Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  DrD+

Jak se vám DrD+ líbí?

Čekal jsem něco víc, když se s tím tokovou dobu párali.   [ 13 ]  
23%
  23%
Docela ujde, něco takového jsem si představoval.   [ 20 ]  
35%
  35%
Nemá chybu, určitě se vyplatilo si tu "chvilku" počkat.   [ 23 ]  
41%
  41%

Celkem hlasů : 56
john_jarik
Zaslal: st prosinec 29, 2004 10:55 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Fantom napsal:
Ja myslim, že je to fakt dobrz (nesmime to prehánět), ale nejvíc ye všeho my vadi tz¨y preklepy. A taky par ocivydnych chyb u popisu zazraku u kneze. Wink


mohl bys byt v tomto konkretnejsi? Ja uz je ctu asi po 20te a nic v tom nevidim. Pokud se to ma opravit do budoucna, tak musim vedet, co presne je chyba.
Pokud to, ze jsme se jako autori spletli pri zarazeni pocitu do principu, tak to je klasickej omyl. To se stane. Pokud si nejsi jako Pj ci hrac kneze jist, jak se spravne pocit jmenuje. podivej se na prvni stranku Aspektu, tam je tusim vpravo dole tabulka s principy a pocity. Ta ma byt zakladem vseho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
john_jarik
Zaslal: st prosinec 29, 2004 10:59 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Silweril napsal:
Já si DrD+ pořizovat nebudu. Nehraju moc podle pravidel, stačí mi obyčejné DrD. Rolling Eyes
DrD+ osahuje dobrodružství pro Asterion Question Question O čem je a kde se odehrává ? (alespoň přibližně)


o cem je? to se rict nemuze. Co by z toho jini hraci meli, kdyby tu nekdo odhalil pointu.
Prisel jsem vsak na preklep, ktery v popisu je.
Jde o informaci pro PJ. Na konci jsou popsani Aurion a Estel (zbezne) a ze jejich knezi umi pouzivat zazracne schopnosti blablabla. ty schopnosti, co tam jsou jsou napsany spatne. V zakladni verzi ma byt uvedeno, ze Aurion je bohem Zivota (tedy, umi jeho knezi zazracne schopnosti principu radu-vcetne hranicnich schopnosti) a Estel je ztelesnenim principu Dobro (opet umi vyuzivat zazracne schopnosti Dobra).

V aplikaci DrD+ pro Asterion dojde v tomto k mirnym zmenam, ale opravdu jen kosmetickym.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Ludděk Rájecký
Zaslal: st prosinec 29, 2004 14:28 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
Myslím si, že DrD+ VELMI rozvinulo to hlavní, co od něj mnoho PJ očekávalo - a to roleplaying. Hraní hraničáře a kněze bude pro každého zkušenějšího PJ slastí. Dík za pravidla. Wolf

P.S.: Pokud někdo uvidíte toho šotka, kvůli kterýmu mi chybí v čaroději OSM (!!!!) stran textu, sundejte ho za mne - a to i zezadu. Dík.

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Silweril
Zaslal: st prosinec 29, 2004 17:12 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
john_jarik napsal:


o cem je? to se rict nemuze. Co by z toho jini hraci meli, kdyby tu nekdo odhalil pointu.


Tak mi to napiš do soukromé zprávy. Já mezi hráče opravdu nepatřím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: čt prosinec 30, 2004 19:22 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Chci se zeptat někoho,kdo už přečetl kapitolu boj v příručce pro hráče.
V příkladech,kde je tam ten trpaslík válečník mě nějak nevychází stejné ZZ jako autorům.Vám jo?

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wu-lin
Zaslal: so leden 01, 2005 19:02 Citovat
Založen: 29.11.2003 Příspěvky: 10 Bydliště: Taros/Brno
Já si myslím, že to čekání se vyplatilo. Pravdou je to, že za to chtěj těžký prachy (ale na druhou stranu je v těch 5 sešitech dost práce spousty lidí,která taky nebyla zadarmo) a ze začátku jsem v tom plaval. Ale po čase se mi povedlo pochopit principy teď bych DrD+ za nic nevyměnil. Ohledně té gramatiky, tak dle mého názoru je pochopitelné, že se tam vloudily chyby co byste taky v tom kvantu textu chtěli. Další příjemnou věcí je příběh, který se proplétá všemi sešity. Když jsem to šel kupovat tak jsem se stavil v jednom knihkupectví( pro ty z Brna v Černé planetě) ,
které se od DrD odvrátilo už před roky a místní knihkupec mi řekl, že DrD je už mrtvé a DrD+ mělo přijít před léty, ale já mu musím oponovat, protože dokud DrD hraje byť jen jeden člověk tak jej nelze považovat za mrtvé a DrD+ nám toho ještě může nabídnout mnoho.

_________________
Kdo máš lucernu jdi první(Staré přísloví)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Nazarei
Zaslal: ne leden 02, 2005 16:02 Citovat
Anonymní
Tak sem konecne po vanocich so to precetl. Je to dost nedomakany. Chybi jim tam strasne veci. Armady, vymejsleni doplmku povolanimi, tvorba postavy je hrozna( zazemi a vlastnosti) a kvantum dalsich veci. A tech par preklepu.
Bouchi
Zaslal: ne leden 02, 2005 17:44 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Nazarei napsal:
Tak sem konecne po vanocich so to precetl. Je to dost nedomakany. Chybi jim tam strasne veci. Armady,
K cemu potrebujes armady?

citace:
vymejsleni doplmku povolanimi,
Jakych doplnku?

citace:
tvorba postavy je hrozna (zazemi a vlastnosti)
V cem?

citace:
a kvantum dalsich veci.
Napriklad?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: po leden 03, 2005 10:30 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Nazarei napsal:
Tak sem konecne po vanocich so to precetl. Je to dost nedomakany. Chybi jim tam strasne veci. Armady, vymejsleni doplmku povolanimi, tvorba postavy je hrozna( zazemi a vlastnosti) a kvantum dalsich veci. A tech par preklepu.


Ale no tááák... Very Happy
Tvorba postavy je náhodou dobrá, to zázemí a výjimečné vlastnosti je dobrý nápad, že si můžeš vybrat jestli si na vlastnosti hodíš nebo rozdělíš, to je taky dobrej nápad. Dovednosti jsou fajn. A charakterník jako bonus..
Co se týče doplňků povolání.. Si můžeš vymyslet cokoli chceš, ne? Navíc to není nutné, když máš svobodu v mixování schopností.

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: po leden 03, 2005 16:27 Citovat
Anonymní
To Sandro:
Ale nemas pro to presna pravidla. Ale mas pravdu ze tam mas pomerne svobodu. Ale zase ne u vsech povolani si muzes vlastnosti uplne namixovat.

To Bouchi:
1. armady se vzdycky hodej. Treba v DrD kdyz se hraci dostali na vyssi urovne, tak si postavily hrad, nakou armadu a sli dobyvat, ci se branit. Ta pravidla by se mohla vzdycky hodit.
2. Vymysleni kouzel, fint, formuli atd. Jasne, muzes naky najit, ale sam vytvorit???
3.Nelibi se mi zazemi. Nelibi se mi rozdelovani na dobre vlastnosti, kombinaci nebo dobrwe zazemi. Rozdeleni na hody a vybirani je good.
4. Mam tady rozebirat zbytecnosti, kterejch je PPH plna??? Kdyby tam tolik nerozepisovali a udelali tam treba PParmady... Bohove se mi zdaj neuplni, nejsou dostatecne promysleny a s tim se poji i povolani kneze. Nerikam ze je good pro PJ, ale ty zazraky... Schopnosti sou OK.
Bouchi
Zaslal: po leden 03, 2005 19:38 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Nazarei napsal:
1. armady se vzdycky hodej. Treba v DrD kdyz se hraci dostali na vyssi urovne, tak si postavily hrad, nakou armadu a sli dobyvat, ci se branit. Ta pravidla by se mohla vzdycky hodit.
Nez budou postavy na takove urovni, aby si mohly dovolit armady, treba pravidla pro ne vzniknou (pokud to autori budou povazovat za vhodne).

citace:
2. Vymysleni kouzel, fint, formuli atd. Jasne, muzes naky najit, ale sam vytvorit???
Nez budou postavy na takove urovni, aby dokazaly vymyslet vlastni kouzla, finty, formule ..., treba pravidla pro to vzniknou (pokud to autori budou povazovat za vhodne).

citace:
3.Nelibi se mi zazemi. Nelibi se mi rozdelovani na dobre vlastnosti, kombinaci nebo dobrwe zazemi. Rozdeleni na hody a vybirani je good.
Aha, takze se ti to ciste subjektivne nelibi. To ovsem neni argument pro doporuceni ci nedoporuceni nekomu jinemu, zvlast pokud neznas jeho vkus.

citace:
4. Mam tady rozebirat zbytecnosti, kterejch je PPH plna??? Kdyby tam tolik nerozepisovali a udelali tam treba PParmady... Bohove se mi zdaj neuplni, nejsou dostatecne promysleny a s tim se poji i povolani kneze. Nerikam ze je good pro PJ, ale ty zazraky... Schopnosti sou OK.
Ano, rozeber tady zbytecnosti, kterych je PPH plna. Jsem na ne zvedav.
Bohove mi prijdou tak akorat, aby PJ nesvazovali pri tvorbe jeho sveta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: po leden 03, 2005 20:03 Citovat
Anonymní
1. a 2. nikdo nerika, ze se musi hrat od prvni urovne. A argument: "mozna do te doby vyjdou" je jeste horsi
3. Ano je to muj vkus. Ja ho taky nikomu nevnucuji, jen pisu svy nazory.
4. Tvorbu pstavy strasne prodluzujou, moc zbytecnych veci (zdlouhave reci o rasach a povolanich), resi do detailu uplne VSECHNO, preklepy, zkusenosti a urovne jsou na hlavu postaveny(herni sezeni), hrac ma strasnou volnost pri vytvareni postavy(puvod postavy, rodicu, jestli je slechtic!!!), to by melo bejt spis v PJ, celu Postupy pri hre sou moc zdlouhavy, hafo veci z toho je uplne zbytecnejch.
Toto je jen o PPH. U ostatnich priruckach se toho da rict asi o hodne min, protoze vse je uz zmrveny v zacatku (PPH). Sic musim uznat, ze PJ dopravdy pravidla NESVAZUJI pri vymejsleni sveta....
Co ale musim nechat, je boj. Ten musim ocenit, ze je docela realny, ale chapu, ze kdyby by byl jeste realnejsi, uz by se nedal hrat.
Bouchi
Zaslal: po leden 03, 2005 20:27 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Nazarei napsal:
1. a 2. nikdo nerika, ze se musi hrat od prvni urovne.
Pokud tenhle "argument" myslis vazne, tak DrD+ holt neni hra pro tebe.
citace:
A argument: "mozna do te doby vyjdou" je jeste horsi
Proc? Proste to autori nepokladali za dulezite (hlavne ty armady). Pokud bude zajem, tak to treba dotvori.

citace:
4. Tvorbu pstavy strasne prodluzujou, moc zbytecnych veci (zdlouhave reci o rasach a povolanich), resi do detailu uplne VSECHNO, preklepy, zkusenosti a urovne jsou na hlavu postaveny(herni sezeni), hrac ma strasnou volnost pri vytvareni postavy(puvod postavy, rodicu, jestli je slechtic!!!), to by melo bejt spis v PJ, celu Postupy pri hre sou moc zdlouhavy, hafo veci z toho je uplne zbytecnejch.
No vidis, a presne tyhle veci (mimo preklepu) zase jini lidi chvalej, libi se jim to a treba popisy ras pokladaji za prilis strucne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: po leden 03, 2005 21:19 Citovat
Anonymní
Jestli teda vzdycky hrajes vod 1., tak je to tvoje vec. Nerikam, ze tedkon taky hrajem vod zacatku, lae treba v DrD nas to proste prestalo bavit hrat vod 1. Na zactku je to nuda, neda se nic extra delat. Da se taky hrat, ale treba na 5. je to uz lepsi. Hele, kazdymu se libi neco jinyho, tak to uz nebudu resit...
Sandro Sinae
Zaslal: út leden 04, 2005 11:06 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Takže zase nesouhlasím, Nazareii.. Smile
I předtím se hrálo na historii postav, ale bylo to něco jako bonus, dalo se to hrát i bez ní, i když to není to pravý. Teď máš možnost historii a původ postavy přímo promítnout na její charakteristiky, právě zázemím, potažmo dovednostmi a vlastnostmi. Což je správný.
A teké mi nepřipadá zbytečné povídání o rasách atp. Pokud se ti to číst nechce, nečti to. Máš tady na výběr. Kdyby tam toho bylo popsáno co nejmíň, na výběr by jsi neměl, prostě by sis neměl co přečíst.
Armády chybí, to je pravda. Ale jsi myslím jeden z mála, kdo na nich tak lpí. Nelze se zavděčit všem.
Bohové jsou takoví jaké je vidíš. Nesrovnával bych to s Asterionskými, kteří nejsou ani tak bohové jako spíš prostě mocní tvorové. V původních DrD nebyli vůbec a co? Nevztahuj to na Asterion, vem si že nebýt Asterionu, mohla by se tvoje družina dostat kamkoli, kde jsou různí bohové. Vykreslovat je by bylo jako říkat Pjům jaká mají dělat dobrodružství.
Vymýšlení kouzel a fint je zajímavá připomínka.. Kolik povolání v původních pravidlech mělo možnost a pravidla pro vytváření svých věcí? Správně - jen čaroděj a šermíř. A když si chtěl vymyslet druid nějaké kouzlo.. sicco další funkci sítě..? V DrD je to fér vůči všem povoláním, nemají pro to pravidla, i když nevidím problém v tom to postavě dostatečně dobré připustit.
A mimochodem.. máš pravidla zcela nového systému, tak mi neříkej, že bys to nezačal hrát od první úrovně..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 23
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.