Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Nekromat

gegu
Zaslal: čt březen 17, 2005 15:12 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 130 Bydliště: Havlíčko Brodsko
I já si myslim, ž nekroš by šel na odbyt velice dobře, i když osobně bych radši barda Laughing

_________________
"Krev je jen tekutina a proto vždycky poteče" Nejmenovaný trpaslík se sekerou zdvyženou k smrtelnému zásahu na poraženého elfa...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Nazarei
Zaslal: čt březen 17, 2005 15:19 Citovat
Anonymní
Uplne nejlepsi, i kdyz nerealne, kdyby to bylo vsechno.
Lamius
Zaslal: pá březen 18, 2005 14:59 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: jenže Řád světa je právě ukazatel toho, že když ho překročíš, dobro se vyváží zlem + něco navrch.
Ano, možná by byli lidé Kharovi otroci. Anebo možná taky třeba už ne. Třeba by nakonec Kharova moc padla- stejně jako u všeho moc velkého by se říše zhroutila sama do sebe. Nebo by tajné motlitby utlačovaných lidí vyvolaly novou "Sedmnáctku", mocnější (a chceš-li i spravedlivější Laughing ) než dřív. Třeba by ve skutečnosti dneska stála nová a mnohem spravedlivější říše bez ohrožování konce světa ze strany nemrtvých.
Co se týče "jiného nekromanta"- já bych byl pro varianty nekromanta. Klasický tvořič nemrtvý a nekromant jiného typu.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 20, 2005 14:08 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Gilgalad: Dotoho, a ničeho se nebojte, dobrej nekromant existovat MŮŽE (!!!). Jediná otázka je, jak dlouho vydrží nebýt zlákán Temnou stranou síly... (Luke ho ale těsně před smrtí zachrání Very Happy ).
Ne, vážně. Tim, že DrD+ nedává čarodějům jako jediným (!) prostor stát se něčím víc, než tím, co byli v DrD, rozhodně Asterion neochuzujte. Vytvořte nekromanta, už jen protože to je právě to povolání, které asi většina těch, kteří Asterion kupují, ocení nejvíc. (Gegu: v DrD+ je bard více méně zloděj zaměřenej na společenské schopnosti tohoto povolání (čtení řeči těla, herectví...) a dá se za pomoci thief hand booku stvořit docela dobře).

K tý GURPS nekromancii bych ještě dodal jednu moc hezkou chuťovku, na kterou jsem si teď vzpoměl - jsou tam i moc hezká kouzla na vysávání schopností, vědomoctí, dovedností, atributů a krásy. Stačí, když chytnete někoho silného, krásného, charismatického... a nejenže z něj uděláte trosku, ale ještě sami sebe přiblížíte dokonalosti. Very Happy

Lamius: Hmmm... Ne. (Jako obvykle mezi námi Very Happy ) Řád světa není ukazatelem toho, že dobro se vyváží zlem + něco navrch, nebo alespoň ne pouze toho. Překročení Řádu ukazuje (také?) na to, že právě teď děláš něco velmi riskantního, co sice může velice pomoct Dobru, ale je to riskantní - konec konců, když mág zesílí a využije (zneužije?) dobré emoce k tomu, aby přivolal jenorožce (bytost dobra), co je na tom zlého? Co špatného (kromě porušení Řádu) tento čin způsobí? Pouze to, že kdyby to zpackal, tak může přijít třeba bazilišek. V tomto případě (a v mnoho jiných) je porušení Řádu jen jakési upozornění, že vykonávaná činost může mít negativní dopad, nebude-li plně zvládnuta a ovládnuta, ale činnost samotná způsobí pouze dobro (co jiného by mohl příchod jednorožce způsobit? A teď prosím žádné spekulativní krkolomné varianty, jak by mohl zničit svět, myslím co zlého by mohl způsobit reálně).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne březen 20, 2005 20:00 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Já myslím,že jde jenom o to,že je to naprosto nepřirozené,protrhnou realitu světa do jiného světa.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 20, 2005 20:26 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Kenny: Jasně, vo to přeci go... je to riskantní a MŮŽE to způsobit zlo, pokud se to zpacká. Ale samo o sobě je to dobré.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: čt březen 24, 2005 17:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tady nejde o příchod jednorožce, ale že jeho příchod naruší někde jinde nějakou jinou rovnováhu (na stranu zla). A to je řád světa.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 27, 2005 20:26 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Eh? Co? Jak by mohl příchod jednorožce narušit rovnováhu někde jinde a ještě ve prospěch zla? To je trochu ujetý, nae? Na Asterionu neexistuje žádnej princip Rovnováhy (aspoň sem o něm nikde nečetl ani neslyšel), takže jediná rovnováha dobra a zla je ta, kterou si lidé (elfouni, bohové...) vytváří sami. To, že na nějakém místě převáží dobro ještě neznamená, že jinde vznikne zlo. Kdyby to tak bylo, pak je celá historie chybně - od vzestupu Khara bych řekl, že Zlo převažovalo - i mimo jeho území. Vládl strach, umírali přátelé a rodina...
Přivoláním jednorožce zlu nikde nepřidávám.
A u přivolávání bytostí ze světa stínů žádný zákon rovnováhy ani být nemůže - nahromadil jsem kladné emoce (lásku) a ty se vytratili při otevření brány - emoce za bránu, to je rovnice pro stínový svět. Kdyby měla v tomhle ohledu platit rovnováha, celá pointa světa stínů se zhroutí (protože by někde bylo dobro a přišla by tam dobrá bytost, tak by jinde bylo zlo - a ss funguje právě naopak)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: po březen 28, 2005 18:06 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To jsem tak nemyslel.Nemslím,že je to riskantní.Ale myslím,že je psané,že původně nemělo být možné,aby někdo bránu do Stínového světa otevřel úmyslně.Prostě to je proti danému zákonu světa.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá duben 01, 2005 8:15 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: jenže tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to v těch určitých případech, ne ve VŠECH případech, kdy se jedná o rovnici dobro/zlo. V NĚKTERÝCH případech prostě nemůže "získané" dobro vyvážit zlo. A to je podle mě Řád světa.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne duben 03, 2005 13:06 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Tady bych s Tebou dokonce i rád souhlasil, jenže:
Bez urážky, ale "podle Tebe Řád světa..." nic moc neznamená, autoři jej definovali tak, že i to přivolání jednorožce (používejme to třeba nadále jako příklad jakékoliv činnosti, která je jednosměrně orientovaná k Dobru bez vedlejších (d)efektů) je jeho porušením, z čehož jasně vyplívá, že i skutky čistého Dobra (nejen Zla) mohou porušovat (a občas porušují) Řád, z čehož jasně vyplívá (jednoduchá implikace Laughing ) že samo porušení Řádu může vést k Dobru, tudíž i nekromancie jako taková může být použita (dlouhodobě používána) jako nástroj Dobra, je-li používána s rozmyslem pečlivým zvážením možných dopadů (takže, čistě hypoteticky, samozřejmě, má hodně dlouhodobě dobrý nekromant často využívající své moci celkem hezky nakročeno na zteku k draku moudrosti (zelená nebo žlutá?))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út duben 12, 2005 18:24 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: no, já si právě myslím, že dejme tomu vyvolání toho jednorožce způsobí nějaký jiný problém- tím myslím, že to přispěje k uvolňování bran mezi Asterionem a Stínovým světem. Tím to zaviní jinou kalamitu a PROTO to odporuje řádu světa.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domingo
Zaslal: st duben 13, 2005 7:56 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Lamius napsal:
Tuk-Enek: no, já si právě myslím, že dejme tomu vyvolání toho jednorožce způsobí nějaký jiný problém- tím myslím, že to přispěje k uvolňování bran mezi Asterionem a Stínovým světem. Tím to zaviní jinou kalamitu a PROTO to odporuje řádu světa.


Podla mna vyvolavanie myslienkovych bytosti odporuje radu sveta prave preto, lebo to je umelo vyvolane.
Myslienkove bytosti a ich prichod z Tienoveho sveta na Asterion boli urcene Stvoritelom ako 'odplatu' za ciny inteligentych bytosti na danom uzemi.
Co (mozno) Stvoritel nedomyslel je ze 'dobre' myslienkove bytosti sa objavia na urcitom uzemi vtedy ked sa tam 'spachalo' vela 'dobrych' skutkov - teda ze ludia sa citia v dusevnej pohode, citia 'dobre' emocie. A prichodom 'dobrej' myslienkovej bytosti, ktorej ciel je sirit svoju emociu ('dobru') sa stav iba zlepsuje. Ekvivalentne pre 'zle' MB. Teda viac ludi zacne citit silnejsie danu emociu a teda sa objavi dalsia myslienkova bytost s danou vyvolavacou emociou ... takto to ide do spiraly.
Z toho my vyplyva zaujimavy poznatok: Asterion je vdaka tomuto javu inherentne nestabilny, na rozdiel od 'normalnych' svetov kde su mechanizmy ktore sa snazia drzat system co najviac v rovnovahe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: st duben 13, 2005 16:02 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To je i přesně můj názor

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: pá duben 15, 2005 21:01 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Gegu: H-h-h-h-h Laughing , to je dobrý, takhle jsem o tom ještě nepřemýšlel... Jenže tu jsou jiné faktory, které musíš brát v úvahu - dost myšlenkových bytostí migruje, čímž dochází k promíchání těch dobrých s těmi zlými. Na Asterion přichází ty dobré i ty zlé. Ani vliv myšlenkových bytostí směrem k Dobru/Zlu nezabrání zvratu Rovnováhy, pokud se o tento zvrat zasadí někdo dostatečně mocný, vlivný a cílevědomí (před Kharovou zradou bylo Císařství šťastné a bezproblémové... Teda, se svou aversí k Arvedanům tento oficiální citát upravím - vládlo v něm převažující Dobro, to že průměrné arvedanské IQ bylo pod bodem mrazu je na jiné téma - a přesto Khar na dost dlouho zvrátil stav ve prospěch Zla, po kterém následoval další zvrat, který skončil dnešním stavem +-rovnováhy)

Lamius: Mág k umělému otevření portálu do stínového světa potřebuje úplně stejný zdroj síly v úplně stejném množství, jako je tomu u přirozeného otevření, jediný rozdíl je v tom, že při umělém vytvoření si vybere, která myšlenková bytos přijde*), takže nevím, proč by se měla tvořit nějaká oslabení hranice mezi světy. ¨
*)I když toto zvoře, tam mu stejně přijde bytost odpovídající dané emoci a přibližně adekvátní síly, takže rovnováha tím moc narušena není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.