Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Dálavy  ~  Abireo

Je Abireo nejkránější město v Dálavách ?

Ano   [ 53 ]  
70%
  70%
Ne   [ 22 ]  
29%
  29%

Celkem hlasů : 75
tavicz
Zaslal: pá leden 30, 2009 8:17 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Moc díky za odpověď. Hned mám jasnější představu.
citace:
b) ad ten izometricky plan albirea - je to fanouskovsky prispevek - ano je nadherny, ale sloni vez je v nem, mirne receno, predimenzovana

No, podle měřítka v ČT má ta věž 150 (!) metrů v průměru. A přitom největší věže, co jsem viděl, mají průměr 15-20 metrů.
citace:
je to mesto, kde opravdu i v centru stoji vicemene vilky obklopene zahradou (jako je treba Pisarky, Cerna pole v Brne,

Tak to si umím představit. Sám bydlím v Masarykově čtvrti. Pro inspiraci se mi tedy stačí mrknout z okna. Smile Nebo se jít na chvíli projít.
citace:
vzhledem k meritku mapy (treba v Casu temna) by nebylo mozne ty male domky obklopene zahradkou rozumne zakreslit - byly by to tecky. vidim to proto tak, ze domky zakreslene v mape jsou jen jakesi ikonky

Mohu to chápat tak, že ty zakreslené domy mohu trochu zmenšit (protože vzhledem k měřítku jsou zakresleny fakt obrovské!) a naflákat mezi ně další menší domky (všechny domky pochopitelně se zahradou)? Pak ještě doplním další menší uličky mezi zakreslené ulice, které vezmu jen jako hlavní třídy.

A ještě pár dotazů: 1) Jak široké a vysoké jsou hradby Albirea? 2)Jak vysoké a široké jsou obranné hradební věže? 3) Jak široká a vysoká je Sloní věž? 4) Zvedací mosty přes řeku jsou dřevěné nebo z jiného materiálu?

Na výšku se ptám kvůli zakreslení stínování. Chci si dát na mapě Dálav opravdu záležet. Je to mé asi nejoblíbenější město Dálav.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá leden 30, 2009 10:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
tavicz napsal:
Moc díky za odpověď. Hned mám jasnější představu.
citace:
b) ad ten izometricky plan albirea - je to fanouskovsky prispevek - ano je nadherny, ale sloni vez je v nem, mirne receno, predimenzovana

No, podle měřítka v ČT má ta věž 150 (!) metrů v průměru. A přitom největší věže, co jsem viděl, mají průměr 15-20 metrů.


no prave! jak rikam je tam chyba meritka a to jsme v CT ubrali jednu nulu, vem si jake rozmery mely budovy puvodne podle mapy z Dalav.
sloni vez bych videl podle na vysku tak do 100 metru a podle toho musi mit dostatecny prumer, rekneme okolo 15 metru, max pres 20

citace:
je to mesto, kde opravdu i v centru stoji vicemene vilky obklopene zahradou (jako je treba Pisarky, Cerna pole v Brne,

citace:
Tak to si umím představit. Sám bydlím v Masarykově čtvrti. Pro inspiraci se mi tedy stačí mrknout z okna. :) Nebo se jít na chvíli projít.

citace:
vzhledem k meritku mapy (treba v Casu temna) by nebylo mozne ty male domky obklopene zahradkou rozumne zakreslit - byly by to tecky. vidim to proto tak, ze domky zakreslene v mape jsou jen jakesi ikonky

citace:
Mohu to chápat tak, že ty zakreslené domy mohu trochu zmenšit (protože vzhledem k měřítku jsou zakresleny fakt obrovské!) a naflákat mezi ně další menší domky (všechny domky pochopitelně se zahradou)? Pak ještě doplním další menší uličky mezi zakreslené ulice, které vezmu jen jako hlavní třídy.


ano, presne tak :-)
(jinak, pokud jde o ulice, vetsinou nemaji jmena, zatim jsou pojmenovane jen asi tri a to v me povidce Felcarka v sborniku Zrozrni modreho mesice, kde je zaroven mapa albirea podle vzoru, na jaky jsi odkazoval mapou z DnD :-)

citace:

A ještě pár dotazů: 1) Jak široké a vysoké jsou hradby Albirea? 2)Jak vysoké a široké jsou obranné hradební věže? 3) Jak široká a vysoká je Sloní věž? 4)


hradby a bašty jsou podle obvykleho stredovekeho vzoru, viz Nymburk, Polička, Carcassone (staci zadat do google :-) , tzn. prostě zed, s cimburim, ochozem, pred ni suchy prikop, basty jsou kryte jehlanovou strechou (nejlip sedi ta policka) a o patro se vyvysuji nad hradbu albireo stoji v rovine, takze budou asi docela vysoke 5-10 metru?

citace:
Zvedací mosty přes řeku jsou dřevěné nebo z jiného materiálu?

Na výšku se ptám kvůli zakreslení stínování. Chci si dát na mapě Dálav opravdu záležet. Je to mé asi nejoblíbenější město Dálav.


jo asi ze dreva, ty lode nejsou extra velke, zveda se jen mala cast mostu

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tavicz
Zaslal: pá leden 30, 2009 15:55 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země


Nechal jsem se inspirovat hradbami v Poličce a toto je můj první pokus o vykreslení bašty s hradbami, zatím bez příkopu. Cimbuří je myslím zbytečný detajl pro mapu takových rozměrů (stejně by nešlo rozeznat).

Jinak nastavil jsem to takto: Šířka hradeb 2,5m, výška 10 m. Výška bašty 15 m, šířka bašty 10 m - zde ještě přemýšlím, jestli to nepřenastavím na výšku 12 m a šířku 7 metrů. Zde jsem bohužel nenašel, jak široké bašty jsou v Poličce, ale obecně šířka parkánových bašt byla kolem 7-10m.

Určitě tam ale dám těch bašt víc. V Poličce je rozestup mezi baštami 40-45 metrů. Myslím, že těch 40 metrů je vzhledem k dostřelu střelných zbraní DrD úplné minimum. BTW Podle současné mapy ČT jsou rozestupy mezi baštami 400-500m. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá leden 30, 2009 19:50 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
chudáci almendorský vojáci, kteří tohle museli dobývat...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: pá leden 30, 2009 20:23 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
tavicz napsal:


Nechal jsem se inspirovat hradbami v Poličce a toto je můj první pokus o vykreslení bašty s hradbami, zatím bez příkopu. Cimbuří je myslím zbytečný detajl pro mapu takových rozměrů (stejně by nešlo rozeznat).

Jinak nastavil jsem to takto: Šířka hradeb 2,5m, výška 10 m. Výška bašty 15 m, šířka bašty 10 m - zde ještě přemýšlím, jestli to nepřenastavím na výšku 12 m a šířku 7 metrů. Zde jsem bohužel nenašel, jak široké bašty jsou v Poličce, ale obecně šířka parkánových bašt byla kolem 7-10m.

Určitě tam ale dám těch bašt víc. V Poličce je rozestup mezi baštami 40-45 metrů. Myslím, že těch 40 metrů je vzhledem k dostřelu střelných zbraní DrD úplné minimum. BTW Podle současné mapy ČT jsou rozestupy mezi baštami 400-500m. :shock:


moc pekne :-) cimburi na mape urcite byt zobrazeno nemusi. hradba muze byt urcite i "tlustci" nemam prehled jak to bylo ve stredoveku s hradbami, ale donjonove veze mely zdi tluste treba 5 a vice metru, aby odolaly oblehacim strojum (tedy projektilum) no a na meritko jak uz jsem psal nehled

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.