Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  KHAR

Tuk-Enek
Zaslal: so srpen 27, 2005 12:16 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Nazarei: Hm. Aha... Když se na to člověk podívá na takovymhle příkladu, tak to je trochu jiná...
Na druhý straně, tenhle výpočet se dá považovat za výpočet určenej pro boj, kde se dá předpokládat, že se kouzelník ráně trochu podvolí a prohne, aby jí zmírnil, trochu jí zbrzdí rukou a tak... V případě podobnýho útoku z překvapení (kroll číhající za nejbližšim rohem s napřaženym kyjem lačný sejmout do těla prvního, kdo vykoukne) by GM moh nějaký to ZZ přihodit trotlovi k dobru nebo použít nějakej koeficient zranění za fatální zásah (*1,5 nebo *2).
Vůbec v SS DrD+ mi ty fatální zásahy nějak chyběj, v GURPS jsem si na ně nějak zvyk, v Shdr taky neni nijak těžký dostat to za S, ve WoD se na úroveň Incapacitaded dostane člověk (upír, mág, vlkodlak...) taky rychle...

_________________
Hledám hezkou, atraktivní, inteligentní, vtipnou a příjemnou přírodní zrzku s velkýma hlubokýma zelenýma očima. Čas si najdu kdykoliv...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Blind Guardian
Zaslal: so srpen 27, 2005 16:23 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
No upřímě by mě zajímalo, jak budeš brzdit třeba okovanej kyj rukama... Laughing

Btw class&level rulz.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: so srpen 27, 2005 22:29 Citovat
Anonymní
Tuk-Enek napsal:
Vůbec v SS DrD+ mi ty fatální zásahy nějak chyběj, v GURPS jsem si na ně nějak zvyk, v Shdr taky neni nijak těžký dostat to za S, ve WoD se na úroveň Incapacitaded dostane člověk (upír, mág, vlkodlak...) taky rychle...


Za takovej fatalni uspech muzes povazovat zasah do hlavy. Vono +2ZZ, kdyz mas ZZ treba 13...
Ja sem si vytvoril rozsireni tabulky odkryti. Kdyz budes mit fakt dobry odkryti, dostavas bonusy k ZZ.
Blind Guardian
Zaslal: ne srpen 28, 2005 13:51 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Já to řešim jednoduše. Páč nepoužívám kostky, řeším to podle nápadů hráče, elfího šušňa, kterýho VŮBEC NAPADNE proti pětX sylnějšímu krolovi bojva... tak takovej si nic jinýho nezaslouží, než aby lehnul. Pokud projeví inovaci, tak proč ho zabíjet (já jednou při útoku koboldů použil železný dveře jako provizorní pavézu Smile ).

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne srpen 28, 2005 20:49 Citovat
Anonymní
To ja bych to taaky harl rad bez kostek, ale jeden muj hrac je totalne do boju a on si to jinak nez bez kostek nedokaze predtavit...
Blind Guardian
Zaslal: ne srpen 28, 2005 22:22 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Tak mu to zkus ukázat, a pokud je fakt do bojů tak mu to bude vyhovovat víc (pokud je slabší povahy vynechal bych -u mě obvyklé- hlášky typu "cítíš na rukách horkou krev a vnitřnosti","směs krve a mozku se rozletěla po celé místnosti a zkropila tě od hlavy k patě" nebo "ruce se ti zapletly do jeho vyhřezlých střev"-některým lidem to zkrátka nedělá dobře), u mě to bylo podobné až na to, že já jediný sem chtěl nechtěl kostky používat.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne srpen 28, 2005 23:28 Citovat
Anonymní
Ale to ja zkousel. Nejenze to nechtel zkusit, ale kdyz sem ho i presto premluvil, tak rekl ze to bylo blbi. Kdyz von rekne na zactku, ze je to blbost a pak se mu to bude libit, stejne rekne, ze je to blbost...Zkousel sem uz hodne veci, ale von proste ne.
Sadaam
Zaslal: po srpen 29, 2005 12:16 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
My teda používáme starý Drd ale máme jednoduše vymyšlený kritický zásahy. Pokud prostě chudáka zasáhnete jedním útokem za 1/3 momentálního počtu živáků, hodíte za chudáka 1k6 a zjistíte, kam to dostal (tělo je rozdělený na 6 částí - hlava, ruka L a P, trup a noha L a P) a pak je velká šance, že o tu část přijde. Jednoduchý ale účelný.

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Blind Guardian
Zaslal: po srpen 29, 2005 13:25 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Nazarei napsal:
Ale to ja zkousel. Nejenze to nechtel zkusit, ale kdyz sem ho i presto premluvil, tak rekl ze to bylo blbi. Kdyz von rekne na zactku, ze je to blbost a pak se mu to bude libit, stejne rekne, ze je to blbost...Zkousel sem uz hodne veci, ale von proste ne.


V tom případě je rada jednoduchá-sežen si, vrtačku, skobu, tak dva metry dlouhý provaz a strop. Vyvrtej díru dej do ni skobu, na provazu udělej uzel, připevni ho ke skobě a až se nebude dívat, omotej mu to kolem krku.
Tendle ten druh lidí fakt miluju. U nás by to dopadlo tak, že by se prostě musel podřídit většině...

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po srpen 29, 2005 15:29 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Ale co když většina bere ohled na spoluhráče pak už to tak jednoduchý neni Very Happy

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: po srpen 29, 2005 18:18 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Bohdan: Tak by někdo měl vysvětlit rozdíl mezi demokracií a totalitou.

Sadaam: Chudáčci elfíčci mágové s odl -2 na 1th levelu.. zásah za 2 live a noha v haj... Very Happy

Blind Guardian: Vcelku jednoduše. Dam před sebe ruku lehce pokrčenou v lokti (aby mi ho náraz nerozdrtil) a dlaní ten kyj zbrzdim. Teda... Ne, že by to ten kyj zbrzdilo, ale jeho kinetická energie se na mě přenese postupnějc a ne všechna naráz, takže to neslíznu úplně naplno. A mezi šesti a osmi zlomenejma žebrama je rozdíl.

Nazarei: Rozšířená tabulka odkrytí neni špatná. Jenže kdyby bylo DrD+ na vyšší úrovni než je, mělo by jí už v sobě jako volitelné pravidlo... Confused

Osobně dávám hrám bez kostek přednost, problém je v tom, že je těžký dokopat ostatní k tomu, aby se tak hrát začalo. Jak se jednou začne, tak už to pokračuje vcelku setrvačně...

_________________
Hledám hezkou, atraktivní, inteligentní, vtipnou a příjemnou přírodní zrzku s velkýma hlubokýma zelenýma očima. Čas si najdu kdykoliv...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nazarei
Zaslal: út srpen 30, 2005 9:38 Citovat
Anonymní
Blind Guardian napsal:
Tendle ten druh lidí fakt miluju. U nás by to dopadlo tak, že by se prostě musel podřídit většině...


No, bud jim je to jedno, nebo sou pro kostky. Ze by vylozene byl nekdo krome mne pro bez kostek, to se rict neda. A kdyz je 1/2 pro kostky a 1/2 je to jedno a pak ja chudak chci bez...
S tim stropem a provazem to skusim Wink , ale bojim se, ze mi uz nezbude moc hracu...
Blind Guardian
Zaslal: út srpen 30, 2005 10:37 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
2 Bohdan: no já nevim ale kdybe to fakt bylo, že JÁ jedinej sem proti, tak bych se podřídil....

2 Tuk-Enek: 1 těm elfům by něco takovýho patřilo, ale my sme to dělali 10ti stěnkou (genetálie, oči...)
2: no nevim, každopádně si mi připoměl kámoše, který se mi pomocí kynetické energie, snažil vysvětlit, že šípy vystřelený na dálku, NEKLESAJ prudce ale do oblouku... Každopádně, jestli to bedeš někdy zkoušet v praxi, tak se ozvi:). Já bych spíš řekl, že místo 9 zlomenejch žeber, jich bedeš mít zlomenejch tak 5 ale taky ti to utrhne 2 ruce Very Happy .

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út srpen 30, 2005 22:46 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
To Blind: Jo, ale vysvětli jim to že by měli, to musej cejtit sami já jim v tomhle nic nakazovat nebudu.
S tim testem brždění kyjů souhlasim s nepoužitelností rukou pro další využití bez pomoci plastického chirurga

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: st srpen 31, 2005 18:30 Citovat
Anonymní
To Blind Guardian
Dneska sem to s nima zkousel bez kostek:
na otazku co jeho postava dela mi jeden hrac odpovedel: no, tak ja na nej zautocim; no a jak na nej zautocis; no, proste na nej zautocim...
S nima se to proste neda...I kdyz je premluvis, tak voni to cely zkazej...

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 8 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.