Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem 2: Hranice šílenství  ~  Předběžná diskuze

Silwerik
Zaslal: po říjen 24, 2016 20:56 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Plaveňané v Duhovém pralese a Minkoru povahově silně připomínají španělské conquistadory, z Gianfaru by potom bylo cosi jako Eldorádo.
Země šelem zase připodobňuji k Africe. Do cesty by se jim v budoucnu mohl připlést místní Šaka (lví lykantrop... Very Happy ).

Určitě ale budou muset svůj poněkud xenofobní postoj na Taře v budoucnu přehodnotit, zvláště, když začne na Lendoru troubit do svaté války Zářná krajina...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan 1
Zaslal: út říjen 25, 2016 8:21 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Já už několik let čekám na Korully a jejich Říše Slepých bohů a Vzbouřená království. Mam spoustu otázek.Jak to tam vlastně chodí? Muže se tam "člověk" živit dobrodružným životem? Čím platí? Co umějí kněží Toralla a Kylly? Budou jejich kněží v aplikacích? Kde berou garen? Jak je to s jejich magii?. Kdo jim sakra bude vládnout? Hurr? Tolik otázek a tak málo odpovědi.
Je tolik nepopsaných oblasti na různých částech Asterionu, vejde se to všechno do jednoho modulu ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út říjen 25, 2016 18:50 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Dugatan 1 napsal:
Já už několik let čekám na Korully a jejich Říše Slepých bohů a Vzbouřená království. Mam spoustu otázek.Jak to tam vlastně chodí? Muže se tam "člověk" živit dobrodružným životem? Čím platí? Co umějí kněží Toralla a Kylly? Budou jejich kněží v aplikacích? Kde berou garen? Jak je to s jejich magii?. Kdo jim sakra bude vládnout? Hurr? Tolik otázek a tak málo odpovědi.
Je tolik nepopsaných oblasti na různých částech Asterionu, vejde se to všechno do jednoho modulu ?


Tak zrovna korullové se nám tam asi fakt nevejdou, už takhle je modul docela DOST nofouklý... Smile Ono těch nepopsaných oblastí na sever on Bílých hor je taky dost Wink

něco informací ke korullům je v SŽ, ale tam jsi asi čerpal to o vzbouřených královstvích. Dobrodružný život - vzhledem k tomu že korullů není až tolik, a že tam jsou i čistě lidské králvoství asi ano, nicméně vzhledem k vpodstatě nevolnictví to nebude žádný med. Na druhou stranu právě tohle generuje ty největší vzbouřence typu Koziny Wink

Co konkrétně umí kněží, se zatím neví stejně tak jako kdo tam nakonec nastoupí na trůn (něco asi mělo být v Čenisově knize, ale kdo ví kdy bude).

Silwerik: to přirovnání k Eldorádu je moc dobré Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Dugatan 1
Zaslal: ne říjen 30, 2016 14:33 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Rauksul napsal:
Dugatan 1 napsal:
Já už několik let čekám na Korully a jejich Říše Slepých bohů a Vzbouřená království. Mam spoustu otázek.Jak to tam vlastně chodí? Muže se tam "člověk" živit dobrodružným životem? Čím platí? Co umějí kněží Toralla a Kylly? Budou jejich kněží v aplikacích? Kde berou garen? Jak je to s jejich magii?. Kdo jim sakra bude vládnout? Hurr? Tolik otázek a tak málo odpovědi.
Je tolik nepopsaných oblasti na různých částech Asterionu, vejde se to všechno do jednoho modulu ?


Tak zrovna korullové se nám tam asi fakt nevejdou, už takhle je modul docela DOST nofouklý... Smile Ono těch nepopsaných oblastí na sever on Bílých hor je taky dost Wink

něco informací ke korullům je v SŽ, ale tam jsi asi čerpal to o vzbouřených královstvích. Dobrodružný život - vzhledem k tomu že korullů není až tolik, a že tam jsou i čistě lidské králvoství asi ano, nicméně vzhledem k vpodstatě nevolnictví to nebude žádný med. Na druhou stranu právě tohle generuje ty největší vzbouřence typu Koziny Wink

Co konkrétně umí kněží, se zatím neví stejně tak jako kdo tam nakonec nastoupí na trůn (něco asi mělo být v Čenisově knize, ale kdo ví kdy bude).

Silwerik: to přirovnání k Eldorádu je moc dobré Wink

A kdy dojde řada na Korully? Budou v chystaném modulu popsání Sarindarci?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: ne říjen 30, 2016 15:53 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Korullové to mají těžké. Jejich svět leží mimo známé mapy a vlastně ovlivňují jen několik málo jižních zemí: UK, NUK, Tisíc jeskyní, Sfarog a to je asi vše. Pouze na východě je "Mořské království" (název mi vypadl), které bude možná budovat nějaké vazby i na jiné státy v budoucnu. Říše slepých bohů je svět sám pro sebe s vlastní dějovou linií od té taro-lendorské (prakticky otázka nástupnictví a soupeření obou bohů), tematicky se do druhých Krajin proto nehodí.

Mohla by jednou dostat svůj modul, ovšem já ji vnímám asi jako Podzemní nebo Podmořskou říši, které taky pravděpodobně nikdy nebudou podrobně popsány a jde do nich podle vložit prakticky jakýkoliv nápad. Stačí mi náčrty v Sedmém živlu, Hlavním modulu, ZHZM atd.

Skoro se odvažuji spekulovat, že Krajiny 2 budou posledním celistvým modulem, které uzavřou hlavní dějovou linku našeho světa... a dále se už budeme vracet v románech a článcích. Co myslíte? Rolling Eyes

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: ne říjen 30, 2016 21:43 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Dugatan 1 napsal:

Budou v chystaném modulu popsání Sarindarci?


K tomu by něco mohl říct Milosh... Smile Ale ano. Budou. A dokonce nebudou jen v modulovém textu... Wink

je to jeden z 'problémů' modulu - spousta oblasti se nachází v kritickém bodu svojí existence (nebo těsně po něm). Vymýšleli jsou dlouho a spoustu možnách řešení jak se s tím poprat... snad nakonec ta podobo modulu jakou jsme zvolili bude pro vás k hraní nejpoužitelnější (tady si dovolím už, alespoň prozatím, nevykecat podrobnosti;-) ).


Naposledy upravil Rauksul dne po říjen 31, 2016 22:23, celkově upraveno 1 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: po říjen 31, 2016 22:12 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Rauksul napsal:
Dugatan 1 napsal:

Budou v chystaném modulu popsání Sarindarci?


K tomu by něco mohl říct Milosh... :-) Ale ano. Budou. A dokonce nebudou jen v modulovém tetu... ;-)

je to jeden z 'problémů' modulu - spousta oblasti se nachází v kritickém bodu svojí existence (nebo těsně po něm). Vymýšleli jsou dlouho a spoustu možnách řešení jak se s tím poprat... snad nakonec ta podobo modulu jakou jsme zvolili bude pro vás k hraní nejpoužitelnější (tady si dovolím už, alespoň prozatím, nevykecat podrobnosti;-) ).



Ano, v modulu budou Sarindarci popsaní :-). Je jim věnovám celkem velký prostor. Prozatím prozradím to, že bude popsáno nejenom město Sarindar, ale i sarindarské kolonie na Taře :-).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: út listopad 01, 2016 22:14 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Mám dotaz: odkud vyplouvali démonovi armády k útokům na lendor?

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt listopad 03, 2016 11:49 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
To by mě taky zajímalo. Jasně, o jednom přístavu víme, Ostrov Albatrosů, ale na něj se taky musí velké vojsko nějak dostat, navíc nemá úplně nejlepší polohu jak k přepravě vojáků tam a pak dál na Lendor.

V Píscích proroctví není naznačeno, že by od tamtud "skřeti" před konečnou bitvou vyplouvali, stejně tak královská řeka je popisovaná jako cesta panenskou krajinou. Z toho mi vychází jen východ Tary.

Asi to vypadá na Minkor. V Obloze z listí a drahokamů je zmíněné minkorské přístaviště, ve kterém kdysi kotvily daleko větší lodě. Otázkou je, jestli mohou zaoceánské lodě doplout z Vnitřního moře až do Minkoru a pokud ano, proč se tak už nestalo. :-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: pá listopad 04, 2016 16:36 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
No pokud je Drik ve stromě a Xintra mrtvá, tak bych řekl, že vzniká hodně dobrý prostor pro válku. Oba dva podle mě měli hodně učedníků přibližně na stejné úrovni a každý se pokusí urvat pro sebe kousek území a to nemluvě o dalších starnách žijících ve hvozdech jako např dryády a to si myslím, že původních obyvatel, které Drik zotročil a nyní dostanou svobodu může být více, třeba jednorožci entové apod. Jinak mě osobně napadá ještě jeden hráč, který by mohl zamíchat rozložením sil ve Smutném hvozdu a to je Desrášť. Běs o kterém nikdo neví, co se s ním stalo. Myslím, že teď by byla vhodná doba na návrat Cool

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: út listopad 08, 2016 20:34 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Nepatří to úplně tematicky k novému modulu, ale co popis Starých trpaslíků. Zasloužili by si nějaký článek, když se z nich vyklubal aktuální nepřítel tarských a lendorských národů. Střípky o jejich historii známe, ale jak je jejich společnost organizovaná, jaké technologie/triky ovládají (mechanické zbraně?, Ytrakovy čáry? runotepectví?), něco o ideologii ("Zwerge über alles" Evil or Very Mad )... je toho spoustu. Spíše než obdobu trpaslíků chaosu ze světa Warhammeru si je představuju jako "militantní ultrakonzervy s velikášskými sklony".

Válka s nimi se vyvíjí dost zajímavě a jsem zvědavý na její další průběh.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: út listopad 08, 2016 22:40 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Mohla by tam být co se stalo s tím třetím rodem trpošů co přišli na Taru jako první, Bergond, Seliak a ti třetí

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cerberos
Zaslal: st listopad 09, 2016 1:52 Citovat
Založen: 24.4.2010 Příspěvky: 46
Možná to sem taky nepatří, ale co Derteon , dočká se podrobnějšího popisu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: st listopad 09, 2016 15:45 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Já také ujíždím na korulech a těší mě každý střípek informací o nich. V novém modulu bychom si mohli přijít na své, protože Kirbegův hrad na Ostrově albatrosů je podle všeho vystavěn na korulských ruinách docela významného města. Už to nedám dohromady kterého a kdo ho obýval. Ale umím si představit nějaký popis podzemí hradu, možná i Kirbeg najímá nějaký dobrodruhy, aby podzemí propátrali, těžko říct. Každopádně on sám asi věnuje nějaký čas průzkumu korulských technologií v podzemí hradu.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: čt listopad 10, 2016 0:17 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Zurkhen napsal:
Mám dotaz: odkud vyplouvali démonovi armády k útokům na lendor?


Nelehká otázka. Ta doba není nijak moc zmapovaná.

Erin stejna jako Dunrelian padá. Albireo je jedna teoretická možnost.

Minkor je volba logická - do toku 723 (a tedy do do konečné bitvy) byl plně v rukou skřetů.

Další volbou je samozřejme Ostrov albatrosů. Kterýžto to sám moc nevytrhne. Smile

Předpokládal bych že ani ustí Ellionu není marné zvlášt z dopravou přes Minkor, Ellion, Agren...

A nečekaně možným se jeví i oblast Rilondu. Klidná záliv, zelany, arvedanská cesta...

Prim pravděpodobně ale hrála osa Minkor-Země šelem-Ostrov albatrosů, potažmo Državy-Agren-Země šelem.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.