Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Falešná apokalypsa  ~  GOLEMOVÉ

líbí se vám golemové??

ano   [ 57 ]  
89%
  89%
ne   [ 3 ]  
4%
  4%
je mi to jedno   [ 4 ]  
6%
  6%

Celkem hlasů : 64
Pastel
Zaslal: čt prosinec 04, 2003 9:54 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Londyn (aktualne)
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Kde si myslíte, že bych se mohl naučit tomuto umění, myslíte si, že by to mohla umět Calisto A. ?

Ja osobne typujem Gorsana, Iskalona a možno Calisto. Khar a Asáman toto umenie ovladajú naisto ... Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: čt prosinec 04, 2003 14:06 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Uf, to se mi ulevilo, myslel jsem si, že se to nenaučím. Wink Ale jinak musím uznat, že je ta tvorba Golemů dost dobrá. Já si hodlám hned na 6. úrovni udělat osobního strážce. Wink

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sven Ivanhwen
Zaslal: po prosinec 08, 2003 13:59 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Uf, to se mi ulevilo, myslel jsem si, že se to nenaučím. Wink Ale jinak musím uznat, že je ta tvorba Golemů dost dobrá. Já si hodlám hned na 6. úrovni udělat osobního strážce. Wink


Doporucuju spis jako nosice, nemusis zivit kone Smile Mohl bys mu vytvorit hned za krkem sedatko a v zadech (uzamykatelnou) skrinku na batoh Smile (uz chapes, proc nepotrebuju presna pravidla, pro sve CP Smile

Jen aby te pustili skzr brany do mest a nevyhodili te z kazde hospody kam jim ho privedes (asi to, podle popisu osob, kteri to umeji, NENI bezna vec ....)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: po prosinec 08, 2003 16:34 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Když mu dám dobrý ozvěny prvků a tvar, tak mě buď pustěj, nebo se pustím sám a pak je se mnou amen..... Twisted Evil

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fantom
Zaslal: po prosinec 29, 2003 9:21 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
Když mu dám dobrý ozvěny prvků a tvar, tak mě buď pustěj, nebo se pustím sám a pak je se mnou amen..... Twisted Evil

Správně řečeno! Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fantom
Zaslal: po prosinec 29, 2003 9:22 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
Když mu dám dobrý ozvěny prvků a tvar, tak mě buď pustěj, nebo se pustím sám a pak je se mnou amen.....

Správně řečeno!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandro Sinae
Zaslal: čt listopad 04, 2004 20:26 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Golemové.. no dobře, ale řekněte mi kolikrát jste si představovali golema se zbraní v ruce??
Vzhledem k pravidlům, pokud theurg investuje dost many do ovládaní dané zbraně je to zatraceně výhodnější než nechat ho mlátit holýma rukama.
Řekněme že síla pěsti golema odpovídá jeho velikosti podle pravidel DrD pro pokročilé.. Pak mu nedávat ovládání zbraně je hloupost.
Myslím, že dát golemu dovednost se zbraněmi by mělo být velmi těžké a omezené(takhle je na tom líp než kterýkoli válečník), zatímco úder pěstí od golema přece musí bejt šupa jaxvině, nemyslíte? Takovej kamenej golem velikosti C vážící tunu má pěst s úderností těžkého kyje možná větší a on má takové pěsti nejméně dvě...
Manipulace se zbraněmi mi k němu tedy vůbec nesedí, ta vyžaduje určitou techniku a rozvinutou inteligenci(lidoopům to taky trvalo)..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devlin Arcanus
Zaslal: pá listopad 05, 2004 0:55 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 246 Bydliště: Albireo
Copak pro tebe Sandro neni normalni, ze jako hrac potkavas okridleny golemy s mecem? Sakra, tak to bych se mel jako PJ nad sebou zamyslet a neco takovyho tam dat... Mimochodem mi vysvetlete, proc si nemuzu udelat golema velikosti D nebo E. Copak bych si nemoh udelat kamenyho draka? Twisted Evil

_________________
Raději zemřu než abych se vzdal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: pá listopad 05, 2004 12:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
V případě golemů si je třeba ovšem uvědomit, že jejich výrobu dnes na Asterionu ovládá řádově několik desítek osob (maximálně). A pochybuji, že by některá z hráčských postav mezi ně patřila. Naučit se vyrábět golemy rozhodně nestihne během přestupu z 5. na 6. úroveň, když se stane theurgem. Pokud ale máte pocit, že to umět musí a že to nutně potřebuje, pak není co řešit. Bude-li se takto posilovat dál, může se vykašlat na veškerá pravidla, protože se jí za chvíli na Asterionu nic nevyrovná.
Co se týče velikosti, uvedné kategorie představují zvládnutelná maxima. navíc je snazší vytvořit sochu člověka než draka (v životní velikosti). Pokud vám to zase nestačí, tak si jednoduše přidělejte další sloupce v tabulce.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: pá listopad 05, 2004 19:47 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Jenže o to mi nejde. Řekněme že nejvyšší mistři Albirejské univerzity to naučí postavu po tom, co se tam dostane, několik úrovní se tam bude vyučovat, co pro univerzitu splní sérii úkolů, a taky bude mít už určitou úroveň.. potom se naučí úplný základ. Shocked Zbytek se bude doučovat ještě obtížněji, stačí???
Jenže mě jde o ten nápad jako takový - golem se zbraní v ruce? Nerad bych se opakoval...

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: pá listopad 05, 2004 22:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Já na tom nic zas tak zvláštního nevidím. Ne každý golem musí vypadat jako ten ze staropražských pověstí. Socha válečníka v plné zbroji ohánějící se sekerou mi nepřijde tak nepatřičná. Ale to je věc názoru. Já tvůj názor uznávám a beru, pokud ty můj ne, tak se prostě nedá nic dělat. Rozhodně ani jeden z nás si memá právodělat nároky na absolutní správnost toho svého.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandro Sinae
Zaslal: pá listopad 05, 2004 23:10 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Jistě, jistě..
Golem se zbraní mě neštve ani tak, jako to, že ve výrobě golema nebyl popsán postup, jak mu vylepšit boj beze zbraně a jaká by měl čísla.. Jde mi o to, že tento faktor není vyvážený ani za mák.
Mlácení rukama by mělo být zvýhodněno stejně jako je teď zvýhodněn boj se zbraní(bonus na boj s ní je takhle omezen jen dostatkem magenergie a menším postihem při výrobě), naproti tomu boj se zbraní by měl pro golema být omezen radikálně. Spíš by to mělo být naopak - výhoda golema beze zbraně by byla ve velkém útoku, zatímco se zbraní by se bonus zvyšovat nedal, tam by výhoda spočívala v tom, že zbraň může být sama magická na všechny možné známé způsoby..
Najde theurg bezva zbraň, sám ji nemůže používat, ale může ji dát svému golemovi..

Apropo.. Nestojím o hádky. Beru to z konstruktivního hlediska, chci jen vědět co mi k tomu, kdo řekne, nejde mi o nějakou správnost nějakých názorů, ale o myšlenku..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: so listopad 06, 2004 8:13 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Možná to taky záleží na tvém pojetí golemů.Golem je totiž označení pro jakoukoli sochu oživenou theurgovou magii.Takže i kamenný golem velikosti C nemusí být ohromný kolos z pěstí,která každého zarazí do země až po hlavu.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: so listopad 06, 2004 13:14 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
A co když si alchymista v mé skupině bude chtít přesně takového udělat.. zeptá se mne proč nemůže bonifikovat jeho boj pěstmi..

K tomu jsi se vlastně nevyjádřil..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: so listopad 06, 2004 19:37 Citovat
Anonymní
Ozivle sochy by se podle me dali take brat jako jisty druh golema.A ty zbrane meji,tedy aspon nektere.Zvysovani utoku beze zbrane je podle me nedostatek i kdyz ne zavratny.

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.