Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  asterion na internetu a tak kolem...

Kupovali byste samostatný časopis zaměřený na DrD, Drd+, Asterion a Tariu?

Ano   [ 23 ]  
85%
  85%
Ne   [ 4 ]  
14%
  14%

Celkem hlasů : 27
tavicz
Zaslal: st leden 09, 2008 14:10 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
V hlavě mi leží několik nesourodých dotazů kolem Asterionu, tak se ptám: Kolik autorů momentálně pracuje na Aserionu (a Rukověti dobrodruha)? Trochu off-topic dotaz asi na Bouchiho: Jaký úspěch má prodej elektronické verze Tarie? Ptám se proto, že by mě velice potěšilo, kdyby vyšlo něco podobného i pro Asterion. Ať už nějaký starší modul nebo i nějaký nový (nevydný knižně). BTW Elektronickou verzi Tarie jsem si objednal včera, tak už netrpělivě čekám, jak si ji budu moci přečíst. Smile Kronika na hlavní stránce Asterionu je velmi pěkná. Myslím, že by velmi Asterionu prospělo posunout historii trochu dopředu a napsat dalších několik zpráv do kroniky. Třeba historii do roku 860. Každopádně Kronika je super. Včera se mi konečně (!) podařilo sehnat Zrození Modrého měsíce. Jsem asi v polovině a musím pochválit, je to velmi čtivé a zábavné jako KAAT, a přesto jiné. Ilustrace a mapy jsou jako obvykle na velmi profesionální úrovni. Bravo. Trochu mě mrzí, že Asterion nenašel místo ani v Drakkaru, ani v novém RPG Magazínu. S nostalgií vzpomínám na první Dechy draka ještě od Rostislava Řehy a Šavlozubky a jejich úžasnou podporu hráčů DrD. Dnešní podoba Dechu draka v rámci Pevnosti mi nevyhovuje, protože mi přijde zbytečné si kupovat celou Pevnost, když si stejně přečtu jen DD. Kdyby se DD zpátky osamostatnil, bylo by to úplně super a zase bych ho s radostí kupoval. Jsem velmi rád, že Bouchi plánuje uvlonit stará čísla DD na web, ale ještě více by mě potěšilo osamostatnění DD nebo vytvoření jiného časopisu (klidně i elektronického) s masivní podporou DrD, DrD+ a Asterionu, jejich doplňky a rozšířeními. To by bylo splnění jednoho velkého snu Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: st leden 09, 2008 15:21 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Chtěl bych reagovat k tý elektronický verzi. Moc bych se přimlouval za to, aby vyšly i pro Asterion.Především pro Nemrtvé a světlonoše, to je modul, který už není k sehnání a dosti lidem do sbírky schází. Crying or Very sad

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: st leden 09, 2008 16:38 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Odpovím (snad) za autory: asterionský tvůrčí tým čítá v součastnosti cca 10 různě aktivních osob, na Rukověti pracovalo o něco méně (asi 7 lidí, hlavně nováčci). Věřím že letošní rok by mohl být zlomový, vždyť se někteří rozepsali a chrlí jednu knihu za druhou. Jinak je vše zatím ve hvězdách, nechce říkat nějaké spekulace a nejisté věci, jednak abych příliš nedával naději:) a jednak aby pak někdo nebyl zklamaný, když to tak nebude.
Že kronika zatím stagnuje je dáno tím, že autoři buď nemají chuť jí psát (a něco psát s nechutí není zrovna dobrý nápad) nebo nemají čas, i když by rádi něco napsali. Budu citovat když řeknu, že autoři jsou jen lidé. To neznamená, že se třebas do měsíce nepohne:) (asi ne hned až do roku 860, bude se toho dít dost, ale tak o rok dva možná)
Snad jsem ti zodpověděl alespoň některé otázky, které tě trápily. Myslím že pokud bys chtěl přispět svou troškou do mlýna při asterionské tvorbě, nikdo z autorů by nebyl proti:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: čt leden 10, 2008 13:22 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
oggysu napsal:
Odpovím (snad) za autory: asterionský tvůrčí tým čítá v součastnosti cca 10 různě aktivních osob, na Rukověti pracovalo o něco méně (asi 7 lidí, hlavně nováčci).


Jen to trochu upřesním. Na stránkách Asterionu je mezi tvůrci napsáno devatenáct lidí, ale těch aktivních je opravdu zhruba kolem deseti. Počítám sedm lidí na Rukověť, šest na Město přízraků (z nichž někteří by měli chrlit i tu výše zmíněnou "jednu knihu za druhou" a dva se myslím podíleli i na Rukověti).
Mimo to jsou tu samozřejmě i další, např. Petr Jánský, který má rozepsané různé povídky a co jsem včera v čajovně zaslechl, tak i dobrodružství pro Pevnost.
Jestli jsem na někoho zapomněl, nechť se dotyčný ozve Wink . Schopným pisatelům jsou každopádně dveře Asterionu dokořán.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
tavicz
Zaslal: ne leden 13, 2008 15:56 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Chci se zeptat ještě ohledně map. Nakreslil jsem pro naši družinu několik map. Na RPG foru je diskuze o mapach s příspěvky diskutujících. Chtěl bych tam také na ukázku přispět svými mapami. Ale možný problém je v tom, že všechny mé mapy jsou z prostředí Asterionu (hlavně Dálav). A napadlo mě, jestli by v tom nebyl problém ohledně autorských práv. Přece jen mé mapy obsahují části komerčního světa, reg. ochr. známkou. Se zvěřejněním tažení by asi nebyl problém, ale co s mapami (mnou kreslenými)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: ne leden 13, 2008 16:20 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
tavicz napsal:
Chci se zeptat ještě ohledně map. Nakreslil jsem pro naši družinu několik map. Na RPG foru je diskuze o mapach s příspěvky diskutujících. Chtěl bych tam také na ukázku přispět svými mapami. Ale možný problém je v tom, že všechny mé mapy jsou z prostředí Asterionu (hlavně Dálav). A napadlo mě, jestli by v tom nebyl problém ohledně autorských práv. Přece jen mé mapy obsahují části komerčního světa, reg. ochr. známkou. Se zvěřejněním tažení by asi nebyl problém, ale co s mapami (mnou kreslenými)?

oficiálně ti to asi řekne Čenis, ale za mě: je úžasné že je dneska ještě někdo slušný a zeptá se:); a za druhé: nechceš je dát zastím na net Asterionu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne leden 13, 2008 22:09 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
tavicz napsal:
Chci se zeptat ještě ohledně map. Nakreslil jsem pro naši družinu několik map. Na RPG foru je diskuze o mapach s příspěvky diskutujících. Chtěl bych tam také na ukázku přispět svými mapami. Ale možný problém je v tom, že všechny mé mapy jsou z prostředí Asterionu (hlavně Dálav). A napadlo mě, jestli by v tom nebyl problém ohledně autorských práv. Přece jen mé mapy obsahují části komerčního světa, reg. ochr. známkou. Se zvěřejněním tažení by asi nebyl problém, ale co s mapami (mnou kreslenými)?


nevidim v tom zadny problem :-) ochrana znamka se za a) vztahuje jen na nazev Asterion, ne na vsechny nazvy, za b) pokud bys to opravdu chtel resit, ber tuto odpoved, jako souhlas autoru ;-)
ale urcite budeme radi kdyz je posles me (cenis@seznam.cz) i gilgaladovi (gilgalad@volny.cz)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bohdan
Zaslal: po leden 14, 2008 17:14 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
opravdu ta slušnost se už dneska tolik nevidí.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: po leden 14, 2008 18:03 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Jsem tento týden na služební cestě. Ale jak se o víkendu vrátím, tak bych mohl něco poslat pro Asterionský web. Nevěděl jsem, že by tu byl zájem o moje neprofesionální mapy. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po leden 14, 2008 18:57 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
tavicz napsal:
Jsem tento týden na služební cestě. Ale jak se o víkendu vrátím, tak bych mohl něco poslat pro Asterionský web. Nevěděl jsem, že by tu byl zájem o moje neprofesionální mapy. Smile

to víš, že je zájem:) takových jako ty, těch co jsou nejen konzumenti, ale i něco sami tvoří, by to chtělo co nejvícSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman
Zaslal: so únor 02, 2008 18:31 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Je to hezká představa, že by měl Asterion vlastní časopis, jak zmiňuje tavicz. I když podle mě trochu nereálná. Na druhou stranu jistě by se mohlo domluvit s již existujícími internetovými časopisy, že by byla vyhraněna sekce jen a jen pro Asterion.[/list]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Roman
Zaslal: čt únor 07, 2008 16:32 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Časopis

Měl by někdo zájem se připojit??? Sám bych do toho nešel, ale kdyby se sešlo pár lidí, tak by se už dalo přemýšlet o tom, že bychom vytvořily v nějakém už existujícím elektronickém časopise sekci (pokud autoři povolí), kde bychom psali něco o Asterionu a tak. Co vy na to? Najde se někdo, kdo se přidá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: čt únor 07, 2008 16:51 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Roman napsal:
Časopis

Měl by někdo zájem se připojit??? Sám bych do toho nešel, ale kdyby se sešlo pár lidí, tak by se už dalo přemýšlet o tom, že bychom vytvořily v nějakém už existujícím elektronickém časopise sekci (pokud autoři povolí), kde bychom psali něco o Asterionu a tak. Co vy na to? Najde se někdo, kdo se přidá?


Jestli máš něco zajímavého k napsání, tak to můžeš poslat Gilgaladovi a on to jistě rád umístí do dechu/pevnosti Wink

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Roman
Zaslal: pá únor 08, 2008 17:30 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Gwaihir napsal:


Jestli máš něco zajímavého k napsání, tak to můžeš poslat Gilgaladovi a on to jistě rád umístí do dechu/pevnosti Wink


Mám něco ke zveřejnění, respektive něco, co bych mohl sepsat a zveřejnit. Ale do pevnosti bych asi nic neposlal, protože ji nemám nijak v lásce. Sám si ji nekupuji, proto nevím, proč bych tam měl přispívat. Když býval Dech draka samostatný, to bývalo něco jiného. Ale teď mě krom přílohy DD nic z pevnosti nezajímá.

A abych mohl psát, musí mě to bavit, a musím mít nějaký cíl. Neříkám, že někdy v budoucnu nenapíšu něco pro pevnost, ale raději bych, jak už jsem říkal, založil něco na internetu, pro ty, kteří si nekupují pevnost. Ale to by nás takových muselo být víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
tavicz
Zaslal: pá únor 08, 2008 22:30 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Vidím to podobně jako Roman. Taky si Pevnost nekupuji, protože mě zajímá jen DD. A nový časopis podobný bývalému DD by byl určitě dobrý. Taky bych do něj občas něco přispěl. Ale myslím, že zde musí vyjít prvostní signál ze strany tvůrců Asterionu nebo lépe Altaru. Přece jen oni jsou držitelé licence a fanoušci mohou přispívat, ale nemohou dělat práci za ně. Už proto, že autoři mají s Asterionem své záměry, které by musely být v novém časopise respektovány. Navíc ten časopis by se jen na platformě Asterionu neuživil. Ale pokud by to bylo i o Tarii, DrD+, DrDo, deskové hry, povídky, doplňky a dobrodružství, tak by to mohlo vyjít. Ale ne bez podpory Altaru.
Podle mě by bylo super, kdyby Altar veřejně deklaroval přání vydávat nový časopis s jistým obsahem, mohl by třeba vyhlásit autorskou soutěž (tendr) a vybrat schopné lidi + udělat si třeba průzkum mezi hráči, mohlo by to vyjít. První čísla by třeba na ukázku mohla vyjít jako PDF - RPG Magazín šel v tomto směru správným směrem, myslím.
Nebo druhou možností by mohla být oficiální podpora Drakkaru nebo RPG Magazínu a udělat sekci v jeho rámci.
Je naprosto zřejmé, že fanoušci napříč celou RPG scénou chtějí časopis o svém koníčku a DD tuto potřebu nenaplňuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.