Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  DrD+

Těšíte se na DrD+

Ano   [ 81 ]  
89%
  89%
Ne   [ 10 ]  
10%
  10%

Celkem hlasů : 91
Xaltotun
Zaslal: út říjen 21, 2003 10:15 Citovat
Založen: 28.9.2003 Příspěvky: 33
Bliizard: tak podle popisu tady to hrát nebudu už vůbec, na co se těšíte ? na vůli ? v DnD je taky, na zvyšování vlastností s levelama ? v DnD je taky......... Můžem si dát přes pravidla novej nápis a a bude to v suchu Smile
navíc o datu vydání už bylo tolik pohádek ..........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: čt říjen 23, 2003 12:06 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Xaltotun napsal:
Bliizard: tak podle popisu tady to hrát nebudu už vůbec, na co se těšíte ? na vůli ? v DnD je taky, na zvyšování vlastností s levelama ? v DnD je taky......... Můžem si dát přes pravidla novej nápis a a bude to v suchu Smile
navíc o datu vydání už bylo tolik pohádek ..........


No, pokad myslis, ze delame DrD+ podle DnD libovolne edice, tak ti reknu jednu vec... JSI PEKNEJ VUL.
Protoze kritizujes neco o cem nemas ani paru. 90% tvurcu DrD+ DnD i AD&D nesnasi, takze si dej pohov s podobnyma nesmyslama.

ja to tu nebudu donekonecna opakovat. rekl jsem to nekolikrat.

Jinak, abyste se vy pesimisti nakonec nedivili, kdy to vyjde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Xaltotun
Zaslal: čt říjen 23, 2003 12:26 Citovat
Založen: 28.9.2003 Příspěvky: 33
Dvě zde zmíněný změny ze dvou zde zmíněných sou ..... z DnD Rolling Eyes
možnost převzetí některých věcí sem ale myslel jako lepší variantu (vezmou se dobrý věci z jiných her + hafo svýho), protože systémy, který vznikaj úplně nový .... můžou bejt super, ale až po pár verzích. A tohle neber jako urážku, je to u všech her, porovnej si první verze DrD, DnD, Shadowrunu,... s novejma, každej novej systém prostě potřebuje čas na odbourání chyb a doladění. Proto sem proti DrD+ v naší družině ( i když jako jedinej a prohrávající), nechce se mi ani hrát poloviční plagiát ani nedoladěnou novinku.
A abych se přiblížil tvýmu stylu: SEŠ VŮL
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alwarin
Zaslal: čt říjen 23, 2003 18:01 Citovat
Založen: 12.10.2003 Příspěvky: 10
Tak a DrD+ budeme mít až v Únoru, ALTAR to zase posunul? Podle mě to už nemá cenu, smiřme se s tím, že to nemá už ani cenu! A důvod? 6ádný rozumný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: pá říjen 24, 2003 10:03 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Xaltotun napsal:
Dvě zde zmíněný změny ze dvou zde zmíněných sou ..... z DnD Rolling Eyes
možnost převzetí některých věcí sem ale myslel jako lepší variantu (vezmou se dobrý věci z jiných her + hafo svýho), protože systémy, který vznikaj úplně nový .... můžou bejt super, ale až po pár verzích. A tohle neber jako urážku, je to u všech her, porovnej si první verze DrD, DnD, Shadowrunu,... s novejma, každej novej systém prostě potřebuje čas na odbourání chyb a doladění. Proto sem proti DrD+ v naší družině ( i když jako jedinej a prohrávající), nechce se mi ani hrát poloviční plagiát ani nedoladěnou novinku.
A abych se přiblížil tvýmu stylu: SEŠ VŮL


Ja se nechal trochu unest,ale kazdej, kdo jen nadava a sam netvori si asi vetsinou nedovede predstavit, jak je to tezky tvorit.

Mozna tam najdes podobnosti s jinyma systemama. Pokud jo, tak verim, ze v tech kladnych vecech. Vlastne maloco dnes muze byt nove, a presto je toho v DrD+ noveho dost.
A pokud to nebude hrat kopec lidi, tak se to tezko odfiltruje. To uznej Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Shark
Zaslal: pá říjen 24, 2003 11:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Ad John Jarik, Xaltotun:

Jariku, jsem rád, že jsi pochopil, co do tohoto auditoria patří a co ne.

Xaltotune, podle všeho nepatříš mezi tvůrce DrD+, takže tvá kritika je do značné míry neopodstatněná. Věci jako to, že se zlepšují vlastnosti nebo že je mezi ně zahrnuta vůle, či že existují úrovně, je mezi RPG tak rozšířený prvek, že už lze jen těžko někoho napadnout proto, že to používá. Když si vytvoříš např. webovou stránku a dáš si na ni počítadlo návštěv, knihu hostů, odkazy na jiné stránky, také asi nečekáš, že tě někdo bude kritizovat za to, že jsi to převzal, a tudíž že tvá stránka nestojí za nic. Stejně jako u řady jiných věcí půjde daleko víc o obsah než o vnější znaky.

Doufám, že už takovým způsobem nebudu muset zasahovat a vyhnu se mazání nevhodných příspěvků.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Xaltotun
Zaslal: po listopad 03, 2003 19:43 Citovat
Založen: 28.9.2003 Příspěvky: 33
John Jarik: jojo, přeju hodně úspěchů, za pár let a verzí snad bude konečně nějaký pořádný český rpg (dračák je moc jednoduchej, stín meče vznikl v mikséru z namletejch novin)

Shark: neopodstatněná kritika ?
1, byly to spíš připomínky, a každej musí uznat že už to vzniká dlooouho (i když jestli to celou dobu vypiplávaj ti betatesteři přihlášení přez Dech Draka tak to vezme DnD do kapsy Smile
2, proč by vlastně směli kritizovat jenom autoři ? nelíbí se mi na světě hafo věcí, kterých nejsem autorem, DnD taky v některých ohledech není úplně podle mí chuti, a kritizuju ho (i když nejsem autor Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út listopad 04, 2003 9:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Xaltotun napsal:
Shark: neopodstatněná kritika ?
1, byly to spíš připomínky, a každej musí uznat že už to vzniká dlooouho (i když jestli to celou dobu vypiplávaj ti betatesteři přihlášení přez Dech Draka tak to vezme DnD do kapsy Smile
2, proč by vlastně směli kritizovat jenom autoři ? nelíbí se mi na světě hafo věcí, kterých nejsem autorem, DnD taky v některých ohledech není úplně podle mí chuti, a kritizuju ho (i když nejsem autor Smile)


Samozřejmě, že kritiku může vyjádřit každý. Ale ty kritizuješ něco, co ještě není na světě (proč, to je zase jiná otázka, ale k té ses v onom příspěvku zas tak kriticky nevyjadřoval).

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Asgarden
Zaslal: st listopad 05, 2003 21:24 Citovat
Založen: 5.11.2003 Příspěvky: 2 Bydliště: Hradec Králové
ANO, těším se na Drd, pořídím si ho a se zájmem přečtu, ale zároveň NE, nebudeme na něj pravděpodobně jako družinka přecházet, plně nám (nebo alespoň mně jako PJ)vyhovuje GURPS.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
john_jarik
Zaslal: čt listopad 06, 2003 9:51 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
No oni se testeri porad meni, podle toho, jak jsou dostupni.

A nikoho nenutim aby prechazel na neco co nezna.
Sezente si to, proctete a kdyz vas to zaujme, tak na to preijdete. To je zaklad vybereu prece.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
M´te
Zaslal: pá listopad 07, 2003 14:49 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Shark, chce-li se autor vyhnout kritice, neměl by dávat ochutnávky, chápu že v herním průmyslu je běžnou praxí vydávat demoverze, ale ty mají ucelenější podobu než ochutmávky nebo přednášky. Ve vztahu k \DrDplus je termínová kázeň Altaru (jak b\y řekl náš profesor STT) neomluvitelná a to rozhodně kritizovat lze, pokud si nejsem jist termínem vydání (což se stát může a kritizovat nelze) nedávám falešné sliby .
Mnohé úryvky v Dechu se mi líbily a mnohé ne a dá-li mi někdo něco k posouzení takto, tak to posoudím....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: po prosinec 08, 2003 10:24 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Já si DrD+ naprosto jistě koupím. Podle toho, co psali, by měly být všechny povolání vyvážený a i kdyby se nějaká družinka skládala jen z třebas hraničářů, tak každý člen bude jiný.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saul
Zaslal: čt prosinec 11, 2003 18:14 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
john_jarik napsal:

lidi, lidi. Vy delate, ajko byste nebyli na zadne prednasce o DrD+. O tom, ze existuji 3 fyzicke a 3 psychicke vlastnsti. jejichz kombinacemi (ve fyzickym a psychickych) ziskate 6 povolani 3+3 se prece vi.
hadejte, kdo vladne silou a obratnosti?? Bojovnik. kdo obratnosti a zrucnosti??? Zlodej... a Zrucnosti a Silou? hranicar.

obdobne je to u psychickych povolani. Charisma a Vule... Knez. Vule a Inteligence ... carodej a Inteligence a Charisma? Theurg (No ted se omlouvam, mozna ty posledni dve veci jsou prohozene Smile

Takze dej se Vule bozi (jak doslovne, kdyz je to soucast kneze).

A vsem kdo uvazuji o tom, ze DrD+ na Asterionu... tak muzu rici, ze knez tam fakt sedne jak prdelka na nocnik.


No, není těch kombinací trošku víc? Já vím přinejmenším o 9, které se neopakují. A může jich být až 15, jestli jsem dobře počítal. Smile
Ale to je v podstatě jedno.
Jinak taky už se na drd+ těším jak řezník na zabijačku. Hlavně proto, že mi dovolí vytvořit s postavu svého hraničáře tak, aby byl naprostým unikátem. Jediná věc, která mi na drd v podstatě vadí, je právě předvídatelnost povolání.

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tenaka-Chan
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 11:26 Citovat
Založen: 26.9.2003 Příspěvky: 122 Bydliště: Jihlava(momentálně Brno)
On asi myslel kombinaci fizických vlstností to jsou tři možnosti a kombinaci psychických vlastností a to jsou taky 3 možnosti!!!!!!!

_________________
ITS GOOD TO BY BAD!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
john_jarik
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 12:07 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Tenaka-Chan napsal:
On asi myslel kombinaci fizických vlstností to jsou tři možnosti a kombinaci psychických vlastností a to jsou taky 3 možnosti!!!!!!!


Presne.
Proc myslite, ze se v zakladnim modulu objevuje 6 povolani? 3 ktera jsou ciste fyzicka a 3 ktera jsou ciste psychicka.

no a tech dalsich 9 kombinaci??? to budou ta dalsi povolani, ktera casem vyjdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 20
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.