase temna:"N.14.4 Kargat
Nejmladším trpasličím městem v Zelanských vrších je Kargat, založený teprve roku 848. Oproti Krazu a Kwesaru leží více na jih, ve středních Zelanských vrších, tedy na hranici hevrenského území. Trpaslíci doufají, že v blízkosti Železných dolů také naleznou lintir a hlavně zde budují město, aby si zajistili své pozice při dobývání jižních Zelanských vrchů na hevrenech.
Kargat obývají trpaslíci klanu Ebeldů a králem hory je Thuruar, který podepsal s almendorským králem Waldenem smlouvu o spojenectví proti hevrenům, za což almendorské lodě na Taru dopravují ebeldské trpaslíky z jejich původních sídlišť v Obřích horách.
Kargat zatím není nic víc než věnec povrchových opevnění, masivní brána, zdobená výjevem Berembringu, sídelního města trpaslíků na Lendoru, a jedno jediné dokončené patro. Zatím je spíše pevností a kasárnami než městem, stálých obyvatel je zde jen devět stovek a jsou to většinou stavitelé, zedníci a dělníci. Kromě toho je ale město vždy plné vojáků bojujících s hevreny a slouží i jako hlavní trpasličí špitál."


Nooo heh mazec, ja si celou dobu myslel ze je to dalsi mesto. Dekuji.

Jinak koukam ze si budu muset koupit znovu hlavni modul. Ach joo tomu jsem se chtel vyhnout. Nevadi. Zatim druzina existuje v 845 roce. Tak snad dobre.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út leden 18, 2011 21:26 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...potřeboval bych si ujistit jednu věc: rytíři, kteří jsou přijati do řádu (RDH, Eldebranští R a V...) se stávají šlechtici?? jak na to nazírají ostatní urození?? (páč k Devíti hvězdám berou i neurozené)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: st leden 19, 2011 10:58 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
...potřeboval bych si ujistit jednu věc: rytíři, kteří jsou přijati do řádu (RDH, Eldebranští R a V...) se stávají šlechtici?? jak na to nazírají ostatní urození?? (páč k Devíti hvězdám berou i neurozené)


odkazuju na článek o rytířských řádech http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/Dech%20draka/rytirske%20rady%201.pdf

rytir je takovy zvlastni titul - v pripade te neřádové formy jde spíše o jakési vyznamenání ve smysli dnešních řádů bílého lva, čestné legie a podobne.
Ani rytir Eldebranskeho radu nemusi byt puvodne slechtic - ale jak se pise v uvodu k tomu clanku - nez se stanes rytirem je to dlouha cesta (pro ty neurozene nebo mene urozene urcite, ani vyssi a bohata slechta to nedostane jen za hubicku, ackoliv sluzbu coby panosi maji treba kratsi, nez mene urozeni ci neurozeni). V systemu slechtickych titulu je rytir tak nizko, ze nikoho s urozenou krvi nerozhodi, kdyz se rytirem stane neurozeny. Vyssi slechta se k rytirum (i nizsi slechte obecne) muze chovat v podstate jako ke svym podrizenym, nikdo je za to trestat nebude...
Ale hlavne - radovy rytir ma v ocich lidi (i slechticu) jakousi posvatnou aureolu, ac neni knez, je na nej nahlizeno jako na slubnika Gora a Auriona, coz jim zajistuje uctu vetsi, nez maji treba zemani.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zenir
Zaslal: st leden 19, 2011 22:12 Citovat
Založen: 28.3.2005 Příspěvky: 9 Bydliště: Údolí hrdinů
Nešlo by při dalším vylepšování webu hodit na nějaké viditelnější místo odkaz na Asterion Wiki? Třeba do nějakého malého postranního banneru. Přece jenom bych byl nerad, aby se na ni postupně zapomnělo a snaha těch, kteří ji spoluvytváří, by vyšla naprázdno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt leden 20, 2011 11:25 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Vložil jsem odkaz do menu pod Fotogalerii.

Zenir napsal:
Nešlo by při dalším vylepšování webu hodit na nějaké viditelnější místo odkaz na Asterion Wiki? Třeba do nějakého malého postranního banneru. Přece jenom bych byl nerad, aby se na ni postupně zapomnělo a snaha těch, kteří ji spoluvytváří, by vyšla naprázdno.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 18:41 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Neměl jsem tušení kam to napsat ... tka jsem si řkel příhodné je FAQ, tam to nijak neuškodí...

Chtěl jsem jenom říci, že nový obrázek na stránkách je uplně parádní a chtěl jsem se zeptat, kdo je jeho autorem.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:05 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor napsal:
Neměl jsem tušení kam to napsat ... tka jsem si řkel příhodné je FAQ, tam to nijak neuškodí...

Chtěl jsem jenom říci, že nový obrázek na stránkách je uplně parádní a chtěl jsem se zeptat, kdo je jeho autorem.


Autorem je sám Khar Démon, který se tu na fóru někdy zjevuje:) Khare, díky!Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:11 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Aha, takže dílo samotného génia ve všech oborech.. no nedivím se, fakt povedené...

Když už tu je někdo z těch co dovedou odpovídat na dotazy... mohu se zeptat, plánuje-li se nějaký další Asterioncon? Poslední byl tuším před dvěmi lety... bylo by moc fajn, kdyby se opakovalo toto setkání .. minule mi to hrozně blbě uteklo asi o týden =,( a na smíchov to mám fakt kousek. Tak nechci zmeškat setkání příznivců nejlepšího světa znovu.. =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:21 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Nadhodím to autorům, co teď pracují na novém modulu. Možná by se dala nějaká beseda začlenit do některého conu. Loni byli David Rozsíval a Miloslav Zaoral na Gameconu.

Kelghor napsal:
Aha, takže dílo samotného génia ve všech oborech.. no nedivím se, fakt povedené...

Když už tu je někdo z těch co dovedou odpovídat na dotazy... mohu se zeptat, plánuje-li se nějaký další Asterioncon? Poslední byl tuším před dvěmi lety... bylo by moc fajn, kdyby se opakovalo toto setkání .. minule mi to hrozně blbě uteklo asi o týden =,( a na smíchov to mám fakt kousek. Tak nechci zmeškat setkání příznivců nejlepšího světa znovu.. =)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:46 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Skvělé, děkuji moc =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
zloděj slavoj
Zaslal: ne leden 23, 2011 21:53 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Zatím ještě asi není známé přesnější datum vydání knihy Hry s příběhem: Zločin a trest? Kdyby to vyšlo příští týden, tak bych se určitě nezlobil.

Moc děkuji za nové mapy a články. S chutí jsem si je přečetl.
Též byl skvělí nápad s přidáním povídek z Asterionu z časopisu Dech draka. Já už jsem je sice četl a daná čísla Dechu draka vlastním, ale mnozí nový čtenáři a fanoušci budou mít určitě velkou radost a ocení to. Mě to zase přimělo k tomu, že si zase starší povídky přečtu.

Letos se určitě těším na knihu Šíp v zádech(hlavní postavou má být asasínka Vločka), protože mimo zloděje i asasín je mé oblíbené povolání. O to víc se těším na Hry s příběhem, kde je jedna povídka s hrdinkou asasínkou Vločkou. Že by tato postava autora tak očarovala, že se dočkáme i samostatné knihy?

Děkuji za odpověď .

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po leden 24, 2011 10:49 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: ač to nevypadá, mnozí z nás jsou velice stydliví, téměř trémističtíVery Happy Takže nějaká veřejná vystoupení občas bývají spojena s nutným panákem na kurážSmile Ale třeba se mezi námi najdou stateční hrdinové, kteří se odváží vystrčit nos z temných tvůrčích doupat:)
Určitě bychom zas mohli něco domluvit na letošním Gameconu.

zloděj Slavoj: Hry s příběhem vyjdou v únoru - resp. po 9. 2. mají jít do tisku, teď se sází a dělají poslední textové úpravy. Takže koncem února by mohly být v prodeji.

Čenis psal o Vločce povídku pro jednu soutěž a najednou zjistil, že má 80.ti stránkovou novelu. Tak jsme se domluvili, že z toho bude kniha:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: po leden 24, 2011 11:44 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Gilgalad: Panáka na kuráž? Tak což o to, to bych vám nabídli panáky dva, když vylezete z doupat =D
Na Gameconu jsem zatím nebyl, většinou tou dobou rehablituji po Festivalu Fantazie... ale možná bych letos mohl udělat vyjímku Twisted Evil

Jak to vlastně je? Poslední Asterioncon byl v Praze na smícháči, je většina autorů z Prahy? Nebo na con dojížděli?

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: po leden 24, 2011 12:20 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
No já si myslím, že letos s největší pravděpodobností na Gamecon opět pojedu a Asterion se mnou Wink , ovšem přemýšlet nad programem je ještě brzo...
Jinak my autoři jsme ze všech koutů naší republiky, pražských je minimum...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po leden 24, 2011 12:23 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: je to tak různěSmile Z Prahy jsou jen dva (další dva tam myslím studují), ostatní jsme z oblasti Českých Budějovic, Hradce Králové, Pardubic, Ostravy, Brna a dalších míst po republice. Momentálně i z Bonnu a Rotterdamu:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 94 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.