Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Obloha z listí a drahokamů  ~  Skřítčí bojové umění

Jak se vám líbí bojově umění skřítků ?

Naprosto dokonalé   [ 14 ]  
29%
  29%
Jo, je dobré   [ 23 ]  
48%
  48%
Ujde   [ 5 ]  
10%
  10%
Nelíbí   [ 5 ]  
10%
  10%

Celkem hlasů : 47
Gilgalad
Zaslal: čt březen 10, 2005 16:20 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Ke kung fu má určitě nejblíže a něco z něj i čerpalo. V reálu však vypadá jinak, skřítek se téměř ztotožňuje se zvířecími pohyby a díky fyzické stavbě skřítčího těla to pak také jinak vypadá (není to asiat, možná by se k mé představě skřítků daly vzít za vzor postavičky z Kouzelné země skřítků, jenom krapet vyššíSmile. Mistr skř. boj. umění by neměl být nadimenzovaný kung fu martial total fucker (cituji jednoho antiskřítčího tvůrčího kolegu, který ,,obrazně" nechal na Zlatý les dopadnout atomovku, protože se mu skřítci do koncepce jeho Asterionu nehodili:) Středověký rytíř by asi měl proti samurajovi či čínskému vojákovi šanci, jako ten chodec proti skřítčímu mistrovi. Nevím, v jakém poměru, na toto téma se vedly všudemožně různé diskuze, většinou bez jasného výsledku.
Horští skříci sloužící v císařově armádě by měli umět něco, co se podobá karate. Zin Zarovi služebníci zase jakési temné ninjitsu, ale jsou to jen přirovnání, dá se to tak pojmout, jenže tu ještě funguje magie , nadpřirozeno a další zvláštnosti fantasy světa.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: so březen 12, 2005 20:59 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
citace:
Používání vnitřní energie v bojovém umění je skoro stejné jako v čínském bojovém umění, kde to taky trochu už připomíná kouzla


Ono s tim chi a východníma bojovejma uměníma to neni tak, že by asiaté primárně využívali chi k bojovému umění, jako spíš naopak - bojové umění je jen způsob, jak se k chi přiblížit, seznámit se s tím.
Pratchett si z toho dělá celkem trefnou srandu ve Zloději času, kde tohle zase Lu-Tze vysvětluje Lobsangovi, to jen tak btw.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: st březen 16, 2005 17:37 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
To Gilgalad:
Pak je škoda, že to není (v aplikacíchteda vůbec) alespoň trochu těmto bojovým uměním podobné.
Právě že jsem pochopil, že to má něco z Kung Fu. Shodou okolností mám už za sebou dost let cvičení tradičního Kung Fu, mám už něco za sebou, učil jsem se už i od největších mistrů světa mého stylu z Hong Kongu. Právě proto mě to pobuřuje, alespoň teda zpracování.

To Tuk-Enek:
Mockrát děkuji za poučení.. Cool

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: st březen 16, 2005 18:34 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Bojové umění skřítků je blízké asijským stylům v tom, že se také zaměřuje na sebeobranu, díky tomu si hodně lidí asociuje právě tuto spojitost a vidí je pak jako kung fu, nebo jiné styly. Může se jim podobat některými údery, spíše celkovým dojmem z různých sestav a cviků. Podstatou je ale někde jinde, kromě bojového využití je v něm také hodně meditace, splynutí s přírodou, vnímání salů...
Skřítci se tato umění naučili, když pozorovali saly, jak tančí kolem rostllin a zvířat, dávají jim svou energii, nebo se jen tak radují. Jejich BÚ může vypadat jako tanec, třeba dervišský, kdy skřítek tančí ve větru a je duchem mimo. Nebo si prozpěvuje, cvičí s píšťalkou...
Jsou nebojová umění, kdy skřítek zobrazuje svou chůzí - stopami v písku nebo listí - nějaký obrazec a touto formou ,,kouzlí". Skřítčí bojová umění jsou hodně abstraktní, ta nejviditelnější podoba - pro příslušníky jiných ras, kteří se s nimi setkají, je bojová, většinou pro obranu. Skřítek třeba legračně poskakuje a tančí kolem soupeře a ten najednou cítí, jak se mu svírá hrdlo, tvrdnou končetiny, a přitom se jej vůbec nedotýká. Taková aplikace by mohla vydat klidně na samostatný sešit, pouze o skřítčích bojových uměních:) Skřítci neznají kung fu, ale pro čtenáře jsou tato podobenství asi nejbližší, i když částečně také trošku úplně jinde. Klasická pozemská bojová umění je třeba zeghar nebo myslím některé praktiky Subotamských mnichů. U skřítků je to hodně na spirituální úrovni, než na fyzické.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: čt březen 17, 2005 13:01 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
To všechno je mi jasné. A jak už jsem tady párkrát napsal, velmi se mi to líbí. Ale to, co je v těch aplikacích.. to je vážně tak maximálně na podpal.. a to jsem to ještě vyjádřil jemně. Nemůžu si pomoct, zase mě to utvrzuje, že ty aplikace jsou spíš velkým krokem zpět. Nemáte tam někoho, kdo by byl schopný, kdo by dokázal udělat aplikace tak, aby to nebyla snůška podobných ptákovin, jako u tohoto BÚ, které dojem z Asterionu akorát kazí..?

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 20, 2005 19:43 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Sandro Sinae: To nebylo myšlený ani tak pro tebe, jak ospíš pro ty, kteří znají kung-fu (myšleno as. boj. um. obec.) z Tygr a drak, Tenkrát na východě, Matrix (I, II, III)... víš co myslim. Pro lidi, který se netrénujou, u mistrů v Hong Kongu. Btw: Jakej že styl to děláš?
Jinak se do chudáků tvůrců nemusíš tolik navážet, (předesílám:
má antipatie k DrD je v zasvěcených kruzích obecně známá) myslím, že tvůrci s Aplikacemi dělají, co můžou. Ono vzhledem k tomu, že většina lidí hraje Asterion podle DrD, se divim, že vůbec někdo dokázal alespoň trochu převést tak dobře propracovanej svět jako Asterion do takovýho neohebnýho šmejdu, jakym DrD podle mě je (Bohové, ať tohle fórum nečte Hač, jinak mě zabije Confused )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: po březen 21, 2005 16:07 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Jasně, v pohodě. Akorát že nemáš pravdu. V Kung Fu se chi využívá.
Dělám Hungovu Pěst (Hung Kuen, Hung Gar, Tygr a Jeřáb). Taky trochu Choi Li Fut, ale už moc ne, Hung Kuen je holt best..Smile Dělal jsem i jiná bojová umění, ale už jsem si našel "to svoje".
Nemyslím, že DrD je tak neohebný. Není zrovna dokonalý, ale nám se daří do něj implementovat takřka všechno. Moje postava lupiče má specialitku "Rozšířený boj beze zbraně - Bojová umění" a mám to převedený v pohodě. Je to náhodou skvělý, vyvážený, celkem dobře a zajímavě to bojový umění opisuje. Proto do autorů těch aplikací reju, kdyby to bylo alespoň z poloviny tak rozsáhlý a hlavně logický, byl bych spokojenej a možná bych ani nic neřekl..
Btw podle mne jsou spíš neohebný pluska.

V práci převádím nějaké bojové umění do pravidel, čísel a počtů docela často, tak je to trochu profesní záležitost..Smile

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út březen 22, 2005 15:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Sandro Sinae napsal:
Jasně, v pohodě. Akorát že nemáš pravdu. V Kung Fu se chi využívá.
Dělám Hungovu Pěst (Hung Kuen, Hung Gar, Tygr a Jeřáb). Taky trochu Choi Li Fut, ale už moc ne, Hung Kuen je holt best..Smile Dělal jsem i jiná bojová umění, ale už jsem si našel "to svoje".
Nemyslím, že DrD je tak neohebný. Není zrovna dokonalý, ale nám se daří do něj implementovat takřka všechno. Moje postava lupiče má specialitku "Rozšířený boj beze zbraně - Bojová umění" a mám to převedený v pohodě. Je to náhodou skvělý, vyvážený, celkem dobře a zajímavě to bojový umění opisuje. Proto do autorů těch aplikací reju, kdyby to bylo alespoň z poloviny tak rozsáhlý a hlavně logický, byl bych spokojenej a možná bych ani nic neřekl..
Btw podle mne jsou spíš neohebný pluska.

V práci převádím nějaké bojové umění do pravidel, čísel a počtů docela často, tak je to trochu profesní záležitost..Smile


Dobrá, tak se tím pochlub. Říkat, že jsem něco udělal skvěle, je dost snadné, pokud to nikdo jiný neviděl.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: út březen 22, 2005 17:41 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Až to přepíšu do kompu.

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 27, 2005 20:03 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Sandro Sinae: OK. Hlavně to nezapomeň poslat autorům. Cože to děláš v práci?
Co se týče DrD(+), já mám takové všeobecné zaujetí proti class&level systémům... DrD(+) mi přijdou neohebný asi tak stejně, u +ka sem zvědavej, jak na něj narazej Asterionský reálie, který sou mnohdy přímo opačný od Pluskovejch.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: pá duben 01, 2005 9:49 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Zatím jsem neměl čas to přepsat.. kua..

Jsem game desighner, scénarista. Vzhledem k mýmu životnímu zaměření jsou většinou hry, na kterých dělám, na bojové bázi.

Class&level systém je hodně nedokonalej, to je fakt. Na druhou stranu je jednoduchej a přehlednej, i když nelogickej.
Vem si, že v +kách se všechny schopnosti(archetypy atd.) snaží být vyvážené. Takže chceš-li něco přidat, musíš vyvažovat na všech stranách. Přidáš schopnost zloději, musíš vzít v úvahu její sílu oproti ostatním, počet bodů do schopností zloděje vůči počtu schopností, taky jak se vyplatí do té schopnosti investovat body..
V původních není vyvážené tímhle způsobem nic, tam prostě na té a té úrovni tu a tu schopnost dostaneš a hotovo. Může být klidně silná jaxviňa, nic se neděje. Takže si tam můžeš přidávat jak se ti zlíbí schopnosti jak slabý, úplný maličkosti, tak i mega-silný schopnosti. Nebo upravovat jak je libo.
Tak co je méně ohebné?

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne duben 03, 2005 14:08 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Sandro Sinae: Hezkej job.
Jakákoliv schopnost, kterou přidáš, nabízí nové možnosti = vnáší nerovnováhu. Co se týče +ka, máš v zásadě pravdu, že to tam musíš víc vyvažovat. Podle mě de spíš o to, že v +ku maj schopnosti logiku, zatímco v clasicu je to jen myšmaš bez jakéhokoliv smyslu. Btw: Zloděj má na 21 úrovní dohromady víc bodů, než potřebuje na všechny svý schopnosti dohromady, ale to je vcelku jedno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
domingo
Zaslal: po duben 04, 2005 9:40 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Tuk-Enek napsal:
Sandro Sinae:
Podle mě de spíš o to, že v +ku maj schopnosti logiku, zatímco v clasicu je to jen myšmaš bez jakéhokoliv smyslu.

Suhlasim. Akurat v + este treba dotiahnut vyvazenie schopnosti medzi jednotlivymi povolaniami ...
Po precitani priruciek mam dojem ze vyvazovanie sa nekonalo. Na zaciatku sa pravdepodobne navrhol princip a co asi tak ktore povolanie moze zvladnut, ale kazdy autor to pri pisani prirucky povolania vzal trosku inac a detaily sa uz neriesili.

Tuk-Enek napsal:
Sandro Sinae:Btw: Zloděj má na 21 úrovní dohromady víc bodů, než potřebuje na všechny svý schopnosti dohromady, ale to je vcelku jedno.

Nemas pravdu. Zlodej ziska na 21 urovni 10+(20*7) (==150) bodov. Schopnosti je dokopy asi 35 (nepamatam si presne).
Sice mu to bohato staci na to aby vsetky schopnosti vedel na 1. stupni (staci mu 1 bod na kazdu schopnost, ~35 bodov na vseky); dokonca aj ked sa ich chce naucit na 2. stupen ma dost bodov (1+2 body na schopnost; dokopy ~105 bodov); ale nemoze sa ich naucit vsetky na 3-ti stupen (to by potreboval 1+2+3 bodov na kazdu schopnost, dokopy ~210 bodov) a podla najnovsej opravy by mu uz vobec nevysli majstrovske schopnosti (2 body naviac za kazdu, teda by potreboval dokopy ~280 bodov).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: út duben 05, 2005 13:05 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Tuk-Enek napsal:
Podle mě de spíš o to, že v +ku maj schopnosti logiku, zatímco v clasicu je to jen myšmaš bez jakéhokoliv smyslu.

Mišmaš to je, ale ne beze smyslu. V reálu je to totiž podobně, nic není tak vyvážené.. Bojové umění je příkladem - učíš se bojovat a začneš u juda, naučíš se co můžeš a přejdeš na Jeet Kune Do. Až se to naučíš, budeš třeba čtyřikrát lepší než s judem.
Když v původních 1.6 šermíř prochází úrovněmi, nejdřív prostě tak seká kolem sebe, pak se naučí provádět finty a je to úplně o něčem jiným... atd.
V životě to taky není vyvážený, jsou schopnosti lepší a horší, nauč se, co chceš, a k čemu se dostaneš..
V +kách je to vyvážené jen pro herní účely, aby pak někdo neřval, že je ten a ten silnější..
Faktem je, že obojí má něco do sebe.. Není jedno úplně na nic a druhý úplně super..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: so duben 09, 2005 19:12 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Domingo: Hm Very Happy . Omyl. Takhle je to u theurga, u zloděje máš 1 bod za každou úroveň dovednosti. Za dovednost na 3tím stupni zaplatíš 3 body. Fakt že jo, zvlášť sem na to koukal.
SS: Já tim mišmaqšem narážel spíš na magii, theurgii - takový nekompatibilní, neprovázaný... V +ku mi to přijde zase přehnaný. Sem asi moc náročnej Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.