Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Krumpáč a motyky: Hrobnické historky

Gilgalad
Zaslal: út květen 15, 2012 10:00 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tak tady můžete psát, jak se vám líbí nová hrobnická dobrodružstvíSmile
Kniha je zatím v prodeji jako e-book, papírová verze měla vyjít včera, ale podle zpráv z tiskárny dostane Mytago knížky až 22.5. - dřív prý nemají volnou kapacitu.
Portugalské víno z Doura, které jsem si chtěl odšpuntovat u příležitosti úspěšného završení nové hrobničiny, tedy bude muset ještě pár dní počkat. A žíznivý autor taky:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út květen 15, 2012 11:00 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
No měl jsem smíšené pocity, líbilo se mi to ale nepohltilo mě to jako nedávno vydané dvě knížky a ani jako první hrobníci. Vlastně mi celá linka s teleporty nepřišla pěkná a zbytek se mi dost líbil(vždycky se rád dozvím něco o tom jak si někdo představuje schopnosti kterými oplývají kněží). Peněz každopádně nelituji. A autorovi přeju hodně dalších tvůrčích sil Wink

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út květen 22, 2012 12:05 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Bohdan: díky za zpětnou vazbu i přáníSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út květen 29, 2012 20:11 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Docteno! Tak jsem nevydrzel a koupil jsem si nove Hrobniky jako e-book do mobilu. Smile Ale jeste si je koupim normalne, abych mel asterionsky komplet v knihovne. Wink

Celkove se mi Hrobnicke historky cetly velice dobre, jsem rad ze byly zasazeny do Albirea a okoli. Hrobnici se tak mohli rozparadit ve svem "domacim" prostredi. Very Happy Vyborne bylo, ze se konecne odhalil puvod teleportu v podzemi pod mestem a take jsme zjistili, jak funguje almendorska "CIA" v akci. Twisted Evil Tedy nedivim se, ze tam chudaci malem vsichni lehli... pro hrobniky to bylo ale takove lehci pozdvizeni. Ty dalsi strety vsak byly o dost horsi, poznali jsme i taktiku jedne z temnych bohyn, velmi nebezpecne.

Co se tyka deje, prisel mi trochu neuzavreny, tak doufam, ze se vse dozvime v dalsi knize (knihach?). Kazdopadne to bylo ale napinave cteni a nemohl jsem se od knihy (resp. mobilu...) odtrhnout. Smile Tech nekolika probdelych noci ale nelituji a tesim se na dalsi pribehy z asterionskeho sveta!

Jeste ohledne slecny (?) Aluncey... uz jsem si chvili myslel, ze je to snad sama Coriven inkognito! Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: so červen 02, 2012 17:11 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Tak jsem knížku přečetl jedním dechem Smile Musím říct, že předchozí kniha Smrťáček mi připadala víc konzistentní a líbila se mi o něco více, nicméně v Hrobnických historkách mě velmi potěšilo vykreslení Gwi a jejich kněží. Velmi hezky byla vykreslená i myšlenka města uvězněného ve snu Staré kněžky a nebo upíři. Takže rozhodně jen tak dál a doufám, že se dědkové ze hřbitova zase vrátí. Navíc bylo sympatické, že poprvé před něčím ucouvli Very Happy

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: út červen 05, 2012 7:23 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Také jsem přečetl knížku víceméně najednou Smile . Moc se mi to líbilo a těším se na další pokračování.
Podle mě hlavním důvodem toho, že se většině lidem líbil více první díl, je "nestandartní" postavení celé knihy (děj je rozdělen na několik víceméně ukončených částí které navazují, místo klasického románového gradování až do konce). Mě to nijak nevadilo, už proto, že dílo nese název "Hrobnické Historky" a tudíž jsem k němu tak přistupoval. Takže za mě dobrý Wink .

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: st červenec 18, 2012 19:18 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Velmi příjemné čtivo na dovolené, čemuž rozdělení na kratší epizody jen napomáhá. Velmi oceňuji bohatost autorem vykreslených charakterů, míst a zajímavých situací! Stejnětak zručnost při tvorbě dialogů (výraz "ostnatý ježkošmejdi" mě shodil ze židle Very Happy ), výborně jsem se bavil. A nakonec velké plus za nově využité asterionské reálie (Xama a teleporty, Gwi a snové čáry). Suma sumárum: vřele doporučuji známým a budu se těšit na Gilgaladovu Zlatou masku!

Hlad po nových textech zanedlouho zastaví Ocel a krev a snad i do Vánoc dojde na Sedmý živel Twisted Evil

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: pá červenec 20, 2012 10:26 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
to Silwerik: Díky, tohle vždycky autora potěšíSmile
Včera mi napsala desetiletá holčička, která četla Pohádky kocoura Kostičky - to jsou ta nejcennější ocenění a důvod, proč člověk píšeSmile

Uvidíme, jak to letos bude se Zlatou maskou, chtěli bychom dát prostor dvojici nových autorů - momentálně probíhají finální korektury Pevnosti zoufalství od Radovana Kolbaby (příběh se odehrává v Rilondu a jeho okolí) a od Haniny Veselé se chystá "Magnólie a démon" (možná se ještě název upraví). To je příběh z Plaveny, o psionicích, nekromantech...
Jestli všechno klapne jak má, nejdéle do konce roku (nejlépe na podzim) by měly obě knihy vyjít.
Myslím, že příznivci Asterionu budou hodně mile překvapeni - oba autoři se zakousli do asterionských reálií a přivedli na literární půdu další postavy, dosud známé jen z modulůSmile


Silwerik napsal:
Velmi příjemné čtivo na dovolené, čemuž rozdělení na kratší epizody jen napomáhá. Velmi oceňuji bohatost autorem vykreslených charakterů, míst a zajímavých situací! Stejnětak zručnost při tvorbě dialogů (výraz "ostnatý ježkošmejdi" mě shodil ze židle Very Happy ), výborně jsem se bavil. A nakonec velké plus za nově využité asterionské reálie (Xama a teleporty, Gwi a snové čáry). Suma sumárum: vřele doporučuji známým a budu se těšit na Gilgaladovu Zlatou masku!

Hlad po nových textech zanedlouho zastaví Ocel a krev a snad i do Vánoc dojde na Sedmý živel Twisted Evil

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: pá červenec 20, 2012 16:04 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Gilgalad: to zní dobře. Už se těším! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: út leden 08, 2013 16:16 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak jsem za dva dny přelouskal i historky. Když jsem si procházel reakce kolegů čtenářů, byl jsem překvapen, že se více líbí jednička než dvojka. U mě to bylo přesně naopak. Možná proto, že smrťáček byl moc lineární. Takový dračák. Výprava pro něco někam. Ale tady je spousta příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale přesto je něco spojuje. Po přečtení kapitoly jsem hned začal číst novou, protože jsem vůbec netušil, co bude následovat. A to mě lákalo. U Smrťáčka tam vždy nějaká předtucha byla - problém, tak ho dědci zrubají a pokračuje se dál.
Tím jsem narazil na něco, co se mi tu velmi líbilo a to slovy Artse: "Skoro jsem si začínal myslet, že jste nesmrtelní." Bohužel já měl u jedničky stejný dojem. A to že kdyby před nimi stal Khar Démon, tak než se nadechne, je po něm Sad Tady nejprve poznali, že nemají na draka a pak s tou Gwi se mi to moc líbilo.
Musím říct, že Artse jsem v předchozích příbězích nějak přešel. Nezaujal mě. Ale tady jsem se s ním ztotožnil. Byla mi to nejbližší postava. A jeho příběh se Zirem byl pro mě nejzáživnější. Ale jeho rozchod s Linou jsem nečekal. To byl milý prvek, žádný happyend. Jsem rád, že i na Zira došlo. Už si počínal mnohem jistěji než v Kaat.
Trošku mě tedy zarazil ten konec. Za prvé jsem myslel, že se pokusí pomoci Ullému. Za druhé ti upíři. Vieen že by měl takový zájem o Artse? Já si celou dobu myslel, že je to jen přelud a stojí za tím opět Gwi. To jsem nějak nepochopil.
Ještě k tomu příběhu Pánská jízda - kdo to byla ta hadí žena? Ke konci jsem si myslel, že by Smrťáček už mohl mluvit normálně. Přece jen uběhlo hodně měsíců. Na konci jsem si představil, jak po hrobnících tam takhle jednou budou Arts se Smrťáčkem hrát pétang, přiberou možná ještě nějaký parťáky a budou oni vzpomínat na mladá léta a prožitá dobrodružství. A třeba jednou je něco vytáhne za zdi hřbitova... Very Happy
Takže za knížku moc díky. Potěšila a rozhodně už se nebudu na hrobníky dívat skrz prsty. Chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s knihami nebo s asterionskou tvorbou na tento rok? Zatím o tom není zmínka. Moc se těším na Poslední bitvu. Mohlo by to být podobné jako Město přízraků. Ale to si asi ještě počkám Sad

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: st leden 09, 2013 9:54 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Gena: díky za zpětnou vazbu:)
Hrobníky od sebe dělí dva možná víc jak tři, každá kniha byla psaná v jiných souvislostech - možná je na nich taky vidět, jak se autor s věkem mění (nevím, zda k lepšímu:)
Všichni, co píšeme Asterion, jsme vyrůstali na Dračáku, hraní RPGček - nemáme žádnou "literární průpravu", zkušenosti přicházejí postupně, s množstvím naťukaného textu:)
Rok, ve kterém jsem psal Hrobnické historky, byl poměrně složitý - možná i něco z toho se na knize promítlo.
Ještě k tomu upírovi ze Smrťáčka - neberu upíry na Asterionu jako "dobré" a "zlé", většinou sledují nějaký svůj zájem, jako třeba Betridal nebo Coriven. A ani dědkové hrobníci nejsou jednoznačně "hodní" (v Albireu je tak běžně neberou:)
Hadí žena - nechci prozrazovat pointu, jen naznačím, že souvisí s historií údolí - ještě před příchodem kněžky.

S Poslední bitvou je to zatím na delší psaní - záleží na autorech, až budou mít všichni čas a inspiraci.
Letos by měla vyjít další Magnólie (Magnólie a stíny), pravděpodobně taky pokračování Šípu v zádech (Žraločí příliv), sestavují se nové Hry s příběhem: Volání divočiny a když se zadaří, rád bych dokončil Zlatou masku. A k tomu je tu pár možných bonusů jako překvapení - možná o nich už brzy napíšeme něco více. A pak je tu Sedmý živel:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: st leden 09, 2013 11:33 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Děkuji za odpověd i naznačení věcí budoucích. S tou hadí ženou mě hlodá červíček. Jdu si otevřít texty a podívat se na to Very Happy Ohledně toho upíra mě taky napadlo, že jim klidně mohl říct, že je to bezcennej hrnek, i když to byl mocnej artefakt. Hrobníky to dál nezajímalo. A bez komplikací ho poslat Vieenovi Laughing Samozřejmě vím, že jste spíše nadčenci než spisovatelé, taky vždycky hodnotím více kladně. A za to jsou vám všichni asterionští čtenáři vděční. Těším se na další díla a ať vás neopouští Múza.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: ne listopad 04, 2018 13:18 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Zdravím, nechce tuto knihu někdo prodat? Je to jediná chybějící kniha z asterionu, kterou nemám a chci ji a nemůžu ji sehnat. Elektronické knihy nesnáším

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.