Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Louskáček

Silwerik
Zaslal: po říjen 24, 2016 18:27 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Čerstvě dočteno, čas podělit se o dojmy Smile
Louskáček je krátká novelka, spíše povídka, v drobném kolibřím formátu. Což má nepopiratelné výhody, mě se jí podařilo propašovat do práce a přelouskat ve volných chvílích Smile Grafika přebalu se povedla IMHO daleko lépe než u předchozí kolibří Magnólie.

Duo autorů si dalo záležet, děj je protkaný velkou mírou nápadů a Trpasličí hvozd se z napohled řadového asterionského hvozdu (o kterém jsme doteď nevěděli téměř nic) proměnil v nesmírně pestrý mikrosvět s originálními obyvateli. Nebudu spoilovat, samotného mě bavilo vyzobávat každou novou zmínku Smile Louskáček navíc využívá reálií načrtnutých v jiných modulech, konkrétně úryvků Vokouňka Vošáhla ze Zlaté pavučiny.
Jako velký problém ovšem bohužel vidím v absenci pointy. Děj končí jistým setkáním, před dosažením cíle výpravy (setkáním s kapitánem), nenabízí jakékoliv vysvětlení a zanechává příběh podivně useknutý. Skoro mi přišlo, jako bych držel v rukou jen polovinu knihy a rychle jsem si ověřil na webu původní rozsah stránek... Snad autoři plánují nějaké pokračování, snad se rozuzlení dozvíme v modulu KZO2, každopádně to není úplně fér ke čtenářovi!

Sumárum funguje Louskáček nejlépe pro fanoušky Asterionu jako kvalitní úvod do nového modulu (hodně optimisticky budu doufat v rok 2017...). Pestré nápady a vtipnou hlavní figurku vyvažuje useknutý děj. Můžu vám ho přesto doporučit!

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá červen 16, 2017 12:34 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Díky za mikrorecenzi k mikropříběhu Smile Na pokračování se pracuje a snad i vznikne Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zurkhen
Zaslal: st srpen 15, 2018 22:15 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Tak sem to konečně taky přelouskal. Spousta nápadů (trochu se bojím, že trpasličí hvozd bude přeplácanej), ale přiběh vlastně žádný. Místo pointy jen zmínka o Vieenovi a tam kde hrobníci byli zábavní, toto je otravné.

Za mě čistá nedostatečná

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.