Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Herní systém

Jaky system her na hrdiny pouzivate?

DrD 1.6   [ 20 ]  
48%
  48%
DrD+   [ 13 ]  
31%
  31%
DnD   [ 3 ]  
7%
  7%
Fate   [ 1 ]  
2%
  2%
GURPS   [ 0 ]  
0%
  0%
Legendy Armandie   [ 0 ]  
0%
  0%
Strepy snu   [ 1 ]  
2%
  2%
CPH   [ 0 ]  
0%
  0%
jine   [ 3 ]  
7%
  7%

Celkem hlasů : 41
miloslav.zaoral
Zaslal: čt listopad 04, 2010 15:48 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Ano, přemyšlím o aplikacích Střepů snů pro Asterion. Dokonce jsem to řešil s Erricem na Gameconu, ale zatím nechci šířit poplašné zprávy. Idea tu je, ale žádná práce, jelikož jsem příliš svázán s prací na novém modulu Pro smrt a slávu, tak snad až potom...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt listopad 04, 2010 18:09 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
I přesto mě odpověď velice těší, já se totiž ptal Errica někdy na jaře a on říkal, že jste je v té době vubec nekontaktovali, čili zatím se o ničem neví... to mě udivovalo, tak teď jsem mile potěšen že už se o tom alespoň uvažuje =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: pá listopad 05, 2010 15:54 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Taky jsem se ot om zmiňoval v reportu z Gameconu, který se objevil na našich stránkách. Tak se tam mrkni Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá listopad 05, 2010 18:20 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Aha děkuji moc, nějak jsem to přehlédl, celkově se hrne ve světe tolik informací že se to ale snad i dá omluvit =) Budu to víc sledovat =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
speedy
Zaslal: pá listopad 05, 2010 23:06 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
My na Asterionu hrajeme DrD+. Stejně ale hrajeme spíš "vyprávěcím" způsobem. Na DrD+ se mi líbí reálnost co se týče zbraní, zbrojí životů apod., ale Asterionský systém bych uvítal Smile

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: so listopad 06, 2010 12:28 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
DrD+ je supr v těch zbrnaních a i v některejch schopnostech a dovednostech a podobně, to je vskutku pravda, ale problém je v tom, že je tam některejch hodů přezpříliš a je tam neustálý počítání nečeho, samosebou něco jako vyprávěcí DrD+ by bylo velmi fajn... a přepokládám že asterionský systém by mohl něco takového nabídnout =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
speedy
Zaslal: ne listopad 07, 2010 20:56 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Jo, to by bylo super Wink

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Temná kápě
Zaslal: st září 28, 2011 17:00 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Že budou aplikace na Dračí Doupě II je samozřejmě fajn, ale nezdá se mi adekvátní pasovat ho na hlavní Asterionskej systém.

DrD2 je dobrá volba /kompromis/ pro "vyzrálejší" party a příznivce bezpravidlovýho hraní RPG, kde se situace vyhodnocujou převážně na základě dohody nebo pouhýho rozhodnutí o /ne/úspěchu (viz. hráč: /ne/vyčerpám se, vypravěč: /ne/použiju sudbu). Nic proti tomu, to je dobrej styl na "one-shoty" (jednorázovky), ale při dlohodobějším hraní je to přecejen únavný až nudný.

Klasickým družinám, který hrajou kampaně a snaží se věrně simulovat život dobrodruhů a konkrétní svět - tj. na Asterionu pravděpodobně většina - bych ten systém nedoporučil.

Simulacionistická složka, která je např. v DrD+ až přehnaně přebujelá, je v podstatě ignorovaná a gamistická složka /výzva, taktika, náhoda apod./ je v DrD2 zastoupená zanedbatelně a přinejmenším dost pochybně. Základní mechaniky jsou sice papírově jednoduchý, ale při hře paradoxně často matoucí, abstraktní a neintuitivní. Herní přístup běžnej u jiných RPG systémů tu - dle slov samotných autorů - nefunguje...

Netvrdim, že je Dračí Doupě II shit, ale podle mě je to systém vhodnej spíš pro příležitostný hráče a narativisty. Taková definice sice sedí na většinu píšících autorů Asterionu (nejspíš proto se jim DrD2 tak líbí), leč určitě to neodpovídá hlavní cílovej skupině jeho hráčů...

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rauksul
Zaslal: st září 28, 2011 22:39 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
No, vetsina problemu v DrDII vznika prava casto kvuli tomu, ze pravidla jsou volna a nemaji konkretni setting - pravidla nabidnou uzasny system jizev, ale nereknou jak dlouho, co, za jakych podminek lecit. mastickar a alchymista umi lektvary a sbirat suroviny - jake lektrvary, jedy, elixiry... Nastaveni a vlastne doplneni techto veci by mohla vzniknout dobre a lehce hratelna synteza. Asterion jako svet muze drdii nabidnout vyplneni mnoha jeho der...

vetsina hracu drdII ted resi jak dlouho hojit jizvy, co jeste dovolit magii. To je vzato z jedny strany. Z druhy strany je to pro nekoho absurdni system Fikce=>mechanika a vycerpani, s tim Asterion moc neudela.

Pro stavajici hrace (ja sam stridam plusko a dvojku tedy dva nejkritizovanejsi systemy) nejspis zustanou aplikace, tAkze stavajici a celkem fungujici system - asi se nemuze stat, ze vymizi vsichni theurgove a knezi;-) Nerekl bych, ze se Asterion stavajjcim drd nejak vyrazna vzdálí, nebo principielne zmeni... Ono asi i konverze na drd+ by byla asi vic bolestnejsi a ztratova nez drd+. viny - jake lektrvary, jedy, elixiry... Nastaveni a vlastne doplneni techto veci by mohla vzniknout dobre a lehce hratelna synteza. Asterion jako svet muze drdii nabidnout vyplneni mnoha jeho der...

vetsina hracu drdII ted resi jak dlouho hojit jizvy, co jeste dovolit magii. To je vzato z jedny strany. Z druhy strany je to pro nekoho absurdni system Fikce=>mechanika a vycerpani, s tim Asterion moc neudela.

Pro stavajici hrace (ja sam stridam plusko a dvojku tedy dva nejkritizovanejsi systemy) nejspis zustanou aplikace, tAkze stavajici a celkem fungujici system - asi se nemuze stat, ze vymizi vsichni theurgove a knezi;-) Nerekl bych, ze se Asterion stavajjcim drd nejak vyrazna vzdálí, nebo principielne zmeni... Ono asi i konverze na drd+ by byla asi vic bolestnejsi a ztratova nez drdII.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: čt září 29, 2011 7:38 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Mě se na první pohled DrDII líbilo. Asterion by mohl přinést díry a nové věci. Typu lektvarů, fungování magie, nových zvláštních schopností a třeba i nových povolání. K tomu jsou pravidla DrDII opravdu dobře připravena. Aspoň podle mě.

Nicméně zaměřit se pouze na DrDII by bylo podle mě trochu smutné. Dost starých hráčů hraje v Plusku protože tam jsou tabulky a další věci (i když jak tu píšete přebujelé Smile Ale aby existovalo přímé napasování rovnou v modulech, nikoliv aplikacích, to se mi upřimně nelíbí. Jestli se tak nezbavíte části zákazníků tím, že to úzce specializujete. Jestli pak není základní myšlenka Asterionu, tedy světa pro RPG hry hozená do koše.

Zkoušel někdo hrát Asterion podle DrDII? Myslím delší čas? Není právě kouzlo Asterionu v tom, že můžu svět použít a i třeba jen část a nikde mě to nebude omezovat? Nikde mi nevyskočí žádné pravidlo nebo schopnost, kterou prostě v tom či jednom systému nemůžu použít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt září 29, 2011 8:41 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Fery napsal:
Mě se na první pohled DrDII líbilo. Asterion by mohl přinést díry a nové věci. Typu lektvarů, fungování magie, nových zvláštních schopností a třeba i nových povolání. K tomu jsou pravidla DrDII opravdu dobře připravena. Aspoň podle mě.

Nicméně zaměřit se pouze na DrDII by bylo podle mě trochu smutné. Dost starých hráčů hraje v Plusku protože tam jsou tabulky a další věci (i když jak tu píšete přebujelé Smile Ale aby existovalo přímé napasování rovnou v modulech, nikoliv aplikacích, to se mi upřimně nelíbí. Jestli se tak nezbavíte části zákazníků tím, že to úzce specializujete. Jestli pak není základní myšlenka Asterionu, tedy světa pro RPG hry hozená do koše.

Zkoušel někdo hrát Asterion podle DrDII? Myslím delší čas? Není právě kouzlo Asterionu v tom, že můžu svět použít a i třeba jen část a nikde mě to nebude omezovat? Nikde mi nevyskočí žádné pravidlo nebo schopnost, kterou prostě v tom či jednom systému nemůžu použít.

Na začátek bych chtěl říct, že "dost starých hráčů" kdysi stejně řešilo DrD+ - bylo pár, kdo ho chválil, a pak zbytek, co říkal, že pro Asterion není vhodný. Dneska (aspoň z toho co píšeš) to už je asi někde jinde - nevím. Vůbec jsi nezmínil hráče 1.6tek, já myslím, že jich pořád bude dost na to, aby šli jednoduše ignorovat.
Asterion byl původně "svět pro Dračí doupě". Sekundárně pak "svět pro hry na hrdiny", takže nevidím zas takový problém v tom, kdyby z něj měl být "svět pro DrD2".
Věřte tomu, že o tom všem jsme diskutovali ne hodiny, ale celé dny. Za tu dobu jsme zvážili spoustu různých možností, takže tahle volba není jen nějaká neiracionální "pocitovka", ale poměrně hluboce promyšlená myšlenka.
To co píšeš v posledním odstavci je, promiň mi to, ale trošku naivita. To že ti tam nevyskakují schopnosti, co se nedají použít v určitém systému (i když bych tam myslím našel pár příkladů...) je jen díky zručné práci našich aplikátorů, kteří se postarali o to, aby to tak bylo.
Mimo to, s "přilnutím" ke konkrétnímu systému se budou vázat i jiné změny, společně vytvářející koherentní celek, který, věřím, si najde své příznivce, a to jak staré, tak nové. Uvidíme, v tomhle okamžiku o konkrétních podrobnostech psát ještě nechceme, ale snad brzy vám je budeme moci nějak oficiálně představit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: čt září 29, 2011 17:57 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Možná to co jsem napsal zní jako zoufalé volaní, nicméně mé obavy hráče DrD+ jsou na místě. Článek na webu jsem já osobně pochopil jako přímé spojení DrDII a Asterionu. Nechci nikoho urazit. Teď nevím jaké to spojení bude, jak silně se promítnou pravidla do textu modulů. To doufám, že ukáže příští modul.
Já jen veřím, že půjde ještě použít nové moduly k tomu, abych si je mohl záhrát i v jiných systémech. Konec konců těch vyšlých knih je tolik, že mi to stačí na dalších par let Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ulanbatar
Zaslal: čt září 29, 2011 18:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 8
Fery napsal:
... Konec konců těch vyšlých knih je tolik, že mi to stačí na dalších par let :)


Klíčová je ta poslední věta:~) Autoři Asterionu (nebo alespoň ta jejich rozhodující část) má pocit, že pro hráče, kteří potřebují hlavně nápady a zpracují si je pak sami, už je toho na Asterionu připraveného dost a dost.
Těm ostatním to oddělení světa a pravidel může komplikovat život, a to až tak, že si nakonec nezahrají ani Asterion a třeba ani hru na hrdiny. To je důvod, proč chceme svět a systém pravidel víc propojit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: čt září 29, 2011 19:15 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Teď a tady se mi to nelíbí. Chápu propojení světa a pravidel. Když píšu zápletku tak na nějakou tu past nebo akci zlosyna tak použiji pravidla abych viděl jestli je to vůbec možné a nebo spíš co je vůbec možné.

Já trochu rozumím kroku spojit aktuální system do jednoho celku a nabídnout tak hráčům DrDII další rozšíření. To si dovedu perfektně představit. Jen mám prostě obavu, že si koupím další modul a tam nebudu nic využít, protože to bude pro jiný systém. Jestli tím hráče DrD/DrD+ neházíte trochu přes palubu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt září 29, 2011 20:40 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Fery napsal:
Teď a tady se mi to nelíbí. Chápu propojení světa a pravidel. Když píšu zápletku tak na nějakou tu past nebo akci zlosyna tak použiji pravidla abych viděl jestli je to vůbec možné a nebo spíš co je vůbec možné.

Já trochu rozumím kroku spojit aktuální system do jednoho celku a nabídnout tak hráčům DrDII další rozšíření. To si dovedu perfektně představit. Jen mám prostě obavu, že si koupím další modul a tam nebudu nic využít, protože to bude pro jiný systém. Jestli tím hráče DrD/DrD+ neházíte trochu přes palubu.

Tak mi nejde na rozum, že když současný Asterion se profiluje tak, že není svázaný s žádným systémem, tak jsi schopen ho využít. Neměj mi to za zlé, ale jestli jsi schopen používat současné moduly Asterionu, tak bys měl být (za předpokladu, že se udělají aplikace) schopen používat i takový modul, který je pasovaný na DrD2, nemýlím-li se. Nebo ne?
Když jsme psali KO1, tak jsme neřešili věci jako: a využijí tohle hráči, nebo ne? Je to špatně nepopírám, ale nikdo si nestěžoval - a doufám, že se i líbilo. Takže pokud vytvoříme modul, který bude aktivně podporovat hraní, a co na tom, že podporuje DrD2 (které má jen minimum nutných pravidel), tak bych předpokládal, že hrající část našich příznivců to přijme s povděkem. A jestli budou současně k dispozici aplikace pro DrD 1.6 a DrD+, tak už nevidím žádný problém.
Ale jak jsem psal už předtím, není to vůbec jednoduché, a věřím, že až zveřejníme v celém své šíři naše pojetí spojení DrD2 a Asterionu, tak se všechno bude jevit zcela jinak. A to myslím doslova. Proto bych případnou diskuzi směřoval méně k obavám, a více k očekáváním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.