Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Magnólie a démon

Která vedlejší postava vás nejvíc zaujala?

Dorn   [ 0 ]  
0%
  0%
Frilwan   [ 2 ]  
18%
  18%
Gusjav   [ 0 ]  
0%
  0%
Jagavoj   [ 2 ]  
18%
  18%
Modrý mág   [ 6 ]  
54%
  54%
Oxana   [ 0 ]  
0%
  0%
Tadeaš   [ 0 ]  
0%
  0%
Samael   [ 0 ]  
0%
  0%
Tekma   [ 0 ]  
0%
  0%
Xiraxa   [ 0 ]  
0%
  0%
Zbyšek   [ 0 ]  
0%
  0%
Lífdis   [ 1 ]  
9%
  9%
Žlutý mág   [ 0 ]  
0%
  0%

Celkem hlasů : 11
Gilgalad
Zaslal: ne leden 20, 2013 23:13 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tak a už můžete psát své komentáře i k této knize:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po leden 28, 2013 18:23 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Knihu jsem přečetl za dva dny a byly to velice příjemně ztrávené hodiny. Jak by také ne, děj se odehrával na Asterionu a to navíc v doprovodu sexistické prsaté zrzky Very Happy. Krom toho jsem se dostal do oblasti o které za celých cca 10 let na Asterionu nevím téměř nic (a to jak oblastí, tak "povoláním" hlavních postav). Když k tomu přičtu ještě podařený popis Plaveny tady na stránkách, tak si ode mě autorka zasloužila jenom chválu a nedočkavé očekávání Magnoliiných příštích strastí i slastí.
Z textu je znát, že autorka je spíš literátkou, než hráčkou drd, čož je u tak netradičního "povolání" psionika velmi přínosným prvkem, hlavně co se týká inspirace pro Role-Play hráčů i Pjů.
Těším se na pokračování Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanina
Zaslal: út leden 29, 2013 15:57 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Jsem ráda za příznivé přijetí knihy. Je pravda, že já hrála maximálně Fallouta. Dračák mě bohužel utekl - ne že bych to nezkoušela, ale vymýšlela jsem při tom takové brikule, že se PJ raději opil, za trest nás poslal na sebevražednou misi a bylo po hraní Confused

Mohu prozradit, že děj příští knihy se bude odehrávat z větší části na Taře, ve městě Thurg. Kouzlit se bude relativně málo a také psio kejkle budou omezené. Spíš přijdou na scénu intriky a samozřejmě akce. Pokud máte jako hráči nějaký nápad, co byste tam chtěli mít nebo vás zajímalo (př. lokality, artefakty), klidně to sem napiště. Když jsem vymýšlela Démona, kromě modulů jsem četla i tady forum - třeba pojetí nekromantů a deset let staré hádky hráčů "dobrý nekrouš-špatný nekrouš"mě pobaviy i částečně inspirovaly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: út leden 29, 2013 17:28 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Magnólii otevírám poprvé dnes večer, zatím mě hodně zaujaly psychedelické ilustrace - k psionice se rozhodně hodí! Twisted Evil

Na potomky Arvedanů se moc těším. Mě osobně v Thurgu nejvíc fascinovala postava kněžny Linkone/Thurgského přízraku. Na tuhle hororovou epizodu z dobrodružství Obří jeskyně z modulu ZP mám mám strašidelnou vzpomínku. Malý odkaz na ní by moc potěšil Very Happy

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá únor 01, 2013 21:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...Noly boduje!! Tedy, beru ji jen jako "vypravecku" a nejhlavnejsi postavou pro me byl Modry mag, ale to je jedno. Zvin je proste borec!!

Moc jsem se na roman tesil a byl jsem velmi zvedavy, nejen na pribeh, ale hlavne na styl (protoze povidky mi zas tak moc nesedly...). Vsechna ma ocekavani vsak byla mnohonasobne prekonana. Pribeh, postavy, realie a historie Asterionu, jazyk, styl... zkratka vsechno na maximum!! Vzhledem k tomu, ze se vse odehravalo v "davnoveku" (preci jen se ostatni asterionske pribehy deji nejakych 20-30 let pote) a vetsina akteru byla jeste na zacatcich sve kariery (nebo davno za zenitem...), nedokazu si predstavit, jaky masakr se bude dit v dalsich pribezich Psionicky s velkym(i) "PP"??!!

Myslim si, ze nejvetsi plus knihy jsou prave postavy. Tezko se mi hlasovalo v ankete, pac vsechny byly necim zajimave. Nakonec jsem zmackl puntik pro Jagavoje, jehoz zahrobni humor proste miluju Twisted Evil urcite by si zaslouzil nejaky svuj osobni pribeh do budoucna...

Abych jen nechvalil, chtel bych napsat i nejake negativum... ale zadne me momentalne nenapada Confused mozna s odstupem casu na neco prijdu...

...v dalsim pokracovani se tesim hlavne na Arvedany, konecne se stanou aktery deni (doufam). Take se snad dozvime neco vice o Magnoliine historii a puvodu (neco tusim, ale chtelo by to vic indicii... a proc je vlastne tak dulezita - pro pana Z??). No a nakonec doufam, ze dojde i na Agrenskou ruzi?! Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
zloděj slavoj
Zaslal: út únor 26, 2013 10:57 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Tady je odkaz na zajímavý článek PR+LITERATURA: Hanina Veselá, Magnólie a démon z minulého roku. Možná bude pro někoho novinkou.


http://www.sarden.cz/prliteratura-hanina-vesela-magnolie-demon


Připravuje se:

Drikův druid

Magnólie má v džungli neobydlené Tary speciální úkol a jejím protivníkem bude šílený drak. Povídka se chystá pro třetí sborník Her s příběhem.

Magnólie a stíny mrtvých

(název románu je zatím pracovní)

Představte si, že špatné dveře vás uvrhnou do míst, odkud není návratu. Přesně to se stane telepatce Magně. Vítá vás Thurg, město bílých zdí, sídlo arvedanských knížat a nejmocnějších čarodějů. Ale to už dávno není pravda. Démonovi nohsledi jej společnými silami obrátili v prach. Zůstala jen Čtvrť mágů, kde dožívají poslední zbytky prastaré civilizace. V pohádkovém bohatství a se zlou předtuchou, že jejich dny se chýlí ke konci. Zlo přichází z džungle.

O autorce:

Narodila se v Praze, kde dodnes žije. V jedné osobě spojuje skoro neslučitelné profese a záliby - je historikem, právníkem, literátem a snílkem. Kromě toho fotí, cestuje, chová „žáby ve skořápce“, píše knižní recenze a reportáže z nejrůznějších fantasy akcí a sbírá autogramy od hvězd literárního nebe. Jejími zahraničními vzory jsou Tim Powers a Andrzej Pilipiuk, s nimiž oběma se jí letos povedlo se vyfotit a potřást si rukou. Více o sobě dala vědět humornou fantasy Mrakulin grimoár - letos v září vyšla také jako ebook. Ústřední postavou této sbírky povídek je nedoučená kouzelnice Mrakula, která je líná jako veš a ještě ke všemu se zhlédla v upířím milenci. Občas píše také povídky - v posledním letošním čísle časopisu Pevnost jí vyšel do cynického humoru laděný Mord v Hadové, odehrávající se v drsném středověku a v jedné z chystaných povídkových antologií by se měla objevit její temná fantasy Tkáč.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: st únor 27, 2013 11:24 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak palec nahoru určitě. Bylo to čtivé dozvěděl jsem se nové věci a budu čerpat inspiraci díky za to;)

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po březen 11, 2013 10:16 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Ahojte, tak tady najdete knižní recenzi na Magnolie a démon: (http://www.fantasyplanet.cz/clanek/magnolie-a-demon-hanina-vesela) a zde rozhovor s autorkou: (http://fantasyplanet.cz/clanek/na-navsteve-asterionu-s-haninou-veselou)

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: po březen 11, 2013 19:59 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Musím uznat, že jsem se bavil. Děj má spád. Příběh zavádí čtenáře do nepopsaných oblastí. Těším se na pokračování!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: st březen 20, 2013 16:29 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Kniha přečtená a určitě jedna z těch nejlepších, jejichž děj se odehrává ve světě Asterionu.

Ich forma mi sedla. Vnitřní komentáře hlavní hrdinky byly často vtipné, trefné a pomáhaly celkové dynamice.

Jako Asterionský fanda musím ocenit odvahu autorky, která věnovala hodně prostoru a vlastní fantasie vykreslení postavy Zantura Modrého. Takovou míru vlastních nápadu a detailnosti jeho chování, hromadě přímých řečí a podobně jsem se od ostatních autorů ještě nedočkal a tady byl jsem za to velmi rád. Neříkám, že mi vše sedlo, ale z většiny ano, což jsem ani nečekal. Vztah hlavní postavy ke Zvinovy je mnohovrstvý, což se mi hodně líbí. Část povahy jejich vztahu (pán - sluha) není vyřčena, ale přesto prostupuje celým příběhem.

Líbilo se mi, že se autorka nebála šáhnout i do minulosti Asterionu a přimyslet, nebo doplnit něco o své nápady. Tím, že si počínala dostatečně obratně, si získala mé srdce. Smile

Některé přechody (skoky) v ději byly nezvyklé, ale ve směs se mi líbily a děj tak více odsýpal.

A prostředí - Plavena - to tu prostě chybělo. Víc takových! Smile

Konkrétní výhrady ? Snad lidskost Zvina projevená na konci knihy mě trochu vyděsila, ale sám si to vysvětluji v hlavě tím, že je to další jeho hra, za kterou se neskrývá opravdová náklonnost. Razz Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: st březen 20, 2013 20:52 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Deli: malý offtopic, z čeho je ten avataří šmoula? Je k sežráníRazz

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanina
Zaslal: ne březen 24, 2013 22:23 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Zvin a ke konci lidský? Tak to se tedy ještě uvidí - v další knize Wink
Mimochodem, ten šnek je božíSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: st březen 27, 2013 11:31 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Ajta krajta... netušil jsem, že to bude tak velké. Myslel jsem si, že tu funguje nějaký automatický ořez... :-/
No, někde jsem to objevil v internetových galeriích. Autorem je Nate Hallinan.

Hanina: na pokračování se těším! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út září 09, 2014 14:09 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Obal další knihy vypadá suprově Very Happy

Jestli je to teda Zvin tak ta stylizace je výborná Very Happy

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: út září 09, 2014 16:30 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
To není Aquaman? Very Happy
No i přes zděšení z obálky radost veliká!! Konečně nový zob pro fanoušky Smile

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.