Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Dobrodružství

Eyron161
Zaslal: so květen 19, 2007 13:48 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Už se tady dlouho nic neobjevilo a jelikož moje sobotní pracovní směna je poměrně nudná, dám sem pár námětů


1. dobrodružství - Cidaris
Jedná se o dobrodružství z modulu Severní Taria, po několika úpravách se z něj stalo výborné úvodní dobrodružství pro Asterion. 3 VP se náhodou potkávají v jednom z keledorských přístavů (já jsem volil Kujavy, ale může to být jakýkoli přístav na Lendoru). Všichni tři se tady potkali prakticky bez peněz a s cílem dostat se na Taru (každý z jiným cílem a z jiného důvodu). Jsou najmuti vikomtem de Guilmy (jméno i titul jsem pak upravil dle asterionských reálií) a po krátkém vstupním testu jsou najati k ochraně vikomtovi dcery Maji při cestě do Dunrileanu. Maja musí cestovat v přestrojení. VP netuší důvod utajení ani to, že na palubě lodi Cidaris jsou tři lotři, kteří po Maji půjdou. Více v modulu, nechci kazit Altaru kšefty Smile Jinak vřele doporučuji moduly Záhvozdí i Severní Taria, kde jsou opravdu vynikající dobrodružstí a dají se s trochou námahy konvertovat do Asterionu, mně se to maximálně vyplácí. Právě v dobrodružství Cidaris jsem zažil jeden z nejsilnějších zážitků v RPG, neuvěřitelně silná scéna, kdy během noční bouře VP (barbarský kouzelník/šaman ze Severního pobřeží) za pomoci storabské hraničářky Iryny shodí z lanoví němého půlelfa Stryka, poté ho ukopou na palubě a vhodí jeho tělo do rozbouřeného moře. Mimochodem ducha půlelfa Stryka jsem úspěšně použil během jednoho dalšího dobrodružství.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Eyron161
Zaslal: so květen 19, 2007 13:59 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
2. dobrodružství - Dunrilean - Setkání s Neuwenem

Během tohoto dobr. se v Dunrileanu 3 VP setkávají se čtvrtým hráčem, lendorským elfem Neuwenem. Ten byl okraden Hnijící hnátou, zločineckou organizací z Chudinské čvrti. Neuwen nabízí VP odměnu za znovuzískání svých věcí a potrestání viníků. Během pátrání se VP spřátelí s Rakanem, jedním z mazáků z gangu Tříprstého Miche. Nakonec jsou VP přítomní odvetné akce ze strany Miche proti Hnijící hnátě. Dobrodružství bylo hezky depresivní díky neutěšenému prostředí Dunrileanu, města zoufalství, bídy, zločinu, drog a nemocí.

Během tohoto dobrodružství jsem bohatě využíval materiál o Dunrileanu od Martina Antase, který se tady na webu vyskystuje, vřele doporučuji a autorovi děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Eyron161
Zaslal: so květen 19, 2007 14:18 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
3. dobroudružství, opět převzaté z Tarie, Žaly
Tohle dobrodružství jsem oproti originálu změnil docela dost.
VP posílá Mirel Dobrotivá z chrámu Estel v Dunrileanu do osady Žaly, která leží pár mil v džungli. Jedna žena ze Žalů nosí Mirel pravidelně zázračnou bylinbu, která velmi dobře léčí ty nejzávažnější torpické nemoci, kterými obyvatelé Dunrileanu tak často trpí. Žena už ale několik týdnů nepřišla. VP se seznamují s nepřátelskou džunglí a hlavně s nemrtvými, ve které se proměnili bývalí obyvatelé osady. Ve všem má prsty Nekromanstká hanza a chamtivý kupec Selik.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bliizard
Zaslal: út květen 22, 2007 22:53 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
Eyron161 napsal:
3. dobroudružství, opět převzaté z Tarie, Žaly
Tohle dobrodružství jsem oproti originálu změnil docela dost.
VP posílá Mirel Dobrotivá z chrámu Estel v Dunrileanu do osady Žaly, která leží pár mil v džungli. Jedna žena ze Žalů nosí Mirel pravidelně zázračnou bylinbu, která velmi dobře léčí ty nejzávažnější torpické nemoci, kterými obyvatelé Dunrileanu tak často trpí. Žena už ale několik týdnů nepřišla. VP se seznamují s nepřátelskou džunglí a hlavně s nemrtvými, ve které se proměnili bývalí obyvatelé osady. Ve všem má prsty Nekromanstká hanza a chamtivý kupec Selik.


myslím že je strašná škoda že si to upravil já to použil prakticky neupravený a byl to neskutečnej mazec, je to jedno z nej dobrodružství jaký sem kdy viděl, ale je to taky proto že já se od reálií asterionu často odkláním tak sem to nemusel moc upravovat

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: st květen 23, 2007 12:43 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Bliizard napsal:
Eyron161 napsal:
3. dobroudružství, opět převzaté z Tarie, Žaly
Tohle dobrodružství jsem oproti originálu změnil docela dost.
VP posílá Mirel Dobrotivá z chrámu Estel v Dunrileanu do osady Žaly, která leží pár mil v džungli. Jedna žena ze Žalů nosí Mirel pravidelně zázračnou bylinbu, která velmi dobře léčí ty nejzávažnější torpické nemoci, kterými obyvatelé Dunrileanu tak často trpí. Žena už ale několik týdnů nepřišla. VP se seznamují s nepřátelskou džunglí a hlavně s nemrtvými, ve které se proměnili bývalí obyvatelé osady. Ve všem má prsty Nekromanstká hanza a chamtivý kupec Selik.


myslím že je strašná škoda že si to upravil já to použil prakticky neupravený a byl to neskutečnej mazec, je to jedno z nej dobrodružství jaký sem kdy viděl, ale je to taky proto že já se od reálií asterionu často odkláním tak sem to nemusel moc upravovat



Já myslím, že to zas taková škoda nebyla, hráči i já jsme si to užili docela dost. Kostru příběhu jsem moc nenarušil, umístění Žalů do džungle se povedlo výborně. Stejně tak vztah Selika a jeho kumpánů k Nerkomantské hanze působilo dobře. Zařadil jsem do tohoto dobrodružství i symbionta Tepasalu (viz ZHZM), se kterým se VP setkají u vodního pramene. Naše hraničářka byla u vytržení Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Herryck PJ
Zaslal: čt květen 24, 2007 20:43 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
A jak se přesně to dobrodružství jmenuje jak se tady o něm bavíte Laughing ?... abych byl v obraze Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eyron161
Zaslal: pá květen 25, 2007 5:29 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Je to dobrodružství s názvem Žaly z tariského modulu Záhvozdí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Herryck PJ
Zaslal: so květen 26, 2007 9:52 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
aha já si říkal že sem ho nikde v modulech nenašel Very Happy já mám jen moduly aterionu a jednu knížku Ardanský rituál Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blaza
Zaslal: ne květen 27, 2007 9:29 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
NO ja si vetsinou dobrodruzsvi vytvarim sam aby mi to navazoval stim co mi druzina provede. Ale krom Tarie jsou pekna dobrodruzstvi i v dechu draka. Vesmes si je stejne pak musi PJ upravit tak aby mu zapadal pred i do dalsiho obdobi. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bliizard
Zaslal: ne květen 27, 2007 23:10 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
blaza napsal:
NO ja si vetsinou dobrodruzsvi vytvarim sam aby mi to navazoval stim co mi druzina provede. Ale krom Tarie jsou pekna dobrodruzstvi i v dechu draka. Vesmes si je stejne pak musi PJ upravit tak aby mu zapadal pred i do dalsiho obdobi. Laughing


mno myslím že ty z dechů nemaj kvalitativně na Tarijské přiběhy

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: po květen 28, 2007 18:41 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Bliizard napsal:
blaza napsal:
NO ja si vetsinou dobrodruzsvi vytvarim sam aby mi to navazoval stim co mi druzina provede. Ale krom Tarie jsou pekna dobrodruzstvi i v dechu draka. Vesmes si je stejne pak musi PJ upravit tak aby mu zapadal pred i do dalsiho obdobi. Laughing


mno myslím že ty z dechů nemaj kvalitativně na Tarijské přiběhy



V tom mas asi pravdu. Jednak to jsou dila ruznych hracu (PJ). Nemuzes vsak poprit ,ze nektere napadyby se nedali vyuzit? Vsak jsem psal, ze se museji upravit podle toho jak svet probiha a hlavne aby sedel postavam (hracum).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman
Zaslal: so červenec 21, 2007 16:14 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Některá pěkná dobrodružství se dají sehnat i na internetu. I když jich není mnoho a ještě méně je jich pro Asterion.Very Happy
Neznáte nějaké další stránky, kde by se dali sehnat další dobrodružstvíQuestion Question Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: ne červenec 22, 2007 15:39 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
U nás Žaly končily, tak, že postavy nějak došly k názoru, že ten černý prášek je ochrání a začaly ho šňupat...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Bliizard
Zaslal: po červenec 23, 2007 11:28 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
když už byla řeč o Ardanským rituálu tak si myslím že to byl dost špatnej příběh a hlavně byl uměle natáhnut aby vydal na celej modul, ale naprosto skvělá byla Danghanská kletba má to neskutečnou atmosféru a sílu, a upravit to pro asterion není až tak velkej problém

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: čt červenec 26, 2007 8:16 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
No jinak pokud ma PJ dobrou druzinu a predstvivost. Je mozne ,ze pri kazde odehrane hre mu druzina da nejaky navy namet a nemusi zustat jen u jednoho. Jinak vydana dobrodruzstvi jsou lepsi ci horsi kvality ,ale taky jak prokoho a jak ktera. Ale podle meho by se i ta nejlepsi mela trochu od originalu lisit. Kazda druzina reaguje jinak a tak na dane situace by mela byt i jina reakce. Tim nechci vsak rici ,ze by se mela ci musela zmenit dejova linie dobrodruzstvi, ale jistych zmen se asi PJ nevihne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.