Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 13:54 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Další dotaz mám ohledně Rilondu:
Mapa Rilondu se moc neshoduje s popisem Rilondu v modulu. Některé ulice v modulu popsané se na mapě nenacházejí a některé v modulu nepopsané tam jsou (stejně tak některá místa, některé názvy se neshodují nebo nejsou celé. Další problém je s Dřevěným mostem, který je umístěn v Přístavní čtvrti, ale podle popisu v modulu by měl být ve čtvrti Chudinské. Další nesrovnalost je u mapy Rilondu v Kronice. Tam se vnitřní hradby nacházejí o blok dále v Chudinské čtvrti, ale Chudisnká čtvrť má být před hradbami. Mám se tedy řídit spíše modulem nebo mapou?

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Cenis
Zaslal: ne říjen 22, 2006 14:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
unnamed napsal:
unnamed napsal:
No tak ho píšu znovu... zatím žádná odpověď.
unnamed napsal:
Můj dřívější dotaz se nejspíš nějak zazdil, tak ho píši znova.
unnamed napsal:
Mám jednu otázku. (Možná i víc.)
Jak to je s ŘÁDEM SVĚTA?
Co je to řád světa? Co je jeho obsahem? Protože věci které činíme se dají posuzovat z více pohledů. Jako např. to co jsme doopravdy udělali nebo proč jsme to udělali. Co je proti řádů co mluví v náš prospěch?
Ptám se protože hodně se na Asterionu využívá toho, že je někdo skřet, drak, hrdina a nebo že je něco ŠPATNÉ, ale pokud není nějaký výčet věci co jsou dobré a co špatné, jak to můžeme posuzovat? Každý si potom vymyslí...je to skřet, přepadával vesnice nebo zabíjel a znásilnoval.
Ted jestli je to o tom, že se řád světa řídí nějakým "desaterem" nebo jestli je to i o přístupu jako např. "Síla"(The Force).

Už je to možná otravný (asi určitě), ale stačí mi, když mi napíšete,že na to odpověď neznáte a nebo jste se nad tím ještě nezamýšleli. Tento dotaz tady leží už pěkných pár týdnů a nikdo z autorů na to nenapsal ani "bů".


podle me je to hodne i o pristupu. jde tam o takovy boj, mezi tim co je dane a tim tuto osudovost prolomit a nastolit anarchistickou svobodu (je to Kharuv boj). Rad sveta je IMHO hlavne kriterium ro tvarnost. Spousta lidi zabiji a vrazdi, ale k promene ve skreta maji daleko. Prave tady je rad sveta spis tim desaterem, ktere rika, az se ti to nakupi, nebo udelas neco cim fakt hodne hnusne ublizis lidem, postihne te trest. Asterion je taky o emocich a jejich sile a rad sveta zase jako desatero urcuje kdy uz je emoce dost silna pro otevreni brany ss a kdy ne. IMHO je rad sveta idealni predstava asterionu, jaky mel byt, kdyby se nedely veci ktere se kteryma "stvoritel nepocital" ale nezabranil moznosti je delat (kriveni prirody temnymi druidy, pachani takovych hnusaren, ze se svet brani pres tvarnost prokmeneou ve skreta, nekromancie, etc). A kazde poruseni tehle dokonale myslenky a idey je chovanim proti radu sveta.
Asi pisu zmatecne. Ale tohle je moc filozoficke na nejaky vycet toho co to presne je.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 14:35 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Cenis:
Děkuju, že se mi dostalo odpovědi. Wink
Ale stále si asi nedovedu představit, kdy udělám něco dobrého a kdy něco špatného. Tím že někoho zabiješ, uděláš něco špatného, ale co když jsi zabil někoho kdo měl udělat něco ještě horšího, udělal jsi tedy správnou věc nebo špatnou věc. (To je ukázka toho, kam by to mohlo zajít.) Proto se ptám jen, jestli se posuzuje čin co uděláš (vražda je prostě vražda) nebo i okolnost (v sebeobraně někoho zabiješ) nebo i úmysl (zabiješ ho, protože chceš jeho místo na univerzitě). Je samozžejmé, že když zabiješ někoho kdo má dobrou tvárnost a kdo špatnou, tak dostaneš přesný opak (za skřeta pár bodů k dobré a za hrdinu pár bodů ke špatné). Ale co příroda kolem nás. Když pokácíš strom, dostaneš body ke zlu (stromy jsou taky živé), ale ty máš rodinu a tam by jinak umrzla. Nebo další příklad: pracuješ jako dřevorubec, ale neděláš to z potěšení ze zabíjení stromečků, ale jste chudí a musíš živit 3 děti.
Pokud znáš hry KOTOR (Knights of the Old Republic), je tvárnost na stejném principu jako "Síla" v těchto hrách?
Asi jsem hodně psal i o tom na co jsi mi již odpověděl, ale nějak jsem se o tom ještě chtěl zmíniť. Very Happy

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Cenis
Zaslal: ne říjen 22, 2006 14:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
unnamed napsal:
Další dotaz mám ohledně Rilondu:
Mapa Rilondu se moc neshoduje s popisem Rilondu v modulu. Některé ulice v modulu popsané se na mapě nenacházejí a některé v modulu nepopsané tam jsou (stejně tak některá místa, některé názvy se neshodují nebo nejsou celé. Další problém je s Dřevěným mostem, který je umístěn v Přístavní čtvrti, ale podle popisu v modulu by měl být ve čtvrti Chudinské. Další nesrovnalost je u mapy Rilondu v Kronice. Tam se vnitřní hradby nacházejí o blok dále v Chudinské čtvrti, ale Chudisnká čtvrť má být před hradbami. Mám se tedy řídit spíše modulem nebo mapou?


Uff, mas recht. Je v tom bordel. Clovek co psal rilond uz u asterionu davno neni, vlastne krom rilondu napsal este akorat jantarove stepi a jedno dobrodruzstvi a nic vic, takze jak to myslel se zeptam nemuzeme :o)
radim tedy toto, rid se cim chces, tak aby ti to davalo smysl, nejlepe kombinaci mapy a textu.

ulice z mapy sem myslim v textu nasel vsechny, nektere ulice v textu asi nejsou unifikovany (soudim ze napr Univerzitni a K univerzite jsou jedna a tataz, mozna ze i Studenstka je s nimi shodna). Ulice z textu, ktere nejsou v mape jsou asi spis jen male ulicky a mapa ma na ne spatne meritko.
Most je nakresleny fakt blbe. Mlyny by asi mely byt vychodneji az na zapadni hranici chud. ctvrti a dreveny most by pak vedl z chud ctvrti do zamosti, nikoliv z pristavu uvnitr starych hradeb, jak je nakreslen ted.
Mapa bitvy je jen schematicka, ale predpokladal jsem (ac to v popisu mesta takto nijak receno neni), ze rilond ma troje hradby.
1. kolem stareho rilondu na vychodnim brehu Durenu.
2. tzv Stare hradby kolem Centra a Pristavu (jdou ulici Po hradbami, pak sikmo na severozapad k straznici (c 36 na mape) a od ni na sever nepojmenovanou ulici k Y´bu (na vychod kolem nejake hospody s cislem 34 na mape)
3. Nové hradby (ty uz v modulu zminene nejsou, ale jelikoz stare jsou tam popsany jako stare, logicky jsem odvodil, ze se jim tak rika proto, ze existuji i nove :o) IMHO navic bylo kdy je postavit a rozhodne i proc - ochrana remeslnicke a univerzitni ctvrti. navic se mi hodily do popisu bitvy a prislo me nelogicke, z obraneho hlediska mesta, ze by tam proste nebyly). Ty vedou od Umeleho jezera na sever, podel zapadni hranice hrbitova, protinaji chudinskou ctvrt a konci u Y´bu (jak je na mapce bitvy). Chudinska ctvrt tak ma dve casti. jedna lezi me starymi a novymi hradbami, druha vne mesta za novymi hradbami.
Plus prostor mezi Durenem a Umelym jezerem opevnuji hradby konventu.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: ne říjen 22, 2006 14:58 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
unnamed napsal:
To Cenis:
Děkuju, že se mi dostalo odpovědi. :wink:
Ale stále si asi nedovedu představit, kdy udělám něco dobrého a kdy něco špatného. Tím že někoho zabiješ, uděláš něco špatného, ale co když jsi zabil někoho kdo měl udělat něco ještě horšího, udělal jsi tedy správnou věc nebo špatnou věc. (To je ukázka toho, kam by to mohlo zajít.) Proto se ptám jen, jestli se posuzuje čin co uděláš (vražda je prostě vražda) nebo i okolnost (v sebeobraně někoho zabiješ) nebo i úmysl (zabiješ ho, protože chceš jeho místo na univerzitě). Je samozžejmé, že když zabiješ někoho kdo má dobrou tvárnost a kdo špatnou, tak dostaneš přesný opak (za skřeta pár bodů k dobré a za hrdinu pár bodů ke špatné). Ale co příroda kolem nás. Když pokácíš strom, dostaneš body ke zlu (stromy jsou taky živé), ale ty máš rodinu a tam by jinak umrzla. Nebo další příklad: pracuješ jako dřevorubec, ale neděláš to z potěšení ze zabíjení stromečků, ale jste chudí a musíš živit 3 děti.
Pokud znáš hry KOTOR (Knights of the Old Republic), je tvárnost na stejném principu jako "Síla" v těchto hrách?
Asi jsem hodně psal i o tom na co jsi mi již odpověděl, ale nějak jsem se o tom ještě chtěl zmíniť. :D


KOTOR bohuzel neznam, ale myslim ze to jak to popisujes se mi libi a je to blizko tomu co si predstavuju. Tedy ano, hodne, HODNE, zavisi na umyslu a okolnostech. Jinak by za chvili ze vsech drevorubcu a lovcu byli skreti, ne li zli draci :o)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 15:22 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Cenis:
Teď jsem se ještě koukl na tu mapku a zjistil jsem, že je tam dvakrát ulice Pouštní a určitě to není pokračování té první (teda pokud se ulice neklikatí přes několik bloků). Laughing Takže ty staré hradby jsi zakreslil dobře. Wink První ulice Pouštní se nachází mezi 32 a 26 a druhá ulice Pouštní se nachází mezi Krchovem a elfí diasporou.
Ty nové hradby jsem také bral jako samozřejmost, možná tam být nemají, ale je to rozhodně logičtější.
A už jsem přišel i na to, kde se nachází hřbitov (pojem krchov jsem ve slovní zásobě vážně neměl).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 17:40 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Nevím kam to napsat, tak to píšu sem (sice to není vůbec důležité, ale stejně na to upozorním). Wink V modulu Zlatá pavučina máte překlep u jména Narzian Šedý, který je v rejstříku napsán jako Nezrian Šedý.


Naposledy upravil unnamed dne ne říjen 22, 2006 17:58, celkově upraveno 1 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gwaihir
Zaslal: ne říjen 22, 2006 17:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Unnamed: V Píscích je něco o Narzianovi? Kde?

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 17:58 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Gwaihir napsal:
Unnamed: V Píscích je něco o Narzianovi? Kde?

Embarassed Dík za upozornění... Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Cenis
Zaslal: ne říjen 22, 2006 22:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Cenis napsal:
unnamed napsal:
To Cenis:
Děkuju, že se mi dostalo odpovědi. :wink:
Ale stále si asi nedovedu představit, kdy udělám něco dobrého a kdy něco špatného. Tím že někoho zabiješ, uděláš něco špatného, ale co když jsi zabil někoho kdo měl udělat něco ještě horšího, udělal jsi tedy správnou věc nebo špatnou věc. (To je ukázka toho, kam by to mohlo zajít.) Proto se ptám jen, jestli se posuzuje čin co uděláš (vražda je prostě vražda) nebo i okolnost (v sebeobraně někoho zabiješ) nebo i úmysl (zabiješ ho, protože chceš jeho místo na univerzitě). Je samozžejmé, že když zabiješ někoho kdo má dobrou tvárnost a kdo špatnou, tak dostaneš přesný opak (za skřeta pár bodů k dobré a za hrdinu pár bodů ke špatné). Ale co příroda kolem nás. Když pokácíš strom, dostaneš body ke zlu (stromy jsou taky živé), ale ty máš rodinu a tam by jinak umrzla. Nebo další příklad: pracuješ jako dřevorubec, ale neděláš to z potěšení ze zabíjení stromečků, ale jste chudí a musíš živit 3 děti.
Pokud znáš hry KOTOR (Knights of the Old Republic), je tvárnost na stejném principu jako "Síla" v těchto hrách?
Asi jsem hodně psal i o tom na co jsi mi již odpověděl, ale nějak jsem se o tom ještě chtěl zmíniť. :D


KOTOR bohuzel neznam, ale myslim ze to jak to popisujes se mi libi a je to blizko tomu co si predstavuju. Tedy ano, hodne, HODNE, zavisi na umyslu a okolnostech. Jinak by za chvili ze vsech drevorubcu a lovcu byli skreti, ne li zli draci :o)


jeste me napadlo, jak sem psal ze rad sveta je idea o tom jaky svet mel byt. Stvoritelovym zamerem jiste bylo, aby se zivi tvorove navzajem zabijeli, aby sami prezili, proto je udelal takove jake je udelal. Nepredpokladal ale ze nekteri to nebudou delat jen pro preziti ale ze v tom naleznou zalibeni a budou to delat ne pro sve preziti, ale pros sve poteseni, touhy po moci, a podobne. A takove chovani je pak proti Radu sveta

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bohdan
Zaslal: po říjen 23, 2006 18:27 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Skoda jen ze vyvolávání MB je vždycky proti řádů. Člověk by chtěl třeba Paladina aby mu pomoh proti smrtce a ještě se mu za to něco stane. Sad

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: po říjen 23, 2006 18:43 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Bohdan napsal:
Skoda jen ze vyvolávání MB je vždycky proti řádů. Člověk by chtěl třeba Paladina aby mu pomoh proti smrtce a ještě se mu za to něco stane. Sad

Však můžeš ho vyvolat... za to žádné tresty nejsou... ale jen nepřímo emocemi. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: po říjen 23, 2006 18:49 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Mám otázky (jako vždycky Laughing ):
Potřebují MB jíst,pít a vykonávat jiné biologické potřeby?
Potřebují upíři vykonávat potřebu (jako to napsat... jít na malou nebo velkou)?
Mají upíři zachovalé pohlavní orgány?

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gwaihir
Zaslal: po říjen 23, 2006 18:52 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
unnamed napsal:
Bohdan napsal:
Skoda jen ze vyvolávání MB je vždycky proti řádů. Člověk by chtěl třeba Paladina aby mu pomoh proti smrtce a ještě se mu za to něco stane. Sad

Však můžeš ho vyvolat... za to žádné tresty nejsou... ale jen nepřímo emocemi. Wink


Jako že uvidíš smrtku a ten pohled tě tak naplní láskou a sebevědomím až to přivolá paladina? Wink

Ale vážně: Vyvolávání dobrých MB je taky proti řádu?
Se mi nezdá, že by třeba pouštní elfové nabo kněží sedmnáctky tak moc porušovali řád.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
unnamed
Zaslal: po říjen 23, 2006 18:59 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Gwaihir napsal:
unnamed napsal:
Bohdan napsal:
Skoda jen ze vyvolávání MB je vždycky proti řádů. Člověk by chtěl třeba Paladina aby mu pomoh proti smrtce a ještě se mu za to něco stane. Sad

Však můžeš ho vyvolat... za to žádné tresty nejsou... ale jen nepřímo emocemi. Wink


Jako že uvidíš smrtku a ten pohled tě tak naplní láskou a sebevědomím až to přivolá paladina? Wink

Ale vážně: Vyvolávání dobrých MB je taky proti řádu?
Se mi nezdá, že by třeba pouštní elfové nabo kněží sedmnáctky tak moc porušovali řád.

Myslím že to tak ale vážně je. Někdo jsem to četl, jen nevím přesně kde. U knězů jde asi o nějakou vyjímku nebo co Surprised a pouštní elfové si přivolali jen jednu přece (sice extra mega silnou... ale jen jednu), další případ jsou ještě čarodějové (ti mají zase pomocníčky).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 53 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.