Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Nekromat

Tuk-Enek
Zaslal: ne únor 13, 2005 15:11 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius Nejdřív k tomu nakonec - ale ne, to byl jen takovej žertík, prostě sem Tě tu nečekal. Ono diskutovat s Tebou mě baví, jenže u toho musim myslet a myšlení - jak je obecně známo - bolí.
K add1: Dobrá, dobrá, takovej detail jako že pohřebiště skřetích bojovníků nepatří mezi obvyklá vybavení osamnělých vesnic se nepočítá. Ten můj příklad byl jen příklad kladného využití nekromancie za daných podmínek.
K add2: Četl jsem tě podrobně. Nekromant by velel. V případě, že by se skřeti rozdělili, by měl připravené 2-3 nemrtvé velitele. V případě panického útěku skřetů by mohl vydat jasnější rozkazy (protože by už znal nepřítele přímo, např.: "Běžte a zabte každého, kdo je oblečený tak a tak. Až zapadne slunce a vy nebudete mít žádného na dohled nebo jeho čerstvou stopu, vraťte se sem a čekejte.")
K add3: Moje příkladové rozkazy jsi vzal moc vážně. Nekromant by samozřejmě mohl vydat rozkazy lepší, založené na přesnějších údajích. Např. Bojujte jen proti těm, kteří jsou oblečeni tak a tak, ostatním se jen braňte (ve smyslu uhybejte a kryjte se) nebo jakékoliv jiné.
K těm odhozeným zbraním a skřetům - to bylo myšlený tak, že vzdávající se Kharovy vojáky by nechali být, POKUD by to nebyli skřeti, takový akt homanity - konec konců, řeč je o DOBRÉM nekromantovi Very Happy
K add4: (Možná by to chtělo nadepisovat spíš tematicky Smile ) KNS by to považovali spíš za akci NH než za akci nekrouše-individualisty a NH by po něm možná pátrala, ale asi ne moc intenzivně (má jiný účel, než hledat nekromanty, kteří nejsou v UK). ATS by možná zajímalo, kdo že to zachránil jejich vesnici, ale konec konců byl na jejich straně, takže dokud by se to moc neopakovalo, tak by to brali jen tak mimochodem.
Ohledně atomových zbraní - myslím, že nemrtví nejsou to jediné, co je na Asterionu kriticky nebezpečné - Kharovi experimenty s mutanty, například. Nebo pokus magiků dostavět Nový Amir bez zaklínadel, která by magicky stabilizovala okolí, ten taky stojí za to.
Jen tak mimochodem, diskuse ohledně mnou uvedeného příkladu úplně zastínila mou původní myšlenku - já si stojím za tím, že nekromant může být dobrý, alespoň z počátku a ipozději, má-li přátele/spojence, kteří jej drží v mezích (zábavná vize je spojenectví nekromanta a dusnariho, ale bylo yb to efektní a podle mě i efektivní) a že nekromancii lze využít i k dobrým cílům - Vieen s ní přeci zachránil lidstvo před Kharem a fakt, že se mu to později vymklo z rukou, byl podle mě způsoben tehdejší neznalostí rizik (která dnes rozhodně nepanuje), takže bych toto pozdější vykolejení rozhodně nepovažoval za precedentní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st únor 16, 2005 14:00 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
O.K., ono to vypadalo, že se vážně rozčiluješ. Very Happy Jsem rád, že to tak není. Wink
Bod 1/- jasně, bavíme se oba na teoretické bázi. Wink
Bod 2/ a 3/- jenže nekromant NENÍ BŮH (který by to jediný zvládl- teď mám na mysli spíš Stvořitele než Sedmnáctku), takže MUSÍ zákonitě dělat chyby. Jeden rozkaz opomene, přidá jeden navíc zmatečný, jednou si něčeho nevšimne... Nekromant je prostě člověk (nebo něco podobného) a ti dělají chyby. Já si prostě nemyslím, že by se našel někdo, kdo by byl schopný nemrtvé uřídit- a v tom je podle mě rozdíl oproti drtivé většině jiných věcí.
4/Máš asi pravdu, že KNS by nejdříve považovalo akci za dílo UK (což ovšem ještě nutně neznamená, že by po nekromantovi nešli). Párkrát, pak by jim došlo, že tady něco nehraje- proč by UK takovéhle akce dělala? Ze STRATEGICKÉHO hlediska by totiž neměly pro UK žádný význam, jedině by přitáhly pozornost. Navíc by se nekromanti těžko obtěžovali se zachraňováním nějakých pitomých vesničanů.
Souhlasím, stavba Nového Amiru je něco jako stavět Černobylskou elektrárnu podle fotek. Tady si čarodějové se řádem světa taky pěkně zahrávají. A o Kharově tvorbě mutantů se vůbec nemusíme bavit.
Závěr dopíšu.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrabe Stig
Zaslal: st únor 16, 2005 19:09 Citovat
Založen: 19.11.2004 Příspěvky: 124 Bydliště: nejtemnejsi podzemi Kurteny
Podle me by mohl zvladnozu kdyby ne tak by asi nekromanti v umrtim kralostvi nezvladli to co tam maj!!!!Tech tricet zombiku neni tak strasnych kdyby treba nekromant nebyl na nejaky 1 az 6 co ja vim urovni!!!!!!

_________________
JA jsem panem astralu a podzemi....tak si nejprve rozmyslete jak se ke me bude te chovat nez promluvite!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Lamius
Zaslal: čt únor 17, 2005 16:22 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Hrabe Stig napsal:
Podle me by mohl zvladnozu kdyby ne tak by asi nekromanti v umrtim kralostvi nezvladli to co tam maj!!!!Tech tricet zombiku neni tak strasnych kdyby treba nekromant nebyl na nejaky 1 az 6 co ja vim urovni!!!!!!

Jenže tady vůbec nejde o zvládnutí silové, ale o zvládnutí jejich vedení v takto specifických podmínkách. Je samozřejmě jasné, že nemrtví toho nekromanta budou poslouchat na slovo (ostatně ani nic jiného neumí), jenže právě v tom je ta potíž- že ho budou poslouchat NA SLOVO.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: čt únor 17, 2005 16:44 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Teď tedy to dokončení:
nekromant může být skutečně zpočátku hodný, ale to nic nemění na tom, že dělá špatnou věc- bere si na bedra něco, co prostě nemůže zvládnout. Ale to není jediný problém, proč to je principiálně špatné. Ti mrtví už byli prostě jednou zabiti a mají ležet. Jistě, jsou tu i jiné způsoby oživování mrtvých (s duší), ale to je v určitém smyslu prodloužení pokračování jejich existence na Asterionu (případně něco jako převtělení). Jenže nemrtví (vynechávám samozřejmě giaby) jsou prostě abnormálně znovuoživené loutky, co měly "zůstat ležet". Není to ani pokračování jejich života, ani nový život, ani něco jako normálně vytvořený počítač (golem apod.). Nezapadá to do ničeho dalšího už existujícího. Jsou prostě mimo řád světa.
Navíc už jenom svými těly všude šíří bakterie a tak Asterion ovlivňují "jinak" už v tomhle. Měli zůstat ležet na místě, případně se nechat někam "odnést", ale i tímhle vlastně mění abnormálně svět.
Vieen skutečně zachránil lidstvo před Kharem, ovšem vyháněním ďábla belzebubem. Ad absurdum, pokud by někdo vyhladil veškeré lidstvo, tak ho taky zachránil před nebezpečnými chorobami. Vieen snad plně neznal důsledky, ale věděl (nebo přinejmenším tušil), že by to neměl dělat (ostatně v tom smyslu varoval). A neznalost rizik- ani ten hodný nekromant (ani všichni po něm) nemůžou znát VŠECHNA rizika. A dřív nebo později je prostě nějaké riziko zmůže. Je to nevyhnutelné.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 06, 2005 19:04 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Sně, jasně, fajn. Uznávám, že využít nemrtvé jako armádu je poslední a zoufalé řešení situace (ale trvám na tom, že lidé by Vieenovi měli být vděční za to, že to udělal, jinak by už dávno otročili Kharovi. Bylo to riziko, to ano, ale kdo nic neriskuje, nic nezíská. Vieen riskoval všechno pro záchranu svého domova - a zdařilo se). Ale nekromancie (ačkoliv je to její základní použití) nemusí sloužit jen k tvorbě legií nemrtvých - nekromantická kouzla mohou zasahovat i do jiných oborů (obvzlášť nekromantická kouzla vitální nebo psychické magie musí být chuťovky), nekromanté jako jediní na Asterionu ovládají pokročilou chirurgii a transplantace... myslím, že dobrý nekromant by si cestu našel. A nakonec - když někde stvoří pár nemrtvých s nějakým konkrétním účelem a promyslí si to, tak to taky může prospět věci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út březen 08, 2005 17:25 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Je pravda, že jsem zatím nepřemýšlel nad jinými nekromantskými schopnostmi než nad animací, vyvoláváním myšlenkových bytostí a pár podobných věcech. Musel bych si to nastudovat, ale pro teď klidně připouštím možnost, že nekromant, který by netvořil nemrtvé a nedělal ani jiné věci proti řádu, by možná skutečně mohl být "hodný".
Ale to nic nemění na tom, že tvořit nemrtvé je principiálně špatné. To, že to snad může místy prospět věci a Vieenovo rozhodnutí- jistě, lidé na jednu stranu můžou být vděční Vieenovi za záchranu před Kharem. Na druhou stranu ovšem se můžou teď bát, že nakonec je zaplaví horda nemrtvých horších než Khar. Takže bych tu vděčnost určitě nepřeháněl. Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: út březen 08, 2005 19:51 Citovat
Anonymní
Ja si myslim, ze Rad sveta si "nemysli" ze ucel sveti prostredky...
Arled
Zaslal: čt březen 10, 2005 13:57 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Brno nebo Minkor
Souhlasím, Řád světa má přesná pravidla a ty se nedají obcházet NIKDY!

_________________
"Živod je jen dlouhé čekání na smrt, tak proč to neurychlit?!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: so březen 12, 2005 21:38 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Ale já přece nikdy netvrdil, že dobrý nekromant = nekromant, který neporušuje řád světa! Dobrý nekromant je podle mě nekromant, který pomáhá lidem k přežití a lepšímu životu. Jasně, že nakonec, až zemře, mu Lamius asi napálí nějaký to porušení Řádu, na druhou stranu tento potencionální nekromant si to uvědomuje a doufá v to, že jím vykonané dobro to převáží.

Ohledně jiného využití nekromancie - Asterion trpí Dračim doupětem, které jím prorůstá jako rakovina prostě proto, že to je u nás těžce převládající fantasy systém. Myslím, že jiné systémy by Asterionu nabídli mnohem víc prostoru a u nekromancie to platí obvzlášť.
Můj pohled na tohle je odkloněný od dračího doupěte (které jsem už nehrál, ani nepamatuju) a je formovaný spíše jinými RPG. Např. v GURPS Magic a GURPS Grimoar je nekromancie jedním z mnoha oborů magie a je značně rozsáhlá, přesto ohledně vyvolávání nemrtvých obsahuje asi jen dvě nebo tři kouzla plus pár doplňkových (přivolávání, ovládání). Nekromancie v těchto GURPS příručkách umožňuje jiné vtipné kousky - vysávat cizí životní sílu a doplňovat tak svojí, vyděsit někoho, když mu kouzlem ukážete vizi jeho smrti (která je vždy z jedné z alternativních budoucností - takže jej tím můžete i varovat a zachránit), oživit jeho stín, který se ho pokusí zabít, kouzlo Rotting death je chuťovka - cíl si každé kolo hází safe, a když neuspěje, přijde o životy, což se projeví jeho "mumifikací" - vysychá, kůže stárne a napíná se... po celou dobu kouzla nemůže nic dělat a zachránit ho může jen velmi vydařený safe nebo některá z versí dispellu, můžete přivolat něčí stín z budoucnosti a vyptávat se ho - dotyčnému se pak v budoucnu bude zdát sen, jak ste se ho vyptávali, ale to je jen malá nevýhodička... můžete přivolávat mrtvé duše, pokud jste opravdu dobrý nekromant a máte opravdu SPÓÓÓUSTU dostupné many nebo dostatek lidí na rituální magii, tak můžete provést kouzlo Ressurection... možnosti nekromancie jsou MNOHEM větší, než nabízí DrD

Lamius Co se týče Vieena, měli by se lidi rozmyslet - chtějí být nicneznamenajícími Kharovými otroky, téměř zbaveni vlastní vůle, nebo risknou střet s UK? Myslím, že to za to riziko stojí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne březen 13, 2005 13:15 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Nekromancie je jedna z věcí,která se mi líbí i převedený do DrD.Ale očekávám,že všechno bude ještě lepší v DrD+

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 13, 2005 14:44 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Kenny: Nerad Tě zklamu, ale pochybuju. Systém magie u čaroděje v DrD+ je dost neoriginální a jednoduchej - klasickej sword&magic - čaroděj si můe vzít každé kouzlo, na které má dost many a potřebnou úroveň, která jej omezuje ještě v jejich počtu. Nezáleží na tom, jaká kouzla daného oboru umí (resp. záleží, ale opět dost jednoduchým způsobem). Nekromancie v DrD+ nebude podle mě o nic moc lepší než v DrD. Leda by to pojali jako zvláštní versi čaroděje a vydali to jako zvláštní class book, ale o tom pochybuju.
Omluv můj skepticismus, ale ochutnal jsem již příliš mnoho stylů magie na to, aby mě systém DrD+, většinově přejatý z DrD, zaujal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: po březen 14, 2005 16:11 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
To Tuk-Enek: uvažovali jsme se Sharkem o nekromantovi jako povolání do Drd+. Chtěli jsme rozpracovat to, co bylo naznačeno u nekromanta v Nemrtvých a světlonoších. Mělo to být zcela samostatné povolání, rozsahově jsme si jej představovali jako theurga. Jak ale koukám, spousta věcí co jsem chtěl použít už existuje v Gurpsech:) Taky mám trošku problém s tím, že bych si nerad ,,zahrával" s něčím, před čímž mám trošku respekt. Nerad bych třeba, abychom vydali návod černé magie a lidi by potom na tom ulítli. Pro vyrovnání měl právě vzniknout bílý nekromant - jedno zaměření, ale jak jste tu probírali, pořád je to nekromant:) Takže zatím je to už asi dva měsíce ve fázi rozhodování, zda do toho jít, nebo ne, spíš takové ,,moralistické" bloumáníSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: po březen 14, 2005 22:11 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Já vím říkám,jděte do toho Very Happy .Myslím,že to nikdo jako návod na černou magii kupovat nebude.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: st březen 16, 2005 18:29 Citovat
Anonymní
To Gilgalad
Nekromanta nikdy biliho neudelas. Proste by to bylo povolani s jasne definovanou stranou(teda pokud by se treba Vieen nebral jako dobrej). Mysli si, ze by to mohlo bejt dobry povolani. Jak uz Kenny, jdete do toho.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.