Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  V jakém systému hrajete? (2014)

Jaký RPG systém používáte při hře na Asterionu?

D&D   [ 1 ]  
5%
  5%
DrD 1.6   [ 10 ]  
55%
  55%
DrD+   [ 4 ]  
22%
  22%
DrD II   [ 1 ]  
5%
  5%
Fate   [ 1 ]  
5%
  5%
GURPS   [ 0 ]  
0%
  0%
Střepy snů   [ 0 ]  
0%
  0%
Jiné (napište jaké)   [ 1 ]  
5%
  5%

Celkem hlasů : 18
Invincible
Zaslal: út březen 18, 2014 21:55 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Podobná anketa už tu pár let zpátky proběhla, ale myslím, že by nemuselo být na škodu ji zopakovat a zjistit, jaké jsou preference současných hráčů Asterionu.

Svůj hlas pokud možno okomentujte v diskuzi.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: út březen 18, 2014 22:41 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Naše skupinka hraje podle DrD+ s menšími úpravami (především v tvorbě postav a zjednodušení některých pro nás zbytečných mechanik). K RPG se vracíme po delší pauze a DrD+ je systém, který nám sedí asi nejvíce, hlavně díky systému vývoje postav velmi vyhovovujícímu našemu stylu hry (postavy jsou zpočátku víceméně obyčejní lidé a postupně se mění ve velmi mocné hrdiny) a také diverzitě v rozvoji schopností u jednotlivých povolání, která umožňuje uspokojit rozdílné potřeby jednotlivých hráčů (archetypiální Bojovník/Čaroděj pro fandy starého DrD, na roleplayingu založený Hraničář/Kněz pro náročnější...).

Dříve jsme velmi dlouhou dobu hráli podle starého DrD 1.6, které už ale v současnosti považujeme za vyčerpané. Experimentovali jsme i s jinými hrami, odehráli jsme pár her s Fate a DrD II, ale ani jedna z nich většinu z nás moc nechytla.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: st březen 19, 2014 0:33 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
My hrajeme taky podle DrD+. Kdysi jsme hrávali podle DrD 1.6, ale to nám po vyjití Pluska přestalo vyhovovat a systém jme změnili. No teď jsme taky po letech obnovili hraní, takže DrD+ bylo jasná volba. DrD II nevlastníme, ale ani mě to podle všech informací, které o dvojce mám nijak moc neláká.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iskar
Zaslal: st březen 19, 2014 13:54 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Klasické DrD hrávame už skoro 15 rokov a stále nás to baví, aj keď vekový priemer v našej skupine presahuje tridsiatku... Mali sme možnosť zoznámiť sa aj s DrD+ a DrD II, ale prvý systém by pre nás bol príliš komplikovaný (viac počítania, zložitejšie schopnosti niektorých povolaní) a druhý zasa príliš zjednodušený (odlišné herné mechanizmy, netradičné riešenia herných situácií). Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andriz
Zaslal: čt březen 20, 2014 9:28 Citovat
Založen: 23.6.2010 Příspěvky: 10
DrD hrajeme nyní už 17 let a od té doby prošlo z naší strany takovým množstvím úprav, že jej připomíná jen okrajově.
DrD + se nám zdálo zbytečně složité, DrD II naopak jednoduché. Je to těžké, hráčí si za tu dobu zvykli a nechcou měnit.
Holt zvyk košile železná jest.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: čt březen 20, 2014 10:25 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Taky jsme si vyzkoušeli kde co a nakonec se rádi vrátili k DRD 1.6. Některá pravidla jsme upravili podle vzorů odjinud, něco vypustili a tak to všem vyhovuje. V DRD+ jsme asi dva roky hráli, ale nebavilo nás pořád házet počítat a hledat v pravidlech. Zvlášť pro PJ (což jsem byl i já) děsná práce. A dvojku jsme zavrhli rovnou.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: čt březen 20, 2014 17:25 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
My jsme začali na DrD 1.5, pak jsme přešli na DrD+, DrD 2 nám přišlo, že není to, co chceme hrát. Pak jsme přešli na D&D 4, ale to je pro Asterion moc heroické. Teď asi rok hrajeme D&D Next a přijde nám ze všech systémů nejlepší.

Teď se navíc na d20.cz objevil český překlad většiny pravidel, takže tím líp! Smile

Ale kdybychom nehráli D&D Next, tak bychom se vrátili k DrD 1.6.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: pá březen 21, 2014 7:27 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
S jednou skupinou Drd+ a s druhou DrDII. Od extrému do extrému Smile Jako PJ z toho mám velkou radost Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Goryvlad
Zaslal: pá březen 21, 2014 19:11 Citovat
Založen: 4.10.2011 Příspěvky: 27 Bydliště: Ostrava/Seliak
Asterion hraju se dvěma hráči, co mi zbyli od té doby, co začal vycházet.
Začali jsme s DrD 1.3, DrD1.6 přes DrD plus až k Fate. DrD 2 používáme jako inspiraci. Většinou dělám PJ, takže ocením hlavně jednoduchost. Pravidly během hry nelistujem, o to více kecáme 
Smile

_________________
Ave,imperator,morituri te salutant!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: ne březen 23, 2014 1:12 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Doupě jsme začínali na 1.2, ale celkem brzy jsme přešli na 1.5 a cca rok na to začal Aterion. Tak jsme časem přešli na 1.6, který v Ečkový edici s několika vlastníma úpravama hrajem dodnes. +ka ani 2ky se nám nelíběj, D&D jsou dobrý, ale nepřijdou nám lepší(jsou až moc číselný).Teď z nostalgie sháním starý pravidla(cca 1.2, experty jsem snad nikdy neviděl ani obrázek).

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 15:13 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Začaly jsme na DrD 1,5. Pak D&D, pluska (ty nás tak zprudily že sme nějakou dobu nehráli) a od vyjití dvojek hrajem podle nich. Jako věčný PJ jsem nadšen z jednoduchosti a pluska považuji za nejhorší pravidla. Mě bavil i klasickej dračák a klidně bych ho hrál, ale hráči ne. Obecně preferujem jednoduchost a to že lze udělat cokoliv a namíchat jakoukoliv postavu.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: pá leden 06, 2017 23:44 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Zurkhen napsal:
Obecně preferujem jednoduchost a to že lze udělat cokoliv a namíchat jakoukoliv postavu.


Jo... to jsme začali dělat v klasickejch 1.6kách... s trochou citu se tam dá taky namíchat hodně věcí, ale teď už hrajeme jen cca 2x do roka, ale zase to bývá velká akce Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Almion
Zaslal: čt červenec 18, 2019 15:01 Citovat
Založen: 18.7.2019 Příspěvky: 6
My hrajeme podle 1.6., protože PJ i hráči ten systém znají nejlíp a dá se tam toho dost naroubovat, houserulovat a vymyslet Smile
Na dvojkách se mi nelíbí ty rozhodovací mechaniky, jako PJovi mi to nesedne. Ale ty classy a systém jsou moc hezký, to se musí nechat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.