Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

oggysu
Zaslal: po říjen 09, 2006 20:52 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Především jde o společenské postavení postav. Starosta by pravděpodobně vyslechl rolníka, třeba i žebráka, ale jen pokud by se k němu dostal přes nějakého náměstaka nebo co to má...ke králi by se sice dostat mohli ale těch náměstků je tam mnohem, MNOHEM víc...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: út říjen 10, 2006 12:42 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
chci se zeptat, jak je to s kouzlem "zmiz" a MB....mimochodem, pokud elf přijde o ramawi, tak musí rituál/y vykonat znovu že? děkuji pěkněSmile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: út říjen 10, 2006 14:04 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
a nějaký důkazy by ten starosta nechtěl ? nebo král ? jako jak sem psal že budou někde skřeti, tak už vidim jak se král zvedne a uvěří skupince a půjde s nima do lesa se podívat na skřety ale zase jim nemusí uvěřit, protože kdyby jo tak kdokoli může nakecat králoj o tejhle věci a v lese ho může zabít ... Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: út říjen 10, 2006 14:51 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
A proč by tam lez král? No buď je družinka zabije, což u skřetů nepředpokládám, nebo se uspořádá trestná výprava; něco jako v Lese černých bříz myslím. A jestli jim vojáci uvěří závisí na okolnostech: na postavení postav, jejich pověsti, na náladě a charakteru dotyčného vojáka/starosty/krále (?), na obtížnosti splnění takového úkolu (asi nepojedou tisíc mil daleko, nepolezou do Lesa dávno mrtvých nebo nepůjdou bojovat s přízračným drakem...), na potencionálním nebezpečí... je toho spousta a je jen na tobě co v takových chvílích zohledníš... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út říjen 10, 2006 14:57 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Taky nechápu, proč by tam měl král chodit s něma. Král má pod sebou všechny obranné složky království, takže by tam možná poslal oddíl vojáků, aby zjistili důvěryhodnost informace nebo by se o to mohla zajímat i městská stáž, popř. milice. Krále ber na Asterionu stejně jako by jsi ho bral ve středověku - tudíž vážená osoba, který je vytížena a nepřijímá jen tak někoho, pokud s ním budou chtít postavy mluvit, buď jim to nebude umožněno (to by za ním chodil každej žebrák, rolník nebo obchodník) a nebo pokud již vykonali něco hrdinského (nebo spíše státu prospěšného), tak až po sjednání schůzky.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: út říjen 10, 2006 15:04 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
A dále se takové věci hlásí rovnou ozbrojeným složkám, takže na strážnici. Starosta by je nejspíše taky přijal, ale jen pokud by k tomu měl dobrý důvod, protože pokud k němu vtrhne špinavá smradlavá skupinka "dobrodruhů" a začne na něj něco pokřikovat, že v lese jsou skřeti nebo něco podobného, tak by je nechal vyvést, možná by museli zaplatit pokutu a nebo by jim nechal udělit jiný trest. Záleží hodně na přístupu postav...pokud se budou chovat uctivě a budou řádně upraveny, měl by je starosta nebo někdo jiný přijmout.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: út říjen 10, 2006 18:53 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ale já nevidím důvod ani v tom, že by král žebráka nepřijal, ale vypadalo by asi takhle:
Řekněme, že žebrák má opravdu důležitou informaci (např. králův bratr chce svého sourozence sesadit, kde k tomu přišel je věc jiná...). Nejprve ho přijme královský úředník nejnižšího řádu, kterých je v královských službách jedenáct do tuctu. Jeho úkolem je posoudit žádost a případně jí předat dál. Tak zřejmě pošlou žebráka do oddělení státní bezpečnosti (nebo ještě lépe královské, ale stát=král, takže je to jedno) kde ho přijme opět nějaký kancelářský úředníček. Ten případnou žádost přepošle svému nadřízenému 2. náměstkovi náměstka pro státní bezpečnost. A ten 1. námětskovi náměstka...ten náměstkovi státní bezpečnosti, od kterého by se sna mohla dotyčná zpráva dostat až ke králi, popř. k správci bezpečnostní/výzvědné sítě. Zrovna u tohohle druhu zpráv by si možná nechali toho žebráka snad i zavolat... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bliizard
Zaslal: út říjen 10, 2006 22:18 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
nejsme v realitě, byrokracie naní tak rozsáhlá


a vůbec, PJ kterej tohle není schopnej vyřešit je naprosto nevhodnej

jako radu doporučuju nějakou fantysy nebo ještě lépe historickou knihu (román) kde se pochytit spousta věcí a pak tu nebudou otázky na blbosti

Haryck, Haryck- proč se nemůžu zbavit dojmu že máš ještě nějakej ten rok do občanky

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: st říjen 11, 2006 7:28 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
to Bliizard: myslím,že tu někdy Herryck psal,že je mu 13

Ale pravda je,že v FAQ by se tyhle otázky asi řešit neměly.Asi určitě.

to Herryck:Založ si třeba v PJ téma pro začínající PJ a tam se na svý otázky ohledně hraní ptej.A zkus se neptat úplně na všechno,zapoj rozum a fantazii

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: st říjen 11, 2006 10:07 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
jj jasný ale mě prostě zajímalo jestli se berou důkazy nebo jestli každýmu uvěřej... jinak občanku už mám a to pro začínající PJ sem udělal ptž sem začínající ale na asterionu, jinak drd sem hrál asi (jen) 2 roky Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Herryck PJ
Zaslal: st říjen 11, 2006 10:13 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
já totiž sem si nakoupil moduly a teď je čtu a teprve sem přečetl hlavní modul a teď čtu čas temna a pak dálavy ... a tak proto mám dost otázek hlavně na ten asterion ptž já ho ještě nemám prostudovanej a zase na některý otázky nechcci zapomenou tak se radši ptám hned
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Zaslal: st říjen 11, 2006 13:01 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
a všiml si vůbec někdo mého dotazu?...děkuji Rolling Eyes

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: st říjen 11, 2006 14:10 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
To Kibe
Ramawi se dá i koupit, ale když je to pro elfa tak důležitý moh by si tim projít znovu.

zmiz je pěkný kouzlo který neúčinkuje na magický předměty a bytosti

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: st říjen 11, 2006 14:25 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Myslím si, že zrovna v Almendoru a jeho dálavě je byrokracie poměrně na vzestupu. K čemu by jinak pouze Albirejským úředníkům byl skoro kilometr dlouhý palác? A mimochodem, dostat se ke králi valdenovi jen přes nějakých šest, sedm úředníků mi přijde ještě málo...ale proti chuti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st říjen 11, 2006 14:46 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
No tak ho píšu znovu... zatím žádná odpověď.
unnamed napsal:
Můj dřívější dotaz se nejspíš nějak zazdil, tak ho píši znova.
unnamed napsal:
Mám jednu otázku. (Možná i víc.)
Jak to je s ŘÁDEM SVĚTA?
Co je to řád světa? Co je jeho obsahem? Protože věci které činíme se dají posuzovat z více pohledů. Jako např. to co jsme doopravdy udělali nebo proč jsme to udělali. Co je proti řádů co mluví v náš prospěch?
Ptám se protože hodně se na Asterionu využívá toho, že je někdo skřet, drak, hrdina a nebo že je něco ŠPATNÉ, ale pokud není nějaký výčet věci co jsou dobré a co špatné, jak to můžeme posuzovat? Každý si potom vymyslí...je to skřet, přepadával vesnice nebo zabíjel a znásilnoval.
Ted jestli je to o tom, že se řád světa řídí nějakým "desaterem" nebo jestli je to i o přístupu jako např. "Síla"(The Force).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 51 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.