Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Tvorba hracu

john_jarik
Zaslal: čt leden 22, 2004 13:41 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Jiste jste si vsichni vsimli, ze v rubrice Vase tvorba "neni" zhola nic.
A tak jsem premyslel a vcera dospel k napadu...

... vase postavy ci postavy vasich hracu odtud pochazi, nektere se tam chteji i vratit, ale bude kam?... vzdyt lendor je jeste nezmapovan a pritom by mel byt znam...
... ale kdo z nas vi jaky Lendor je? jake jsou jeho silne a jeste silnejsi stranky?


V ruznych anketach hraci chteji zkoumat svet stinovy a dalsi, ale nebylo by moudrejsi se nejdriv podivat na domovinu?

Co kdybysme se pokusili Lendor vytvorit drive, nez k tomu pustite samotne autory. Nebude to zadna oficialni tvorba, jen tvorba nas - hracu.

Myslim, ze samotni autori privitaji vase napady s pochopenim a kdo vi, trebas budete jendou soucasti toho velkeho dila, at uz jen ve Vasi tvorbe na techto strankach ci primo otisknuti v pravidlech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
john_jarik
Zaslal: čt leden 22, 2004 13:48 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Pravidla tvorby

1] Nikdo pri sve tvorbe nesmi prekroutit fakta, ktera jsou jiz z pravidel o Lendoru znama.

2] Bude-li behem tvorby nejake nove faktum o Lendoru napsano v novych priruckach (a nelzeme si... tak rychle to nevytvorime, jako oni novy modul), musi se upravit stavajici fakta, ktera pouzivame (viz. 1]).

3] Kazdy tvori co umi.
3a] Nejdrive je vhodne vytvorit - rozpracovat hospodarskopolitickou situaci ve 4 kralovstvich.
3b] A teprve pote se poustet do elfich, trpaslicich... a dalsich kultur, ktere Lendor obyvaji.

4] veskere vase materialy muzete zasilat na muj mail john_jarik@post.cz , jako predmet pouzijte - LENDOR. Ja se bud domluvim s autory na miste ve Vasi tvorbe nebo to zatim vystavim na webovych strankach, ktere k tomuto projektu zalozim. (ale zde doufam s pomoci autoru, ze budou chtit Vasi tvorbu).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
M´te
Zaslal: pá leden 23, 2004 12:59 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Nápad to věru není špatný. Já sám bych rád přispěl, stejně jako jistě mnozí další. Ale podle mého názoru by bylo vhodnější se ještě před tím konkrétně domluvit, kdo co bude dělat. A k technickohospodářské situaci... nejdřív, alespoň si to myslím , by bylo dobré mrknout se na celo historii Lendoru a vyplnit v ní bílá místa, abychom dle toho mohli dojít k momentálnímu stavu a to již čistě úvahou na základě "historických faktů".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: pá leden 23, 2004 13:16 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
M´te napsal:
Nápad to věru není špatný. Já sám bych rád přispěl, stejně jako jistě mnozí další. Ale podle mého názoru by bylo vhodnější se ještě před tím konkrétně domluvit, kdo co bude dělat. A k technickohospodářské situaci... nejdřív, alespoň si to myslím , by bylo dobré mrknout se na celo historii Lendoru a vyplnit v ní bílá místa, abychom dle toho mohli dojít k momentálnímu stavu a to již čistě úvahou na základě "historických faktů".

jo muzem,ale na rozdeleni prace verim jen tak napul.. vim jak to je, kdyz se rozdeli prace... muzem ji rozdelit a kdyz nekdo neco dodela, tak muze pomoct tem ostatnim.
Ja bych si rad vzal napriklad na starost Storabsko nebo Almendor. Ja vim, nejvetsi krajic, ale ... mam par zajimavych nametu, jak je ozivit.Smile

Takze sem napiste na cem delate, aspon se bude vedet, kdo je tvurci a kdo tluchuba Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
M´te
Zaslal: pá leden 23, 2004 13:45 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
K tomu rozdělení... ono bude možná nejlepší počkat jak se k tomu vyjádří další případní zájemci. Možná bych mohl trochu zapracovat na severu Strorabska (ta barbarsky ortodoxnější část) a dále co je na sever od hranic známých oblastí. Když by na to přišlo... tak třeba i elfí a trpasličí území. Na tu lidskou civilizaci tak moc nejsem, tam leda tak trochu kibicovat... Very Happy . Ináč si asi pročtu všechny moduly, abych věděl co tam o lendoru je (dost důležité) a teprve pak začnu vymýšlet cokoli nového. Stejně si myslím, že bychom se pak ale měli zkusit domluvit na konkrétní datuma hodinu a na nějakým chatu zkusit probrat různé varianty historie, které bychom si předem připravili, nejlépe v elektronické podobě pro možnost okamžtého posouzení textu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: pá leden 23, 2004 13:54 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Rád pomůžu. A pro tuhle myšlenku jsem na sto procent.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
john_jarik
Zaslal: pá leden 23, 2004 19:28 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
M´te napsal:
K tomu rozdělení...


Doufam, ze ti nebude vadit, kdyz ti uz ted dam par navrhu... kdyz uz chces ty Storaby Smile
Na Storabsko se divej jako na rusaky (i ty jejich jmena to naznacuji Smile )
A opravdu na severu, okoli Morenu a pak dal ty barbarske casti... to uz je dobrej prechod na skotky a vikingy (nebo jednoduse kelty).
Jeste vic na sever jsou pak krollove, ale ty uz pak bych si zas vzal ja, rad Smile

Proc chci nejdriv udelt tu civilizovanou cast, protoze myslim, ze vyjde jeste par modulu, ktere to ovlivni.

Ja si taky prectu vsecko co o lendoru je a neco proberu s autory a pak terpv zacnu psat.

Jinak na diskusi doporucuji nejaky chat (vecer mne to na netu moc nebere, kdyz chodim ze skoly), ale tohle auditko ma byt nase centrum, odkud kazdy vyrazi za praci. Tady verim se nam do toho budou cpat i autori sami, coz je myslim, dobre... aby jsme jim z toho neudelali kulnicku na drivi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Saul
Zaslal: ne leden 25, 2004 21:15 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Jestli jsem to dobře pochopil z textů o Asterionu, pak by se podle vašeho přiřazování kultur jednalo v případě otrokářské Plaveny o směsici Islámu s prvky japonské kultury (hlavně v otázkách osobního selhání, které se v Plaveně nepromíjí) a Říma gladiátorských her. Ti z vás, kdo viděli seriál Andromeda by je pak možná srovnávali s Nietzeány.
Do tohodle bych šel zase já, ale jen možná...

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
john_jarik
Zaslal: po leden 26, 2004 10:03 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Pokud chcete opravdu tvorit, pak mne zajima jak chcete postupovat. Zda od popisovani malych vesnicek na okraji spolecnosti a pak postupne zvetsovat nebo naopak zacit u velkych mest a pomalinku postupovat i k tem mensim.

Napriklad ja to vidim tak, ze zacnu (jakmile zacnu) u Rangaroke a Bosevalu. Popisu ta mesta i nektere dilci organizace a pak pomalu budu popisovat i dopad techto velkych mest na baronstvi a zemanstvi. Cimz popisu i ta jednotliva dilci statni uskupeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
M´te
Zaslal: po leden 26, 2004 12:56 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Já budu postupovat takto... už jsem si přečetl Hlavní modul abych trochu vychytil historii a pravděpodobně si ještě projdu veškeré odkazy na "Lendor" ve všech následujících modulech, protože jsem zjistil, že to bude lepší, páč už jsem spoustu důležitých doplňujících detailů zapomněl (to mne ale zdrží sotva tři až čtyři dny) a pak se pokusím vydedukovat jaký vliv měla historie (kterou trochu doplním aby nebyla bílá místa - ovšem pochopitelně tak aby to nevedlo k logickým rozkolům s oficiálními prameny popsanými ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: po leden 26, 2004 14:28 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Pokud s enepletu tak nejvic informaci, ktere se tykaji Lendoru najdes v "Zelene a modre" a pokud bys psal Danerii, tak v "Piskach proroctvi". Almendor je trochu v Dalavach a Storabsko je krom te Zelene... i v "Obloze z listi a drahokamu". tam je o tom jejich soudnictvi, ze ty pripady posilaj na severni Taru Smile

zatim zdar a hodne uspechu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
LordNimma
Zaslal: po leden 26, 2004 16:48 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 6 Bydliště: Ruiny Alümondomenu, povodí Durenu
Zdarec. Tohohle počinu bych se docela rád účastnil. Ale chtělo by to alespoň nějakou spolupráci. Aby bylo jasný, kdo na čem dělá a nedělali třeba dva lidi na stejný věci... Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
M´te
Zaslal: po leden 26, 2004 18:52 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
To zde právě probíráme... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M´te
Zaslal: po leden 26, 2004 20:01 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
john_jarik... dík za info...
K těm krollům... Také jsem nad tím trochu přemýšlel, ale když se toho chceš ujmout... každopádně mám pár postřehů a nápadů (obvzláště okolo korullské minulosti a současnosti... Twisted Evil ) ... ještě to proberem...
K tomu postupu... nejprve celkově... z pohledu na celou zemi a pak velká města a nakonec vesnice...
Saul... to nepromíjení omylů v Plaveně může mít cosi společného s islámskou společností ve středověku (arábie ?), protože oni holt takoví byli. To by k plaveně docela sedělo. Ale Japonsko bych do toho nemíchal. Japonskem jsem poměrně posedlý a vím o něm mnoho (čímž ovšem jistě nejsem výjimečný). Nemyslím si ,že buddhistické a šintoistické ideologie o něž se opírá kodex busšido jsou něco co by kdy zavítalo do Plaveny. Absolutní přijetí smrti vycházela z víry v reinkarnaci a opětovné znovuzrození.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: út leden 27, 2004 11:45 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Pro vsechny - Aktualne

M'Te si vybral Storabsko (pro zacatek)
John_jarik si vybral Almendor (pro zacatek)

hleadji se dalsi tvurci pro Danerii a Kaledor (eventuelne Plavenu).

Ledacos uz bylo receno v predeslych modulech (viz. drivejsi prispevky)

M'Te nezapomen, ze popisujes muj protektorat Smile mam nad tebou (Storabskem) nejakou spravu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.