Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Dálavy  ~  Dobrodružství Únos Entefala

Zurkhen
Zaslal: ne listopad 13, 2016 13:26 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
U mě by zájem určitě byl. Kupoval sem DD skoro jen kvůli příběhům a co skončil tak je to slabota. Příběhy nevytvářím, jen improvizuji, ale hotové věci z Asterionu skoro vždy použiji.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iskar
Zaslal: ne listopad 13, 2016 20:49 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Jedno nové dobrodružstvo by ma potešilo viac ako päť asterionských kníh. Muselo by však byť kompletné, teda aj s aplikáciami pre príslušné herné systémy, lebo bez neho by to bola v podstate len trochu rozšírená poviedka. Smile Inými slovami - ak by som sa mal rozhodnúť, či by mi viac vyhovovalo niečo na spôsob Tajemství Dubu z modulu Za závojem stínů, alebo by som dal radšej prednosť klasické "jaskyni", akou sú napríklad Pláně z kostí z modulu Sedmý živel, určite by som hlasoval za druhú možnosť. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: po listopad 14, 2016 14:30 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
[quote="Rauksul"]
Zurkhen napsal:
Byl by zájem o vydávání samostatných nových dobrodružství? Smile


Zájem by určitě byl, zdejší dobrodružství jsou pro mne zdrojem četných inspirací při tvorbě vlastních, i když je pravda, že sme asi žádné z nich kompletně neodehráli.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: po listopad 14, 2016 20:22 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Invincible napsal:
Rauksul napsal:
Byl by zájem o vydávání samostatných nových dobrodružství? Smile


Zájem by určitě byl, zdejší dobrodružství jsou pro mne zdrojem četných inspirací při tvorbě vlastních, i když je pravda, že sme asi žádné z nich kompletně neodehráli.

[/quote]
Rádi slyšíme že a) dobrodružství by se vám libila. b) že jste je použili (v tom jako kdyci jen čtenář plně souhlasím, i kdy, která sjem neodehrál přío šly vždy nějak využít).

Schválně se zaptám - co znamená kompletně neodehráli? Jen jste se inspirovali, rozvinuli je dál, nebo tím jě myšleno že ne všechny?


Naposledy upravil Rauksul dne st listopad 30, 2016 23:28, celkově upraveno 1 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Invincible
Zaslal: po listopad 14, 2016 22:18 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Rauksul napsal:
Schválně se zaptám - co znamená kompletně neodehráli? Jen jste se inspirovali, rozvinuli je dál, nebo tím jě myšleno že ne všechny?


Jediné co sme odehráli téměř beze změn byly Temné dny Železných dolů, jako oneshot na nějaké víkendové akci. Většina ostatních posloužila spíše jen jako inspirace při tvorbě vlastních dobrodružství, ať už se jednalo o vypůjčenou postavu, zápletku, kterou sme se ale rozhodli vést trochu jiným směrem, případně využití menší části některého z dobrodružství jako epizody v rámci vlastního většího tažení. Nebál bych se říct, že každé dobrodružství nám alespoň něco málo přineslo.Wink

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: út listopad 29, 2016 0:20 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
No u mě by zájem určitě byl Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: út březen 21, 2017 14:53 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Jedno z našich prvních dobrodružství na Asterionu. Bylo super a dobře se hrálo. Družinka postupovalabez chyb a podařilo se jí Entefela najít. Přišlo mi, že odměna 1000 zl je na začínající družinu docela hodně, ale poradil jsem si, takže brzy toho zase moc neměli. Vůbec mě nenapadlo, jak družinku rozhodí žluté oči ve tmě ve vrchovině. Začali tak panikařit, že se uprostřed noci začali přesouvat a nakonec málem nechali trpaslíka v rokli. A ještě na konci dobrodružství se mě ptali, co měly ty oči znamenat. Vynechal jsem tu část se strážci rubínu. Nelíbilo se mi, že bude jeden z hráčů unesen a nebude několik hodin hrát a ostatním bych to také doporučil. Nicméně rokle jsem pak použil v jiném dobrodružství. Takže rokle jsou sami o sobě výborné, ale nápad, jak je dostat do hry je v tomto dobrodružství podle mě špatný. Dobrodružství to bylo naprosto skvělé. Dobře se nám hrálo (hráčům i mně) a ksvěle jsme se bavili

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: ne květen 07, 2017 15:16 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
citace:
Začali tak panikařit, že se uprostřed noci začali přesouvat a nakonec málem nechali trpaslíka v rokli. A ještě na konci dobrodružství se mě ptali, co měly ty oči znamenat.


jedny z nejlepších zkušeností Smile

Obdobně jsem si v jedné jeskyní s hromadou goblinů nechal jejich jednotlivý loot generovat... A nejděsivější okamžik bylo nalezené nabalzamované lidské batole. Kde se tam vzalo? Co to znamená? Je to oběť temnému bohu? Musíme pořádně propátrat okolí! zeptat se všech koho potkáme jestli se jim neztratilo dítě...

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Odolen er Gwendor
Zaslal: čt březen 15, 2018 17:38 Citovat
Založen: 15.3.2018 Příspěvky: 1
Výborné dobrodružství, které mě vlastně přivedlo k LARPení. Poprvé jsem ho hrál před 10 lety s nepříliš zkušenými hráči, kteří při tom dělali bordel. Tak jsem sekl s pravidly řka, že to chce názornou ukázku, aby se dokázali do hraní vcítit. Kontaktoval jsem pár kamarádů, pobral přítelkyni (skvělá dcera vody!), přetavil příběh, rozdělil role a vyrazil s klukama do přírody. Příběh jsme nakonec nedokončili, ale mělo to svoje kouzlo - obzvlášť s šamanem v údolí.

V průběhu let jsem se k Únosu Entefela vrátil jako PJ ještě 2x, naposledy nedávno s bandou vysokoškoláků a čerstvě pracujících. Hned v Tabitském lese je pěkně poškádlil trigon v houští, vtipné bylo setkání s Kimem v rokli. Dceru vody takticky nezvládli, životem na to doplatila mladá rajcovní kouzelnice. Andřejovo povýšené chování je neskutečně sralo, kvůli jeho runovému meči přemýšleli o realizaci nešťastného pádu z útesu Very Happy . Obrovu jeskyni zvládli perfektně, chudáky gobliny zmastili a zachránili Silmu. V pevnosti je zastihla past protivníků, nechali se rozdělit, ale ustáli to. Vrcholem byl výstup skřítčí zlodějky Sněženky, která po právu zdeptala Delkana za smrt jejich spoludružnice a následný masakr v pevnosti. Ten pod tíhou viny nedokončil oživovací rituál kamenných rytířů a sám zničil křišťálovou knihu. Družina pak propustila Silmu i s jejím bratrem, což si byli schopní před lordem Firunem i obhájit (dle kréda Orlích poutníků).

Jako příjemnou tečku stvořil bard družiny, hrdý Tarfeinův kněz Tehol, "Baladu o Silmě", kterou lze nyní (847 k.l.) zaslechnout nejen v Albireu, ale i v dalších koutech Východní Dálavy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rauksul
Zaslal: po duben 02, 2018 16:29 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Dobrodružství přetavené v LARP, dobré! Je skvělé, když dobrodružství podstopí zkouškou času i po tolika letech...

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.