Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  asterion na internetu a tak kolem...

Kupovali byste samostatný časopis zaměřený na DrD, Drd+, Asterion a Tariu?

Ano   [ 23 ]  
85%
  85%
Ne   [ 4 ]  
14%
  14%

Celkem hlasů : 27
Roman
Zaslal: so únor 09, 2008 14:45 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Je hezké vidět, že to někdo vidí stejně jako já, co se pevnosti týče. To máme společné, ale já na rozdíl od tavicze jsem pesimista. Dech draka se musel s pevností spojit (pro mě prakticky zanikl) z nějakého důvodu, ale to nechme na těch, kdo do toho vidí. A proto podle mě zakládat nový časopis nemá moc velkou budoucnost, ale kdo ví?

Ono je hezké tak pomýšlet coby a jakby, ale od slov někdy bývá daleko k činům. Proto by chtělo, abychom si to „vyzkoušeli“ napřed někde jinde, než začneme mluvit o něčem dlouhodobějším. A k tomu by byl dobrý internet. Já osobně bych preferoval Drakkar, ale poslední dobou se mi zdají oba ičasopisy zhruba na stejné úrovni.

Tak to je můj osobní názor Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: po únor 11, 2008 21:03 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Pokud byste měli nějaký zajímavý příspěvek, můžeme ho zveřejnit na našich stránkách - pro elektronické texty jsou tím nejlepším místem, dostane se k nim každý, kdo hledá na netu něco k Asterionu.
Co se týče tištěných materiálů, kromě příspěvků v Pevnosti chystáme ve spolupráci s Altarem hned několik nových projektů. Nechte se překvapit:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: pá únor 15, 2008 22:50 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
tavicz napsal:

Nebo druhou možností by mohla být oficiální podpora Drakkaru nebo RPG Magazínu a udělat sekci v jeho rámci.


S RPG-magazínem už tu byly jakési pletky a jak jistě zasvěcení ví, tak nedopadly šťastně. Kdybych měl přiznat, kdo za to mohl, tak kromě dalších lidí tiež já, neb jsem nakrknul pár tamnějších jedinců Smile .
S šéfredakorem Drakkaru, Romikhem jsem se potkal na Gameconu a přišel mi jako celkem normální člověk (nekoktal, nešilhal, neslintal a mluvil i o jiných věcech, než svém systému), takže myslím, že s ním by byla spolupráce rozhodně lepší.

Jinak si ovšem stejně myslím, že oproti Pevnosti jsou podobné fanouškovské projekty na dost špatné úrovni (sejde se parta kamarádů a řekne si, že to, co dokáže támhletěch pár maníků, dokáží taky... jenže se ukazuje, že nedokáže, protože támhletěch pár maníků má za sebou mnohdy i desetiletí tvrdé práce).

Vlastní iniciativě se tedy meze nekladou, ale pokud se vám Pevnost nelíbí, doporučuji jí dát ještě jednu šanci. Vždy je lepší si rozšířit obzory, nikdy nevíte, co vás osloví Wink .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gowery
Zaslal: pá únor 15, 2008 23:02 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
tavicz napsal:

Je naprosto zřejmé, že fanoušci napříč celou RPG scénou chtějí časopis o svém koníčku a DD tuto potřebu nenaplňuje.


Na to bych tiež reagoval Smile . Je zřejmé, že fanoušci takový časopis nechtějí, protože Dech draka zanikl právě kvůli nízké prodejnosti (být vámi bych ani nechtěl slyšet, jak moc nízké oproti Pevnosti, to by se vám mohlo udělat nevolno Smile ). Mimoto pochybuju, že v Čechách je dost schopných lidí, kteří jsou ochotni psát zadarmo do naprosto neperspektivního elektronického plátku, když tu máme tolik dobrých projektů.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bouchi
Zaslal: so únor 16, 2008 10:26 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Gowery napsal:
tavicz napsal:

Je naprosto zřejmé, že fanoušci napříč celou RPG scénou chtějí časopis o svém koníčku a DD tuto potřebu nenaplňuje.

Je zřejmé, že fanoušci takový časopis nechtějí, protože Dech draka zanikl právě kvůli nízké prodejnosti

Pozor, takhle jednoduse se to rict rozhodne neda. Ano, prodejnost byla v roce 2006 nizsi nez treba v roce 2004, nicmene postacujici. Pokusim se celou situaci kolem RPG casopisu obecne osvetlit na sirsich souvislostech. Hlavne tedy co se tyce distribucnich kanalu.
Jsou 3 cesty, jak dostat takovyhle specializovany casopis ke ctenarum:
1) predplatne
2) SF&F specialky
3) novinove stanky
Prvni zpusob je samozrejme nejlepsi, ale v celkovem objemu prodanych vytisku to byva jen zlomek, nejakych par desitek.
Druhy zpusob je dobry, protoze do specialek chodi i cilova skupina casopisu. Navic se da pomerne dobre zjistit, prodejnost a podle toho regulovat objemy dodavek. Ale specialek neni zase tolik (plusminus 20).
Treti zpusob ma tu vyhodu, ze pokryva celou republiku. Jenze pokud nejste velky vydavatel s radou titulu, ktery je pro novinovou distribuci (PNS, Mediaprint,...) dulezity, tak na vas dlabou a proste daji nove cislo na stanky jak je napadne, zcela bez souvislosti s tim, kde byla jaka poptavka po predchozich cislech (navzdory tomu, ze se chlubi tim, ze delaji optimalizaci). Coz tim padem znamena velke mnozstvi neprodanych vytisku. Prakticka zkusenost - bez ohledu na to jaky pocet DD jsme dali do novinove distribuce, vzdycky se polovina prodala a druha vratila.
DD pouzival kombinaci vsech tri zpusobu.
Alduron byl na novinovych stancich a prodejni vysledky prvniho cisla pry byly natolik tristni, ze po druhem cisle (protoze prodejnost 1. cisla se samozrejme zjisti az po vytisteni 2. cisla a stazeni 1. cisla) se preslo z tistene verze na elektronickou. Padesatiprocentni remitenda ale v principu nevadi - pokud se dobre stanovi celkovy naklad (s vyssim nakladem klesa cena za tisk jednoho kusu) a prodejni cena, muze si takovy casopis na sebe vydelat. Znamena to ovsem mit dostatek financi, ktere budou neustale vazane ve vydanych cislech (u mesicniku to chce penize na vyrobu dvou az tri cisel - kdyz jde cislo N na stanky, stahne se z nich cislo N-1, pak trva 1-2 tydny nez novinovy distributir doda hlaseni o prodeji, 2-3 tydny nez vam zaplati fakturu, a v te dobe uz jde na stanky cislo N+1) - a cim vetsi celkovy naklad, tim samozrejme vetsi objem financi.
RPG magazin chce jit do specialek (plus zrejme na predplatne) a vychazet v nakladu 1000 vytisku. Odhaduji, ze je to asi tak horni hranice poctu, ktery by mohl casopis pri zvolenem zpusobu prodeje uzivit. Ale uvazime-li, ze RPG v tehle zemi hraje patrne par desitek tisic lidi, tak tisic vytisku casopisu neni zrovna mnoho. No, uvidime.

A ted k tomu Dechu draka a Pevnosti. Duvody spojeni byly dva:
- postupne prekryvani se co do obsahu a co do prispevatelu, coz nutne vedlo k uvaze, ze by bylo lepsi sily spojit nez tristit
- zamer zvetsit okruh potencialnich ctenaru. Coz by bylo mozne realizovat zvysenim mnozstvi dodavaneho na novinove stanky (viz rozbor o remitende vyse), ale vzhledem k predchozimu duvodu nam spojeni s Pevnosti pripadalo jako vhodnejsi cesta.
Ostatne Pevnost tohle spojeni zrejme taky povazovala za prinosne, jinak by nemela duvod kyvnout. A kladne ohlasy zatim, zda se, prevazuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: so únor 16, 2008 11:53 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Díky za informace, Bouchi. Nicméně pro srovnání (a možná je tohle číslo už pasé, ale ještě tak před půl rokem bylo aktuální) Pevnost má náklad přes 20000 výtisků. Alduron měl náklad zhruba 3400, kolik se přesně prodalo, nikdo moc neví, ale víc jak polovina to určitě nebylo.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
PjVorisek
Zaslal: so únor 16, 2008 11:54 Citovat
Založen: 14.2.2008 Příspěvky: 15 Bydliště: České Budějovice
Zdravim všechny Surprised)
Za mě a mé okolí (družinka) bych se rád také vyjádřil k Pevnosti, Dechu Draka a Asterionu.
Dělám Pj již několik let a můj první DD je 1/1994. Myslím proto, že mám malinko přehled, jak o DD, tak o DRD a DRD+.
Pročítal jsem si rozhovory a tak a zaujalo mě, i když v žádném případě nepřekvapilo, že jsou nu stížnosti převážně na pomalost vydávání modulů, malá aktualizace kroniky, málo povídek a v neposlední řadě Asterionský časopis ( DD ). Z toho vyplývá, že se všem líbí a nemůžou se dočkat na další informace ohledně 100% skvělého Asterionu. Za mě a naší partu Minkorských Zmijí, bych rád vyjádřil taktéž poděkování, jak všem tvůrcům, tak všem fanouškům.
Abych se ale moc nerozepisoval a šel k věci tohoto hlasování. Surprised)
Podle mě je dobře že se DD s pevností spojil. Pevnost není tak drahá a s předplatným to velký zásah do peněženek není. Navíc je tam spoustu zajímavých článků, jak ke knížkám, k filmům, tak i hezké povídky na víc a vůbec všho. Souhlasím, že by si Asterion mohl vydupat více stránek v pevnosti. Každý by určitě rád dal nějakou tu korunku na víc. Nepochopopil jsem proč si lidé, kteří si DRD a Asterion zamilovali , pevnost nekupují. Drahé to není a je tam toho víc, než v DD.
Jediné co mi tu trochu chybí je jakási koordinace, registrace družin asterionských. Nějaký odkaz, kam by se zaregistrovali družinky, mohli by se dávat magické věci, kouzla a další k inspiraci. Vím že to je pro DRD i DRD+ ale přímo k asterionu jsem nic nenašel takového. Možná jsem jen přehlédl. Nicméně pokud to tu opravdu není, bylo by fajn něco takového vytvořit.
Družinky pro inspiraci k CP, magik věci a nová kouzla, dobrodružství. A i hlášky a hlody pro zasmání. Vím, že je něco málo ve " Vaší tvorbě " ale to je těžce nedostačující.
A malý dotaz nakonec. Budou se dopisovat další členi osmnáctky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bouchi
Zaslal: so únor 16, 2008 12:59 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
PjVorisek napsal:
Souhlasím, že by si Asterion mohl vydupat více stránek v pevnosti.

Vice? Asterion ma k dispozici cca polovinu rozsahu Dechu draka. V kazdem ctvrtem cisle (tedy 3x rocne) muze byt asterionske dobrodruzstvi (ne vzdy ho ovsem dokaze nekdo dodat - napriklad loni se tento prostor naplnit nepodarilo) a v kazdem druhem cisle ma Asterion cca polovinu stranek (na povidku a clanek; vyjimkou je ted cislo 2 a 3/2008, kde je povidka od Lucky Lukacovicove, ktera byla planovana jeste pred spojenim s Pevnosti). Myslim ze tento rozsah je dostancny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman
Zaslal: so únor 16, 2008 16:37 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
PjVorisek napsal:
Nepochopopil jsem proč si lidé, kteří si DRD a Asterion zamilovali , pevnost nekupují. Drahé to není a je tam toho víc, než v DD.

Neříkám, že si pevnost vysloveně nekupuji. Koupil jsem si pár čísel, kdy se spojila s DD, a jen mě nijak nezaujaly. Teď si pevnost vypůjčím prezentačně v knihovně, a tam si to, co mě zajímá přečtu. Kupovat si ji pro mě nemá cenu, protože většinou článků si přečtu jen jednou a jdu dál. To platí jak pro samotnou pevnost, tak i pro DD. A když v knihovně najdu v pevnosti něco, co za to stojí, tak si ji běžím koupit.

P.S. Zdá se mi to, nebo tady diskutují jen lidé z Budějc a okolí Question Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: so únor 16, 2008 17:36 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Roman napsal:
PjVorisek napsal:
Nepochopopil jsem proč si lidé, kteří si DRD a Asterion zamilovali , pevnost nekupují. Drahé to není a je tam toho víc, než v DD.

Neříkám, že si pevnost vysloveně nekupuji. Koupil jsem si pár čísel, kdy se spojila s DD, a jen mě nijak nezaujaly. Teď si pevnost vypůjčím prezentačně v knihovně, a tam si to, co mě zajímá přečtu. Kupovat si ji pro mě nemá cenu, protože většinou článků si přečtu jen jednou a jdu dál. To platí jak pro samotnou pevnost, tak i pro DD. A když v knihovně najdu v pevnosti něco, co za to stojí, tak si ji běžím koupit.

P.S. Zdá se mi to, nebo tady diskutují jen lidé z Budějc a okolí Question Laughing


Problém je spíš v tom, že většina těch článků v pevnosti nestála ani za to jedno přečtení. A kupovat ji jenom kvůli DD se moc nevyplatí. Sad

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
unnamed
Zaslal: so únor 16, 2008 18:46 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Gwaihir napsal:
Roman napsal:
PjVorisek napsal:
Nepochopopil jsem proč si lidé, kteří si DRD a Asterion zamilovali , pevnost nekupují. Drahé to není a je tam toho víc, než v DD.

Neříkám, že si pevnost vysloveně nekupuji. Koupil jsem si pár čísel, kdy se spojila s DD, a jen mě nijak nezaujaly. Teď si pevnost vypůjčím prezentačně v knihovně, a tam si to, co mě zajímá přečtu. Kupovat si ji pro mě nemá cenu, protože většinou článků si přečtu jen jednou a jdu dál. To platí jak pro samotnou pevnost, tak i pro DD. A když v knihovně najdu v pevnosti něco, co za to stojí, tak si ji běžím koupit.

P.S. Zdá se mi to, nebo tady diskutují jen lidé z Budějc a okolí Question Laughing


Problém je spíš v tom, že většina těch článků v pevnosti nestála ani za to jedno přečtení. A kupovat ji jenom kvůli DD se moc nevyplatí. Sad

Pevnost jsem si začal po spojení s DD kupovat a trvalo to až do února tohoto roku. Asi přestanu. Neříkám že se v pevnosti občas neobjeví něco zajímavého, ale to se stane jen jednou za čas. Rozsah části DD v Pevnosti se mi zdá malý a prostě už to není co to bývalo (alespoň pro mě ne).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
PjVorisek
Zaslal: so únor 16, 2008 18:48 Citovat
Založen: 14.2.2008 Příspěvky: 15 Bydliště: České Budějovice
To záleží - vyplatí nevyplatí na úhlu pohledu. Já mám pevnost předplacenou a čtu cca 3/4. Jen bych byl pro, aby tam byl jak samostatný DD, tak zvlášť kus
pro Asterion. To jsem myslel v tom vydupání více prostoru, jen jsem to špatně definoval.
PS: Jj Budějice SurprisedD Naše jižní krev dává Asterionu křídla SurprisedD
PS2: co udělat sázek družin, co hrajou Asterion, někde v hospodě? Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman
Zaslal: so únor 16, 2008 19:13 Citovat
Založen: 18.7.2007 Příspěvky: 30 Bydliště: České Budějovice
Aby jsme do hospody všichni vešli Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
PjVorisek
Zaslal: so únor 16, 2008 19:38 Citovat
Založen: 14.2.2008 Příspěvky: 15 Bydliště: České Budějovice
Twisted Evil Máme tu přece i velký hospody
Slávka, metráč, spřežka, atd. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so únor 16, 2008 22:27 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
PjVorisek napsal:
Twisted Evil Máme tu přece i velký hospody
Slávka, metráč, spřežka, atd. Very Happy

kdyby se to nějak domluvilo, myslím že by přišlo i pár autorůWink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.