Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  DrD+

Těšíte se na DrD+

Ano   [ 81 ]  
89%
  89%
Ne   [ 10 ]  
10%
  10%

Celkem hlasů : 91
Gilgalad
Zaslal: po únor 21, 2005 0:07 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Ten letopočet je chybný. Má to myslím být o nějakých 150 let méně. Na dobrodružství pracovali čtyři lidé, já, Jarik, Wulf a Erric. Každý máme trošku rozdílný pohled na fantasy a RPG a třeba Wulf a Erric se takto s Asterionem teprve seznamovali. Takže někdy kolem jeho tvorby byla pěkná bitevní vřava. Myslím, že nám každému tvorba tohoto dobrodružství pomohla porozumět ostatním náhledům a třeba i dalšímu vývoji:) Výsledek je kompromis, který by měl vyhovovat většině hráčů, ale pro PJ nemusí být problém si dobrodružství přetvořit. Např. les za Potůčky měl původně vypadat tak, jak jej líčí jako příklad ve svém článku v posledním loňském Dechu draka Wulf.
Mně osobně se finální verze dobrodružství líbí, ukazuje, že se na Asterionu dá odehrát jakýkoliv typ dobrodružství a zpřístupňuje Asterion i hráčům, kteří jej dosud neznali.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: po únor 21, 2005 9:36 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Fajn, ale tohle potom neni dobrodružství na Asterionu, takovym jakej známe a upřímě řečeno, nevim co vás vedlo k tomu dát tam ten divnej letopočet.... a i kdyby to bylo o 150 let méně, tak je to utopie, protože v tu dobu měli celou Taru pod palcem skřeti, a nevim, který blázni by se vypravili z ledoru ke skřetům, jen proto aby si tam mohli v klidu založit klášter, který "prosperoval" i s jeho obyvateli
P.S: Možná že se soudruhem Kharem skámošili, co já vim (Aurion + Khar...... to je kombinačka Laughing Twisted Evil , možná se u nich projevilo staré přátelství s Arvedy Wink ). Co se ale mě týče, tak tomu bych moc nevěřil....
P.P.S: Sami jste psali, že by se nemělo zasahovat do zásadních pricipů Asterionu, a co je potom Aurion- Bůh slunce a ohně a Inačin kněz jako obchodník Cool - obchodovat může ledatak s pohromama.... Twisted Evil

No, nic, nechci nikoho ponižovat ani urážet, protože vy jako tvůrci Asterionu, ste dosáhli toho, čeho nedosáhl (zřejmě, nechtěl bych se někoho dotknout) nikdo z nás..... alespoň já ne..... jen mi to prostě NESEDÍ.... Evil or Very Mad

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 21, 2005 10:29 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Fajn, ale tohle potom neni dobrodružství na Asterionu, takovym jakej známe a upřímě řečeno, nevim co vás vedlo k tomu dát tam ten divnej letopočet.... a i kdyby to bylo o 150 let méně, tak je to utopie, protože v tu dobu měli celou Taru pod palcem skřeti, a nevim, který blázni by se vypravili z ledoru ke skřetům, jen proto aby si tam mohli v klidu založit klášter, který "prosperoval" i s jeho obyvateli


Proč by to nemohlo být dobrodružství z Asterionu? Já tam žádný ,,prohřešek" nevidímSmile Jak jsem psal, letopočet je chybný. V dobrodružství je ale napsáno, že klášter byl založený roku 765, to již probíhala kolonizace Dálav, takže je to v pořádku.
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:

P.P.S: Sami jste psali, že by se nemělo zasahovat do zásadních pricipů Asterionu, a co je potom Aurion- Bůh slunce a ohně a Inačin kněz jako obchodník Cool - obchodovat může ledatak s pohromama.... Twisted Evil


V dobrodružství nic takového nevidím, kdes to četl? Bohové jsou tam obecně popsaní pro potřeby plusek, pro toho, koho zajímá více, je tam odkaz na Vzestup temných bohů. Lidé, kteří nehrají na Asterionu, si stejně ty bohy třeba zamění za jiné, nebo je vypustí zcela.
V popisu Auriona není nic o tom, že by byl bohem ohně a Inačin kněz je popsán ve stejném duchu, jako ve Vzestupu temných bohů - primitivní v necivilizovaných končinách, v civilizovaných pak i ve slušných šatech, kde vypadá třeba jako ten obchodník.
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:

jen mi to prostě NESEDÍ.... Evil or Very Mad


To může, ale možná ti nesedí jen styl tohoto dobrodružství. I taková se ale mohou na Asterionu klidně odehrávat.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: út únor 22, 2005 17:41 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Mohl byste někdo napsat, očem to dobrodružství vlastně je?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út březen 01, 2005 14:45 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Dobrodružství v DrD+
Autorsky jsem se na něm sice nepodílel, ale co vím z rozhovorů s Gilgaladem, původně mělo dobrodružství být jiné, ale v určité fázi se vzhledem k způsobu komunikace s některými autory a jejich přístupu rozhodl rezignovat a ponechat jim ho na přepracování. Jelikož se jednalo o lidi, kteří o Asterionu moc nevědí, upravili ho tak, že se tam vyskytly takové nekonzistence (např. Inaka).

Každopádně bych se chtěl pokusit prosadit, aby toto dobrodružství bylo do další edice upraveno tak, aby bylo možné ho na Asterionu odehrát bez problémů, a dané změny zveřejnit i na našich stránkách.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: po březen 07, 2005 14:22 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Heh, kdo by se s tebou taky radil..
Pro všechno na světě, já se modlím, aby se ti prosadit nepodařilo.. naopak aby do další edice bylo zařazeno dobrodružství nijak nesouvisející s Asterionem.

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út březen 08, 2005 14:44 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Znáš důvod, proč by se někdo se Sharkem neměl radit? A k jakému božstvu že se to modliš?Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út březen 08, 2005 15:23 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Sandro Sinae napsal:
Heh, kdo by se s tebou taky radil...


Vyžadoval jsem snad něco takového?

Sandro Sinae napsal:
Pro všechno na světě, já se modlím, aby se ti prosadit nepodařilo.. naopak aby do další edice bylo zařazeno dobrodružství nijak nesouvisející s Asterionem.


To by to dobrodružství musel nejdřív někdo napsat. Ale jestli chceš, můžeš se toho ujmout (se všemi z toho plynoucími důsledky, jak by mohl Gilgalad určitě potvrdit).

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gegu
Zaslal: ne březen 13, 2005 22:17 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 130 Bydliště: Havlíčko Brodsko
Plusko nám došlo teprve v pátek takže jsem je zatim moc nepročet...Ke všemu sem se rozhod, že budu jen hráčem takže si nechci a nebudu číst lautr nic co nemusim. Prvně jsem myslel, že budu hrát bojovníka, ale po jeho přečtení mně moc nezaujal...je to prostě moc archeotyp netvrdim, že je to chyba, ale....akorát gladiator je kvlitka Smile
Kamarád si vzal theurga a je z toho naprosto unešen. Tak přemýšlím, že budu hrát něco jinačího a to kněze nebo zloděje.
Nechci si je číst a tak bych se třeba zeptal jestli ten kněz neni jen takovej propagant víry, vždyť někteří knězi nemusí víru šířit jen prostě žijí tak jak jejich bůh chce.... Kdyby mi někdo prostě napsal nějakej názor na tyhle3 povolání.

_________________
"Krev je jen tekutina a proto vždycky poteče" Nejmenovaný trpaslík se sekerou zdvyženou k smrtelnému zásahu na poraženého elfa...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Blind Guardian
Zaslal: út březen 15, 2005 23:18 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Zloděj je hodně zajímavej. Měl sem zloděje trpaslíka-zámečníka a kámoš MÁ
nájemnýho vraha. Je tam velká volnost výběru. Ikdyž některý praktiky... například čarovné prsty se mi nelíbí.
Theurg je něco jako zloděj, ale mám tam neshody co se týče výběru schopností, a celkový přístup k astrálu...
Kněz je hodně zajímavej. Měli jsme v družině elfí kněžku Slaneshe, než ji jeden trpoš zapích Laughing

A co máš proti bojovníkovi? Ten mi tam připadá dobrej (možná je to způsobeno tím, že právě za fajtra hraju, je to barbar ala Gotrek Gurnisson). Máš tam relativní volnost jak to nakombit a přitom je to poměrně rychlé a přehledné (trolobijec-barbar/bijec, generál-rytíř/kondotiér, antipaladin-rytíř/bijec...). Na rozdíl od theurga, ve kterém se dřív nebo později stratíš.
Nebo patříš do skupiny lidí "prostě-to-je-bojovník-atkže-to-bude-určitě-na-hovno"(čeština má nové nejdelší slovo:))

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gegu
Zaslal: st březen 16, 2005 12:11 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 130 Bydliště: Havlíčko Brodsko
Very Happy takže kněz i zloděj je zajímavej..no na blbou otázku blbá odpověď Laughing

K tomu válečníkovi...já mám právě válečníky rád a ne že ne. Když sem dostal pluska do rukou chtěl sem si udělat moji oblíbenou postavu a to trpaslíčího válečníka, kterej má silnou víru v Gora a podle toho bojuje jako gorův rytíř. Ale v plusku to prostě dost dobře nejde udělat, rytíř má totiž věinou schopností spojených s koněm a trponě na koně prostě nedám....To je vlastně důvod proč sem napsal, že se mi zdá bojovník moc archeotypní...ne, že se mi nelíbí

_________________
"Krev je jen tekutina a proto vždycky poteče" Nejmenovaný trpaslík se sekerou zdvyženou k smrtelnému zásahu na poraženého elfa...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Nazarei
Zaslal: st březen 16, 2005 18:23 Citovat
Anonymní
Zlodej je moc silnej. Dali moc bodu na schopnosti oproti takovymu theurgovi. Stejnej princip vyberu schopnosti, ma o polovinu vic schop. nez zlodej a o polovinu min bodu na uroven... Proti zlodejovi se nemuzes postavit, pokud dosahl takovy 10.urovne. Jedina sance sou plosny nicivy kouzla.
Ja sem u sebe dal zlodejovi min bodu a uvazuju ze theurgovi dam mozna o jeden vic.
Blind Guardian
Zaslal: st březen 16, 2005 23:50 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Nazarei: má moc schopností, ale s theurgem je větší prdel. A když dostaneš Velkým mordem po hlavě. Nestěžuj si Laughing . To skládá ní kouzel je super.

Gegu: A taky se zbrojí. A co třeba bijec? Ten by mi k pajzlovi seděl víc.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: čt březen 17, 2005 11:05 Citovat
Anonymní
Ja nerikam, ze je theurg spatnej. Ja bych theurga za nic nevymenil. Ale kdyz srovnas zlodeje s jakymkoliv jinym povolanim...Sanci ma jenom theurg s carodejem pomoci dobryho kouzla(Velkej mord).
Theurg se mi moc libi. To skladani, to neni jajko carodej, ten si nemuze nic menit, ale theurg... No, a co teprv mentalni souboj. Kdyby bylo povolani mag, a ten by mel mentalni praktiky obou povolani, to by bylo neco...
Sandro Sinae
Zaslal: čt březen 17, 2005 13:27 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Zloděj je přestřelenej, ale už bylo zveřejněno, že to byla vážná chyba od autorů a jejich kolegů..(není nad to, když někdo dokáže přiznat, že něco přetáhl..) Takže hned v reedici se to vyrovná, někde na netu jsem to viděl, nemusíš si nic kupovat, prostě si to můžeš vytisknout, žádný lámání peněz z nás. Spěje to k lepšímu.. to je fajn pocit..

Trpoš bijec se mi zdá skvělá kombinace.. Ale pokud nemáš rád zuřivý válečníky tak to asi nepůjde. Myslím že barbar/bijec by dal i zloděje jak je popsán teď.. Ne že by na tom tak záleželo, ale každej rád vidí svýho válečníka silnýho..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 13 z 20
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.