Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Běsi - poslové času temna?

Sadaam
Zaslal: po červen 28, 2010 18:48 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
starší čísla Pevnosti se dají koupit i ve speciálech, jako je např. pražský Černý jednorožec... lidi, kteří za ten časák vypláznou 55 kč, jsou cvoci (já taky Twisted Evil ), ale už nebudou takoví blázni, aby to skenovali a dávali na net Shocked

taky jsem měl tenhle problém ještě se samostatným Dechem draka... u nás v Turnově byly dostupné vždy dva tři výtisky... dva měsíce na to čekáte, a pak vám to vyfoukne nějaký "kolega" doslova před nosem Very Happy to je prostě pech ("kdo dřív přijde...")

spíš bych požádal autory, pokud budou mít možnost to zveřejnit na webu... sice to nebude hned, ale časem by se to tu mohlo objevit Wink a nebo na CD přiloženém k nějakému z dalších modulů (u Stínů z Jihu tuším byly články z Dechů draka...)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: čt leden 27, 2011 21:17 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak sice jsem zase už časově uplně Off ale proč nezkusit taky něco připsat atřeba se semnou někdo do řeči dá.. =)

Mě se nástin nové etapy Asterionu líbí i nelíbí.. a nemohu se rozhodnout co víc... já miluju drakolidi, pro mě jsou to ta nejzajímavější stvoření, které na asterionu jsou, a hrozně mě mrzí jak se jich postupně autoři nějak "zbavují" mi je to hrozně líto, já je miluju! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
No a Khar, je to ta nejkrásnější forma zla jaká snad může existovat... ve svém uplném vnitřním skrytu Khar není tak uplně tzlej a hlavně není šílenej jeto mocná bytost ale nejen tím že má vysoký úč (když to jakože nadnesu) ale spíš tím jak je vychytralej a je to opravdu někdo kdo dokáže nevídané věci a to především mozkem, což je úžasnej záporák...

Navíc ta myšlenka oběvování staré kultury, pátrání po starých artefaktech a to všechno... to je uplně skvělý, strašně se mi líbí když někdo najde starou hrobku a teď ji prozkoumává a může číst ty úžasný starý legendy a může znovuobjevovat historii, která je důležitá i dnes, což je pecka...

no a toho se prostě chcete zbavit za cenu pro mě mnohem více otřelé idee jakého si "světu těsně před zkázou". což mi tak nějak přijde jako klasika... samosebou to krásně zapadá do historie a má to své opodstatnění, ale je to takové.. jaj jaj... bude to jistě nářez tak jako tak, ale už si tolik neužiju toho objevování mystyčna... více se mi líbylo, když asterion byl ještě tak jako v předzvěsti té apokalypsy než přímo apokalypsa... tím se tak njak začalo stírat mystyčno což mě mrzí...

Ale na drushou strranu jsme byl uchvácen tím co udělá Khar, ten jeho rituál a ten jeho účel, to je taková pecka, že prostě se mi to příšerně líbí... Převážně to poukazuje na Khara jako opravdu génia a mistra nad mistry ve všem... a uplně to podtrhuje Kharovu podstatu bytí...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá leden 28, 2011 10:00 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: drakolidí se nezbavujeme:) To bychom si ani nedovolili - oni by si nás našli a co pak:)
Na osudu Zyla se podepsalo to, jak roste moc sousední Kharovy říše. Zantur naopak svou vládu posiluje...

Konečná bitva na Asterinu může navenek působit třeba jako Apokalypsa ve World of Darknes (ale ani tam to s ní nekončíSmile
Konečná bitva zamíchá starými pořádky. Nicméně my autoři už pár let víme, jak to pokračuje po níSmile
Někdy je "šílené" mít v hlavě celý Asterion - jsem rád, že je těch hlav vícSmile Všechny ty věci, co byly napsané (i ty, co napsané nebyly a možná někdy budou)... Musíme neustále hledat "kompromis", co už můžeme odkrýt, co ještě musí uzrát a do toho neustále přicházejí další nové nápady.
Třeba Běsové - přišli někdy v době, kdy vznikali hrobníci, Město přízraků a Stíny jihu. Tehdy jsme už znali jednotlivé fragmenty jejich příběhu, ale do "asterionského vesmíru" zapadli až o nějaký rok, dva později.

Někdy to chce čas:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá leden 28, 2011 10:38 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Gilgalad: Vážně se jich nezbavujete? =D Chudák Zyl to vodskákal, ale budiž, Khar roste na síle, Drik, prostě musel vyvolat Moága =D Místo aby byl Murtis blízko své reinkarnace tak hlavní představitel Černé růže využívá Murtise --> těžko se Murtis vrátí,...
Nemluvím o těch chudácích mrtvejch drakolidech =D
Takže zbejvá Kirbeg, Zantur a Lien (+Riam, kterýho nepočítám, protože neni zlej =D) Těmhle třem je teda předučeno žít dost dlouho podle mě, protože na to maj skvělé předpoklady 2 z nich jsou dostatečně geniální aby nikde jenom tak neriskovali a ten třetí je dostatečně odolnej, ale stejně....
4 z 9 je málo =D

Co se týče "apokalypsy" přijde miprostě, že Běsové mohli přijít o něco později... KDyž t tak vezmu, tak jsem měl spíše představu nejprve příchod temných trpaslíků z hlubin podzemní říše + spousta vytlačených národů trpaslíky také otevření portálů na Modrý měsíc mohlo hodně zamávat lidmi na asterionu, k tomu reinkarnace Zinzara a jeho postupné zvyšování moci, a jistě něco dalšího .... To všechno by dle mě mohlo chvíli "existovat" bez běsů, kteří mohli nastoupit až po tom všem jako ta poslední rána...
Takhle mi přijde že běsové nastupují hned...
Jako uvědomuji si, že běsové alespoň u těch starých trpaslíků budou pravděpodobně hrát roli, ale i tohle mohlo být "úplně skryté".

Abych to nějak shrnul, nemyslím si že to co se na asterionu bude dít je nějak špatně vymyšleno, jen mám pocit, že tyto věci mohli ještě nějakou dobu zrát, než se dostanli na do "asterionského vesmíru" já prostě nějsem na takovýhle zákroky proti mýmu oblíbenýmu světu ještě dost vyzrálej, ještě se mi staré pořádky nepřejedly a vy mi je už ničíte Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:10 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Pokud se ještě orientuju v tom, co se na Astrerionu děje (a měl bych...), tak běsové se ve světodějném dění nijak neangažují. Polovina z nich je mrtvá (nebo mrtvá tak, jak oni můžou zemřít), další jsou uvěznění nebo jinak indisponovaní, a ten zbytek pozbyl většinu moci a jsou z nich dnes už jen stíny jejich někdejší slávy. Takže jediný, kdo nějak může zamíchat kartami na stole je Ytrak, a ten tak dělá skrze trpaslíky. To, že se běsové objevují v knihách je dáno hlavně tím, že jsou skvělým motivem, ale to by tvoje a naše představy o Asterionu nemělo nijak nabourat.
Jinak kdybychom byli někde, kde je trh schopný to pojmout, nebo kdyby mi 1000 lidí podepsalo, že si koupí Asterion 2.0, byl bych první kdo by se přes značnou vytíženost pustil do jeho tvorby po vzoru reedicí velkých zahraničních světů (Forgotten Realms, Dark Sun nebo Eberron). Byl by to svět určitě mnohem vypilovanější, preciznější a konzistentnější, ale pravděpodobně by ztratil i mnoho ze svého kouzla, které mu vdechli mistři psavci z šerého dávnověku. Opravdu bych se na něco takového těšil, ale bohužel něco takového je v našich podmínkách nereálné, a možná bych byl já jediný autor, který by do toho šel, a ty jediný PJ, který by si to koupil a hrál. A možná ani to ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:22 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jej, To rád slyším... to jak jsem četl o běsích a všude se o nich dost bavilo, celkově vzato mi to navozovalo myšlenku že postupně nastoupí běsi v poměrně velké síle...
Jako námět na příběhy v knihách mi ale přijdou skoro lepší...

Myslím, že Asterion je moc hezky propracovaný a ta podrobnost v jaké je popsán je tak akorát... (tedy určitě by se dalo popsat mnoho dlaších věcí, ale momentálně pro mě je Asterion opravdu nejkrásnější =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:25 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: vždycky, když vyjde nějaký článek, tak se možná jeví víc aktuální, než je:)
Třeba Drik a Móag - je to Drikův příběh na dlouhé roky, družina se jeho "konce" nemusí vůbec dočkat. Myslím, že ani nebylo popsáno, kdy přesně k jeho uvěznění dojde. A ani to nemusí být konečná...Smile
Každý PJ je pánem svého Asterionu - můžeš si vždycky vybrat, co použiješ a v jaké míře.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:37 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Gil: To určitě určitě, ale já rád neměním cokoli co bylo popsáno v modulehc, protože bych jednak mohl sám sobě zadělat těsto na problémy pro příští moduly a souvislosti, navíc moc ctím práci a tím že bych si to upravoval bych neměl z toho tak dobrý pocit =)
Navíc bohužel nemámmoc možností hrát asterion s družinou, jak dlouhodobě, tka krátkodobě to jde momentálně dost těžko,. čili.. místo hry se alespoň bavím tím že "si v myšlenkách prožívám" ten svět který zde je psaný.. rád se o něm bavím s ostatními a rád se snažím vymyslet různé teorie, nápady, příběhy, jeskyně, který by na asterionu být mohli...



Př: Nedávno jsem si četl znovu o Thurgulovi... napadlo mne dobré dobrodružství... Thurgul při dobývání jendoho z měst našel svůj starý obraz z dob kdy byl nastraně císařství. Obraz byl více abstraktní, a však poznal v něm svou vlastní moc a viděl v abstraktních tazích budoucnost, která se nemusela líbit Kharovi (či to je vlastně poměrně jedno, něco tma bylo =D) Obraz raději ukryl, protože se bál že by jej Khar vyžadoval zničit.
Složil o něm píseň, v písni byla skryta i informace kde je schován obraz. Píseň si občas broukal, zaslechla ji devečka z porobené oblasti... píseň se ji líbila a ve stáří ji naučila svou vnučku,... ... shodou náhod se píseň dochovala udodnes a dobrodruzi ji zaslechnou od nějakého obyčejného vesničana, selky, někoho takového... Učenec družiny rozpozná genialitu písně a prozkoumá ji... A hle čupr zápletka na úžasný odkaz jednoho z nej drakolidí Thurgula Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:43 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: Supr zápletka!Smile Trochu ji rozpracuj, sepiš, pošli a dáme jí do Dechu draka:)

My "autoři" jsme takoví kulisáři - stavíme kulisy pro x různých možností. Děláme právě to, co jsi popsal:) Promýšlíme, mapujeme - a těší nás, když někdo přijde s něčím, co nás nenapadlo, co je nové a do Asterionu to krásně patří.
Proto prosím nebrat ten "punc oficiálních textů" zase moc vážně. Jenom stavíme kulisy a občas do nich zasadíme příběh - jeden z mnoha:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mitogar
Zaslal: pá leden 28, 2011 11:54 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Ahoj, vím že jsem v sekci běsové, ale když se tu tak pěkně bavíte o drakolidech, tak mi to nedá. Nemohu stále zapomenout na slova Riama, že vrcholem Khara mělo být stvoření 2 duhových drakolidí (bratr a sestra). Moc by se mi líbila myšlenka, aby se tento mýtus stal pravdou a někdy v budoucnu někdo z autorů myšlenku dále rozvinul, pokud bude chtít...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá leden 28, 2011 12:03 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Nevím jeslti jse mto někde četl, nebo jsem to popletl nebo je to jen výron mého chorého mozku, ale původně těmi dvěmi měla být ugrien s tím jejím bratrem, což ale nevyšlo.. nebo tomu tak není?

Jinak Upřímě se obávám že Kharova moc v tomto 1) už nebude dostatečně velká na to, aby dokázal vytvořit ještě 2 drakolidi - kór když by silně riskoval neloajalitu obou draků.. a navíc to Khar asi ani nestihne, když za chvilku udělá rituál =)

Gil: Pokusím se zápletku zpracovat, ale otázka je jestli to vydržím.. mám problém že také raději vymýšlím kulisi, než přímé detaily na nich...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Mitogar
Zaslal: pá leden 28, 2011 12:24 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Ugrien a její bratr Trigerog pochází z Modrého měsíce a jedná se o vznešené elfy. A Ugrien byla už v minulosti Kharovým nepřítelem číslo jedna, tudíž se nejedná o drakolidi, ale o tvory, kteří se staly draky tvárností...
Myslel jsem to tak, že Khar tyto drakolidi již stvořil dříve, ale nikdo o nich neví ani třeba samotný Khar, jak nakonec ten rituál dopadl. Ale jak říkám, i Riam ve svých spisech pouze nastínil tuto domněnku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá leden 28, 2011 12:27 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Mito: Jo, vím že byly vznešení elfy a staly se draky... ale myslím uplně ještě před tím, než se stali hrdiny, že s nima Khar něco zamýšlel... nebo na nějaké takové dvojčata, možná až se oba vznešení elfi zase naroděj společně jako dvojčata ... někdy v budoucnu a to měli být oni...
Riam vyslovil doměnku, která byla podle mě celkem zprávná, že Khrar něco takového chtěl, ale myslím že se to nikdy neuskutečnilo... ono, to už kdyby někdo tkaový existoval, tak už o něm každý asi již dávno ví =D

Khar s teˇˇs spíš specializuje na ty své "zbraně" ale to už odbíháme silně od tématu běsů.. =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: út únor 01, 2011 0:34 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Uf tu se to rozjelo Smile

K těm duhovým drakolidím - myslím, že někdo bylo opět řešeno, že to Riam nikde nevyčetl, že je to jen jeho doměnka, nijak nepodložená (snad až na to, že se o nějakou dobu poté objevila myšlenková bytost Minva a Ralva lehce tomu podobná, neplutu-li se). Nicméně pravdivá být může, i dkyž asi spíš není...

Jinak běsi - ty jsou aktuálně por hru jen zajímavý namět do pozadí především pro hodně dlouho hrajicí družinky, a i tak to asi nemusí zapadnout jak by si PJ přál (Sakra, copak vy si nepamatujete jak jste před několika lety přinesli tomu pošahanýmu sběrateli dvě obří kamenný hlavy hada... a NIC vám to nepřipomíná?!) Smile Ale na druhou stranu to může být co se týče učtívačů i aktuálnější (nějaké delší výprava do podzamí kde uctívaji Giu, nebo nějakýho jinýho běsa...) - v nejfádnější variantě pozadí "sídlí tam velké a prastaré zlo, je třeba přerušit rituál... " Smile
nebo může být někde nějaký i svým besem polozapomenutý kultík - od goblinů od narození nakažených zhoubnými nemocemi a plísněmi a modlící se k běsovi a život, přes orky co se pravidelně vydávají konat rituály v ledové vodě aniž by umrzli a jejichž jeskyně vypadají spíš jak ledové příbytky krolů... nejde o to že musí zasahovat, ale přinaší další potenciál... a ten se časem může rozvinout, ne snad přímo do globálních rozměrů, ale stačí pár vesnic Wink (Cože v Črmonetina je pod sněhem? Co? Viděli tam orka? A dopr...).

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kelghor
Zaslal: út únor 01, 2011 9:34 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jo to zní věru mnohme lépe Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.