Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Shark
Zaslal: ne leden 15, 2006 14:50 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
Nejen kronika. ale i další dění. Vím. že máte asi dost práce s tvorbou aplikací a bestiáře, ale máte už plány pro budoucnost Question Delší dobu bylo ticho, o ZZS nepadlo ani slovo. Asterion má rozhodně ještě velký potenciál a byla by škoda nepokračovat


Na aplikaci se teď nepracuje (tedy alespoň já ne), neb lidé, již se nabídli ke spolupráci, zatím neodevzdali přidělené úkoly Crying or Very sad
Potenciál možná má, avšak aktivita autorů je ohledně psaní v současné době blízko nuly (z nejrůznějších důvodů) Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Silwerin
Zaslal: ne leden 15, 2006 17:53 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Takže období sucha bude pokračovat... Snad se to časem zlomí a do prázdnin se dočkáme i ZZS Cool (kdo ví jestli Crying or Very sad )

Budete v psaní i nadále ještě pokračovat?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: po leden 16, 2006 7:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
Takže období sucha bude pokračovat... Snad se to časem zlomí a do prázdnin se dočkáme i ZZS Cool (kdo ví jestli Crying or Very sad )

Budete v psaní i nadále ještě pokračovat?


Za svou osobu mohu prohlásit, že končím s psaním " na objednávku", tj. napsat něco do určitého termínu, nebudu-li chtít sám. Na ZZS nemám autorský podíl, čili to jde trochu mimo mě. Poslední, co bych chtěl dovést do konce, je aplikace DrD+ na dosud vydané moduly - a i zde jako koordinátor práce jiných, svoje jsem si už odvedl Cool

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: st leden 18, 2006 12:01 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Texty k modulu za Závojem stínů jsou téměř kompletní. Jak psal Shark, chybějí aplikace. Pokud by se našel schopný aplikátor, který by je převedl do DrD 1.6 a především do DrD+, mohl by modul vyjít. To však zřejmě nepůjde dříve, než bude dokončeno CD k Času Temna. Zde chybí aplikace myšlenkových bytostí do DrD +. Je to poměrně náročná věc, se kterou nám nedokázali pomoct ani autoři Plusek. Možností je vydat CD bez bestiáře, což by však bylo trapné. V brzkých dnech proběhne schůzka s Altarem, kde budeme jednat o další budoucnosti Asterionu. Budeme se snažit najít nějaké společné řešení.
Nevím, kdy se podaří dovést všechny problémy kolem aplikací ke konci. Možná vám však bude malou náplastí román z prostředí Asterionu, na jehož dokončení se pracuje.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerin
Zaslal: st leden 18, 2006 15:06 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Vydat ZZS bez pravidel je asi nesmysl. Podle něčeho se hra musí řídit. Chtělo by to posunout Asterion zase o krok dál protože od dob FApokalypsy a kroniky dění stagnovalo. Plně chápu váš problém, škoda, že nemůžu pomoct, protože my hrajeme víceméně bez pravidel a DrD+ ani neznám. Pokud by vyšlo ZZS a aplikace k němu až na CD; asi by to nešlo. Crying or Very sad Pokud najdete nějaké schůdné řešení, určitě o něm napiště

A ještě: prosím alespoň něco o tom románu. Very Happy

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: čt leden 19, 2006 15:35 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
Pokud by vyšlo ZZS a aplikace k němu až na CD; asi by to nešlo. Crying or Very sad


Ne, to by nešlo. Altar totiž nemá zájem vydat nový modul dříve, než bude hotový základ, tedy Čas temna se vším všudy.
Jsou zde dva základní problémy:
a) dokončení aplikací = dokončení bestiářů
b) otázka honoráře za aplikace,
a ješte potom otázka
c) doladění grafického designu CD.

Až budou tyto tři aspekty vyřešené, může se začít případně hovořit o novém modulu.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valek
Zaslal: čt leden 19, 2006 16:52 Citovat
Založen: 24.2.2005 Příspěvky: 41 Bydliště: Trebic
Zdravim Uz jsem mel podobny dotaz pres email, ale porad mi nehraje par veci. Jde o rychlost u Mbytosti. Kdyz ma treba trol rychlost=2útoky(a huamy drapy zuby rekneme), u draku je dvojnasobna=tri utoky(dvakrat paraty a tlama) ale u nekterych draku neni rychlost naspana. Rikal sem si, ze je to jinymi schpnostmi vyvazeno(pomer UC, OC, odolnosti ZTS, magenergie), ale to je vyvazovano bez ohledu na to mnozstvi utoku, protoze jejich schopnosti jsou prakticky shodne(az na ty vyvazovane pomery magenergie a bojove sily). To same wyverna. Chtel sem slabsiho jedince postavit proti druzine, ale pripad pouze jednoho utoku mi prisel s ohledem na ziskane zkusenosti docela sranda.

Ja si s tim v poho poradim, ale jen jestli je to tak, jak je to psane.

Jinak hrajeme a sme na zacatku roku 836. Chtel sem se zeptat do kdy zhruba se Firun pohyboval s Torkovou druzinou. Ted sem nechal dobrodruhy setkat se s vypravou z sede brazdy, ktera oslavovala vitezstvi na kosteji(viz. klic astrslnich bytosti). Kdy by mohl treba zacit zajistovat, potrebne lidi(druzinu) pro sve umysly, respektive od kdy se zacalo o prevratu uvazovat.

Jinak mnoho stesti se ZZS i v dalsi praci, Asterion je super a lovec prizraku bude narez.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: čt leden 19, 2006 18:50 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Valek napsal:
Zdravim Uz jsem mel podobny dotaz pres email, ale porad mi nehraje par veci. Jde o rychlost u Mbytosti. Kdyz ma treba trol rychlost=2útoky(a huamy drapy zuby rekneme), u draku je dvojnasobna=tri utoky(dvakrat paraty a tlama) ale u nekterych draku neni rychlost naspana. Rikal sem si, ze je to jinymi schpnostmi vyvazeno(pomer UC, OC, odolnosti ZTS, magenergie), ale to je vyvazovano bez ohledu na to mnozstvi utoku, protoze jejich schopnosti jsou prakticky shodne(az na ty vyvazovane pomery magenergie a bojove sily). To same wyverna. Chtel sem slabsiho jedince postavit proti druzine, ale pripad pouze jednoho utoku mi prisel s ohledem na ziskane zkusenosti docela sranda.

Ja si s tim v poho poradim, ale jen jestli je to tak, jak je to psane.


Nemohu ti odpovědět zasvěceným pohledem do pozadí tvorby, neboť tyto hodnoty vytvářel původní autor aplikace Karel Makovský. Mně osobně však nepřije, že např. všichni draci musí mít všechny vlastnosti až na dech či barvu stejné. Prostě někteří jsou rychlejší, silnější, chytřejší apod. než jiní. A jak sám píšeš, dokázal sis s tím operativně poradit.
Co se týče dotazu přes e-mail, nějak si ho nevybavuji - je to ovšem dost pravděpodobné vzhledem k tomu, kolik dotazů mi kdysi chodilo. Je také otázka, kdy jsi ho posílal a komu.

Valek napsal:
Jinak hrajeme a sme na zacatku roku 836. Chtel sem se zeptat do kdy zhruba se Firun pohyboval s Torkovou druzinou. Ted sem nechal dobrodruhy setkat se s vypravou z sede brazdy, ktera oslavovala vitezstvi na kosteji(viz. klic astrslnich bytosti). Kdy by mohl treba zacit zajistovat, potrebne lidi(druzinu) pro sve umysly, respektive od kdy se zacalo o prevratu uvazovat.


Tohle by věděli opět nejlépe původní "otcové" Asterionu, ti však už toto fórum prakticky nenavštěvují. Opět platí - uprav si situaci tak, aby to co nejlépe vyhovovalo tvým záměrům.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: čt leden 19, 2006 21:42 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerin: A ještě: prosím alespoň něco o tom románu. Very Happy

Nech se překvapit, nechtěl bych něco zakřiknout:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: so leden 21, 2006 10:18 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Valek napsal:
Zdravim Uz jsem mel podobny dotaz pres email, ale porad mi nehraje par veci. Jde o rychlost u Mbytosti. Kdyz ma treba trol rychlost=2útoky(a huamy drapy zuby rekneme), u draku je dvojnasobna=tri utoky(dvakrat paraty a tlama) ale u nekterych draku neni rychlost naspana. Rikal sem si, ze je to jinymi schpnostmi vyvazeno(pomer UC, OC, odolnosti ZTS, magenergie), ale to je vyvazovano bez ohledu na to mnozstvi utoku, protoze jejich schopnosti jsou prakticky shodne(az na ty vyvazovane pomery magenergie a bojove sily). To same wyverna. Chtel sem slabsiho jedince postavit proti druzine, ale pripad pouze jednoho utoku mi prisel s ohledem na ziskane zkusenosti docela sranda.


Myslim, ze se to ma nasledovne:
Je treba odlisovat rychlost magicke podstaty a rychlost, kterou ma bytost diky svym fyzickym schopnostem. Pokud ma treba takova selma vetsinou dva utoky za kolo - drapy a tlamou (ale jen na jednu postavu!), pak takova huama muze diky svym magickym schopnostem provest tento dvojnasobny utok 2x za kolo. Takze celkem utoci 4x - 2x drapy a 2x tlamou - porad ale plati ze muze utocit maximalne na dve postavy - tlamou+drapy na jednu a tlamou+drapy na druhou.

Kazdy drak utoci v jednom kole trikrat (2x drapy+tlamou - je to jeho fyzicka schopnost), ale jen na jednu postavu. Takovy bily nebo cerny drak ale utoci 6x (ale maximalne na dve postavy).
Netreba podotykat ze kouzlo rychlost uz na "magicky zrychlene" MB a draky nepusobi. Maji uz rychost jaksi "vrozenou".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: so leden 21, 2006 10:26 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Kain napsal:
Valek napsal:
Zdravim Uz jsem mel podobny dotaz pres email, ale porad mi nehraje par veci. Jde o rychlost u Mbytosti. Kdyz ma treba trol rychlost=2útoky(a huamy drapy zuby rekneme), u draku je dvojnasobna=tri utoky(dvakrat paraty a tlama) ale u nekterych draku neni rychlost naspana. Rikal sem si, ze je to jinymi schpnostmi vyvazeno(pomer UC, OC, odolnosti ZTS, magenergie), ale to je vyvazovano bez ohledu na to mnozstvi utoku, protoze jejich schopnosti jsou prakticky shodne(az na ty vyvazovane pomery magenergie a bojove sily). To same wyverna. Chtel sem slabsiho jedince postavit proti druzine, ale pripad pouze jednoho utoku mi prisel s ohledem na ziskane zkusenosti docela sranda.


Myslim, ze se to ma nasledovne:
Je treba odlisovat rychlost magicke podstaty a rychlost, kterou ma bytost diky svym fyzickym schopnostem. Pokud ma treba takova selma vetsinou dva utoky za kolo - drapy a tlamou (ale jen na jednu postavu!), pak takova huama muze diky svym magickym schopnostem provest tento dvojnasobny utok 2x za kolo. Takze celkem utoci 4x - 2x drapy a 2x tlamou - porad ale plati ze muze utocit maximalne na dve postavy - tlamou+drapy na jednu a tlamou+drapy na druhou.

Kazdy drak utoci v jednom kole trikrat (2x drapy+tlamou - je to jeho fyzicka schopnost), ale jen na jednu postavu. Takovy bily nebo cerny drak ale utoci 6x (ale maximalne na dve postavy).
Netreba podotykat ze kouzlo rychlost uz na "magicky zrychlene" MB a draky nepusobi. Maji uz rychost jaksi "vrozenou".


Ne, takto to nebylo zamýšleno (a je to vysvětleno v aplikaci k Času temna).
Pokud je u bytosti uvedeno více útoků a zároveň schopnost Rychlost (dvoj-, trojnásobná), znamená to, že může provést dva resp. tři útoky za kolo, ale může si vybrat, jaké "zbraně" použije. Takže může třeba 2x spáry, 2x tlamou nebo 1x každou z nich.
Osobně si myslím, že síla a moc draků není primárně založena na tom, kolikrát dokáží za kolo kousnout nebo seknout spárem.
Kouzlo Rychlost pak působí zcela obvykle dle pravidel.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kain
Zaslal: so leden 21, 2006 10:29 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Shark napsal:


Na aplikaci se teď nepracuje (tedy alespoň já ne), neb lidé, již se nabídli ke spolupráci, zatím neodevzdali přidělené úkoly Crying or Very sad


Asi budem muset pockat na konec zkouskovyho Wink

Jinak modul vypada skvele, takze drzim palce at se zadari. Vubec celkove jsou moduly cimdal lepsi (teda az na Nemrtve a svetlonose - ty jsou zatim neprekonane, ale to je spis moje osobni uchylka Wink ), takze je vazne velka skoda tech problemu s vydavanim. Ale ja verim ze si poradite...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: so leden 21, 2006 10:38 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Shark napsal:


Ne, takto to nebylo zamýšleno (a je to vysvětleno v aplikaci k Času temna).
Pokud je u bytosti uvedeno více útoků a zároveň schopnost Rychlost (dvoj-, trojnásobná), znamená to, že může provést dva resp. tři útoky za kolo, ale může si vybrat, jaké "zbraně" použije. Takže může třeba 2x spáry, 2x tlamou nebo 1x každou z nich.
Osobně si myslím, že síla a moc draků není primárně založena na tom, kolikrát dokáží za kolo kousnout nebo seknout spárem.
Kouzlo Rychlost pak působí zcela obvykle dle pravidel.

Aha tak to se omlouvam. Ja vychazel jeste ze stare aplikace k puvodnimu Asterionu, kde se pise, ze rychlost "pusobi jako stejnojmene kouzlo, ale muze zrychlovat i vicenasobe" Potom by zrychlovala nejen utoky, ale i pohyb MB, tudiz by zamenala, ze ma magicka prisera kouzlo "vrozene"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: po leden 30, 2006 11:45 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Kdo z autoru Asterionu se podili na novem romanu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út leden 31, 2006 15:34 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Promintě, že jsem již psal do Rozmnožování draků stejnou věc, ale chtěl bych se vás zeptat na : Když drak zemře dobrý/zlý...vrátí se do své původní podoby nebo zůstane v podobě draka? Nejradši bych chtěl vědět názor autorů, protože myslím, že jsem to někde na auditoriu viděl, ale vážně nevím kde a prohledávat takové množství odkazů je celkem vyčerpávající. Předem děkuji za odpověď.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 28 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.