Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Za závojem stínů  ~  Přechod do Stínového světa

Seth
Zaslal: so srpen 21, 2010 21:31 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Ahoj,
co se týče těch šachů: bylo to myšleno tak, že pokud postavy pomohou Athoredovi černokněžníka ve Stínovém světě porazit (ale zatím jej nezabijí), mohou ho přesvědčit aby odešel do šachů (záleží na tom, jak postavy umí vyjednávat, jinak budou muset černokněžníka stejně zabít, a pokusit se o to až po dalším přechodu).
Jinak, na Gameconu mi hráči po schodech zběhli rovnou ke Kurátorovi a tam dostali po čuni, tak pozor, ať se ti nestane totéž Wink.

Co se týče těch zbraní: doporučuji pročíst modul ZSS, případně aplikace k němu. Magické zbraně své schopnosti ve světě stínů ztrácejí, obyčejné zbraně mizí při průchodu přes Stříbrný závoj. Stvořené artefakty si svoje schopnosti ponechávají, ať jsou kdekoli, ovšem pokud mají tvé postavy nějaký stvořený artefakt, něco není v pořádku. Postup vylepšování zbraní pomocí pocitů je uveden v aplikacích ZZS, které můžeš najít i tady na webu, nevím jestli hrajete plusko nebo 1.6

Doufám, že jsem ti odpověděl Smile

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: ne srpen 22, 2010 12:10 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
hmm... tak teď mě napadá - s těmi stvořenými artefakty - dobrá příležitost, např. spojit toto dobrodružství se "Skřítčím srdcem" z OLDu Cool ale to je jen takový poťouchlý nápad (stejnak, my už jsme "Srdce" hráli už asi před 5 léty...)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: ne srpen 22, 2010 12:17 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
ještě mě napadl jeden dotaz (nevím, jestli to tady už někde není, ale jsem líný to hledat Embarassed ): může rozhrnout závoj do Stínového světa i laik nějakého boha??

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Seth
Zaslal: ne srpen 22, 2010 17:00 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Pokud je magicky nadaný Very Happy To, jestli dokáže rozhrnout Závoj z té řekněme božské stránky (tj. ne magií) nezáleží tolik na oficiálním postavení, ale na síle víry dotyčného. Takže ano, i laik může projít přes Závoj. Ale musel by to být opravdu hodně silně věřící muž...

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: ne srpen 22, 2010 20:09 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
... nebo žena. Nejsme genderově vyhranění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mitogar
Zaslal: ne srpen 22, 2010 22:50 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Díky moc za tvé odpovědi Sethe. Uvedené aplikace na modul Za závojem stínů jsem na tomto webu nenašel, ale samozřejmě je mám doma, jakožto PJ, který si kupuje a hraje Asterion již od samého zrodu...

Po přečtení aplikací jsem došel k závěru, že nejlépe je schopna zvládat své emoce magicky nadaná osoba (což je samozřejmě v pořádku), ale např. čaroděj je na tom velmi špatně s kouzlením, což nahrává bojovým povoláním. Jestli jsem dle aplikací pochopil, tak např. postava s Int 15 je schopna do nějakého předmětu vložit 15 bodů emoce a použít je tak k útoku. Je též uvedeno, že i obrana bude taková, ale kam ty emoce vloží (zbroj) Nebo je to myšleno tak, že aura postavy je při obraně 15 (což mi přijde logické)?

A co když některá z postav umí skřítčí bojové umění? Lze ho používat i ve Stínovém světě? Cítí kolem sebe Záři?

Stejně tak v tvém dobrodružství u Svojana píšeš, že ovládá schopnosti lupiče na 22. úrovni. To je může napadnout bojem beze zbraně? U ducha trochu divná představa nebo je to v pořádku?

A je též správný názor, když se utkají ve Stínovém světě 2 postavy a každá z nich bude cítit emoci nenávist, tak se vůbec nebudou zraňovat nebo záleží na větší nenávisti?

Omlouvám se, za své dotazy, ale stále ve mne hlodá semínko nejistoty a vadí mi spousta nezodpovězených otázek. Rád uvítám zkušenosti a názory ostatních hráčů nebo Pj...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seth
Zaslal: po srpen 23, 2010 18:16 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Jestli nejsou aplikace tady na webu, tak budou na webu Altaru, vím, že jsem je někde viděl.
Nepsal jsem text aplikací, ale věřím, že je to myšleno jako aura, koneckonců je jedno jestli vložíš pocity do zbroje či třeba pouze do bederní roušky.
Co se týče skřítčích bojových umění, odpovím upřímně - nevím.
Co se týče Svojana, ten jako duch útočí dotykem, takže ano, může bojovat bez zbraně.
A co se týče boje dvou postav, můj osobní názor je, že zraňovat budou, protože narozdíl od myšlenkových bytostí mohou cítit více emocí, a tak také mohou být více emocemi zraněny.

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Nazarei
Zaslal: út srpen 24, 2010 11:54 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Co se tyce aplikaci ke Stinovemu svetu, nebral bych je uplne doslovne. Chovani zde je velmi odlisne od prirodni urovne a radeji doporucuji jeste jednou precist hlavni text a ridit se intuici.

U skritciho bojoveho umeni bude zalezet na pouzite technice. Ne vsechny chvaty pouzivaji magii a tedy ty lze pouzivat bez problemu. Jinak magicke pole ve stinovem svete je, ale je znacne odlisne od toho v prirodni urovni, takze take bude zalezet na skritcich zkusenostech se stinovym svetem. A urcite bude take zalezet na miste, kde se bude boj odehravat. Kdyz se bude citit skritek jako doma, v pratelskem prostredi, urcite mu to pujde lip, nez kdyz se bude nachazet v Pustinach ci v nejake temne casti stinoveho sveta.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kelghor
Zaslal: st leden 12, 2011 13:08 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Ahoj, dostal jsem se znovu k druhém přočítání si Závoje... a nějak mi stále nejde do hlavy to cestování.
Přesněji... jako kouzelník bych chtěl Rozhronout závoj, zničím svou hmotu a dostanu se někam do stínového světa... Jelikož mohu porjít kamkoli, vyplatí se mi nějaký dobrý mírumilovný ostrov. Tam chvíli počkám, doplním magy a oztrhnu závoj nzovu abych se dostal do přírodní úrovně zpátky...

(tady mám otázku, torjnásobí se potřenbá magenergie na rozhrnutí závoje, když je to jakýmsi způsobem také kouizlo nebo ne?)

Rozhrnu tedy opět závoj, a jelikož SS není přesně místopisně spojen s přírodní úrovní, mohu si otevřít "portál" třeba i na druhý kontinent?

Čili je tu tedy možnost že se z Lendoru dejmetomu z Morenu dostanu do Tarosu během jednoho dne???

Proč se ptám... protožem i to přijde děsivě silná schopnost =D




Jo a když už se ptám... tka mě napadlo... Co se stale, když získám v SS nějaký předmět a vezmu si ho sebou do příárodní úrovně? To se z něj stane nějaký kouzelný předmět? Vzhledem k tomu, že se dají pomocí emocí předměty v SS vytvářet, tak je celkem snadné vytvořit i nějakou kouzlenou věc a přinést si ji do přírodní úrovně je to tak???

což je taky docela děsivě silná schopnost ne?

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kibe
Zaslal: po říjen 01, 2012 9:16 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Také by mě zajímalo to, na co se ptá Kelghort nade mnou. A také, jestli při průchodu do SS obyčejné předměty zmizí úplně, nebo zda se při "znovuzhmotnění" do přírodní úrovně opět objeví?
Smile
A pak mám takový specifický dotaz. Pokud kouzelník mající sám pravděpodobnost 99% úspěšného seslání kouzel v přírodní úrovni přejde do S.S., kde má poloviční pravděpodobnost, ale má s sebou za pomocníka "Sovu", která přidává 10%, tak jaká bude výsledná % kouzlení ve SS(50%, 55% nebo 60%)?

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po říjen 01, 2012 20:22 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...pri navratu do Prirodni urovne se ti vsechno urcite vrati Smile spis bychom meli doresit zmizeni obyc. predmetu v SS - jak je to s oblecenim?? Take zmizi, takze jsou postavy nahe?! Nebo si musi "vyrobit" aspon jednoduche saty za 1 bod emoci Confused

...jinak ke druhe otazce bych doplnil to, ze jde o to, jestli se ta polovicni sance vztahuje na zakladni pravdepodobnost kouzelnika nebo k celkovemu poctu po secteni vsech pomocniku a pripadnych magickych pomucek?? (Protoze nejvyssi pravdepodobnost kouzleni je vzdy 99%)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: po říjen 01, 2012 22:01 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Neumím odpovědět přesně, ale řekl bych, že normální oblečení se do SS nedostaně, ALE sám stínový svět se přeci utváří podle myšlenek a pocitů ostatních =D
Takže většinou jsou na nějaké oblečení lidé dostatečně zvyklí, aby se jim takové oblečení rovnou zhmotnilo (ale nevyberou si jaké, tedy většina z nich - nedovedou to ovládat).

To, jak uvidí ostatní osoby je také na nich... věřil bych že nějaká prostitutka uvidí ve stínovém světě ostatní lidi nehatý =D

(Ale je to jen má taková vyhrocená představa)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kibe
Zaslal: út říjen 02, 2012 6:10 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
No a jak to bude u těch ostatních otázek...
Tebou zmíněné transkontinentální cestování a výroba předmětů. Question A pak to s tou pravděpodobností...asi bych to udělal podle pravidel matematiky(první je násobení a dělení a až potom sčítání).

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út říjen 02, 2012 8:49 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...podle me je mozne oboje, jak "transkontinentalni" cetovani, tak vyroba magickych predmetu Smile ale byt PJ, tak to nejak omezim pro nezkusene postavy (ne podle urovne, ale podle toho, jak znaji SS...), protoze pak by to strasne nicilo hru!! treba by to byl hod na past, jestli se postava vrati tam, kam chce (pokud to neni varianta se zanechanim hmotneho tela v prirodni urovni) nebo jestli neskonci v nejhlubsi casti Podzemni rise Twisted Evil a vyroba kouzelnych predmetu je docela snadna, pac staci vzit obycejny predmet ze SS a v Prirodni ur. je automaticky magicky (ale je to podle me jen pojem, nejake super schopnosti nebude mit, neni to prece jen kouzleni pomoci sfer a demonu)

...no a ten "nas" problem s kouzlenim: matematiku bych do toho nepletl, ve SS neni cas, prostor a ani fyzikalni a jine zakony, jak funguji v Prirodni urovni!! takze cokoliv v PU pomaha, ve SS nemusi fungovat a naopak, to je muj nazor Confused samozrejme, casem se to muze zmenit, podle toho, jak se postava ve SS vyviji a uci orientovat a tak podobne Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: út říjen 02, 2012 8:57 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Co se týká pravděpodonosti... Není to nic jiného než můj pohled, ale řekl bych že to bude 55%...

V podstatě bych uvažoval takto: Spočítám si svojí pravděpodobnost... tu mám normálně těch 109% (se sovou). No a pak vejdu do SS a dopadne na mne vliv... 109/2=54,5=>55%

Na své vlstní otázky se odpovídá špatně =D


Cestování: (AleposŇ mám nějaký odstup času takže momentální pohled na problém.) Ano je to možné, ALE odejít na jiném místě, než jsem přišel je extrémě náročné a velmi těžko se ovládá. V podstatě bych řekl že i ti nejlepší z nejlepších magiků jsou schopni se takto pohybovat s velkou odchylkou. A čím větší vzfálenost od vchodu do SS, tím větší odchylka.

(Např: Abych se zhmotnil o 2 metry vedle, tak to bude méně náročné (a netřefím se třeba o čtvrt metru) něž když budu chtít cestovat mezi kontinenty..) To se budu chtít teleportnout třeba s Morenu do Tarosu... Ale objevím se někde v Državách... => A v takovém případě pak nevím jestli je to výhodné =D
(A to nepočítám fatání neúspěch...)

Tvoření zbraní: Víceméně to asi tak fugnovat může, ALE i přesto musí člověk mít nějaký materiál nejspíš ve formě nastřádaných emocí (což by mělo pak fungovat podobně jako u theurgů...)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.