Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Písky proroctví  ~  Proroctví pouštních elfů, a jejich život

Je proroctví pravdivé ?

Ano   [ 54 ]  
91%
  91%
Ne   [ 5 ]  
8%
  8%

Celkem hlasů : 59
Sadaam
Zaslal: so červen 05, 2010 13:13 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
jeden takový postřeh: myslíte, že Khar věří v Proroctví? a není zvěřejnění části Proroctví trošku sebemrskačství, když se tak k němu dostane Nepřítel?? co si o tom myslíte???

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Čestmír
Zaslal: so červen 05, 2010 21:07 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Myslím si, že Khar nevěří na žádnou věštbu. Je to podle mě jedna z věcí, které prostě neuznává. Tím, že se vzepřel přání stvořitele podle mě vlastně taky trochu popřel smysl všech proroctví, protože Stvořitel by měl vidět alespoň omezeně do budoucnosti a tohle nečekal. Taky si myslím, že Khar teď pro elfy není zrovna nepřítel číslo jedna. Proč by za ním jeli na lodi? Teď jim jde o něco jiného.
Kdyby elfové proroctví nezveřejňovali, tak by nejspíš trochu popírali celý jeho smysl. Navíc se k němu vlastně dostanou jen ti, kteří se k něm umají dostat, protože je uzamčeno v NuengaNamBatě. Jediný, kdo o něm ještě ví dost je Alwarin a ten to taky nevykládá každému na potkání.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: ne červen 06, 2010 20:06 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
právěže Alwarin se podílí na částečném zveřejnění Proroctví, alespoň v odborných kruzích při albirejské univerzitě... je to součástí kampaně pouštních elfů v rámci vybudování diaspory v Albireu

myslím si, že to neunikne Kharově pozornosti (nebo alespoň jeho stínů...), ale nakolik se tím nechá znepokojit, toť otázka Confused

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Xeldrien
Zaslal: po červenec 12, 2010 10:04 Citovat
Založen: 9.5.2010 Příspěvky: 27 Bydliště: Ybar, Jilmová ulice
Podle mne poušní elfové patří k nejúžasnějším asterionským rasám, ale co se týče Proroctví ... ono je pravdivé, ale nějak jinak, než se dá čekat...

_________________
Pero je mocnější meče. A pořádná kuše je mocnější pera.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt květen 12, 2011 17:52 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
No, myslím že Khar věří v proroctví... Tedy... nejprv čtěte dál abyste pochopili jak to myslím... Pokud by nikdo nic nedělal a nechal se jen tak vláčet životem, tak se Proroctví vyplní... stejně tak se bezesporu spousta z toho sane alespoň částečně.. a řekl byhc, že Khar spíš věří, že bude-li chtít, nebo budě-li mít někdo dostatečnou vůli změnit Proroctví, pokud jej prosě někdo dostatečně schopný neuzná, vše se sane jinak...

jinýnmi slovy:

"Je něco jiného znát svou cestu budoucnosti a něco jiného je po takovéto cestě doopravdy kráčet."

Co se týká samotného proroctví... Vo čem vlastně přesně je? To nikdo neví co? Ani autoři =D

Co jsem četl několik článků proroctví v Píscích, tak jsem to vubec nepochopil... Kdo je sakra Ykujata, kdo jsou ty ostatní postavy a co to vůbec je? (nevím jestli jsem jenom blbej, ale tyhle úryvky jsuo pro mě neskousnutelný, protože mi přijdou přespříliš abstraktní a nic neříkající...)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: čt květen 12, 2011 23:05 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Je to proroctví... a ty obvykle bývají zmatená a nezkousnutelná pro všechny kromě věštců Wink

tak postavy tam jsou jasné, ne? matka pouště - tedy ta myšlenková bytost, finwalur - bůh poutník ze 17 a Yukata - démon.

jde to chápat různě : můžeš to chápat jako skutečnou legendu (boj proti mocné myšlenková bytosti), můžeš to chápat jako podoběnství (dénom je "všechno zlo" matka je "pouštní elfové"....), nebo jako abstraktní cosi... To už je na tobě. Někde na netu jsem viděl, že u jedný skupiny udělali se S'woa podvodníka a z proroctví snůšku blábolů (fuj fuj).

O čem je proroctví? o tom o čem všechna proroctví - o tom co se stane/stalo. Byla by mude, kdyby v proroství stálo : Svobodná města budou poračena 13:24 X.travence XYZ k.l. se zrátou 8237 liidí oproti ztrátě 9987 lidí. To samé tam asi nebude 13:43 bude postavou XXX zrišena bariára kolem Detreonu... bude tam a tu Yjukata nabral podobu krvavé vody a svá blanitá křídla z nihž kapaly kapky jedovaté vody pozdvihl a překryl jimy skryté město. Výheň matky pouště však byla příliš velká a tak byl vodní zloděj vyhnán holí finwalurovou z města, které pak matka přijala za své dítě.... Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kelghor
Zaslal: pá květen 13, 2011 10:51 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jako tomuhle rozumim, že to bude psáno nejasně a mlženě jak proroctví bejvaj... ale prostě mi to nesedí... 1) v těch úryvcích jsem nebyl schopnej vyčíst koudnej příběh... a abstrakce se mi nelíbí Very Happy
2) Proč někde šedivým písmem není napsán ten pravej výklad??? =D Já chápu že na Asterionu by mělo existovat mnoho výkladů proroctví a kžadej si to vezme po svéjm... ale spíš by mě zajímalo jaké přesné udláosti jsou v proroctví popsány, které zamýšleli sami Atuoři (a obávám se že ani oni pořádne nevědí co tam mělo být...)
K čemu je proroctví když ani PJ o něm nic srozumitelnýhl neví? Shocked Very Happy Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: po květen 16, 2011 10:45 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Já bych řekl že proto, že Písky proroctví vyšly celkem brzy Wink O čem jsou - to tuším popisuje falešná apokalypsa? Vlastně bych řekl, že Proroctví je taková obsáhlejší Tryzna za Asterion co je zas ve Vzestupu temných bohů.... nevím, já když si to dohromady složím, tak mi to zajímavou představu dává...

Kloudnej příběh... samo mě to začlo zajímat, asi se to zase přečtu Wink

Otázka je, jestli ten prevej výklad potřebuješ... Já bych řekl že je to záměrně prostě "nacpi si tam co chceš, jdou tím zdovodnit jakékoli podovně činy pouštních elfů jako národa" - Viz stínová dýka. K čemu je? K tomu, k čemu je popis jako vypadá stínový a podvodní svět Wink Very Happy (který jak jsem zjistil někteří lidi taky vypouštěj...)

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Silwerik
Zaslal: pá listopad 18, 2016 16:17 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Proroctví je vážně pěkný atmosférický doplněk Písků proroctví (stejně jako Tryzna pro Vzestup). Význam v něm jistě bude, otázkou je zda globální, či jako mystická alegorie utvářející myšlenkový svět pouštních elfů. Pátrání po jeho útržcích je moc pěkný námět na dobrodružství s lyrickým nádechem (nemusí jít vždy o hmotný mamon a artefakty Smile ).

A k tomu otázka: máte tušení kam se nyní pouštní elfové vydali? Proč opustili svou "Matku" a domovinu a kde je jich aktuálně potřeba?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: pá listopad 18, 2016 18:27 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Vsadil bych levé varle že jedou na lendor bránit ty stromy v srdci lesa. Mimochodem sem docela překvapenej kolik jich je 8000 sem myslel že jich bude dohromady, včetně dětí a starců v celé poušti.

Když jsem PP četl po letech nedávno znova tak mi proroctví docela smysl dávalo i když si tam možná jen dodávám co chci.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: pá listopad 18, 2016 19:53 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
Vsadil bych levé varle že jedou na lendor bránit ty stromy v srdci lesa.


To je hodně pravděpodobné... Nebo je tu ještě možnost, že z nějakého důvodu vyráží na Třetí kontinent.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 11:26 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Invincible napsal:
Zurkhen napsal:
Vsadil bych levé varle že jedou na lendor bránit ty stromy v srdci lesa.


To je hodně pravděpodobné... Nebo je tu ještě možnost, že z nějakého důvodu vyráží na Třetí kontinent.


To mě nenapadlo, ale moc semi to nezdá. Vzhledem k tomu jak pocítili to kácení v akwabanu nebo jak se to jmenuje.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: so listopad 19, 2016 12:07 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
To mě nenapadlo, ale moc semi to nezdá. Vzhledem k tomu jak pocítili to kácení v akwabanu nebo jak se to jmenuje.


Jasný, ta cesta na Lendor je pravděpodobnější s tím, co zatím víme, ale pořád jsou to pouštní elfové a nemůžeme si být jisti kam je Proroctví vede.

EDIT: Tak mě napadá, že na Modrém měsíci by se možná mohli pokoušet řešit problém s tamní agresivní přírodou, která se nyní šíří i na Asterion.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: so listopad 19, 2016 17:18 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Jak Proroctví, tak Tryzna jsou pro Asterion podstatné Smile Jsou abstraktní, to ano, ale to je na nach to fajn Wink A jsou napsané tak dobře, že se z nich vychází ještě teď. Zvlášť Tryzna Wink

Co se týče Proroctví... nápady zajímavý Smile A co mocenské vakuum která tím vznikne v poušti? Nebude pak problém tady?

A je jejich exodus konečný, nebo je to jen "výlet za questem"?

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 19:21 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Poušti bude zatím vládnout Mwanduuranga a věřím že se vrátí, nebo by mohli zabrat Nunmeu Very Happy

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.