Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem  ~  Krajiny za obzorem

Krajiny za obzorem jsou

podnetne pro hru   [ 25 ]  
71%
  71%
mlaceni prazdne slamy   [ 2 ]  
5%
  5%
z ruznych duvodu nechci odpovedet, ale videt vysledek   [ 8 ]  
22%
  22%

Celkem hlasů : 35
Cenis
Zaslal: st říjen 14, 2009 9:39 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Bouchi napsal:
zloděj slavoj napsal:
Plánujete dát nový modul už tento týden do distribuce (např brněnská prodejna Arrakis)?
Do Arrakisu nedodavame primo a nevime, od ktereho subdodavatele nase tituly bere, takze to nezalezi na nas.
Kazdopadne se s rozesilanim obchodnikum tento tyden zacne, to ano.


Arrakis dnes patri (ci minimalne je v blizke spolupraci) s Fantomprintem

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: čt říjen 15, 2009 16:02 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
takže první dojmy z modulu: LUXUS!!! Wink moc díky za podařenou práci "starých" i "nových" autorů! doplňující hlášky a citáty jsou vynikající, parádní úvodní povídka a první kapitola o Tarosu mě zase dostala do děje (sepsal jsem si k ní dvě stránky poznámek pro naše hraní Cool ), no a těším se na další... už sem to prolistoval a teď se budu prodírat detaily.

měl bych jenom jednu poznámku, či otázečku, ale nemůžu si teď vzpomenout, tak na to kouknu a napíšu to sem... Twisted Evil

ještě jednou díky, a zdar vašemu dílu!!! Smile

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: so říjen 17, 2009 10:16 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Tak jsem dočetl všechno komplet včerně příloh na CD a musím říct,že jsem nadšený Very Happy Modul splnil všechna moje očekávání,výborně popsal Kharovy državy i přelehlé kraje.Citáty na začátku musím také moc pochválit,výborně dotvářejí atmosféru jednotlivých krajů.Kronika je jak jinak naprosto dokonalá a myslím,že poskytuje dobrodruhům spoustu možností,jak se zapojit do důležitých věcí.Stejně tak chválím nápady na dobrodružství Wink Jediné čeho se nemůžu zbavit je pocit,že mi prostě chybí Průvodce po myšlenkových bytostech a klidně by mi nevadilo,kdyby byl jen na CD.Přece jen těch pár řádků přímo v modulu nám nedá takovou představu o bytostech,které by měli právě hru okořenit.Jinak dobrodružství hezky ukazují možnosti,které v novém modulu hráči mají,i když já osobně bych toužil po jednom velkém ve stylu Čarodějův učeň,Skřítčí srdce nebo Temné dny železných dolů,protože to byly opravdu skvosty Wink Ale jinak celkově musím nový modul moooc pochválit a jsem ještě teď v euforii Very Happy

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so říjen 17, 2009 12:13 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Díky, číst podobné příspěvky potěší (mě obzvlášť ^ ^). Samostatný klíč byl zavržený ze stejných důvodů, jako dobrodružství, jeho absenci se snaží částečně suplovat rámečky v textu (které popisují i přírodní bytosti, nejen MB). Jestli vyjde samostaný souhrnný bestiář, kdo ví, třeba se uvedené bytosti dočkají rozpracování a ilustrací, třeba i nějaké přibudou. Ale jak bylo už dávno řečeno, bytostí je už v současnosti nepřeberné množství, a kdo ví, jestli by nebylo nadbytečné vytvářet další jen tak... mohli byste se zahltit Vy (čtenáři) a mohlo by to otrávit a vysát nás (autory). I když texty v Krajinách neobsahují návod jak s bytostmi efektivně bojovat a podobně, myslím, že to je snadné odvodit z aplikací; tak, jak jsou psány, jsou použitelné hlavně pro příběh, a tak jsou popsány dostatečně.
Když se mluví o malém počtu myšlenkových bytostí... zajímalo by mě, jaké procento z nich bylo skutečně někdy použito. Upřímně, všechny to asi nebyly; většina PJů si podle mého vystačí s těmi z HM (popř ČT), což je určitě velká škoda... já osobně zbožňuju ty ze ZP ^ ^ V Krajinách je jich 11, což je pořád lepší, než nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: st říjen 21, 2009 10:39 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Nový modul se mi moc líbí, skvělá práce. Po dlouhé době opět změna prostředí pro hráče. Také si myslím že myšlenkových bytostí je víc než dost. ale uvítal bych obrázky popsaných MB pro lepší představivost. K novému modulu mam několik otázek.:
Žijí ještě masožravý koně Uhndi?
Dozvíme se někdy, kde se nachází zbytek Korullských démonů a co jsou zač?
Zaujali mě divoké kočky manduke a puma wahagu, ale nejsou v aplikacích. Kočky manduke jsou příbuzní koček Lienových? Chápu, že do aplikací se nevejde všechno, puma třeba nikde není popsaná abych to odvodil. Já osobně si netroufnu jí vytvořit protože o zvířatech nic nevím. Tak bych dal přednost popisu různým šelmám a jiným dravcům. Už jen kvůli hraničářům a zpestření hry.
Jaká další bytosti patří do skupiny MB Dvě tváře?
Falkové jsou něco jako podzemní elfové?
Co se stane s organizacemi sídlící na Lendoru po převzetí moci Kněží slunce. Viz třeba Eldebraští rytíři a kati? Přesídlí na Taru?
Dost často je zmiňované jméno Ori-Fang. Co je vlastně zač a čím se tak proslavil?
Jakou nosnost a maximální naložení má modrý vlk? Jezdí na nich jen skřeti? Nebo i příslušníci svobodných národů. U Zyla to jsou asi jen žoldáci?
Co je Itrhak? Nebo jde o překlep a jde o Iltrhana?
Jakým původem jsou elfové lord Kyzgul a kněžka Hilva?
Hodně mě zaujali popsaní draci. Dozvíme se něco víc o kterých je jen zmínka? Samudře a ostatních?
Urizo Měděný je původem seveřan? Žije opravdu jen tak mezi nimi? Nebo ho seveřani uctívají jako boha? Nebo je snad nějaký vladyka?
V aplikacích jsem našel dvě jména, která jsem nenašel v modulu: Sajkša a Vúrgur, nebo špatně hledám?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st říjen 21, 2009 11:24 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
pokud byste to prehledli tak zde http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/taroscentrum.jpg je v modulu slibena mapa casti Tarosu ve vetsim meritku

DUGATHAN:
to ze chybi puma wahagu je chyba, o ktere ani nevim :-) zkusime to napravit. Na dalsi otazky nejsem ten nejkompetentnejsi, takze snad se ti ozve nekdo jiny z autoru

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: st říjen 21, 2009 13:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To DUGATHAN:
Asi myslíš Ytrak a to je temný bůh, který dříve ovládal gobliny na západě kontinentu Smile

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st říjen 21, 2009 14:26 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Dugatan napsal:

Co je Itrhak? Nebo jde o překlep a jde o Iltrhana?


prohledal jsem text krajin a na Itrhaka jsem nenarazil, takze pokud jsi jen spletl par pismen, a jde skutecne o Ytraka, tak ten je trosku popsan v Piscich proroctvi.
a omluvoum se za popleteni prezdivky :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dugatan
Zaslal: st říjen 21, 2009 17:26 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Ne ne Ytraka znam. Itrhak je v té pasáži o Aureneaských bažinách. jsou tam mokřani, hydry...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: st říjen 21, 2009 17:58 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Přesněji v pasáži Bažiny zmaru. V odstavci se zvonečkem kde jsou popsány bytosti které tam žijí mokřani, ithrakové, sfaringové, mlhy atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st říjen 21, 2009 18:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Dugatan napsal:
Přesněji v pasáži Bažiny zmaru. V odstavci se zvonečkem kde jsou popsány bytosti které tam žijí mokřani, ithrakové, sfaringové, mlhy atd.


jo itrakove tam jsou, ja hledal itrhaky :-)
hm, co to je zac nevim, neni v nejakem stari modulu v klici bytosti astralnich? pokud ne musime pockat na oggysa az to vysvetli

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: st říjen 21, 2009 18:28 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Dugatan:
Dozvíme se někdy, kde se nachází zbytek Korullských démonů a co jsou zač?
- jeden se objevuje v Krumpáči a motykách, další ve Městě přízraků.
Je možné, že se dostane i na dalšíSmile Jsou spojeni s místy korullské moci - trosky jejich měst, chrámů...

Dost často je zmiňované jméno Ori-Fang. Co je vlastně zač a čím se tak proslavil?
- vedl povstání proti despotickým vládcům Zlatého lesa a je to snoubenec Malé císařovny. Z příběhů kolem Krajin a skřítků vychází také chystaná kniha Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon a časem na ni naváže Zpívající meč: Zlatá maska.
V těch dvou knihách jsou události z kroniky - povstání ve Zlatém lese, Wu Šeng a jeho Skřítčí vrchy, Ytrak a další. Ori-Fang tu také vystupuje.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: čt říjen 22, 2009 8:33 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Dugatan:
Já bych řekl,že je to překlep a myslí Ithrana,nemrtvou myšlenkou bytost podobnou ještěrovi,viz bestiář nemrtvý a světlonoši Wink Já jsem to tak alespoň pochopil Wink

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: čt říjen 22, 2009 15:42 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Taky si myslím já jen pro upřesnění..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt říjen 22, 2009 23:17 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Jestli došlo k překlepu, omlouvám se, jde skutečně o ithrana z NaS.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.