Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Tvorba hracu

Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: so září 04, 2004 10:53 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Jo, a chce to se umět domluvit.... což zde na Auditku NELZE (především díky nám samotným... Cool )

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sven Ivanhwen
Zaslal: po září 06, 2004 16:46 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Mě se ty nápady docela líbí. Teda některé. Stejně si myslím, že si to autoři udělají podle svého. A určitě lépe.


Z ceho tak soudis ?
Myslis ze maji patent na rozum ? Wink

Brada Tomáš napsal:

Snaha se ale určitě cení. Vždyť já se taky docela snažím. Kdyby jste chtěli nějaké ilustrace, nebo mapy, můžete se obrátit na mne. Vymyslet ale Lendor? Na to fakt nemám. A pouštět se do něčeho takového. To chce plné nasazení. A hlavně zkušenost. Tímto skládám hold Asterionským tvůrcům


Vis, jak se ziskava zkusenost ? Tim, ze neco zkousis! Takze neves hlavu, ze nejses nejlepsi na svete (ani tvurci Asterionu jimi nejsou) a zkus se jim stat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: út září 07, 2004 12:56 Citovat
Anonymní
V tom s tebou určitě souhlasím. Doufám, že sis to nevzal osobně.

Asterion se ale skládá ze dvou částí Lendoru a Tary. Při tom Lendor obsahuje několikanásobně víc informací než Tara. (dějiny,města,mapy,knihy,báje,atd.) V tom mi dáš určitě za pravdu. A vy si paradoxně vyberete právě Lendor. Oblast ještě větší než ta, kterou popsali sami autoři modulu.

Mě by se taky líbilo, kdyby byl Lendor vymyšlený. Je to hezká idea. Ne každý ale za tím vidí ty tuny práce, skic, oprav atd. Někdy je lepší si nechat poradit od zkušenějších. Tím chci poukázat na to co ti psal Cenis:

Cenis napsal:
tak ehm, abych se k tomu postavil nejak oficialne za Asterionsky tym (byt budu vicemene mluvit za sebe). co na ty rici, vase iniciativa je az zarazejici a my ji svym zpusobem vitame, na druhou stranu by IMHO bylo mnohem lepsi kdybyste si pro svou tvurci cinnost vybrali zcela jinou oblast nez Lendor (treba Risi slepych bohu, nebo Podivne kraje), neb ¨Lendor, ac toho onem priliz napsano nebylo, mame aspon zhruba vymyslen a obe verze se budou zcela jiste lisit.


Takhle stvoříte něco co vám dá strašnou práci a nakonec to stejně zadupe oficiální verze.(kterou už mají z části vymyšlenou) Proč se nesměrovat právě na výše uvedené, menší oblasti. Tam bys měl aspoň možnost, že se střípek vašeho díla odrazí v některém z modulů. Nechci ale ničit tvou iniciativu. Co když ti padnou dvě šesky a ty vypíchneš vidličkou kyklopovo oko. Upřímně ti přeji hodně štěstí.
Sven Ivanhwen
Zaslal: út září 07, 2004 16:35 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
V tom s tebou určitě souhlasím. Doufám, že sis to nevzal osobně.


Pochopitelne ze ne Smile

Brada Tomáš napsal:
Asterion se ale skládá ze dvou částí Lendoru a Tary. Při tom Lendor obsahuje několikanásobně víc informací než Tara. (dějiny,města,mapy,knihy,báje,atd.) V tom mi dáš určitě za pravdu. A vy si paradoxně vyberete právě Lendor. Oblast ještě větší než ta, kterou popsali sami autoři modulu.


Ja vim. Bohuzel iniciativa vznikla nezavisle na tvurcich a Cenisova reakce prisla az pote, co se to rozjelo. Tedy ehm, nesmely pokus zacal vznikat. Osobne jsem v tom nevinne, vzal jsem jako balvan na zada kritiku vzniklych prispevku (nemam rad polovicatou praci) , tedy jakehosi nezavisleho recenzenta a korektora Smile (a vubec netusim, kdo se pod John Jarikem skryva).
Plne s Tebou sdilim skepsi nad vznikajim dilem a jsem si vedom objemu praci. Avsak jak rikal pritel Vodicka: " Iniciative se meze nekladou!" Smile Osobne se zavest svou druzinu na Lendor nikdy nechystam. Plne si vystacim s Dalavami a mozna nekdy se zaverecnou bitvou. Avsak je mi milejsi neco hotoveho, nez slib autoru, ze neco nekdy bude a maji to vymysleny (viz nekonecny pribeh DrD+). Ostatne byt Cenisem, nestavim se k tomu tak uplne zady, nebot nektere napady mohou byt lepsi nez autorske .....

Brada Tomáš napsal:
Takhle stvoříte něco co vám dá strašnou práci a nakonec to stejně zadupe oficiální verze.(kterou už mají z části vymyšlenou) Proč se nesměrovat právě na výše uvedené, menší oblasti. Tam bys měl aspoň možnost, že se střípek vašeho díla odrazí v některém z modulů. Nechci ale ničit tvou iniciativu. Co když ti padnou dvě šesky a ty vypíchneš vidličkou kyklopovo oko. Upřímně ti přeji hodně štěstí.


Pokud na nej dosahnu Wink
Osobne si myslim, ze nic dalsiho nevznikne (nez uz vzniklo), ale doufam, ze se pletu Smile Smile Smile
Osobne mi staci, ze stripky meho dila se ocitnou tady a v DD Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sven Ivanhwen
Zaslal: po září 13, 2004 8:52 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Takhle stvoříte něco co vám dá strašnou práci a nakonec to stejně zadupe oficiální verze.(kterou už mají z části vymyšlenou)


Podival jsem se na datum a planovane poradi vydani jednotlivych modulu (tady v jine sekci) - odhadoval bych to, ze oficialni LENDOR vyjde tak kolem roku 2020 !!!
To snad ani komentar nepotrebuje ..... Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: po září 13, 2004 10:07 Citovat
Anonymní
Laughing Pevně doufám, že se pleteš. Lendor snad rozkouskují na několik modulů, stejně jako TARU. Vize, že Modul pro Lendor otevřu až ve čtyřiceti není nijak povzbudivá. Domnívám se však. že vyjde určitě dřív než tento projekt. Snad je to ale nakopne trochu kupředu a zapracují na tom.

To jsou ale kecy.
Confused
Každý stejně ví, že všemu vládnou peníze. Altar podle mě investuje do DrD+ a na Asterion už zbývá menší prostor.

Jediná možnost jak by se to dalo vyřešit je internet. Internetový obchod.
Sven Ivanhwen
Zaslal: út září 14, 2004 8:52 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Jediná možnost jak by se to dalo vyřešit je internet. Internetový obchod.


Jak ?
1) kdyz to pustis elektronicky do sveta, nic se neproda, vsechno se okopiruje .... Sad Sad Sad
2) kdyz to budes prodavat papirove, stejne to musi nekdo zainvestovat (mas-li zbytecny milionek a chces-li ho investovat, urcite Te autori privitaji s otevrenou naruci) a jses znova u Altaru ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: út září 14, 2004 13:18 Citovat
Anonymní
Prvotní investice je samozřejmá. Já teda nejsem žádnej programátor ani manager a nechci se autorům mýchat do jejich záležitostí. To už ale k tomuhle byznysu patří. Podle mě to ale na internetu ve světě frčí daleko rychleji než tady v Čechách. Nevím proč by to nemohlo jít i u nás. Kdyby se sehnal solidní programátor, který by software zajistil něčím jako IMEI kodem a registračním kódem a nějak to šikovně zakódoval. Proč ne? Samozřejmě že existují piráti, warez apod. Ti jsou ale stale nějakým způsobem likvidováni.(aspoň dočasně). A nemyslím že v řadách DrD hráčů je jich mnoho. Tak jako se dá koupit software na internetu proč by to nešlo i s Asterionem? Zpočátku by se tak daly třeba dělat nějaké malé příručky. Za nějakou symbolickou cenu. 50Kč bych za příručku s 50ti nesvůrama ze stínového světa určitě dal. Já si třeba některé informace z Asterionu stahuju do telefonu a čtu si je v autobuse cestou z práce. Mě by to určitě vyhovovalo. Vím, digitální podoba nemá takové kouzlo, jak kniha. Jde ale o informace. A co se týče vyhledávání v modulech konkrétního předmětu. To je horror. V digitální podobě by stačilo např. ctrl+F. Podle mě to není až tak nemyslitelná věc.
Možná to autoři chrlili až moc rychle a lidi to nestačili kupovat. A proto teď Altar nemá prachy. Do toho mi ale nic není.
Sven Ivanhwen
Zaslal: po září 27, 2004 16:11 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Samozřejmě že existují piráti, warez apod.... A nemyslím že v řadách DrD hráčů je jich mnoho.


Ja si myslim pravej opak - kdo jiny ma cas na hrani si nez studenti ? Proc by meli byt technicke obory vyjimkou ? Znam nekolik RPG pozitivnich studentu elektro, ktery se pocitacema zivej ... proc by meli byt vsichni poctivy ? Nestrkejme hlavu do pisku .....

Brada Tomáš napsal:
Tak jako se dá koupit software na internetu proč by to nešlo i s Asterionem? Zpočátku by se tak daly třeba dělat nějaké malé příručky. Za nějakou symbolickou cenu. 50Kč bych za příručku s 50ti nesvůrama ze stínového světa určitě dal. .


Skoda, ze takovejch lidi neni aspon tisic, dva ......

Brada Tomáš napsal:
A co se týče vyhledávání v modulech konkrétního předmětu. To je horror. V digitální podobě by stačilo např. ctrl+F. Podle mě to není až tak nemyslitelná věc.


To mas pravdu, vyhledavani neni idealni (zvlast mne stvou rozsekane povidky, ktere se prisrerne pletou), ale pokud mas dosahnout alespon nejake atmosfery a nekoukat porad do papiru a hledat, musis se vetsinu veci naucit nazpamet .... dalsi duvod proc si vystacit v Dalavach a nehnat se do novych koncin .... (tedy nekupovat novy modul ...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: pá říjen 01, 2004 15:48 Citovat
Anonymní
Nebudu strkat hlavu do písku a uznám, že máš pravdu.
Trochu jsme se ale vzdálili od tématu. Přesuňme se do ASTERION online.

A vůbec. Jak pokračuje tvorba LENDORU?
john_jarik
Zaslal: po říjen 04, 2004 17:38 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Brada Tomáš napsal:
Nebudu strkat hlavu do písku a uznám, že máš pravdu.
Trochu jsme se ale vzdálili od tématu. Přesuňme se do ASTERION online.

A vůbec. Jak pokračuje tvorba LENDORU?


Ja ted nestiham delat vubec nic nez skolu, praci a tvorbu DrD+. pominu-li spani.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sven Ivanhwen
Zaslal: čt říjen 07, 2004 11:21 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:

A vůbec. Jak pokračuje tvorba LENDORU?


Pokracuje podle predpokladu.
Rekl bych, ze je asi ve stejne fazi jako Asterion online Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: po říjen 11, 2004 10:11 Citovat
Anonymní
Sven Ivanhwen napsal:
Brada Tomáš napsal:

A vůbec. Jak pokračuje tvorba LENDORU?


Pokracuje podle predpokladu.
Rekl bych, ze je asi ve stejne fazi jako Asterion online Smile Smile Smile


Asterion online je pouze hlasování. Jestli se kněmu chceš nějak vyjádřit prosím: http://www.asterionrpg.cz/forum/viewtopic.php?t=133
Gro$a
Zaslal: st prosinec 08, 2004 15:28 Citovat
Založen: 3.12.2004 Příspěvky: 67 Bydliště: Minkor
A v jake fazi je online podoba asterionu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brada Tomáš
Zaslal: čt prosinec 09, 2004 12:11 Citovat
Anonymní
Gro$a napsal:
A v jake fazi je online podoba asterionu?


V žádné. Chtěl jsem jenom zjistit, jaký by byl zájem. No a teda nic moc. Já třeba nějaký materiál mám, ale neumím v tom chodit. Respektive neumím dělat internetové stránky. Taky to chce hodně času, aby to mělo hlavu a patu atd.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.