Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem  ~  Taerton

Andriz
Zaslal: pá červen 15, 2012 19:51 Citovat
Založen: 23.6.2010 Příspěvky: 10
Zdravím,
i přesto, že jsem část o Taertonu četl několikrát, tak si pořád nedovedu představit, jak toto město vlastně vypadá.

V modulu se píše:
citace:
Obrovské kamenné oblouky se zvedají padesát metrů nad hladinu řeky, takže pod nimi mohou proplout i velké obchodní lodě, a nesou dlouhý kamenný most široký na tři sta metrů


Dále se píše:
citace:
Středem mostu vede osm kilometrů dlouhá a naprosto přímá ulice...
...Ulice je na obou stranách zakončena mohutnými bránami, za kterými se rozkládá pole domů patřících těm, kteří se chtějí přiživit na slávě a...


Verze I.
Takže je to vlastně 8 km široký a 300 metrů dlouhý most? (Z pohledu člověka co jde po mostě). To by ale potom ty konce ulic byly na kraji mostu ne?

Verze II.
Nebo je most přes řeku dlouhý 8km a široký jen 300m ?

Protože v případě verze I. proplouvající lodě vplouvají do 8km dlouhého tunelu ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:12 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Chápu to z citací tak že most vede přes řeku a má 300m na šířku přes most vede 8km dlouhá ulice, to že je ulice dlouhá 8km neznamená, že i most je dlouhý 8km. Část ulice tedy vede i přes most a na jejích koncích jsou brány. Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:14 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...vzdyt to tam mas:

"...most široký na tři sta metrů" a "Středem mostu vede osm kilometrů dlouhá a naprosto přímá ulice..." Smile

...a z toho tedy vypliva verze II, ze most je dlouhy 8 km a siroky 300 m Cool

...schematicky by to mohlo byt nejak takhle (pohled shora): http://www.evanstomat.estranky.cz/fotoalbum/fantasy/ostatni/most_taerton.-.html

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:18 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jo, podle Bohdana to zni logicteji Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Bohdan
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:18 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Stojím si za svojí verzí takhle širokej dlouhej a vysokej most by nikdo nestavěl Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:21 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...je to fantasy Very Happy ale pravda, uz by to bylo hodne predimenzovany... jen tam chybi opravdova SIRKA toho mostu (treba dvacet??), melo byt v textu upresneno, ze reka je siroka 300 metru, nebylo by to tak zavadejici ale budiz Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Bohdan
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:27 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak už takhle 50m to je 15 pater barák když si to představim z kamene tak je to pořádný Smile asi to drží po hromadě magie a tak to má být.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá červen 15, 2012 23:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jinak by to asi neslo, aby to prestalo takovych let (staleti) Smile ale jeste jsem se dival na most v Bezaburue pres uzinu v Tichych vodach a ten nejakych par kilometru delky urcite ma (jenze ho postavili Arvedani) Confused

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: so červen 16, 2012 19:54 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Jako autor (tohoto textu) můžu říct, že správná je víceméně varianta 2. Sarvaspátí je v těchhle místech široká několik kilometrů, a tedy i most musí být tak dlouhý. Co se jeho šířky týče, tak ta je v textu uvedena - 300 metrů. A že to je megalomanská a obrovská stavba? To určitě. Vždyť ji postavili Arvedani v době největšího rozmachu svojí říše. A hlavně - it´s magic;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: so červen 16, 2012 20:44 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Autor promluvil a je rozhodnuto Smile musim ale říct že postavit město v 50m výšce nad hladinou řeky na 300m širokým mostě to museli nějaký ty mágy obětovat Smile jako takový by se asi bránila líp pevnost u prostřed řeky s dvěma mosty k ní a mohla by bejt klidně na 100m kamenym podstavci Very Happy Ale na druhou aspon současní dobrodruhové poznaj jak jsou malý Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andriz
Zaslal: st červen 20, 2012 13:39 Citovat
Založen: 23.6.2010 Příspěvky: 10
Děkuji za odpověď a hlavně za nákres. Byl sem z toho výkladu nějaký zmatený, ale už v tom mám konečně jasno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: so říjen 29, 2016 0:37 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
oggysu napsal:
Jako autor (tohoto textu) můžu říct, že správná je víceméně varianta 2. Sarvaspátí je v těchhle místech široká několik kilometrů, a tedy i most musí být tak dlouhý. Co se jeho šířky týče, tak ta je v textu uvedena - 300 metrů. A že to je megalomanská a obrovská stavba? To určitě. Vždyť ji postavili Arvedani v době největšího rozmachu svojí říše. A hlavně - it´s magic;-)


A já zas můžu porzradit, že to není *jediný* podobný projekt Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bohdan
Zaslal: čt listopad 17, 2016 12:46 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Rauksul napsal:

A já zas můžu porzradit, že to není *jediný* podobný projekt Wink


Surprised Surprised Surprised

Už dlouho jsem si říkal že nějaká levitující hora s pevností musí na modrým měsíci bejt Very Happy

A zatim si nevzpomínám na žádnou arvedanskou přehradu Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.