Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Cesty snů

Sadaam
Zaslal: st srpen 25, 2010 21:03 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
nová asterionská knížka ještě nedostala své vlastní téma, tak jsem si jej dovolil založit... a hned přispěju svým dojmem, dneska jsem ji totiž dočetl... a je to bomba!! jedinou chybu to mělo, a to že jsem skončil se čtením dřív, než jsem začal... příběh měl spád, vyvrcholilo to grandiozním finálem, postavám šlo fakt o kejhák (na rozdíl od "nesmrtelných" dědků z krchova Twisted Evil) a skončilo to vážně moc hezky... no a s radostí si ji přečtu ještě jednou, snad brzy (pokud rychle nevyjde nějaká další...)

pánům autorům skládám poklonu za vynikající dílo a díky za skvělé čtení!!

a už se moc těším na příběhy z Brubsových dobrodružství Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: čt srpen 26, 2010 12:40 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Naprosto souhlasím,knížku jsem přečetl jedním dechem jen co vyšla a musím říct,že ač mi jako postavy byli dědci sympatičtější,tak příběh byl naprosto excelentní a nakonec jsem si Brubse i Anaretta zamiloval.Navíc jsem vždycky doufal,že si o Xintře něco přečtu a tohle naprosto splnilo moji představu Wink Navíc je zde nádherně vykreslené putování běžných dobrodruhů a Brubsovo tancování s Holčičkou nemá chybu Wink Jediné,co mě překvapilo je to,že by Xintra jako tisíciletý mág neznala základy žádné taktiky,ale tak zřejmě to nikdy nepotřebovala Laughing
Jinak autorům také skládám hold a těším se na další knihu z prostředí Asterionu, které mají snad stale vyšší a vyšší úroveň.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po srpen 30, 2010 11:36 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Děkujeme za chválu:) Pořád je co zlepšovat, Cesty snů jsou další kamínek na naší pisálkovské cestěSmile
Letos ještě vyjde sborník Hry s příběhem: Zločin a trest, kde bude šest příběhů z Asterionu (také jedna detektivní podle RPG dobrodružství Tajemství Dubu z modulu Za závojem stínů) a sedm příběhů z jiných českých (a jednoho zahraničního) RPG světů. Hodně příjemně mě překvapilo sci-fi z prostředí Střepů snů od Karla Charlese Černína (jinak autor Tarie). Co jsem jeho povídku poprvé přečetl, ponoukám ho, aby napsal celou sci-fi knihu:)

Pokud se stihnou obrázky, mohl by do Vánoc vyjít ještě Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon (většina příběhu pojednává o skřítcích a jejich válce se Zin Zarem). Příští rok bych rád navázal pokračováním - Zlatou maskou a Čenis by chtěl navázat na Cesty snů Brubsovými dobrodružstvími.
Pokud se budou prodávat Hry s příběhem, také bychom na ně rádi navázali - tentokrát na téma válečníka - válečnictví. Pak by se určitě na webu Asterionu zase objevila "povídková soutěž", další povídky budou určitě shánět také autoři Tarie, Příběhů Impéria, Střepů snů...

Ale ze všeho nejdřív musím napsat pokračování dědků z albirejského hřbitova - ty jsem slíbil šéfredaktorovi (prý se mu líbili:) Takže odhazuji sombrero a tomahavk a jdu ostřit krumpáč...Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt září 02, 2010 11:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaame, Kenny, moc diky za vasi reakci, takova chvala cloveku vzdy pohladi ego :-)
pokud se chcete o sve nadseni z Cest snu podelit i s dalsimi lidmi, ohodnotne nasi knihu treba na http://www.legie.info/kniha/11895-galeta-holub-cesty-snu, coz je takovy "csfd" pro SF/F knihy :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: čt září 02, 2010 20:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
jo, to je fajn stránka Wink člověk si aspoň udělá přehled o své čtenářské aktivitě a co má v knihovničce... Cesty snů jsem tam "oznámkoval" hned, co jsem je dočetl (chtělo by to ale víc hlasů, zatím jsme hlasovali dva a je tam jenom 70%!!)

jenom mi tam nešlo do knihovny dát jednu knihu dvakrát (s Cestami snů mi totiž poslali i Xibalbu, kterou už mám... tak mám aspoň pro někoho fajn dárek) Laughing

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: pá září 03, 2010 19:21 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Už můžu přihodit na kopu i svojí chválu:) Jako putovní fantasy fungují Cesty dobře. zase jednou jsem se naplno ponořil do Asterionu a jeho známých i neznámých krajin. Malé výhrady bych měl jen k občasným záchvěvům šablonovitosti postav a situací, ale nic vážného. Co mě naopak potěšilo hodně, byly postavy - převážně ty vedlejší (Ediar) a návraty známých tváří (pestrá škála, hlavně Vjasa a Enšude). Sympatie si získali i hlavní hrdinové, myslím, že na jejich osudy můžete klidně někdy navázat (Drik čeká Twisted Evil a Marellion taky). A nakonec musím vychválit pár super nápadů (práce se saly viz. Ediar) a ochutnávku nepopsaných krajin. Sumárum výborný výlet, který splnil moje očekávání Cool

U Zoneru je Asterion v dobrých rukách, kniha je v perfektní úpravě a i vydávání dalších bude asi docela pravidelné. Malý dotaz: Brubs se v dalším savém dobrodružství utká s mágem Xillosem?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po září 06, 2010 18:49 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Knihu jsem si opět velice užil a nemohl jsem od ní odtrhnout oči. Člověk se dozvěděl zajímavé informace z minulosti Alwarina a Xintry (částečný nástín v Dechu Draka 5/2003-Drik Oranžový) a pár zajimavostí ze Smutného hvozdu. Díky kronice v mudulu Krajiny za obzorm: Stíny jihu víme, kdy se příběh odehrává (855). Z postav mě asi zaujal nejvíce Brubs, je pojetí jako Casanova a zároveň divocha nemá chybu.

Též veliký obdiv patří obálce a ilustracím Romana Kýbuse. Kdo nesouhlasí, ten si právě zajistil jednosměrný výlet mezi kanibaly. Místo v kotli má jisté.
Smile Smile Jen je škoda, že v knize není více ilustrací. Jeho ilustrace se mi moc líbí.

Dotaz pro tvůrce modulů:
V modulu Za závojem stínů jsou dvě čtvrtky s kartami postav. Ty jsou všechny dílem mistra Kýbuse? Neuvažujete o něčem podobném i v dalších modulech? Moc bych se o to přimlouval.
Díky.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po září 06, 2010 19:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silweriku, Slavoji, i vam moc diky za chvalu, popravde jsem ji v takovem mnozstvi a od tolika lidi vubec necekal. Budeme se snazit i v budoucnu, aby se vam nase veci libily

zloděj slavoj napsal:

V modulu Za závojem stínů jsou dvě čtvrtky s kartami postav. Ty jsou všechny dílem mistra Kýbuse? Neuvažujete o něčem podobném i v dalších modulech? Moc bych se o to přimlouval.
Díky.


ty v ZZS byly dilem mistra Zelgarise (Tomase Zahradnicka). Ty karticky tam byly jako priloha k dobrodruzstvi, myslim ze neco podobneho se do dalsich modulu neplanuje, nicmene nadhodim to :-)

Silwerik napsal:

Malý dotaz: Brubs se v dalším savém dobrodružství utká s mágem Xillosem?


ano, i kdyz pravdepodobne ne primo "tvari v tvar" ale cele je to zatim ve stadiu "nápad" takze potrva minimalne pres rok, nez se posune do faze "pribeh" ci dokonce "kniha"

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kibe
Zaslal: po říjen 04, 2010 17:40 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Zhruba po roce jsem si konečně vyhradil čas na knihu s příběhem(ani né kvůli tomu, že bych nečetl, ale spíš kvůli času)...a jsem rád, že jsem si přečetl zrovna tuhle...asi je to tím, že jsem na Asterionu tak trochu doma...bylo to super počtení...děkuji autorům Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: čt říjen 07, 2010 10:41 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Chudák Xintra Very Happy poslední třetina mě nenadchla tolik jako první dvě ale bylo to fajn počtení. Každopádně zmínka o trilogii o Torkovi na to se fakt těším. Když o tom přemýšlím tak o něm koluje tolik historek že by i něo z toho mohlo být pravda.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Temná kápě
Zaslal: so říjen 16, 2010 21:37 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Trochu moc zamilovanosti a sladkejch řečiček na muj vkus... jinak hezká pohádka Wink

Obzvlášť to, jak snadno si poradili se skřetama, z toho dělá fantasy a "Cesty snů" Twisted Evil

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: po říjen 18, 2010 12:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Khar-Démon napsal:
Trochu moc zamilovanosti a sladkejch řečiček na muj vkus... jinak hezká pohádka :wink:


ano, Cesty snu jsou pohadka, ci jinymi slovy klasicka "sword and sorcery" ci "high fantasy" a s Gilem doufame, ze jako takova se nam povedla :-)

Khar-Démon napsal:
Obzvlášť to, jak snadno si poradili se skřetama, z toho dělá fantasy a "Cesty snů" :twisted:


tech skretu nemeli v ceste zase tolik, nebyli na ne sami a Brubs vyda za deset skrtetu :-;

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Temná kápě
Zaslal: po říjen 18, 2010 17:40 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Cenis napsal:
ano, Cesty snu jsou pohadka, ci jinymi slovy klasicka "sword and sorcery" ci "high fantasy" a s Gilem doufame, ze jako takova se nam povedla Smile

Ale jo, je to kvalitní práce, rozhodně!
Inaka z toho dostala epileptickej záchvat, když jsem jí to četl Twisted Evil


Cenis napsal:
tech skretu nemeli v ceste zase tolik, nebyli na ne sami a Brubs vyda za deset skrtetu :-;

Dovol abych se zasmál. Jeden skřet vydá za deset Brubsů, třicet elitních plavenských soldátů a sto mlíčňáků jako Anaret. Zurkhen to kdysi počítal - máme na to tabulky Cool

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: po leden 17, 2011 22:38 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak knihu jsem si otevřel zaítm jen asi na půl hodinky a slupl jsem něco okolo 37 stran, kráýsné počtení opravdu paráda.. ani jsem si nevčiml kolik stránek jsem slupl za takovou hcvíli, ale jedna věc, mě silně opravdu silně zaskočila, možná spíš vyvedla z míry a strašně se mi to příčilo...
I přestože je to opravdu detail, tak mě šel proti srsti jako voda psovi...
A to tedy, použití slova "mága" s smyslu mág ženského pohlaví. To že by takovouhle věc vyslovil někdo v příběhu bych ještě spolkl (sice jako obrovskej horkej knedlík - tzn. těžko) ale to že se to použilo v normálním popise, tak to mě dost ranilo... Bilo mne to do očí a téměř i do uší jak jsem si to v duchu pro sebe četl...

Moc moc moc prosím autory, aby pro příště vždy raději volili slovo "mágyně" či čarodějka a né "mága" (to jsem četl prvně tohle slovo a douvám že i naposledy, je to příšerný =D)

Jinak Autorům držím palce i malíčky a ostatní prsty. Jejich výtvory jsou velmi dobré, a to že jsou ze světa asterionu je činí jedněmi z nejvyjímečnějších knich které jsem kdy držel v ruce.... takže šup šup šup, bojím se že než si toto vubec přečete já už budu mít sluplou tuto knížku a budu hladový po další =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: po leden 17, 2011 23:21 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...to je to samé jako skřítek -> skřítka Laughing na to si holt musíš zvyknout, páč takhle už to bylo skloňované v dřívějších pracech (v nějakém modulu to je: "temná mága Xintra"); ale problém je, že mág nemá v podstatě ženský rod... jenže když už, tak se mi tedy mága líbí víc, než mágyně nebo třeba magyčka, magička apod.

...a vůbec, tu záleží vážně na autorech, Lamius a podobné "latinsky" znějící názvy a jména se také skloňují "česky" (Lamius -> Lamiuse...)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.