Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Falešná apokalypsa  ~  Kouzelníci

Asgaroth
Zaslal: út říjen 21, 2003 13:38 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 70 Bydliště: Plzeň
Gwaihir: Chápu že se potřebuješ zviditelnit a kritizovat pokud možno červeně a o půlku větším písmem, než se obvykle mlluví, ale:
Jestli se ti nelíbí, tvoje věc. Přímo jsem ho nečetl, ale chtěl jsem se tě zeptat, když na něm kritizuješ, že je tenkej a potom chválíš, že byly vyřazené (mimochodem velmi poučné, protože v praxi ukazují chování a vztahy mezi lidmi na Asterionu) povídky, protože jen zbytečně zabíraly místo, myslíš si, že to má smysl? Chválíš, že něco vyškrtali a nadáváš za to, že je to tenké...
Předpoládam, že haj-bum a ostatní bumy jsou nějaké výbušniny a NS (Nemrtví a světlonoši?) jsou skvělí proto, že jsou v nich popsaní nemrtví, do kterých se dá sekat...
Není to vybídka k polemice, ale nemyslím si (a určitě nejsem sám), že ostatní moduly jsou jen pro tahání peněz z lidí. Postupem času jsem se pohyboval po hodně částech Asterionu a modul, který dané oblasti náležel, se hodně hodil.
Je krásné, že víš, že je nějaká MarNub, ve které je Skalní město. Ale to je jako kdybys věděl, že je nějaká ČR a Praha. A teď si představ, že tvoje družina přes ČR cestuje. Jak bys jim popsal okolí? Vždyť by nevěděli nic o kopcích, řekách, okolí, rázu krajiny, zvycích lidí a podobně. Kdybys třeba zase cestoval po Horních dálavách, určitě by sis všiml zdánlivě pološílených zvyků tamějších lidí. Kdybys neměl ten modul, vsadim se, že bys to popsal družině cestu jako míle trávy a občas něco na zábavu k boji.
OLD je k ničemu? Představ si, že by tam přijel kouzelník od vás z družiny. Nehledě na to, že bys nevěděl ani jak vypadají největší města (na mapě v HM taky mezi Dunrileanem a Albireem taky není vidět rozdíl, a přace by se cestovatel snad všiml...), a tím pádem by to nevěděl ani on, tak by se určitě ani nic nestalo, kdyby tam začal kouzlit. Vsadím se, že kdyby tam přicestoval, když ty máš modul, zažil by po kouzlení jiný tanec...
VTB je taky na nic? Jak můžeš říct, že je celá budoucnost Asterionu a důvod k smrti mnoha tisíc lidí ve válkách otevřených i skrytých nedůležitá a vyprávění o ní jen tahá z lidí peníze??? A takhle by se dalo pokračovat. Dálavy, Z hlubin zelené a modré, Pavučina. Třeba pavučina popisuje celé chování ve městech a ekonomické fungování celého Asterionu.
Podle mě tvoje družina hlavně putuje přírodou a vybíjí jednu jeskyni s nekromantem za druhou. V tom případě se dá říct, že tě ekonomické zajímání Asterionu nezajímá... ale dá se říct, že tě nezajímá ani, za kolik si tvá družina co koupí a prodá? Možná je nebude zajímat daný druh plátna, jednotlivé části oblečení, dům, nebo hřeben. Ale určitě je nezajímá cena zbraní a zbrojí? Ta se přece oproti pravidlům docela liší... A pergamen, alychmista a kouzelník ho určitě využijí na memorování blesků na toho třičtvrtě roku, než se dostanou ze šestnácté na šestatřicátou, případně než zabijí Vieena a Khara....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
skřítek
Zaslal: út říjen 21, 2003 18:26 Citovat
Založen: 19.10.2003 Příspěvky: 9 Bydliště: České Budějovice
Nejsem sice častým hostem serveru asterionrpg.cz, avšak to nic nemění, že jsem se v asterionském prostředí nějaký čas pohyboval coby hráč dvou postav a pamatuji na to vše s radostí. Jsou to krásné vzpomínky. Nemluvě o tom, že jsme opět po delší pauze začali hrát DrD ve světě Asterionu. Tedy, na úvod jsem chtěl objastnit svůj vztah k Asterionu.

Exclamation Reaguji na zprávu, na níž jsem narazil náhodou po dlouhé době při brouzdání těmito stránkami, od kohosi, říkajícího si Gwaihir, dle slavného pána větrů a myslím si, že kdyby chudák orlouš Gwaihir něco zaslechl z úst tohoto individua, v hrobě by se obracel, toť k poznámce.
Tak tedy, hele brouku Cool , jestli si myslíš, že jsi jak moc velkej frajírek, když tu hanobíš herní svět Asterion, když tu plkáš nesmysly, tak tě chci vidět, jak napíšeš kvalitní herní modul.
Jednak se nauč psát ve slově "povítka" "d", a pak si po sobě vždy kontroluj pravopis, než-li napíšeš takový plk.
Ono se snadno kritizuje a uráží dílo. Nazvat výtvor pitomostí, to tě řadí mezi "ubohá individua" a lituju tě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Dragon
Zaslal: st říjen 22, 2003 5:57 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 16 Bydliště: Meagrind (občas i Zlín)
To Gwaihir: Když se ti nelíbí nic kromě NaS, stačí když si vezmeš právě jmenovaný modul a proškrtáš vše, co má spojitost s Asterionem (takže celý popis Umrlčího království, Ostrovů zářícího slunce, což jsou v podstatě 4/5 modulu) a můžeš použít NaS ke hře na úplně jiném světě, kde bys nebyl svázán "omezeními" Asterionu.

P.S. Jaký si myslíš, že je zisk z prodeje jednoho modulu?

_________________
It's good to be bad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alwarin
Zaslal: st říjen 22, 2003 18:55 Citovat
Založen: 12.10.2003 Příspěvky: 10
Nechci se Gwaihira zastávat, krom toho jsem ješte FA nedržel v rukách, ale řekl jen svůj názor, proč ho kritizujete, myslím,že má každý právo se svobodomyslně vyjádřit. Jestli si mě ještě pamatujete taky jsem byl ostře proti klíči v OLD a povídek jsem taky nemusel 50% všech stran, ale bez povídek zcela by to nebylo ono. O co se týče toho tahání pěnez, má Gwaihir pravdu. ALTAR z nás chce vytáhnout prachy, to je jasné a bohužel to tak má být. Kdyby z nás nechtěl dostat peníze dá Asterion na net jako např. Srdce Erinelu. Jde mu o peníze, komu ne, že? Ale říkám FA jsem zatím neviděl, tak nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: st říjen 22, 2003 22:06 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Ad Alwarin: nevím, jestli Altar z někoho tahá prachy. Když má někdo zájem, Asterion si koupí, když ne, tak ho nekupuje. Je to jako s jakýmkoliv jiným dílem. Něco stojí vytištění a věci kolem, taky ilustrace nejsou zadarmo a z něčeho se to musí zaplatit. Altar nemá žádný velký zisk z toho, že vydává Asterion, u posledních modulů sotva pokryje vytištění. Zájem o herní moduly není v ČR nijak velký, takže pokud to takto půjde dál, možná jednou skončíme u toho, že budeme dávat něco na net. Ale ne proto, že by to chtěl Altar, ale že to budeme chtít mi tvůrci, protože ctíme závazek vůči našim čtenářům. Já osobně doufám, že k tomu nebude muset dojít.
Nepíšeme Asterion pro peníze (to se v našich podmínkách ani nedá), ale proto, že chceme něco dokázat, něco zrealizovat a je krásný pocit, když po vší té práci a odříkání mohu držet v rukou Asterion v tištěné podobě. Když poprvé vidím obrázky k textům a cítím vůni papíru, mohu si na to sáhnout, je to nádhera.
Vůbec představy o penězích kolem RPG v ČR jsou zmatené, v tomto ,,oboru" se u nás nedá vydělat. Ale věřím, že RPG může vychovat budoucí literární autory, kteří se třeba jednou prosadí i v jiných oblastech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: čt říjen 23, 2003 6:35 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Ad Alwarin: Mně osobně nešlo ani tak o to, že Gwaihir vyjádřil svůj názor, spíš o to, jak ho vyjádřil. Řici, že je něco nudné, pitomé apod. umí každý. Vyjádřit proč, to už je něco jiného. Většina účastníků tohoto auditoria argumentovat umí. Uvidíme, jestli se sem Gwaihir ještě podívá, aby zareagoval. Možná, že na sebe chtěl jen upozornit...

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivrin
Zaslal: čt říjen 23, 2003 19:55 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
To Gwaihir: Hele zkusím ti poradit: založ si Téma "Asterion pod drn" a tam si kecej o tom co se ti nelíbí na Asterionu a modulech... Já nejsem na tomhle tématu zvědavej na tvý názory, že NaS je nejlepší modul atd. atd. Já se chci dozvědět co si lidi myslí o kouzelnících!!!

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kenny
Zaslal: so říjen 25, 2003 18:59 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Přesně tak.Já už jsem konečně přečetl všechno a zabral jsem se do toho tak, že jsem neměl kromě učení na nic jiného čas.A musím uznat, že je fakt super.Délka je sice trochu kratší, než obvykle, ale když si to přečtete, tak zjistíte, že už se toho o magii asi víc napsat nedalo.V žádném případě nelituji čekání.A nikomu samozřejmě neberu jeho názor.Na každém je, aby se rozhodl zda koupí nebo ne.
Viz kouzelníci:
Pro moje hráče bylo docela překvapení, když jsem jim vysvělil nové principy.Najednou byla celá magie živější a barvitější.Prostě každý kouzelník dostal svůj osobitý ráz.A o to jde.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zwejk
Zaslal: ne říjen 26, 2003 11:17 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
FA se mi moc líbila. Tenhle modul posunul hraní kouzelníka o pěkný kus dopředu.

Co se týče užitečnosti jednotlivých modulů, tak každý má určitě svůj smysl. Některé se samozřejmě líbí víc či míň, ale to záleží na tom, jak se kdo na drd kouká. Pokud jen prolejzá jednu jeskyni za druhou anebo rád žije v krásném a úplném světě.

Na každý nový modul se těším jako dítě na bombon. Pokud se někomu ty moduly nelíbí, je to jeho věc. Ale myslím, že tohle auditorium je především pro příznivce Asterionu a pro různé nápady a názory. Když se vám někomu něco nelíbí, klidně dejte vědět, ale psát to písmem velikosti svého IQ Wink zrovna nemusíte.
S pozdravem Zwejk

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Li Fun Čien
Zaslal: út říjen 28, 2003 23:42 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 12 Bydliště: Březová nad Svitavou
Dobře jsi ho odpálil Asgarothe,já si myslím,že máš úplnou pravdu s tím,že Asterion není jenom pár knížek a map a že tento svět není jenom na to,aby si člověk měl kde zabojovat.Aterion je vlastně víc než to.Nikomu z nás by se asi nelíbylo projíždět krajinou a nevědět o ní nic,než jenom to že je dejme tomu tady nělaký blbý město a tady nějakej les.Moduly vlastně oživují tento svět jako takovej a dávaj to mu to,proč si to vlastně všichni kupujeme a to je ta propracovanost a v uvozovkách realističnost.
Ze všeho nejvíc mě ale štve,že nemám ještě apokalypsu a nemůžu se dočkat až ji budu mít a zahrajem si i to dobrodružství.A vůbec.jelikož hraju za skřítka (jak jste si asi podle jména všimli) a navíc ještě za alchymistu-pyrofora ta se nemůžu dočkat ještě dvakrát tak víc.No jo... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Mad Mad Mad

_________________
Všechno už tady někdy bylo, všechno se už někdy událo. A všechno už bylo někdy popsáno.

Vysogota z Corvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrew-Zyl
Zaslal: čt říjen 30, 2003 19:24 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 36 Bydliště: Brno
Li Fun Čien napsal:
Dobře jsi ho odpálil Asgarothe,já si myslím,že máš úplnou pravdu s tím,že Asterion není jenom pár knížek a map a že tento svět není jenom na to,aby si člověk měl kde zabojovat.Aterion je vlastně víc než to.Nikomu z nás by se asi nelíbylo projíždět krajinou a nevědět o ní nic,než jenom to že je dejme tomu tady nělaký blbý město a tady nějakej les.Moduly vlastně oživují tento svět jako takovej a dávaj to mu to,proč si to vlastně všichni kupujeme a to je ta propracovanost a v uvozovkách realističnost.
Ze všeho nejvíc mě ale štve,že nemám ještě apokalypsu a nemůžu se dočkat až ji budu mít a zahrajem si i to dobrodružství.A vůbec.jelikož hraju za skřítka (jak jste si asi podle jména všimli) a navíc ještě za alchymistu-pyrofora ta se nemůžu dočkat ještě dvakrát tak víc.No jo... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Mad Mad Mad


Souhlasím s tebou Li.
Jinak můžu tě uklidnit, Apokalipsu již mám a těší mě to ještě víc, že je za tvý peníze Very Happy Jinak jsem teprve asi v půlce a zatím je to dost dobrý

_________________
Něco končí, něco začíná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gwaihir
Zaslal: pá říjen 31, 2003 19:33 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
To aby to bylo vidět.(ta barva)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Sailon
Zaslal: pá říjen 31, 2003 19:49 Citovat
Založen: 16.10.2003 Příspěvky: 10 Bydliště: Železné Doly
Dovoluji si vás pozvat na návštěvu nového auditoria, které jsme právě s kámošem sprovoznili a které bude nejen o DrD, ale i o všemožných jiných plnohodnotných tématech! Zatím se pomalu rozjíždí! Adresa je www.mrq.kgb.cz/forum!

_________________
Honesta mors turpi vita potior!
(Čestná smrt je lepší než život v hanbě)
Nemo solus satis sapit!
(Sám není nikdo dost moudrý)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: pá říjen 31, 2003 19:51 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Asgaroth napsal:
Gwaihir: Chápu že se potřebuješ zviditelnit a kritizovat pokud možno červeně a o půlku větším písmem, než se obvykle mlluví, ale:
Jestli se ti nelíbí, tvoje věc. Přímo jsem ho nečetl, ale chtěl jsem se tě zeptat, když na něm kritizuješ, že je tenkej a potom chválíš, že byly vyřazené (mimochodem velmi poučné, protože v praxi ukazují chování a vztahy mezi lidmi na Asterionu) povídky, protože jen zbytečně zabíraly místo, myslíš si, že to má smysl? Chválíš, že něco vyškrtali a nadáváš za to, že je to tenké...
Předpoládam, že haj-bum a ostatní bumy jsou nějaké výbušniny a NS (Nemrtví a světlonoši?) jsou skvělí proto, že jsou v nich popsaní nemrtví, do kterých se dá sekat...
Není to vybídka k polemice, ale nemyslím si (a určitě nejsem sám), že ostatní moduly jsou jen pro tahání peněz z lidí. Postupem času jsem se pohyboval po hodně částech Asterionu a modul, který dané oblasti náležel, se hodně hodil.
Je krásné, že víš, že je nějaká MarNub, ve které je Skalní město. Ale to je jako kdybys věděl, že je nějaká ČR a Praha. A teď si představ, že tvoje družina přes ČR cestuje. Jak bys jim popsal okolí? Vždyť by nevěděli nic o kopcích, řekách, okolí, rázu krajiny, zvycích lidí a podobně. Kdybys třeba zase cestoval po Horních dálavách, určitě by sis všiml zdánlivě pološílených zvyků tamějších lidí. Kdybys neměl ten modul, vsadim se, že bys to popsal družině cestu jako míle trávy a občas něco na zábavu k boji.
OLD je k ničemu? Představ si, že by tam přijel kouzelník od vás z družiny. Nehledě na to, že bys nevěděl ani jak vypadají největší města (na mapě v HM taky mezi Dunrileanem a Albireem taky není vidět rozdíl, a přace by se cestovatel snad všiml...), a tím pádem by to nevěděl ani on, tak by se určitě ani nic nestalo, kdyby tam začal kouzlit. Vsadím se, že kdyby tam přicestoval, když ty máš modul, zažil by po kouzlení jiný tanec...
VTB je taky na nic? Jak můžeš říct, že je celá budoucnost Asterionu a důvod k smrti mnoha tisíc lidí ve válkách otevřených i skrytých nedůležitá a vyprávění o ní jen tahá z lidí peníze??? A takhle by se dalo pokračovat. Dálavy, Z hlubin zelené a modré, Pavučina. Třeba pavučina popisuje celé chování ve městech a ekonomické fungování celého Asterionu.
Podle mě tvoje družina hlavně putuje přírodou a vybíjí jednu jeskyni s nekromantem za druhou. V tom případě se dá říct, že tě ekonomické zajímání Asterionu nezajímá... ale dá se říct, že tě nezajímá ani, za kolik si tvá družina co koupí a prodá? Možná je nebude zajímat daný druh plátna, jednotlivé části oblečení, dům, nebo hřeben. Ale určitě je nezajímá cena zbraní a zbrojí? Ta se přece oproti pravidlům docela liší... A pergamen, alychmista a kouzelník ho určitě využijí na memorování blesků na toho třičtvrtě roku, než se dostanou ze šestnácté na šestatřicátou, případně než zabijí Vieena a Khara....


Já jsem kritizoval jen tematické moduly, chytráku,OLD je skvělej modul a jediný co mu vytýkám je měkká obálka a pitomě napsaný Klíč bytostí astrálních. Navíc kouzlení vadí jen ve zlatém lese(až na nejjižnější provincii). Geografické moduly jsou narozdíl od tematickýck velmi vydařené. VTB budoucnost jen naznačuje. Většinu ho zabírá až přehnaně podrobné popisy bohů,které se při hře využijí jen občas. ZP je sbírka povídek šíleného autora a kdo ty povídky pochopil má můj upřímný obdiv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: pá říjen 31, 2003 19:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Dragon napsal:
To Gwaihir: Když se ti nelíbí nic kromě NaS, stačí když si vezmeš právě jmenovaný modul a proškrtáš vše, co má spojitost s Asterionem (takže celý popis Umrlčího království, Ostrovů zářícího slunce, což jsou v podstatě 4/5 modulu) a můžeš použít NaS ke hře na úplně jiném světě, kde bys nebyl svázán "omezeními" Asterionu.

P.S. Jaký si myslíš, že je zisk z prodeje jednoho modulu?


No jo, ale ty 4/5 jsou nejlepší.

PS:To by mě taky zajímalo ani nevíš jak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.