Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

miloslav.zaoral
Zaslal: po leden 24, 2011 12:29 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
A taky z Jeseníku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: po leden 24, 2011 13:43 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
no škoda, že nejste toliko z té Prahy, to by bylo jednoduší vás pozvat na toho panáka abyste nebyli takové stydlíni =D

Samozřejmě je teĎ ještě brzo přemýšlet nad programem, ale pokud se opravdu na Gamecon podíváte, asi se nakonec taky kousnu a vyjedu tam =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: st leden 26, 2011 13:19 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
znovu řeším tenhle problém (nikdo mi předtím neodpověděl, tak to sem hodím znovu):

perilonská ostří - možná už to tady někde je, ale nemůžu to dohledat - počítají se mezi "mečové" zbraně (kvůli šermířským zvl. schopnostem, vícenásobným útokům atd...)?? dík Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: st leden 26, 2011 13:28 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Sadaam napsal:
znovu řeším tenhle problém (nikdo mi předtím neodpověděl, tak to sem hodím znovu):

perilonská ostří - možná už to tady někde je, ale nemůžu to dohledat - počítají se mezi "mečové" zbraně (kvůli šermířským zvl. schopnostem, vícenásobným útokům atd...)?? dík Wink

V DrD+ mají Perionská ostří speciální kategorii zbraní. Pokud se nepletu, tak boj s nimi je tak specifický, že si i v DrD bych to zařadil do specifické kategorie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st leden 26, 2011 13:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
paráda, díky Wink jestli je to takhle řešené v "pluskách", tak to není co řešit...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: po leden 31, 2011 0:53 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...je v nějakém modulu, článku nebo jinde zmíněn nějaký slavný asterionský lékař?? plánuji napsat článek o lékařství (ne ve stylu Estelinek nebo nekromantské chirurgii... prostě obyčejná medicína)... sice to není úplně můj obor, ale pokud bych vycházel z pozemského starověkého (řecko-římské) a středověkého lékařství, časem bych jej mohl vyplodit Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: po leden 31, 2011 12:11 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
...je v nějakém modulu, článku nebo jinde zmíněn nějaký slavný asterionský lékař?? plánuji napsat článek o lékařství (ne ve stylu Estelinek nebo nekromantské chirurgii... prostě obyčejná medicína)... sice to není úplně můj obor, ale pokud bych vycházel z pozemského starověkého (řecko-římské) a středověkého lékařství, časem bych jej mohl vyplodit 8)


prošel jsem moduly a vypadlo mi jen toto
Essiwen velekněžka Esteliny církve (popsana v PP)
Alchymista Pels pracoval jako léčitel - viz falešná apokalypsa str 28 (v tomtez modulu je i neco o magickych nemocech a magickem lecitelstvi)
Bělana "Tichá" (kněžka Panny, městská léčitelka v Železných dolech - v dobrodružství v Nemrtvých)
Ert-nyk - Léčitel v klášteře Urea (dobrodružství k Vzestupu T. B.)
Jesiáš - léčitel v Pětivěží (dobrodružství k OLDu)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: po leden 31, 2011 16:51 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...diky moc, Cenisi Wink Pels mě právě přišel jako takový asterionský Paracelsus... ještě to víc nastuduji a uvidím, co z toho vzejde

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: út únor 01, 2011 20:51 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Trošku tápu, co si představit pod obyčejnou medicínou (chápej, mám osobní zainteresovanost ^ ^). Já si pod tím představím praktika nebo internistu. Ve středověku jsi měl lékaře, studovaného na univerzitě, který bych ale spíš mystik a pseudodoktor, který léčil pomocí pouštění žilou, vyrovnávání hladin živlů a možná i pár skutečně fungujících přírodnin. Na druhé straně jsi měl chirurgy, jako naprosté laiky, kteří byli daleko praktičtější a schopnější pomoci, a rekrutovali se z řad koželuhů a jim podobných. A pak jsi měl babky kořenářky, polní felčary... takže co z toho je obyčejný lékař? ^ ^
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út únor 01, 2011 21:25 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...právě bych zmínil více variant Smile samozřejmě že s přihlédnutím k tomu, aby to bylo využitelné pro dobrodruhy... přece jen Estelinky nejsou na každém rohu a zkušení hraničáři také ne

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: út únor 01, 2011 22:39 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Primárně estelinky ani hraničáři nejsou lékaři, jen znají něco z toho řemesla (nebo spíš umění?). Asi před dvěma lety jsem psal do Pevnosti povídku a představení Zenešáhra Adžajšmena (http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/Dech%20draka/Shadan%20-%20CP%20k%20povidce.pdf), který je ve své podobě asi největším přiblížením se k opravdové medicíně. Ale je to dost specifická postava, takže asi pro tvojí práce ne příliš vhodná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út únor 01, 2011 22:47 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...no vida, na tu povídku jsem si nevzpomněl, díky Wink ale hlavně bych to zatím omezil na lékařství ve Čtyřech královstvích a dálavách... určitě v nich musí existovat specializované školy a nebo obory na univerzitách, popř. by měla být nějaká tradice předávaná z mistrů na učně (zkrátka řemeslo)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: út únor 01, 2011 23:12 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Sadaam napsal:
...no vida, na tu povídku jsem si nevzpomněl, díky Wink ale hlavně bych to zatím omezil na lékařství ve Čtyřech královstvích a dálavách... určitě v nich musí existovat specializované školy a nebo obory na univerzitách, popř. by měla být nějaká tradice předávaná z mistrů na učně (zkrátka řemeslo)

"Kdyby nebylo takové různorodosti mezi lidmi, medicína by mohla býti vědou, a nikoliv uměním." Sir William Osler (to jen k tomu řemeslu ^ ^). Co se týče "etablovaných lékařů", tak ve středověku byla medicína jednou ze čtyř fakult na Karlově Univerzitě, takže bych to viděl spíš na vyšší vzdělávání... co se ale týče těch "koželuhů-chirurgů", tak tam fungoval spíš ten princip mistr-žák a podobalo se to více tomu řemeslu. Krom toho by asi bylo dobré do toho zahrnout i lékařskou výuku pod estelinkami (jestli se ti takový nápad líbí) nebo profesionální vojenské felčary, jako zaměstnance státu a třeba i plnoprávné členy armády (Almendor). Asi se přístup bude dost lišit v jednotlivých královstvích, kdy v Danérii bude převládat spíš šarlatánství a pseudolékařství spojené s okultismem a rituály, v Almendoru lékaři studovaní na univerzitách s velkým důrazem na praktičnost, ve Storabsku spíš jen lidoví léčitelé a pověry, a v Keledoru pak něco jako "Hodina anatomie doktora Nicolase Tulpa" od Rembrandta ^ ^
To jsou jen věci, co mě takhle po večerech napadají, určitě při psaní přijdeš na vlastní způsob jak to pojmout, hlavně se nenech ničím omezovat, nejméně pak historickými konotacemi a mnou ^ ^
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čestmír
Zaslal: út únor 01, 2011 23:24 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Tohle je možná hloupá připomínka, ale tady je stařičký poměrně ucelený článek z Dechu draka o vojenském lékařství. Já jen jestli jste na něj nezapomněli.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 16:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
ne ze bych medicine nejak rozumel, ale dycky jsem to bral tak ze na asterionu vlastne lekari v nasem pozemskem smyslu slova nejsou - bud existuji ruzni felcari, korenarky a lecitele, kteri delaji co mohou pomoci bylin a svych rukou a pak je tu druha skupina - estelinky, magove, hranicari, kteri k leceni pouzivaji magii (plus samosebou kombinace obojiho).

rozhodne bych Asterion v tomto smyslu nehnal do nejakeho "stredovekeho temna" nezapomete ze asterion je hodne magicky svet, koupit lecivy lektvar neni problem - tezko asi potom nekdo bude "sarlatansky" praktikovat treba pousteni zilou nebo podobne veci...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 95 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.