Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Vzestup temných bohů  ~  Zyl, Khar a Temní

Koho máte z drakolidí nejradši?

Zyla   [ 8 ]  
20%
  20%
Liena   [ 3 ]  
7%
  7%
Zantura   [ 20 ]  
51%
  51%
Drika   [ 3 ]  
7%
  7%
Kirbega   [ 5 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 39
Lamius
Zaslal: st březen 02, 2005 11:56 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Sedmnáctka možná neříká, že není všemocná, ale taky neříká, že ano. Budu se opakovat, ale od Stvořitele dostali svolení vystupovat jako bohové a tak vystupují. Já bych na jejich místě taky svým kněžím neradil: "hele, víš, mi vlastně nejsme všemocní." Byli by sami nejen proti sobě, ale ani celému Asterionu by to k ničemu dobrému nevedlo. Lidé hlavně CHTĚJÍ věřit tomu, že je Sedmnáctka (někdo) všemocný. Že v nejhorším případě nakonec někdo přijde a zařídí to. To je do značné míry podstata víry. A Raven má pravdu- kdyby byli všemocní a všechno zařídili, tak lidé nebudou mít vůbec žádnou svobodu v rozhodování a budou jen takové loutky. V jistém smyslu lidé (myslím BYTOSTI- takže arvedané, elfové...) umožnili existenci Khara, tak by se s ním taky měli vypořádat. Bohové jim pomáhají jenom nepřímo (až do rozdělení Sedmnáctky, kdy část poruší slib Stvořiteli). A nepište, že bohové umožnili existenci Khara, není to pravda. Uznávám, že vystupování Sedmnáctky s jejich "všemocností" je ostrá polopravda. Ale ne lež.
Co se týče Asari Kasim- já jim fandím a asi máte pravdu, že by se domorodcům ubránili- těžko by Plaveňané dokázali ty "svoje" domorodce tak vyzbrojit a zorganizovat. Nemožné to ale není.
Vieen je prostě neprůhledná osoba, čert se v něm vyznej. Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wetrixus
Zaslal: st březen 02, 2005 20:27 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
Hele šéfe přečti si čas temna. Jsou to blbosti a je to nedomyšlený.
Právě tam autoři všechno překroutili.
Jo máš pravdu lidi, elfové atd..... jsou jenom loutky. Protože nikdy se nemůžeš svobodně rozhodnout. Twisted Evil

_________________
Strength and Honour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: čt březen 03, 2005 15:43 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Wetrixus napsal:
Hele šéfe přečti si čas temna. Jsou to blbosti a je to nedomyšlený.
Právě tam autoři všechno překroutili.
Jo máš pravdu lidi, elfové atd..... jsou jenom loutky. Protože nikdy se nemůžeš svobodně rozhodnout. Twisted Evil

Tak teď Ti opravdu nerozumím. Question

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wetrixus
Zaslal: čt březen 03, 2005 16:43 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
Sorry jsem to málo rozepsal.
No hele přečti si ČT ty části o bozích a poznáš že nejsou o nic lepší než obyč lidé. Protože až tady do toho modulu se bohové tvářili jakž-takž všemocně ale teď ......Twisted Evil

Co nechápeš na týhle větě??
Jo máš pravdu lidi, elfové atd..... jsou jenom loutky. Protože nikdy se nemůžeš svobodně rozhodnout.

_________________
Strength and Honour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá březen 04, 2005 11:44 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Já jsem reedici četl, ale pravda je, že zrovna část o bozích jsem dílem přeskočil (jako jedinou ze všeho).
Proč myslíš, že lidi(...) jsou jenom loutky, co se nemůžou svobodně rozhodnout? Já jsem to netvrdil, psal jsem to jako eventualitu. I když samozřejmě každého všechno ovlivňuje a svým způsobem se nemůže vymanit z vlastních rozhodnutí, tak nemyslím, že by lidé(...) byli loutky.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wetrixus
Zaslal: pá březen 04, 2005 17:05 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
2 Lamaius:
Lidé jsou i nejsou loutky záleží na úhlu pohledu člověka a hlavně na tom ce je ochotný si připustit.........
Nevim ale tohle téma se sem moc nehodí...
Tím bych to uzavřel ale pokud chceš napiš mi SZ

_________________
Strength and Honour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: ne březen 06, 2005 15:04 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Jedno téma se uzavřelo a já bych hned hodil nové.

Rilondské tažení a Zyl
Celé tažení až po pád Rilondu se mi moc líbilo. Dodalo mi zdání, že se konečně děje něco velkého a nemusí vyhrávat jen ti dobří. Několik věcí je ještě nejasných nebo ponecháno na tvorbě hráčů (osud několika míst a postav - např Tala Čereva a Zámostí, Teluriana z Univerzity apod ). Každopádně se Zyl konečně zmohl na nějakou akci i když se hodně oslabil. Skřetí vojska ztratila skřítky, temné paladiny, hevreny i Varakira. A mezitím se blíží nové armády od východu. I když podle ČT má ke Královské bitvě dojít až za rok, po pádu Canthie mračna se stahují už teď.
Zyl bude nakonec poražen a Khyr konečně dostane příležitost k pomstě. Jenže co se bude se Zylem dít po proměně v Týzag Question

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 06, 2005 15:33 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Ehm... Neberte si to ve zlym, ale už vidim Khara, jak se klepe hrůzou...: Kněží Vznešené Sedmnáctky kážou, že Khar je Zlo! Bububu... strachy se musí ve svém paláci třást hrůzou v nějakém temném koutě za deseti dveřma hlídanýma Liamem.
Ne, to fakt ne. Jestli nějak bohové bojují proti Kharovi nepřímo, tak tím, že sem tam nějakému dobronošovi/dobrodruhovi nenápadně a inkognito naznačí, kde má zasáhnout, kde se skrývá velký poklad, kde je cesta skrze hory, jejímž objevením se proslaví, generálovi před bitvou dají sen o léčce apod.

Lamius: Všemocnost bohů jako polopravda? Tak to je hodně tenká hranice a balancovat na ní je jako skákat po jedný noze na hodně tenkym ledě při oblevě.
Raven Damiel - Btw: K těm palcátům a cestě do Země nářků - přesně to udělá Tarfein na "oslavu" Gorovi porážky. A mám dojem, že něco podobnýho plánuje i Gor po svém návratu.

Týzag: No jó. Další z našich kandidátů na čestné místo v První Asterionské psychiatrické léčebně se zvýšenou ostrahou pro bytosti vládnoucí silami umožňujícími zničit svět nebo alespoň jeho značné části. Myslim, že skončí na stejnym patře jako Vieen po pádu UK (pokud se nepřidá k New UK), o patro nebo dvě vejš, než je Xillos (tj. o patro níž, než Drik).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gegu
Zaslal: ne březen 06, 2005 20:29 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 130 Bydliště: Havlíčko Brodsko
too Silweril: JJ to je dobrý téma Smile
Taky sem to četl jednim dechem ten útok je výbornej a to ještě neni konec...armády se teprve blíží....Také si myslím, že Zyl poslouží jako takovej předboj a potom příde Khar a bude zle...

_________________
"Krev je jen tekutina a proto vždycky poteče" Nejmenovaný trpaslík se sekerou zdvyženou k smrtelnému zásahu na poraženého elfa...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Silweril
Zaslal: út březen 08, 2005 20:40 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
To ano. Khar má možnosti daleko větší. má armády mnohem větší než Zyl, má snad i víc draků a tajnou zbraň - mutanty. S ním ale budou válčit celá Tarská království + spojenci z řad elfů, skřítků a trpaslíků. Nevím, jak se vyvine Ytrakovo tažení, ale kdyby se s Kharem dohodl... Twisted Evil Raději nepomyslet.
Každopádně bývalá západní dálava se vyčerpala natolik, že by do dalších konfliktů už nemohla výrazněji zakročit. Jsem zvědavý, jestli se obnoví alespoň z části. Škoda Rilondu a Xentanu, mám na ně dobré vzpomínky. Co asi udělá Khar s Dračím královstvím? Nechá je prázdné nebo si tam zřídí vlastní pevnost. To by pak mohl zasahovat i proti novému UK.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá březen 11, 2005 9:54 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Wetrixus: máš pravdu, že se to dá brát opravdu z hodně úhlů pohledu. A taky pravdu v tom, že tahle filozofická otázka se sem nehodí. Ne, že bych někdy podobnou debatu nevedl, ale přeci jenom to protentokrát nechám na pánech jako byli Spinoza, Kant nebo co já vím Nietzsche (jména volena čistě náhodně). Laughing
Tuk-Enek: nepopírám, že to opravdu hodně tenká hranice je. Ale pořád má Sedmnáctka smysl a Desítka jsou čistokrevní lháři.
Co se týče toho bububu, Khar se klepe hrůzou, že kněží kážou tohle a tohle. Ne, on se klepat hrůzou nebude. Je ovšem dlužno dodat, že to je právě ta chyba. V tomhle se skutečně mýlíš, tohle bude ta nejdůležitější věc. Samozřejmě, že nepůjde jen o to, součástí budou i různé intriky a taky i to, co tu naznačuješ. Ale UVĚDOMĚNÍ si, že je potřeba odporovat a SPOJENÍ toho odporu, to je přesně to, čeho se Khar a celá desítka musí nejvíc bát a tohle můžou udělat kněží svým kázáním (a ano- intrikami). To je mnohem mocnější zbraň, než informovat pár nějakých dobrodruhů.
Zyl: obávám se, že jako Týzag je ze hry.
Khar: bývalí Zylovi vojáci (ten zbytek Laughing ) se k němu rádi připojí, shromáždí zbytek hevrenů, další odpadlíky odevšad (jako to dělal vždycky) a po pádu UK bude silný dost. Polovinu práce za něj ostatně udělají ostatní temní bohové z desítky.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David Cabal
Zaslal: čt březen 30, 2006 10:16 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
Jo jo Khar je sviň a navíc se ze všeho vylíže(normálního "člověka" by asi dvě smrti už položili) Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David Cabal
Zaslal: čt květen 04, 2006 17:58 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
A co si takhle popovídat u Zurkhenovi??? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David Cabal
Zaslal: ne květen 07, 2006 12:01 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
Mě se totiž Zurkhen líbil kvůli oddanosti a loajalitě vůči Kharovi. Nebyl jedním z těch kteří za zády člověku(nebo Arvedanovi) kujou pikle a přemýšlí o zradě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: ne říjen 22, 2006 16:43 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
David Cabal napsal:
Mě se totiž Zurkhen líbil kvůli oddanosti a loajalitě vůči Kharovi. Nebyl jedním z těch kteří za zády člověku(nebo Arvedanovi) kujou pikle a přemýšlí o zradě.

Zurkhen byl i můj neojoblíbenější drakočlověk. Přesně jak píšeš... byl oddaný a loajální. Khara nikdy nezradil a ani na to nikdy nepomyslel. Asi proto se stal prvním drakočlověkem (vím že první nabídku dostal Zantur, ale stejně Zurkhenovi patří prvenství).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.