Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Město přízraků

Sadaam
Zaslal: so červenec 25, 2009 14:19 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Dneska jsem si vyzvedl Město Přízraků na poště... a když jsem viděl ten balík, srdce mi zaplesalo! A když jsem balík rozbalil, srdce mi zaplesalo podruhé a ještě k tomu zazpívalo samou radostí... Stihl jsem zatím jenom projít mapky a ilustrace - mistrovské dílo, co dodat? Už se těším na počtení. Venku je hnusně, takže ideální strávení času doma Wink hurá na Asterion!!!

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
zloděj slavoj
Zaslal: čt červenec 30, 2009 9:45 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Tak včera jsem si konečně přinesl domů Město přízraků. Jak sem se začetl, tak jsem nemohl přestat. Postavy i samotné příběhy mě velice zaujali. Už se velice těším na další příběhy z Asterionu. Všem vřele doporučuji. Komu se líbili předchozí příběhy, ten bude velice spokojen.

Kéž tvůrce neopouští inspirace.

Těď ještš aby na začátku září vyšel ten slibovaný nový modul a budu šťasný jako blecha.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt červenec 30, 2009 12:20 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Díky moc za chválu, potěšíSmile
Pevně doufám, že to v září konečně klapne. Čenis je teď dva týdny mimo republiku, ale co mi naposledy říkal, vydání je na spadnutí.
Co se asterionských knih týče, je hotová první část "skřítčího románu" s názvem Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon.
Roman Kýbus už kreslí obálku a vnitřní ilustrace a během podzimu by to mohlo vyjít.
Druhá část s podtitulem Dobyvatelé Zurku bude nejspíš příští rok, mezitím bychom ještě rádi vydali Cesty snů.
V delším horizontu pak s Čenisem uvažujeme o společné trilogii, ve které bychom dovršili osudy Kharyma a Čeníška z Města přízrakůSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Glasy
Zaslal: pá červenec 31, 2009 7:26 Citovat
Založen: 2.11.2007 Příspěvky: 12 Bydliště: Barbarské pobřeží
I já se přidávák ke gratulacím...opět výborná práce,dostal jsem se zatím na začeátek Druhé věty,ale myslým že přes víkend padne zbývající část.

Cesta tvárnosti zpět velice zajímavej nápad, ale asi to bude na celej "nesmrtelnej" život. Možná by to chtělo více propracovat co bude až se vrátíš zpět na začátek.Konec to sem ale nepatříVery Happy


Děkuji Vám všem co jste se podíleli a podílíte na tvorbě Asterionu a věcí sním spjatých

_________________
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kněžka Ynnar Rút
Zaslal: po srpen 03, 2009 13:30 Citovat
Založen: 9.11.2008 Příspěvky: 8
Knížka byla super!!!!!!!! Přečetla jsem jí doslava jedním dechem Very Happy Very Happy . Už Modrý měsíc byl vynikající, ale tohle je doslova klenot Cool . Je vidět, že autoříi zraji jako dobré víno Laughing . PS. Přeji hodně úspěchů v další tvorbě

_________________
Poddejte se rozkoši a pokušení v náručí mé bohyně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: po srpen 10, 2009 10:12 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Já taky považuji Město za výbornou knížku Very Happy . Příjemně překvapil rozsah a úžasná provázanost jednotlivých příběhů. Rozhodně žádná povídka nebyla slabší nebo moc "nehodící se"(trochu jsem to pocítil u ZMM).
Zalidnil se kousek světa, do té doby považován za pustinu a vynikly i zajímavé nápady (tvárnost a spása, velitelova napůl giabská existence...). Jen s těmi temnými bohy to nepřehánějte (už ho máme v Canthii, jeden byl i ve Smrťáčku...možná bych příště využil někoho z Desítky) Je pravda, že právě Čeníšek a Kharym mají osudy otevřené, takže uzavření jejich cesty v budoucnosti budu očekávat. Snad se v Hranicích šílenství dostane i na Říši Slepých bohů, tak se to hezky doplní.

Čili děkuji za zážitek a těším se zase u Zpívajícího meče.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po srpen 10, 2009 16:34 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Silwerik napsal:
Já taky považuji Město za výbornou knížku Very Happy . Příjemně překvapil rozsah a úžasná provázanost jednotlivých příběhů. Rozhodně žádná povídka nebyla slabší nebo moc "nehodící se"(trochu jsem to pocítil u ZMM).
Zalidnil se kousek světa, do té doby považován za pustinu a vynikly i zajímavé nápady (tvárnost a spása, velitelova napůl giabská existence...). Jen s těmi temnými bohy to nepřehánějte (už ho máme v Canthii, jeden byl i ve Smrťáčku...možná bych příště využil někoho z Desítky) Je pravda, že právě Čeníšek a Kharym mají osudy otevřené, takže uzavření jejich cesty v budoucnosti budu očekávat. Snad se v Hranicích šílenství dostane i na Říši Slepých bohů, tak se to hezky doplní.

Čili děkuji za zážitek a těším se zase u Zpívajícího meče.

Ne úplně v návaznosti na MP, ale - na Říši slepých bohů se v druhých Krajinách skoro jistě nedostane; musel by se stát nějaký zázrak, pokud, tak se na ni dostane až někdy v budoucnu, jestli vůbec (takové Krajiny za obzorem 3: Za hranici šílenství).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seth
Zaslal: po srpen 10, 2009 18:23 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Popsat všechno na Asterionu není v silách autorů. Vždyť musíme si uvědomit, že celý dosud popsaný Asterion je bývalých Devět knížectví. Za pólem pak ještě leží území, na němž kdysi stávalo Císařství a Východní říše.
Kromě toho, ještě tu je Podzemní říše a Modrý měsíc, což jsou prostředí, alespoň dle mého mnohem atraktivnější, a to jak pro čtenáře, tak snad i pro autory(alespoň pro mě).
Na druhou stranu, nikdy bych neříkal nikdy Very Happy

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: po srpen 10, 2009 18:28 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Jasně, atraktivnější jsou. ale na nějaký článek to sand vyjde - neříkám, že je třeba popsat každou zemičku nebo celý Lendor, ale třeba korullská říše má potenciál a kontakty s nekromanty, Zylem a bůhvíkým ještě. navíc jsou docela expanzivní... tak pár příběhů by se tu odehrát dalo. Tak třeba jednou v Pevnosti

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seth
Zaslal: út srpen 11, 2009 11:59 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Vsadím se, že bude, korullský motiv se v povídkách i knihách objevuje docela často Smile

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: út srpen 11, 2009 19:23 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Na nějaký článeček by to vyšlo. Maličké spoilery (minimálně o původu) ŘSB jsou v Krajinách I.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: út srpen 11, 2009 20:43 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Seth napsal:
Vsadím se, že bude, korullský motiv se v povídkách i knihách objevuje docela často :)


otazka je, jestli prave nezustane vyzit jen v teto, prozaicke, podobe... uvidime :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anansi
Zaslal: čt srpen 13, 2009 22:25 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Mno, kluci a dívtko Laughing , i já jsem potěšen tím, jak vypadá město přízraků. Sice jsedm byl překvapen některými nepřesnostmi, kvůli kterým jsem nemohl v noci spát - tedy ne že bych chtěl Twisted Evil .
Příklady za všechny popis rytíře zkázy, který je v povídce zcela jiný než v klíči k NS. Mno přiznám se, že jsem se nenechal unést krásným slohem autora, a představoval jsem si Oprátku, Masakra a Náhlou smrt, tak jak je popsal mistr zaklínač Ciezislav Záhořský - přeci jenom je o pár staletí starší Very Happy .
Pak jsem myslel, že na výrobu upíra potřebujete ještě živé tělo. Pravda, z povídky vyplývá, že prsten má neobyčejnou sílu, ale pak mi nejde narozum, že by na Čeníška poslaly, jenom přízračné vlky a sekáče, když by si potřebovaly být zcela jisti. A dál by prsten s takovou silou měl účinek na okolní svět tak velký, že bych čekal přivolání několika nemrtvých, nebo minimálně spontální oživení některých mrtvol na zdejším hřbitově. Dál pak také reakci samotného Vieena, protože osoba takového formátu to musela zachytit. A podle mého názoru by určitě pro prsten poslal nějakého důvěryhodného upíra, ne-li samotnou Coriven.
A další zvláštností je sám Kirbeg, chová se jako mág, čaruje, a přitom je pyrofor, což je něco zcela jiného. Theurga by si ještě mohli lidi splést s čarodějem, ale pyrofor je "technik". Ikdyž Kirbeg je starý, rozhodně dost na to, aby se klidně mohl věnovat studiu dalšího povolání. Jinak si myslím, že by i fámul poznal, že jeho mistr není čaroděj. Mimo jiné mne také napadá, že pokud začal Kirbeg studovat kouzelnictví tak je nanejvýš znpokojující, že neucítil tak silné kouzlo, jaké provedl Čeníšek. Vždyť kouzelníci mají schopnost zaslechnutí kouzla.
Njn zase spousta otázek. Budu to muset probrat se Silwerikem.
Nezlobte se musel jsem se zeptat. Twisted Evil

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: pá srpen 14, 2009 15:38 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
To Anasi:
moc přemejšlení... jinak na pluska je kyrbeg čaroděj. Nekromantská magie stojí víc na práci s vazbama než na používání kouzel.
To jestli je tělo živé určuje to jestli má duši a z tohodle pohledu mi to přišlo jako nádhernej nápad.

Celkově je to pěkná knížka pár nepřesností se dá autorům neznalým asterionu určitě prominout. viz platinová derteonská čelenka a podobně.

Takže za mě určitě palec nahoru.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Temná kápě
Zaslal: pá srpen 14, 2009 15:42 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Anansi napsal:
Příklady za všechny popis rytíře zkázy, který je v povídce zcela jiný než v klíči k NS. Mno přiznám se, že jsem se nenechal unést krásným slohem autora, a představoval jsem si Oprátku, Masakra a Náhlou smrt, tak jak je popsal mistr zaklínač Ciezislav Záhořský - přeci jenom je o pár staletí starší Very Happy .

Z behaviorálního hlediska s tebou nelze než souhlasit. Jak se píše v bestiáři (vyčti mi, že je to klíč) - jediným posláním Rytířů zkázy je rozsévat zkázu a strach na všechny strany - přičemž v Ceně dohody se snažili upírovi rozmluvit útok na Tři osiky a z boje se navíc pak stáhli, srábci. Zkrátka chovali se moc racionálně.

Co se týče fyzickýho popisu, tak ten byl si myslim docela uspokojivej. Akorát sem trochu postrádal ono fluidum smrti a děsu... A to, že maj pod helmou rozplizlej zelenej ksicht sem si taky nepředstavoval - čili bezvýznamný detail, nemyslíš? Cool


Anansi napsal:
A další zvláštností je sám Kirbeg, chová se jako mág, čaruje, a přitom je pyrofor, což je něco zcela jiného. Theurga by si ještě mohli lidi splést s čarodějem, ale pyrofor je "technik". Ikdyž Kirbeg je starý, rozhodně dost na to, aby se klidně mohl věnovat studiu dalšího povolání. Jinak si myslím, že by i fámul poznal, že jeho mistr není čaroděj. Mimo jiné mne také napadá, že pokud začal Kirbeg studovat kouzelnictví tak je nanejvýš znpokojující, že neucítil tak silné kouzlo, jaké provedl Čeníšek. Vždyť kouzelníci mají schopnost zaslechnutí kouzla.

K tomu ti můžu říct akorát to, že seš moc pravidlově omezenej. Povolání, který jsou u CP uvedený v aplikacích neber doslova, ale rámcově. V případě drakolidí a nejmocnějších postav obzvlášť.


Anansi napsal:
Mno, kluci a dívtko Laughing , i já jsem potěšen tím, jak vypadá město přízraků. Sice jsedm byl překvapen některými nepřesnostmi, kvůli kterým jsem nemohl v noci spát - tedy ne že bych chtěl Twisted Evil .

To chce trochu nadhled Laughing

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.