Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem  ~  Krajiny za obzorem

Krajiny za obzorem jsou

podnetne pro hru   [ 25 ]  
71%
  71%
mlaceni prazdne slamy   [ 2 ]  
5%
  5%
z ruznych duvodu nechci odpovedet, ale videt vysledek   [ 8 ]  
22%
  22%

Celkem hlasů : 35
Tortor
Zaslal: pá říjen 30, 2009 20:14 Citovat
Založen: 12.3.2008 Příspěvky: 7
Zdravím,tak sem si řekl,že už je to dost dlouhá doba od uvedení do prodeje a že si konečně půjdu koupit nový modul. Byl jsem v Netopejru, a tam mi řekli, že modul jěště není v knihkupectví k dostání, prý se nemůže dodavatel dohodnout s distributorem(tím si nejsem jistý). Může se k tomu někdo vyjádřit??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bouchi
Zaslal: pá říjen 30, 2009 21:09 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Tortor napsal:
Může se k tomu někdo vyjádřit??
Nemuze protoze je to ta sama situace jako s Arrakisem. Kdyz nevim, od koho Netopejr bere altari tituly (a proc je nebere primo od Altaru), tak samozrejme ani nevim, jakz ma problem.
Kazdopadne jde-li o Prahu, tak Krajiny urcite maji v Cernem rytiri, vyprodat je snad jeste nestihli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanaar
Zaslal: pá listopad 06, 2009 13:17 Citovat
Založen: 30.10.2009 Příspěvky: 16 Bydliště: Morava
Bouchi napsal:
zanaar napsal:
Bouchi napsal:
zloděj slavoj napsal:
Plánujete dát nový modul už tento týden do distribuce (např brněnská prodejna Arrakis)?
Do Arrakisu nedodavame primo a nevime, od ktereho subdodavatele nase tituly bere, takze to nezalezi na nas.
Kazdopadne se s rozesilanim obchodnikum tento tyden zacne, to ano.

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak je to s tou distribucí? Dnes (tj. 30. 10.) Krajiny v Arrakisu stále nejsou, že by problém pošty? Provozovatel říkal, že má objednáno, ale vůbec neví přibližné datum kdy má moduly dostat. Zdá se mi to trochu zvláštní. Confused

Jestli tam budes mit jeste v nejake brzke dobe cestu, tak se zeptej, od koho ma objednano, a proc si hernajs neobjedna primo od Altaru. (Pokud to bere od Seqoye, tak se nicemu nedivim, protoze to je v nekterych ohledech distribucka na baterky a trva strasne dlouho, nez se pres ne nekam novinka dostane.)


Dik za info. Už modul mám. Objednal jsem si jej u "Rytíře" v sobotu a včera si jej vyzvedl. Jinak pokud vím, tak Arrakis má více dodavatelů, včetně Seqoye. Vždy když se začaly rozesílat nové moduly, tak nejpozději do deseti dnů je tam měl nebo alespoň věděl datum kdy je dovezou. Teď to byly tři týdny a ticho po pěšině, takže asi chyba distribučních firem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: pá listopad 06, 2009 20:45 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Konečně jsem si našel čas na přečtení, takže můžu upřímně pogratulovat. Geografické moduly byly vždycky perly a ani tento není výjimkou. Přehledně a hlavně do úplnosti jsou tu posány celkem citelně chybějící místa jako Taros, Canthia i samotné Državy. Bylo to příjemné čtení, úplně jsem se do toho ponořil a vychutnával si ty popisy a nápady. Je vidět, že jako autorský tým vám to funguje (celek je kompaktní a není tu slabší část), tak držím palce za prodejnost a doufám, že ve stejném složení dotáhnete Asterion úspěšně až do konce.
Měl bych ještě pochválit obálku (opravdu pěkná) i vnitřní ilustrace (Rawen good:)
A jako velký fanda asterionských draků spediálně velebím popis Dračí letky - padla tu už na ně otázka, tak doufám, že se do boje ještě vydají a s odpadlými členy (myslím Goloko a Jezera) se setkáme ještě v Krajinách II. Jinak jen drobnou odchylku v obsahu jsem viděl úplně na konci - trpaslík Dalm I. - trochu odlišně byl jeho osud popisován v dobrodružství ke Zlaté pavučině...

Čili výborná práce po všech stránkách a nový život pro Asterion Very Happy 99%

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: pá listopad 06, 2009 20:45 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Kronika je kapitola sama pro sebe, tak abych tu nespoileroval, založím na ní samostatné téma.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: ne listopad 08, 2009 18:41 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Zajímalo by mě jestli Orlí garda má nějaké charakteristické uniformy? A kde konkrétně se nachází vstupy do taroského podzemí? A zda je hlídáno? A kdo má na starosti jeho průzkum?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne listopad 08, 2009 19:42 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Dugatan napsal:
Zajímalo by mě jestli Orlí garda má nějaké charakteristické uniformy? A kde konkrétně se nachází vstupy do taroského podzemí? A zda je hlídáno? A kdo má na starosti jeho průzkum?


uniformy ma, v podobě bílého varkoče s emblémem orla - znakem OP, pod ním nosí zbroj...
Vstupy do podzemí se nachází na Kazatelne, pod Citadelou, pod některými chrámy a několik vstupů je i různě po městě - třeba v soutěsce mezi Tanečnicí a Kazatelnou nebo vedle schodů na chrámový vrch. Hlídané jsou, ty co jsou ve městě jsou dokonce zatarasené mřížemi, aby dovnitř nemohl nikdo nepovolany. Podzemí které funguje jako pohřebiště mívá zazděné slepé chodby, aby se z něj nedalo dostat dále a hloub. Takže vlastně legálně se dá do podzemí dostat z Citadely, OP najímají lidi na průzkum

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dugatan
Zaslal: ne listopad 08, 2009 20:46 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Má vstupy do podzemí na starosti nějaký konkrétní OP nebo jen nějaký úředník? Ještě mám jeden dotaz k uniformám? Liší se od sebe nějak uniformy armády a městské hlídky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne listopad 08, 2009 21:46 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Dugatan napsal:
Má vstupy do podzemí na starosti nějaký konkrétní OP nebo jen nějaký úředník? Ještě mám jeden dotaz k uniformám? Liší se od sebe nějak uniformy armády a městské hlídky?


Asi spise nejaky Orli poutnik, nikde v modulu nejmenovany :-)

pokud jde o uniformy, nejsem si jisty, jestli je v armade nebo mestske hlidce maji, spise bych to videl na nejaky, serpy, odznaky, pasky na rukavech a tak

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tavicz
Zaslal: ne listopad 08, 2009 22:33 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Modul jsem koupil v pátek v brněnském Rytíři (měli poslední kus).

Musím vás pochválit. Přestože jsem přečetl zatím jen 1/3, jsem nadšený. Rozhodně nejlepší modul ze všech. Výborně se to čte, text je inspirativní (a určitě ho použiju, přestože teď nehrajem v DrD, ale hrajem na Asterionu v DnD 4E). Obálka je naprosto úchvatná (mohl jsem na ni oči nechat) a i ilustrace a mapy jsou moc pěkné.

Konečně i mapa města (Tarosu) vypadá k světu! Přiznejme si, že v tomto byl Asterion vždy trochu pozadu. (Místo domů jen škaredé úhelníky bez ladu a skladu) - za moduly pro DnD, Tarií a daleko za mapami vytvořenými v City Designeru 3. Jistě, dalo by se ještě mnohé vylepšit, ale už je to aspoň na úrovni městkých map Tarie, takže jasné zlepšení.

Trochu mě zklamalo, že na přiloženém CD nejsou slepé mapy. Ty by se HODNĚ hodily (vždy se hodně hodí). Mohli byste je dát aspoň na web, prosím?

Takže celkově modul hodnotím jako nejlepší z celé série a už se těším, jak si přečtu zbylé 2/3 a na nový modul. Už na něm pracujte, mě jako zákazníka máte zase jistého. Smile

EDIT: Taky umístění dobrodružství na CD byl dobrý nápad. Mnohem lépe se s ním pracuje. Aplikace jen v elektronické podobě mi taky vyhovují. Jen snad ještě Klíč bytostí astrálních mi trochu chybí, aspoň v elektronické podobě.

P.S. Doplňte si modul do sekce Dosud vyšlo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: ne listopad 08, 2009 23:43 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Ještě jedna věc se mi líbí - historie.

Každý setting má nějakou historii. Většinou jde o kroniku, kde je seznam předchozích let určitého letopočtu, někdy je událost jistého roku více rozepsaná. (Viz např. Hlavní modul Asterionu.)

Někdy je soupis větší, někdy menší. Mě ale ty soupisky moc nebaví. Naštěstí díky velkému úsilí a práci celého autorského týmu Asterionu se už začíná vytvářet hitorie, kterou nazývám "živoucí".

V prvním modulu - Dálavy - šlo o dobytí a udržení postavení Svobodných měst. Tenkrát jsem na ně pohlížel jako na středobod světového dění. A kde ty loňské sněhy jsou... A ve všech dalších modulech se kolo času zase posunulo o pár koleček, stejně jako dění ve světě Asterionu. A právě tato živoucí historie mě hodně baví.

Stíny jihu opět ukazují, jak všechno to dění v předchozích modulech bylo relativní, dává nové pohledy na stará dogmata. A to se mi moc líbí. Stejně jako to, že když se dnes podívám na kroniku Asterionu, tak si můžu říct: "Jo, to znám. To jsme s kamarády zažili. Na to si dobře vzpomínám." Díky za to. Jen tak dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anansi
Zaslal: út listopad 10, 2009 15:21 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Taky bych se chtěl připojit a poprosit o slepé mapy na CD. Ale pokud jde o dobrodružství a klíče tak ty mám radši pěkně v ruce. Laughing
Dál by se mi líbilo, kdyby se na nějakém budoucím CD objevili obrázky z asterionu, které bychom si mohli vytisknout jako plakáty ať už barevné jako např. obaly modulů, tak i třeba černobílé kresby MB, Postav z Asterionu - Walden, Drik, Khar atp. a dalších věcí které by se hodili do pokeje človíčka tak posedlého fantasy jako jsem např. já.
Mimochodem, když už nic jiného nemohly byste udělat barevnou kresbu Marantiel? Moc by mě zajímalo jak asi vypadá. Kresba ve FA není příliš konkrítní.
Ale každopádně kluci dík, za spoustu zábavy a už se těším na dvojku krajin.
Jen tak mimochodem plánuje se i popis podzemní říše? A bude to před i potom, co ji ovládli staří trpaslíci, nebo jenom potom? JO a co takhle popis modrého měsíce, nebo tažení, jehož úkolem by bylon projít portálem, něco zjistit, dostat se zpět a díky zjištěné informaci tu část portálu zavřít?
to je zarím vše. a ještě jednou dík.

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gena
Zaslal: st listopad 11, 2009 13:33 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak i já jsem přelouskal tento modul a nezbývá mi, než se připojit k chvále. Že budou Canthie nebo Taros podnětné pro hru jsem očekával, ale že mi tolik dají Oyarzin nebo Tiché vody, to jsem nečekal. Určitě svojí družinku, která se momentálně nachází v Lese padajících stínů, do Zubiroa Urina pošlu. Modul opravdu patří k nejlepším. Žádné zbytečné texty jako třeba u ZP. I když tématické moduly mi vždycky připadali slabší. Takže jen tak dál. Jen mi tu malinko chybí obrázky bytostí v modulu popsaných, alespoň na přiloženém CD.
Měl bych dotaz ohledně Dračí letky, resp. Jerezi Zlaté. Co se stalo mezi ní a letkou, když z ní odešla a přitom je s ní v míru? A kam vůbec odlétla?
A druhý dotaz se týká mapy Držav. Zajímalo by mě, odkud jste si vypůjčili obrázek nearvedanských měst. Vím, že města arvedanská a ruiny jsou z počítačové hry Knights and Merchants.
Velký dík za vaši práci

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt listopad 12, 2009 13:38 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gena napsal:

A druhý dotaz se týká mapy Držav. Zajímalo by mě, odkud jste si vypůjčili obrázek nearvedanských měst. Vím, že města arvedanská a ruiny jsou z počítačové hry Knights and Merchants.
Velký dík za vaši práci


my si obrazky nepujcujeme, mapy kresli pomoci nejakeho pocitacoveho programu uz po leta Jana Žižková a pokud si je od nekud pujcila ona, tak nevim odkud, stejne tak je dobre mozne, ze odnikud, ze je proste vymyslela :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: čt listopad 12, 2009 23:49 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Jakkoliv můžete žádat o obrázky, jakoukoliv formou, ale přesto se jich jen tak nedočkáme. Z vašich příspěvků mi přijde, že si myslíte, že vám žádné obrázky dát nechceme - OMYL! Nevěřili byste, jak je těžké nějaké obrázky pořídit, z několika důvodů...
Dobrých ilustrátorů je jako šafránu, a ti, ktěří jsou dostatečně kvalifikovaní, požadují za svou práci i náležitou odměnu. A jelikož ilustrátoři narozdíl od Asterionských autorů se svým umem často přímo živí, nelze po nich chtít, aby pracovali zadarmo. A ti, kteří se tak neživí a kreslí jen pro zábavu, nemají mnohdy moc času na naše hloupé přání a nabídky. To je jen pochopitelné. Sečteno a podtrženo: buď jsou ilustrátoři mimo naše finanční možnosti, nebo jsou příliš vytížení svým vlastním životem a tvorbou.
Pokud už se náhodou podaří najít někoho, kdo je ochoten pracovat za almužnu, nebo někoho, kdo je schopen ještě po regulérní práci přijít domů, sednout za stůl a kreslit a kreslit, až se z papíru kouří, nastává řádka dalších nesnází.
Často je pro ilustrátora obtížné uchopit nápady, které mu předestíráme. Nebo je pochopí naprosto jinak. A to ho často odradí od další tvorby.
Může dojít k situaci (a dochází k ní), že ilustrátor i přes vlastní snahu najednou nedokáže v práci pokračovat, dokončit jí. Bývá to kvůli osobnímu životu, finanční tísni, uměleckému vyhasnutí... čert to vem, jsou to jen lidé, tohle se stává.
Když na to koukám, tak mě i překvapuje, že vůbec v Krajinách nějaké obrázky jsou.
Ukážu vám to na příkladu.
Začínaly se psát Krajiny (no, vlastně už bylo celkem dost konceptuálních textů hotových či ve vývoji) a Čenis vytáhl na mne, jakožto na koordinátora otázku obrázků. "Ale bohužel, kvůli financování, jich tam můžeme dát jen nějakých patnáct," říkal mi tehdy. A to se ještě počítalo s daleko menším rozsahem modulu. "To se mi zdá málo, Čendo," zkusil sem to, "co jich tam dát víc - řekněme, 20 -25?" "Já ti nevím, Oggysu, není to přecijen mimo naše finanční možnosti?" nelíbílo se to Čenisovi, ale já na povídám: "Možná ano, ale možná ne - zkusme se podívat po nějakém ilustrátorovi, třeba se mu nás zželí a dá nám dobrou cenu."
Našel jsem Rawena, který přijal mou nabídku, tedy obrázek za ____ kč. Rawenovy obrázky se mi moc líbily. Líbili se, řekl bych, většině z týmu, a doufám, že se líbí i vám. Ale pak přišel onen zlomový okamžik, či série okamžiků, o kterých jsem mluvil výše. Z plánovaných 25 nakreslil Rawen 12 a nebylo už možné, aby pokračoval, za což se na něj nikdo zlobit nemohl. Jediné, co šlo v dané chvíli udělat, bylo buď seškrtat zbylé ilustrace (ale vzhledem k tomu, že byly hotové všecky obrázky ke kapitole Hevreni a Střecha světa, ale třeba žádný k Tarosu nebo skoro žádný k Hranici, působil by výsledek podivně), nebo najít rychle nějakou náhradu.
Já se rozhodl pro druhou možnost - řekl jsem si "Oggysu, nemůžeš čtenáře zklamat!"
Zkontaktoval jsem Zelgarise, který už měl co dočinění s Asterionem v minulosti, a poprosil jsem ho o tu něvděčnou práci, a totiž o to, převzít štafetu rozdělaných ilustrací. Zelgaris se toho zhostil po svém, zhotovil další ilustrace, ale ani on nebyl nakonec v situaci, aby dokončil celou řadu. Proto byly nakonec k mé velké nevoli vyškrtnuty některé ilustrace z modulu.
Už v raném konceptu modulu sme se však shodli na jedné věci. Nadhodil jsem jednou takhle: "Hele, kluci, tak o tom přemýšlím a napadá mě, že bychom jim tam mohli dát i nějaké mapky a plánky, co vy na to?" A dali sme vám je, dokonce víc, než bylo původně v plánu. Snad se alespoň to stalo takovou malou satisfakcí.
Jestliže vám to přijde "sice hezké, ale oproti starým modulům bída", musíte se zamyslet nad jednou věcí: doba se mění, máme finanční krizi, šetří se kde se dá, a přestože to zní hloupě, moduly jsou především knižním textem, ne obrázkovou knížkou - to neznamená, že pokud se situace zlepší, nezlepší se Asterion i po této stránce - nikdo by si nepřál tunu ilustrací, nových bestií a podobných zhůvěřilostí víc než já, věřte mi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.