Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  DrD+

Těšíte se na DrD+

Ano   [ 81 ]  
89%
  89%
Ne   [ 10 ]  
10%
  10%

Celkem hlasů : 91
Ivrin
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 15:25 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Už se ví alespoň měsíc vydání(nebo třeba jaro, léto, podzim, zima Laughing )??? Já sem na to naklepanej, jak malej. Razz

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kenny
Zaslal: so prosinec 13, 2003 8:23 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
"Konečný" termín je v únoru.Já ale tentokrát už autorům věřím, že to dokážou a DrD+ konečně vyjde.(A nebo spíš doufám)Ale chápu autory.A věřím, že když na tom pracovali tak dlouho, tak to bude opravdu bomba.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M´te
Zaslal: po leden 12, 2004 15:15 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
No to jsem zvědav Confused .... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: st leden 14, 2004 10:44 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
M´te napsal:
No to jsem zvědav Confused .... Smile


Vy se smejete.. mne osobne ted do smichu nejni... korektury, finalni upravy... a skolu za mne bude delat kdo?
Vy pak maximalne reknete.. NOJO, zas to nestihli, na co se vymluvi...
ale pochybuji, ze nekdo z vas neco takoveho zazil... povim vam, zkousky na VS jsou proti odevzdani prace pod bicem, sladky selest.

Takze se tu nebudu zdrzovat a jdu pracovat, abych se mohl i ucit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Yb
Zaslal: st leden 14, 2004 19:14 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
john_jarik napsal:
M´te napsal:
No to jsem zvědav Confused .... Smile


Vy se smejete.. mne osobne ted do smichu nejni... korektury, finalni upravy... a skolu za mne bude delat kdo?
Vy pak maximalne reknete.. NOJO, zas to nestihli, na co se vymluvi...
ale pochybuji, ze nekdo z vas neco takoveho zazil... povim vam, zkousky na VS jsou proti odevzdani prace pod bicem, sladky selest.

Takze se tu nebudu zdrzovat a jdu pracovat, abych se mohl i ucit.


Vím to moc dobře. Máme je na škole taky. A je to pořádný záhul. Já vám to nevyčítám, ale podle mne by bylo lepší nestanovit datum do doby, než to bude určitě jisté. je mi ale jasné, jak je to těžké.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
M´te
Zaslal: čt leden 15, 2004 11:12 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
S tímto naprosto souhlasím.... john_jarik nevykládej si to tak, že bych se ti nějak vysmíval, také si umím představit, že to není jednoduché... ale na druhé straně, abych trochu nezaštenkroval ? To sem si prostě nemoh odpustit... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alwarin
Zaslal: po únor 23, 2004 18:53 Citovat
Založen: 12.10.2003 Příspěvky: 10
Na Pragoconu jsem nebyl, tak se chci zeptat jestli tam byly ty pravidla DrD+ a kdy se to bude dat objednat, jestli je tu někdo kdo to ví?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sven Ivanhwen
Zaslal: út únor 24, 2004 17:28 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
john_jarik napsal:

Vy se smejete.. mne osobne ted do smichu nejni... korektury, finalni upravy... a skolu za mne bude delat kdo?
Vy pak maximalne reknete.. NOJO, zas to nestihli, na co se vymluvi...
ale pochybuji, ze nekdo z vas neco takoveho zazil... povim vam, zkousky na VS jsou proti odevzdani prace pod bicem, sladky selest.
Takze se tu nebudu zdrzovat a jdu pracovat, abych se mohl i ucit.


Tvoje problemy NIKOHO nezajimaji! Jediny co je podstatny je vysledek - nerikej mi, ze za tech "deset let" to neslo zmaknout. Hromadu prace Ti nezavidim, ale opravdu mne nezajima, ze musis delat i zkousky. A ber to jako trenink do realnyho zivota - taky budes MUSET stihat terminy a mnohem dulezitejsi a vaznejsi! (to je kapitalismus Smile)

Osobne jsem ohledne pravidel VELMI skepticky - misto abyste vrhli sily do smysluplnyho projektu typu zakoupeni licence a obycejny preklad Dungeons@Dragons ver. 3.5 s podporou v mnoha priruckach, s podporou mnoha pocitacovych her v zadech (bez nutnosti vymyslet a betatestovat a vymyslet a vymyslet, nebot to uz provedlo nekolik desitek tisic fanousku na celem svete).
Je hezky mit SVUJ system, ale obavam se, ze pravdepodobnost, ze bude lepsi nez cizi (otestovana a lety proverena) konkurence je VELMI MALA. A delat system jen pro ty, co neumi anglicky je fakt bida. Asterionu globalne fandim velmi, je sympaticky vseobecny, ale DRD+ nema (z meho pohledu) perspektivu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raven Damiel
Zaslal: čt únor 26, 2004 15:39 Citovat
Anonymní
V ledasčem máš asi pravdu, ale když je podle tebe DRD+ tak špatný, tak proč ti vadí, že nevyjde včas?
Sven Ivanhwen
Zaslal: čt únor 26, 2004 16:39 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Raven Damiel napsal:
V ledasčem máš asi pravdu, ale když je podle tebe DRD+ tak špatný, tak proč ti vadí, že nevyjde včas?


Dvojakost sveho prispevku jsem si uvedomil Smile

V prvni casti kritizuju Jarika za jeho trapnou vymluvu na "nedostatek" casu na vysoke skole. Cim driv si clovek uvedomi, ze prave tam ma clovek nejvetsi casove moznosti na sve konicky, tim lip. Po nastupu do pracovniho procesu prijde tezky rozcarovani (tedy pokud clovek neskonci ve statni sprave se zarucenou pracovni dobou 5 dnu po 8 hodinach). Mne jako POTENCIONALNIHO kupce nezajima, proc se to sestkrat odlozilo. Trpi tim ma duvera v solidnost a schopnosti tvurcu. (me klienty taky nezajima, ze v praci sedim ve dne v noci a busim vikend nevikend - zajima je dodrzeni terminu). Nebo snad vyvijite DRD+ jako charitu zadarmo ?????

V druhe casti sem se snazil vysvetlit, proc si DRD+ s nejvetsi pravdepodobnosti nekoupim (resp. proc si koupim nejdrive bezmasarkovou verzi 1.5 Smile. Navic jsem si v mezidobi uz nasel velmi flexibilni a k me plne spokojenosti fungujici jiny system. Pocitam, ze by plne uspokojil asi tak 95procent ceskych hracu (snad s vyjimkou tech nekolika tvurcu DRD+, jak jsem si ex post precetl o jejich zatvrzelem odmitavem postoji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Norec
Zaslal: čt únor 26, 2004 18:58 Citovat
Založen: 13.10.2003 Příspěvky: 30 Bydliště: Kozlovice u F-M
Sven Ivanhwen: Mně osobně přijde ADaD jako nejhorší systém s jakým sem se setkal a to sem jich několik poznal.Sice jsem neměl tu čest s doplňujícími příručkami,ale podle mně by to 95%hráčů neuspokojilo už kvůli tomu,že jenom základní set vyjde pěkně draho.Navíc mi to ani nepřijde celkově lepší než dračák,i když své výhody to má.

_________________
Je jedno jaké činy vykonáš, stejně přijde Apokalypsa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M´te
Zaslal: so únor 28, 2004 10:54 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Souhlas s kapitalistickým pohledem na věc... Very Happy Jako případného potencionálního klienta (to znamená někoho, kdo za to hodlá dát peníže) mne v žádném případě nezajímá proč došlo ke zpoždění, ale že se to vůbec stalo. Má důvěra je nabourána, ale z důvodu nedostatku konkurence (to je ten hlavní problém Sven) se nemohu poohlédnout po lepší nabídce a jen čekat. Dungeons and Dragons jsem v češtině ještě neviděl, a i když bych si s anglickou verzí možná poradil, trvalo by to neúměrně déle a rozhodně by to ubralo na hratelnosti. Jinak k tomu vyvíjení vlastního systému... ADaD a 3. vz. DaD jsem měl možnost si pročíst (bylo to nadlouho) a jakš takš ozkoušet v počítačových hrách na nich postavených i párkrát normální hru, a bylo to zajímavé, ale ne zas tak úchvatné. Systémy pro RPG počítačovou hru jsou to dobré. Klasický boj je vyřešn nudně a nerealisticky, zato kouzlení nabízí možnost opravdu úchvatných magických soubojů. To je dáno různou rychlostí sesílání kouzel v kole (oproti DrD, kde to trvalo ihned, nebo kolo a déle) a velkou rozmanitostí útočných a ochranných kouzel s různou délkou trvání a třeba též kouzla umožňující seslání jiných kouzel do zásoby (pořadače), které umožní čaroději permanentní ochranu na jím zvolenou situaci (v DrD je to téměř nemožné). Magický soubojv DrD (pokud pomineme ono "rituální sesílání" zbytečného kouzla Smrtící koule ) trvá jen okamžik a je řešen hodem na inc. který rozhodne o tom, který z duelantů dříve sešle černý blesk a pokud si tedy ještě hodí na úspěšné seslání. Racionálně uvažující kouzelník by se nikdy nepokusil seslat nic jiného....
Sem zvědavý na DrD+ ... může přinést zajímavé změny do této i jakékoliv jiné oblasti v rámci situací řešených herním systémem...
Může to být i dobré, ba co více převratné (ale udržuji si odstup a nenechávám se unést idealistickým myšlením...) Nevidím důvod, proč nevytvořit systém nový a lepší, pokud takový ovšem bude, a pokud se ho vůbec dočkáme... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: po březen 01, 2004 10:52 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Svene

Takze ja ti odpovim... a jak je mym zvykem, vzdy uprimne (at je to klidne dvojsecne)

Se pravidla nejsou neni MOJE chyba. Ze nejsou uz 10 let (uz tuplem ne) - ja jsme u projektu 1.5 roku a povim ti, ze roztrhani tvurcu po cele republice (i mimo ni) to docela ztezuje a ruznorodost nahledu na vec dvojnasob.
Ja jsem co jsme napsat mel, napsal.

Kdybys byl na pragoconu, tak by ses dozvedel, ze DrD+ neni na trhu v dnesnich dnech hlavne (nerikam, ze jenom) kvuli financni krizi, do ktere se ted Altar dostal. (Sam jsem zvedav, jak se z toho dostane,.. protoze sam nevim, jak se k tomu postavi spolecenstvi tvurcu, jestli nedostanou vsechny penize, co maj slibene - a ver mi, ze zas tak moc to neni)


Proc Altar neudela, co navrhujes??? Ja to nevim, nejsem Altar (jsem jen externi spolupracovnik). Ale typuji, ze by to byla prilis velka investice pro nas maly trh. Ze mnohem vyhodnejsi je vytvorit vlastni system.


Take by bylo vhodne si uvedomit, ze tvurci DrD a DrD+ nejsou zamestanci, ale jen externisti (na rozdil od tvurcu AD&D ci D&D).

Snad jsem vam odpovedel dostatecne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sven Ivanhwen
Zaslal: po březen 01, 2004 12:19 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
john_jarik napsal:

Se pravidla nejsou neni MOJE chyba. Ze nejsou uz 10 let (uz tuplem ne) - ja jsme u projektu 1.5 roku a povim ti, ze roztrhani tvurcu po cele republice (i mimo ni) to docela ztezuje a ruznorodost nahledu na vec dvojnasob..


Chapu, ze to neni jednoduchy. Do zakulisi samozrejmne VUBEC nevidim. Takovyhle projekt musi mit nejakeho koordinatora, ktery je za sjednoceni koncepce zodpovedny. Navic koncepce je ta uplne prvni vec, ktera musi byt stanovena hned na zacatku a to spolecne s terminem.

john_jarik napsal:
Kdybys byl na pragoconu, tak by ses dozvedel, ze DrD+ neni na trhu v dnesnich dnech hlavne (nerikam, ze jenom) kvuli financni krizi, do ktere se ted Altar dostal. (Sam jsem zvedav, jak se z toho dostane,.. protoze sam nevim, jak se k tomu postavi spolecenstvi tvurcu, jestli nedostanou vsechny penize, co maj slibene - a ver mi, ze zas tak moc to neni)


Studenti jsou levna pracovni sila, to je jasny :/
(doufam, ze je nezruinoval vyvoj DRD+ Wink

john_jarik napsal:
Take by bylo vhodne si uvedomit, ze tvurci DrD a DrD+ nejsou zamestanci, ale jen externisti (na rozdil od tvurcu AD&D ci D&D).


Neni mi uplne jasny, co tou vetou myslis. Osobne bych to videl jako vyhodu byt externistou. Externista to dela jako konicka (za ktereho dostane (trochu) zaplaceno). Externista, pokud jeho napady vyhori (a to se muze stat stat po par letech kazdemu) neni financne vyrizenej. Nemusi tvorit od osmi od rana do seti do vecera, kazdy den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sven Ivanhwen
Zaslal: po březen 01, 2004 12:55 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
M´te napsal:
DaD jsem měl možnost si pročíst (bylo to nadlouho) a jakš takš ozkoušet v počítačových hrách na nich postavených i párkrát normální hru, a bylo to zajímavé, ale ne zas tak úchvatné. Systémy pro RPG počítačovou hru jsou to dobré. Klasický boj je vyřešn nudně a nerealisticky, zato kouzlení nabízí možnost opravdu úchvatných magických soubojů.


Osobne preferuji zapletku dobrodruzstvi pred realicnosti boje - tedy boj je dulezitym prvkem, ale rozhodne netrvam na dokonalem prevedeni sermu do pravidel. Napriklad rozsrireny soubojovy system jsme pod DrD vyzkouseli a rychle opustili pro jeho prilisnou zdlouhavost. System boje DaD je jakymsi kompromisem mezi zakladnim a rozsirenym systemem boje v DrD. Vyhovuje, nezdrzuje.
Odpoved na otazku proc se Ti to libi v pocitacove hre je IMHO prosta - postavy tam s kazdou urovni zesiluji i bojove, ne jen poctem zivotu jako je tomu v DrD (kdyz odmyslime bonusy za serm, pruraznost u valecniku jedinkrat pri prestupu na specializaci mezi 5 a 6-tou urovni). Rozdil mezi zlodejem na prvni a dvacate urovni je v boji pouze v tom, ze na dvacate ma kouzelne vybaveni a vic zivotu. Pote, co jsem zazil system DaD mi to prijde dost malo ....

M´te napsal:
Sem zvědavý na DrD+ ... může přinést zajímavé změny do této i jakékoliv jiné oblasti v rámci situací řešených herním systémem...
Může to být i dobré, ba co více převratné (ale udržuji si odstup a nenechávám se unést idealistickým myšlením...) Nevidím důvod, proč nevytvořit systém nový a lepší, pokud takový ovšem bude, a pokud se ho vůbec dočkáme... Very Happy


Ano to samozrejme muze, drzim palec, aby to vyslo, ale jsem VELMI spkepticky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 20
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.