Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Oblačné Město a vše okolo světlonošů

Tuk-Enek
Zaslal: st září 15, 2004 18:27 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Pastel: "A v podaní Mortimera to bola aj skvelá postava ... len škoda, že postupom času začal prepadať temnej stránke ... asi tá moc akosi vplýva na uvažovanie ... "
IT´S GOOD TO BE BAD, PASTEL...

4Kenny: Ne-e. Kdyby to tak bylo, pak by porušováním Řádu bylo i tvoření golemů. A to nikoho nebere. V tomhle ohledu je animatika čistá.

4Kostra:
ad1) Světlonoši tak silný nejsou. Kdyť už teď pořádně nestíhaj to, co by měli (Pláně děsu, Vieena na Yrakanu, Opozici v Nedostupných horách, Khara, Nadané...). Jak upřímě jim to přeju. Khara by pak nezastavil nikdo. Leda by to byl Khar, kdo zrasí UK, protože tím by se značně vysílil a lidi by měli šanci (doufám že k tomu nedojde. Bez UK by na Asterionu zbyl jen Khar...)

ad2) Hlas SLDM se nepočítá. Kdyby z tebe někdo pár set let vysával všechen život na svůj úkor, tak bys začal bejt taky trochu zaujatej, nemyslíš? Golemové, tvoření jako stráže, mají také za úkol zabíjet, a Řád neporušují. Když postavim ke dveřím lidské stráže, tak těm vojákům také nařídím zabíjet a Řád tím neporušuju. V tom to taky neni.

ad3) O tom, ž eGiab porušuje Řád tu nikdo nemluvil. Giabové byli stvořeni k tomu, aby porušovali Řád (sláva jim).

ad4) Nemrtvé jako pracovníky využiješ tam, kde by byly lidé nepoužitelní, příliš nákladní nebo tam, kde je to příliš nebezpečné. Například stavba hradu uprostřed kolmé skalní stěny za pomoci levitujících ghůlů mi přijde jako celkem dobrý nápad... Alespoň základy, na kterých by pak už mohli pracovat normální lidé. Těžba drahokamů v bažině s jedovatými plyny. "Na smrt" oddané, neůnavné, stále pozorné a smrtelně nebezpečné stráže tam, kde potřebuješ JISTOTU, že to bude ohlídáno (královská pokladnice, přeprava něčeho velmi cenného).

ad5) Skřetí syndrom nekromantů podle mě nesouvisí ani tak s animatikou, spiritismem, nebo vládcovstvím mysli, jako spíš se zlodějstvím emocí. Přiznejme si, že i z jinak "neutrálního" animatika se v UK rychle stane cynik, který se na mučení lidí bude dívat jako na něco zcela normálního (přeju mu úspěšnou kariéru. Áť žije!).

Obecně v zato, podle mě je animatika čistá...[/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne září 19, 2004 7:44 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
No nekromancie může být špatná už tím,že znesvěcuje tělo.Musíš to taky brát,že je proti přirozenému Řadu světa,aby mrtví znovu ožívali.Golemové znesvěcení těla nejsou,jelikož si je theurg vytvoří sám a nezneužívá k tomu tělo někoho jiného.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne září 19, 2004 18:49 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
To je ale to, o čem mluvim. Duše je už dávno u Lamiuse a s tělem nemá nic společnýho, takže tělo už s tím, komu patřilo, nemá nic co dělat (upíři těla střídají, duše se reinkarnují...)... Takže co to vlastně znesvěcuješ? Hromadu bílkovin? V tom případě děláš totéž, když jíš zabité zvíře - také je to tvor z roky Stvořitele v panství Sedmnáctky (viz VTB - já Sedmnáctku neuznávám. Jako GM a hráč. Není tím, čím se prohlašuje, ale o tom jinde.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuk-Enek
Zaslal: ne září 19, 2004 18:52 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
A mrtví znovu neožívají - mrtví jsou ve Stínovém světě, u Lamiuse nebo ve Vnějším světě. Samozřejmě - Tvorba Giabů je porušení Řádu, o tom se nedá pochybovat. Ale obyčejná animace podle mě ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: po září 20, 2004 19:07 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
No ale animací bereš mrtvému člověku možnost ještě se do určité chvíle bránit.Takhle se na to dívají vegetariáni ne?Ale člověk z něčeho musí žít.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá září 24, 2004 12:08 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Nekromancie je proti řádu světa podle mě z mnoha důvodů. Určitě i z hlediska přítomnosti smrti jako takové. Na obřady a pohřby můžeme mít všelijaký názor, ale potkat svojeho zemřelého znetvořeného bratra, manželku, dceru nebo otce... Myslím si, že to by bez souhlasu rodiny (který by těžko dostal) udělal někdo opravdu dobrý maximálně v naprostém zoufalství. Obávám se však, že jen těžko by předtím studoval nekromancii. Ale nejspíš hlavní důvod je, že nekromant svojí moci tak nebo tak podlehne. Rozumějte- 1/u tvoření golemů nehrozí (za běžných okolností), že se k tvořiteli golemů stáhnou nemrtvé myšlenkové bytosti, protože "cítí tu smrt". Nemrtvé můžou ovládat (tak nebo tak) myšlenkové nemrtvé bytosti a tak nekromant tvoří něco, co se mu může (a ono se to stane) vymknout z rukou. Jako Vieenovi, že. 2/ať už si nekromant svoji pozici udrží nebo ne, armáda (kolonie) nemrtvých nepotřebuje ke svému životu vodu, jídlo, oblečení, domy, kulturní výdobytky a defacto ani zbraně. Ke svojemu přežití (jako celku) armáda nemrtvých potřebuje pouze jedinou věc MRTVÉ. A mrtvých (alespoň těch vhodných) není zase takové množství (resp. shání se hlavně na jednom místě dost těžko). PROTO UŽ JENOM Z PRINCIPU ZACHOVÁNÍ SVOJÍ MOCI- ARMÁDY, ZEMĚ, KOLONIE ČI ČEHO- MUSÍ NEKROMANT-ČI JINÝ VŮDCE NEMRTVÝCH- ZABÍJET (což činí ovšem obvykle jeho služebníci). Ze začátku je snad veden dobrými principy, ale pod tlakem nutnosti nejprve omlouvaných dobrým účelem a pak už ani tím ne, zabíjí. Zcyničtí, stane se v zásadě samotářským způsobem života netolerantní, nedůvěřivý (ke všem kromě svojich služebníků samozřejmě) a nutnost zabíjet přechází před odtažitý vztah až přes experimentální zvědavost až po radost (z moci, z úspěchu při zabíjení či z něčeho podobného). A tehdy se stává (ne najednou samozřejmě) skřetem. Teď se zeptáte jaký je rozdíl mezi normálním vojevůdcem, politikem (atp.) a mezi nekromantem, obojí přeci využívají svojich prostředků k dosažení svojich cílů. Rozdíl je v PRINCIPU. Politik, voják (atp.) ke svojemu úspěchu nepotřebuje smrt jenom ze samé podstaty (i když téměř vždy smrti jako prostředku nevyhne a to mnohdy ve velkém množství), ale může dosáhnout úspěchu i (teoreticky) bez smrti a utrpení. A hlavně- vždy najde ty, co mu tak nebo tak slouží dobrovolně. To nekromant dosáhnout nemůže. Z mnoha důvodů prostě NEEXISTUJE způsob, jak by to dosáhl.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne říjen 03, 2004 15:46 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
4Lamius Dívám-li se na to takhle, tak už mi to dává smysl. Musim říct, že v tom máš pravdu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st říjen 06, 2004 9:18 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: No, děkuju Ti za uznání. Shocked
Tohle jsem fakt nečekal. Razz

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domingo
Zaslal: út říjen 26, 2004 10:23 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Tuk-Enek napsal:
4Lamius Dívám-li se na to takhle, tak už mi to dává smysl. Musim říct, že v tom máš pravdu.

Ale z toho aj tak vyplyva ze akt animovania nemrtveho (nie giaba) nie je proti radu sveta (a v podstate ani tak zanimovany nemrtvy) -> ale efekty ktore sa na tohto zanimovaneho nemrtveho a co to urobi so psychikou nekromanta ktory nemrtveho vytvoril, uz mozu byt proti radu sveta ... cisto teoreticky by mohol existovat nekromancer ktory by nesiel proti radu sveta: len by musel splnit vela podmienok (aby toho nemrtveho nikto nestretol okrem toho komu to nevadi, aby mal dostatocnu sebakazen aby nepresiel k "vynutenemu darcovstvu schranok", atd ...) ... Vieen myslim vzdoroval len prvych 100 rokov Laughing ... tieto podmienky splni asi len tak jeden z miliona ... a aj toho pravdepodobne dostane Hanza lebo nie je dostatocne cynicky vo svojej obrane Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: út listopad 02, 2004 17:58 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
No, myslím, že takový asi neexistuje. Navíc už jenom fakt, že se někdo rozhodne vytvořit nemrtvého určitým způsobem svědčí o jeho principiálním pohrdáním morálních (zákonných, božích) principů- nekromancie je všeobecně zakázána (vědělo se proč) a VELMI negativně vnímána. Myslím tím i bohy.
Je to čin, který z podstaty nemůže vést k ničemu dobrému.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne listopad 21, 2004 12:53 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
4Lamius: Bohové, no, ehm... Nebudu se už podesáté opakovat, proč je Sedmnáctka sebranka lhářů a ne bohů Dobra.
Nemyslím, že by samotné rozhodnutí vytvořit nemrtvého muselo být důkazem morální zkaženosti - přičti si deník nekromanta mba-magawa-ngo v dobrodružství z NaS (nevim teď, jak se to dobrodružství jmenovalo) - ten byl veden dobrými ideály, vlastně až do svého konce (i když si přiznejme, že trochu zešílel).
Kromě toho, ne každá rasa nebo komunita musí vnímat smrt a mrtvé tělo tak, jako lidé, viz třeba... zas nevim méno, ty paka co naučili Vieenovce tvořit Giaby.
To, že později zešílí, morálně degraduje nebo je chycen Hanzou je druhá věc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út listopad 23, 2004 14:01 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk- Enek: koukám, že se nám tu rozvinula zajímavá debata. Very Happy
No, co se týče bohů, tak ti byli vybráni stvořitelem a dostali právo tak vystupovat, takže jací lháři? Nicméně pokud chceš, tak se můžu odvolat na "zákony" stvořitelovi a ne na Sedmnáctku.
Nekromant- on byl veden dobrými úmysly, jenže dobré úmysly mnohdy vedou do pekla. To spíš přihráváš důkaz mojemu tvrzení- on VĚDĚL, že dělá něco špatného. A taky to tak dopadlo.
Giabové jsou úplně jiný příklad, normální nemrtví a giabové nemají téměř nic společného. Můj názor na giaby napíšu někdy později. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne listopad 28, 2004 14:09 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Tak jen ve zkratce objasnim tu 17: Většina z nich zradila svůj slib, včetně Lamiuse (bez urážky Laughing ), kterej má sám soudit druhé. Nejsou všemocní, přesto to jejich kněží hlásají, což je lhaní a oni to sami podporují tím, že ty kněze nechají => bohové dobra lžou.
Těch argumentů mám víc, na tom teď nesejde. Odvolávat se ke Stvořeteli bude myslím konstruktivnější.
About Vieen: Ano, já neřikám, že by nevěděl, že dělá něco špatnýho. Smím pouze připomenout, že kdyby to neudělal, tak ta slavná 17 už nemá žádné vyznavače a Tara i Lendor se klaní Kharovi, jedinému Pánu Zla? Ono totiž nebýt Vieena, tak Khar zamet s Eldebranem i jeho dědici. A jen bych si dovolil nastínit nějaké mé názory na vývoj událostí po pádu Lendoru:
- Khar by osobně sjednotil síly Zla - Temní bohové by mu odpřísáhli věčnou věrnost nebo by byli zničeni, nedošlo by k Zylově zradě a, pokud si dobře pamatuju chronologii, tak ani k Zurkhenově smrti.
- Umrlčí království by neexistovalo, Kharovy síly by na jihu nic nevázalo. Všechno by bylo vrženo proti Lesu na severu Tary, elfové i skřítci by byli smeteni.
- Khar osobně by zničil Mwan´duurangu, mba-magawa-ngo by sice dlouho odolávali ohromné přesile, ale Kharova vojska by i přes ohromné ztráty zvítězila.
- Khar by si podmatil Slepé bohy.
- Světlí elfové z Lendoru by byli zničeni (to by se pravděpodobně stalo hned po pádu lidí).
- Lendorští trpaslíci by se již nedokázali bránit ohromné přesile
- Khar, bůh se silou, kterou by mu dávala víra všech bytostí Tary a Lendoru, by zničil Oblačné město (nebo by alespoň učinil své armády imunní vůči jeho oslepujícímu záření a jiným ochranám), poslední výslu sil Dobra. Poté by obrátil svou pozornost do horních pater Podzemní říše, pak na Třetí kontinent a nakonec na zbytek Podzemní říše. Došlo by k ohromnému boji se Starými trpaslíky, ale Khar by měl reálně neomezené droje a tak by nakonec zvítězil.
Takže, neměli by bohové Vieenovi spíš poděkovat a ty desetitisíce mrtvých vzít jako cenu za ty miliony, kteří zůstali živí a (alespoň relativně) svobodní?[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nazarei
Zaslal: ne listopad 28, 2004 20:04 Citovat
Anonymní
Podle mne Vieen vsechno podelal. Jak rekl Tuk-Enek. Vsechno by mel Khar. A to je spravnej chlap.

Ohledne nemrtvych, mozna ze to je porusovani radu sveta, ale komu vadi, ze je to skret. Neemrtvy se hodej ke vsemu. K praci, do valky, ale i jako kuchari. Khar by mel zabit Vieena, nechat si jeho nemrtvy a zabit celej zbytek Tary.
Tuk-Enek
Zaslal: ne listopad 28, 2004 23:43 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Nazarei: Ále jasně, já taky fandim Kharovi (nebo Vieenovi), já se na to jen chvíli díval z pohledu těch Dobrejch (tedy těch, co si vítězství nezaslouží už z podstaty).
Ta tvoje verse by šla těžko - Vieen a jeho banda jsou jediný, co to s nemrtvejma uměj, takže když je Khar vybije, tak jejich služebníky mít nebude.
Mezi Kharem a Vieenem bych asi volil Vieena (tedy: ať Vieen srazí Khara a pak sám vybije všechny ostatní), je mi nějak sympatičtější (je to dokonalej schizofrení charakter, génius v kombinaci s šílenstvim). A navíc žeru Coriven (a Betridala - to je úžasná postava)

Zdá se mi to, nebo jsme odběhli od tématu? Radši zpátky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.