Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Silwerik
Zaslal: po duben 16, 2007 17:02 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
To zní zajímavě Cool Můžeš prozradit ještě nějaké náměty?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po duben 16, 2007 17:34 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerik napsal:
To zní zajímavě Cool Můžeš prozradit ještě nějaké náměty?


Nech se překvapit Wink
V říši Slepých bohů se odehrávají hned dva příběhy, jednotlivé povídky vás zavedou do různých koutů Asterionu.
Letos by měly světlo světa spatřit hned dvě knihy z Asterionu.
První vyjde Kaat, aneb historky Cechu Eldebranských katů, po této knize sborník povídek s názvem Pod modrým měsícem.
V současné době už kreslí Roman Kýbus ilustrace a obálky a my se chystáme k tvorbě druhého sborníku Wink
Pokud se ukáže, že vás budou knihy z Asterionu bavit, mohly by Straky na vrbě vydávat jednu až dvě ročně.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: út duben 17, 2007 12:57 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Já osobně se na povídkové sborníky těším maximálně a rozhodně počítejte s tím, že hned jak vyjdou, tak si objednám Smile I povídky v Dechu draka z prostředí Asterionu mě baví moc, třeba jedna z posledních, o Umrlčím království byla úžasná. V povídkách je spousta inspirace pro samotné hraní...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Dugatan
Zaslal: ne květen 06, 2007 20:23 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Chtěl bych se zeptat na dvě zbraně na orčí kuši a tulvar který používá pouštní elf Kemwe v povídce cesty od Čenise. Jaké mají dané zbraně charakteristiky na jednotlivá pravidla, jak vypadají, dají se normálně sehnat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: po květen 07, 2007 6:31 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Dugatan napsal:
Chtěl bych se zeptat na dvě zbraně na orčí kuši a tulvar který používá pouštní elf Kemwe v povídce cesty od Čenise. Jaké mají dané zbraně charakteristiky na jednotlivá pravidla, jak vypadají, dají se normálně sehnat?


Parametry orčí kuše odpovídají lehké kuši a tulvar šavli z pravidel DrD. Sehnat se dají IMHO tam, kde se ve tvém Asterionu dají sehnat kuše/šavle.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eyron161
Zaslal: st květen 09, 2007 7:42 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
S tou orčí kuší mám jeden dotaz, v dobrodružství Kráska a netvor, která vyšla v Pevnosti se mluví o "opakovací orčí kuši", kterou vlastní jedna CP. Ten nápad mě zaujal, asi by to byla poměrně ultimátní zbraň, je to věc, kterou jsem někde přehlédl, nebo je to nápad autora dobrodružství?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: st květen 09, 2007 8:01 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Eyron161 napsal:
S tou orčí kuší mám jeden dotaz, v dobrodružství Kráska a netvor, která vyšla v Pevnosti se mluví o "opakovací orčí kuši", kterou vlastní jedna CP. Ten nápad mě zaujal, asi by to byla poměrně ultimátní zbraň, je to věc, kterou jsem někde přehlédl, nebo je to nápad autora dobrodružství?


IMHO nápad autora dobrodružství, pokud se pamatuji, nikde dříve se opakovací kuše nezmiňovaly.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gwaihir
Zaslal: čt květen 10, 2007 17:44 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Eyron161 napsal:
S tou orčí kuší mám jeden dotaz, v dobrodružství Kráska a netvor, která vyšla v Pevnosti se mluví o "opakovací orčí kuši", kterou vlastní jedna CP. Ten nápad mě zaujal, asi by to byla poměrně ultimátní zbraň, je to věc, kterou jsem někde přehlédl, nebo je to nápad autora dobrodružství?


Já jsem si totiž myslel, že orčí kuše je opakovací kuše.
Asi jsem měl napsat nějaké statistiky - moje chyba, pokud budete moc chtít, tak sem něco hodím, ale budete muset počkat, až si k tomu něco najdu.

IMHO jsou dvě možnosti opakovací kuše - buďvíc lučišť ( něco jako v Tulákovi od Gemmela), nebo na principu staré čínské opakovací kuše ( tam by byly o dost menší následky zásahu, zato vyšší kadence). Mno, já bych to viděl spíš na tu čínskou. Wink

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Shark
Zaslal: čt květen 10, 2007 18:34 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Mělo by to být tak, že princip kuše jako takové (jednoranné) je orčím vynálezem. Opakovací kuši bych viděl spíše jako relikt z dob Arvedanů - její rozšíření by znamenalo značnou revoluci v asterionském vojenství. Pro příklad je možno srovnat s knihou M. Žambocha Bez slitování.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gwaihir
Zaslal: čt květen 10, 2007 19:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Shark napsal:
Mělo by to být tak, že princip kuše jako takové (jednoranné) je orčím vynálezem. Opakovací kuši bych viděl spíše jako relikt z dob Arvedanů - její rozšíření by znamenalo značnou revoluci v asterionském vojenství. Pro příklad je možno srovnat s knihou M. Žambocha Bez slitování.


To ale není nikde zmíněný, že kuše je orčí vynález.
Neznám jiný model opakovací kuše než ten čínský. A taková kuše je nepřesná, má menší dostřel a malý průraz, proti zbroji skoro nepoužitelná. Navíc je těžká. Ta by žádnou revoluci nezamenala.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: čt květen 10, 2007 19:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
http://www.d20.cz/clanky/tvorba-a-priprava/mechanicke-zbrane/1452.html tady je odkaz na článek o těch orčích kuších

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Cenis
Zaslal: pá květen 11, 2007 12:38 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gwaihir napsal:
Shark napsal:
Mělo by to být tak, že princip kuše jako takové (jednoranné) je orčím vynálezem. Opakovací kuši bych viděl spíše jako relikt z dob Arvedanů - její rozšíření by znamenalo značnou revoluci v asterionském vojenství. Pro příklad je možno srovnat s knihou M. Žambocha Bez slitování.


To ale není nikde zmíněný, že kuše je orčí vynález.
Neznám jiný model opakovací kuše než ten čínský. A taková kuše je nepřesná, má menší dostřel a malý průraz, proti zbroji skoro nepoužitelná. Navíc je těžká. Ta by žádnou revoluci nezamenala.


je to v Casu temna u popisu orku. Ale kuse je jejich davny vynalez a prevzali ji o d nich uz arvedane, neni to tak, ze by se objevila na asterionu az ted jako novinka (spolu se znova se rozvijenymi kontakty s orky).

pokud ma byt opakovaci kuse, pak se priklanim k te gwaihirove "cinske" variante, rychlopalna ale mene presna a mene prurazna s mensim dostrelem. A klidne muze byt arvedanskym vynalezem, koneckoncu arvedane ani jejich protivnici nepouzivali zdaleka tak tezke a dokonale zbroje a brneni, jako se uzivaji dnes ve 4kralovstvich. Arvedani bojovali spise lehceji vystrojeni. A byli mnohem pocetnejsi nez jsou lide dnes, takze by tam sedelo i to pouzoti cinske kuse, jako je v tom clanku...

jinak v me povidce sice kuse jsou, ale jak jsem ji prolistovaval, tak o orci kusi jsem nenasel ani slovo a elf zadnou kusi nepouziva :-)

pokud bych ja nekde psal o orci kusi, mel bych tim na mysli proste kusi vyrobenou orky, kteri jsou znami jako precizni remeslnici a proto si u nich nekdo tuto zbran nechal udelat...

a pokud jde o tulvar (talvar), je to nejtypictejsi indicka chladna zbran. proste se ji rika indicka savle, protoze nic jineho to neni. Je na prvni pohled rozpoznatelna specifickym provedenim rukojeti a zastity. viz obr http://www.hindunet.org/saraswati/talwar.jpg
v povidce jsem ji pouzil pro elfa Kemweho proto, ze jsem si rekl, ze takovy tulvar by byl pro pousti elfy peknou typickou "narodni" secnou zbrani :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: pá květen 11, 2007 12:40 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Cenis napsal:


je to v Casu temna u popisu orku. Ale kuse je jejich davny vynalez a prevzali ji o d nich uz arvedane, neni to tak, ze by se objevila na asterionu az ted jako novinka (spolu se znova se rozvijenymi kontakty s orky).


tim chci rict, ze mezi lidmi kuse zdomacnela a nikdo nema ani tucha ze ji kdysi vynalezli orci

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Silwerik
Zaslal: pá květen 11, 2007 21:46 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Zdravím.
Stihne se vydat KAAT do začátku července? Můžu se zeptet, kdo ho napsal?
Druhá prosba je ke Kronice - už pěkně dlouho zůstává neaktualizovaná..

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá květen 11, 2007 22:51 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerik napsal:
Zdravím.
Stihne se vydat KAAT do začátku července? Můžu se zeptet, kdo ho napsal?
Druhá prosba je ke Kronice - už pěkně dlouho zůstává neaktualizovaná..


do zacatku cervence fakt nevim ale tipoval ze spis ne. ma byt ale tento rok. Autorem je Zbynek Holub alias Gilgalad. je to takova sbirka povidek provazanych postavami katu.

kronika, hm, aby se s ni neco pohlo musi se nekomu chtit s tim neco udelat. nebudu nic slibovat, protoze chtit by se melo hlavne me a gilgaladovi a oba delame na jinych vecech.

pokud by se ale nejaka kronika mela objevit, pak asi z Lesa padajicich stinu (vsichni proti vsem) podobnou formou jako byl Rilond, nebo ze Zlateho lesa a skritcich vrchu.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 59 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.