Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Obloha z listí a drahokamů  ~  Calisto Adlaremse

skřítek
Zaslal: ne prosinec 07, 2003 23:40 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Ling vayer Li sai!
Hrál jsem původní Calisto Adlaremse, která byla podkladem a inspirací pro vytvoření této postavy v Asterionu.
V této místnůstce se můžete dozvědět cokoliv vás bude zajímat ohledně Calisto Adlaremse (ve skřítkovštině Kalje Smejing).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Yb
Zaslal: ne prosinec 07, 2003 23:52 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
skřítek napsal:
Ling vayer Li sai!
Hrál jsem původní Calisto Adlaremse, která byla podkladem a inspirací pro vytvoření této postavy v Asterionu.
V této místnůstce se můžete dozvědět cokoliv vás bude zajímat ohledně Calisto Adlaremse (ve skřítkovštině Kalje Smejing).


Mluvíš v minulém čase.. ona zemřela?

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: po prosinec 08, 2003 9:32 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Mě by zajímalo, jaký má vztah k opačnému pohlaví, nebo, jestli je do někoho zamilovaná.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skřítek
Zaslal: po prosinec 08, 2003 18:35 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Yb: Ne ne, nezemřela, stále žije. Jen, přestal jsem před rokem a půl za ni hrát a nyní hraji jinou postavu. Avšak, Calistin deník mám stále schovaný Smile Bych si tipl, že když jsem za ni hrával, byly to naše (jako myslím naší družinky) nejlepší časy a hrálo se nám suprově.
Calisto vlastní domek poblíž Královské řeky v Malé čtvrti (domeček nad budovou č. 27) v Albireu a buď je doma, či na cestách. Byla členkou Orlích poutníků, avšak po rozpadu Svobodných měst začala spolupracovat s jednou albirejskou pobočkou organizace Zlatohvozdský kolibřík (její členkou je také např. Sajhla Lajing). Asi o této organizaci zatím nebylo řečeno mnoho, avšak až budu míti více času, něco o této organizaci napíši.

_________________
- "život je jako růže" -
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
skřítek
Zaslal: po prosinec 08, 2003 18:45 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Tan-min-wu (Bum-bum):
Smile Calisto je velmi atraktivní dívka, která však této výhody/nevýhody nevyužívá. Během her se mi několikrát stalo, že se objevil nějaký skřítek, který o Calisto projevil zájem a padla mu do oka. Avšak, Calja nepatří mezi skřítkyně, které se bezhlavě zamilují do prvního muže či mladíka a hlídala si své srdce. Pokud se v tvém světě do někoho zamilovala či dokonce již provdala (ikdyž, přeci jen je ještě mladá a má život před sebou, tímto heslem se řídila), nevidím v tom žádný problém.
Je však veliký smíšek a ráda tropí šprýmy, takže když zamotá hlavu nějakému mladíkovi, nejedná z nezávazného flirtu, avšak že si tropí žerty z toho, jak se za ní otáčí.

_________________
- "život je jako růže" -
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 09, 2003 9:27 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Dobře, protože já jsem to potřeboval vědět kvůli tomu, že jsem ji jaksi zamiloval do jedné legendy, kterou jsem si vytvořil, tak bych se tě chtěl zeptat na tvůj názor, jaký máš na to, co sem napsal .

Jednoho jarního večera se do vesnice Umgi přišourala skupinka čtyř dobrodruhů. Již z dály bylo vidět, že dvě postavy převyšují ty ostatní. Elf s elfkou a skřítek se skřítkou. Pomalu došli až k vesnici a ubytovaly se ve zdejší čajovně. Nedlouho poté si k nim přisedl jeden skřítek a vášnivě spolu debytovali až do pozdních hodin.
Druhý den začaly pátrat a vyptávat se na vše co souviselo s únosy, které zde byly cíce než podivné. K večeru je už nikdo neviděl. Další den byla celá vesnice na nohou a oslavovala svržení Saja Čama a jeho odhalení. Ty dobrodruhy však už dále skoro nikdo neviděl. Někde se říká, že odešli jen dva, což je vesměs pravda. Elf a skřítek, bez svých přítelkyň. Jejich jména zůstávají záhadou, něco se však pochytilo. Tomu skřítkovi říkaly nějak Ha-Ši a elfovy od A. Ten kdo je viděl odcházet, mohl vidět, že jsou jejich oči orosené slzami a zračí se v nich hluboký smutek. Každý z nich nesl ve své náruči jedno bezvládná tělo.
Tento hrdinský skutek se odehrál 6. novorsta roku 845 k.l. ve vesnici Umgi, provincii Kao-Si ve Zlatém lese. Tento pravdivý příběh se zapsal hluboko do srdcí mnoha skřítků, ale i elfů a dobrodruhů. Na některých universitách se dává za příklad začínajícím dobrodruhům.

....... a truchlí tam až dodnes. Ale říká se, že jednou sleze dolů a vezme si tu nejkrásnější skřítku ve Zlatém lese a na celém světě. A pak budou všichni skřítkové šťastní ..... a , deťi slyšíte tu harfu, to je on.
Úryvek z legend o Truchlícím skřítkovi

A ještě o tomhle

Po třech letech truchlení slezl Ha Ši, teď již přezdívaný Šedý truchlič slezl z věže, kde byl maskovám kouzly samotného Bongira. Poté se dostal na entovi, kterého vyzdobil až na nádvoří nejslavnější university v provincii Kao Si jménem Li Aste Fu a začal tam hrát milostnou píseň (zřejmě vycítil Calistinu lásku k němu). To mělo za následek okamžitý stop ve výuce a kompletní mumraj okolo enta, na kterého se malé studentky pokoušeli dostat i pomocí levitace, který nedokázali uklidnit, ani ti největší mistři. Potom odcestoval i s Calisto. Dne dvacáteho druhého rozkvetna roku 848. se pod korunami Zlatého lesa vzali. Byly oddáni mladým synovcem Ha Šiho, Tan Min Wunem.

Tak co na to říkáš . Jo, kdyby si nerozuměl, té universitě v Kao Si, tak si řekni, a já ti sem ještě něco přidám.
Poslední můj dotaz směřuje na to, jak je těžké stát se Šedým skřítkem (skřítkou), a co si pro to ty sám musel udělat. Teď se neptám jako hráč, ale jako PJ, protože tomu ještě stále moc nerozumím, a pokud to nechceš prezentovat tady, tak mi to napiš do pošty.

S pozdrav Tan Min Wu

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skřítek
Zaslal: st prosinec 10, 2003 22:59 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Tan:
Zajímavě jsi to vyřešil. Líbí se mi to Smile Happy endy mám rád Smile

Abys rozuměl. Když jsem hrál za Calisto, znal jsem o šedých skřítcích jen to,co se psalo v hlavním modulu obecně o šedých skřítcích, čili velká šedivá kukadla, zadumaní, přemýšlivý, jenomže jejich podstata a charakteristika byla blíže popsána až-li v modulu Obloha z listí a drahokamů.
Šedýho skřítka jsem si upravil dle svého názoru a uvážení, takže jsem Calju hrál podobně jako lesního skřítka, avšak s nádechem duchovna. Zahrál jsem ji jako, že pochází z rasy/odnože skřítků ? šedí skřítkové.
Napíši ti/charakterizuji, jak jsem ji zhruba hrával.
Coby šedý skřítek se již narodila a žila podstatnou část života ve Zlatém lese. Rodiče Calisto, Ariäna a Silwiron, byli cestovatelé, kteří se později usadili roku 818 v Zeleném vršku ve Zlatém lese. Calja má 2 mladší sourozence, sestru Attju a bratra Vika. V našich dobrodružstvích navíc v družině hrál ještě skřítek Ti-žien-Tiev (zkráceně Ti-ži), který je Calistiným bratráncem a rádi si provádí, ehm, jaksi naschvály a legrácky, ale jinak táhnou za jeden provaz.
Calisto Adlaremse, výška 97 coulů, narozena 17. 7. 820 ve Zlatém vršku, její podoba jest dlouhé medové vlasy, velké výrazné šedé oči, velmi půvabná mladá skřítkovská dívka (víš, přiznám se, že jsem ji hodně koncipoval dle mé první Lásky Wink, akorát, že ta měla slámovité vlasy a studánkové oči Smile, ale jinak je to celá ona Smile), s nevyzpytatelným smyslem pro humor Smile, takový rozumbrada, raději vše řeší diplomatickou cestou, než-li bojem. Studovala v průběhu dobrodružství alchymii a později se zaměřila na theurgii, jež průběžně studovala na Univerzitě magie v Albireu.

Nechci tě zmást, šedí skřítkové jsou podrobně popsaní v Obloze z listí a drahokamů. Avšak, osobně je chápu coby takové duchovno, moudrost, dalo by se říci, že si je představuji jakoby takovými ?Budhy?, mysliteli. A šedým skřítkem se stane skřítek svojí filozofií, smýšlením, odpoutáním se od materialismu, pozemskými požitky. Takový skřítek prakticky nepotřebuje ani potravu. Nalezne ve svém nitru klid a rovnováhu. Takhle rozumím jejich koncepci.
Calisto jsem hrál prakticky jako obyčejného skřítka, který krom několika znaků, nemá s šedými skřítky nic společného (dle toho modulu).

_________________
- "život je jako růže" -
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: čt prosinec 11, 2003 12:05 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Z toho by vyplívalo, že Šedí skřítkové se stanou z postav spíš, když to chce PJ, než když se o to snaží hráči. Já, jako hráč jsem se jím snažil stát, a třeba jsem i vyjednával z obry, nenechal jsem jim useknou hlavu (po boji, jako trofej našemu válečníkovi) atd.... , ale PJ mi řekl, že Šedým skřítkem se prostě nestanu, i kdybych chtěl sebevíc.
P.S: Teď jako PJ, pořád nechápu, co vede k tomu, aby se skřítek změnil v šedého. Jo, takže je potřeba duchovno, ale co skutky ???, jak by se třeba měl chovat při boji ???, nebo je prostě celkově "dobrej" ???

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meator
Zaslal: čt prosinec 11, 2003 17:49 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 152 Bydliště: HK
No to by mě taky zajímalo, člověk který se stal hrdinou, nebo i dobrým drakem, musel jít cestou odvahy, moudrosti ..., ale když se skřítek stal šedým skřítkem, tak po jaké cestě měl kráčet?? Duchovno??

_________________
Ke všemu co je velké, je prvním krokem odvaha!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gilgalad
Zaslal: po prosinec 15, 2003 19:36 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Šedým skřítkem se stane postava jak svými skutky, tak svým smýšlením a chováním. Musí dojít určitého poznání, souznění s přírodou a řádem světa... stát se šedým skřítkem je jako prozřít, spatřit svět takový, jaký ve skutečnosti je - že dobro nemusí být vždy dobrem a zlo zlem.
Výhody, které z toho plynou, samotní šedí skřítci jako výhody nepovažují a snaží se jich nevyužívat, třeba za cenu ohrožení svého života.
V příkladu, který uvádíš, by šedý skřítek zkusil zabránit boji, příp. by družinu zkusil přesvědčit k jinému řešení situace, třeba k jiné cestě, byť delší, kde by střetnutí s obry nehrozilo. Navíc by to dělal jako samozřejmost, nechoval by se tak proto, aby dosáhl přeměny.
Šedý skřítek si uvědomuje věci do důsledků, třeba že boj je narušením rovnováhy světa a protože vidí i do Stínového světa, ví, co může způsobit konflikt (byť malý) za paseku (třeba přivoláním myšlenkové bytosti).
Šedé skříky jako hráčské postavy bych doporučil zkušenému hráči a v družině, kde se více hraje na příběh. Pro klasická dobrodružství se hodí především jako CP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skřítek
Zaslal: po prosinec 15, 2003 20:01 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Děkuji Gilgaladovi za pomoc s vysvětlením Smile

_________________
- "život je jako růže" -
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
skřítek
Zaslal: út prosinec 16, 2003 20:49 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Tak mě napadlo, nemaloval z vás někdo někdy portrét Calisto? Tak, jak si ji třeba představujete?
Pokud vlastníte nějakou kresbu či malbu, klidně se pochlubte.

_________________
- "život je jako růže" -
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 16, 2003 22:16 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
To by mohlo být zajímavé, ale asi si na to netroufnu.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tenaka-Chan
Zaslal: st prosinec 17, 2003 10:01 Citovat
Založen: 26.9.2003 Příspěvky: 122 Bydliště: Jihlava(momentálně Brno)
Když mi napíšete, kde je její pops tak pro mě není problém tu kresbu sehnat. Mám kámošku, která už teď kreslí obrázky do jedný on-line hry, která se připravuje. Jo má úplně nádherný draky jen co seženu dobrej skenr tak to sem hodím!!!!

_________________
ITS GOOD TO BY BAD!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: st prosinec 17, 2003 14:02 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Jo, tak nějaký obrázky vem na Sraz, mohlo by to bejt dosti zajímaví. Případně autorku taky Wink

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.